بیمه بدنه البرز

یکی از شرکت‌های خصوصی و معتبر ارائه‌دهنده انواع بیمه از جمله بیمه بدنه، بیمه البرز است. بیمه بدنه البرز یکی از شرکت‌های پرفروش در زمینه بیمه بدنه است. شرکت بیمه البرز سال‌هاست که به ارائه بیمه بدنه با پوشش‌های اصلی و اضافی آن می‌پردازد.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=alborz-mod-insurance&utm_medium=link%20box&utm_campaign=ordibehesht97′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/auto-body-insurance-icon-w.png’ background=’b30086′ pretext=’برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور’ text=’بیمه بدنه البرز’ aftertext=’اینجا کلیک کنید.’]

بیمه بدنه چیست

برخلاف بیمه شخص ثالث که از نظر قانون بیمه‌‌ای اجباری است، بیمه بدنه بیمه‌ای اختیاری اما در عین حال بسیار پر‌اهمیت و ضروری است.

در بیمه بدنه فقط خسارت‌های مالی مربوط به اتومبیل پرداخت می‌شود، نه خسارت‌های جانی وارد شده به افراد. همچنین پرداخت خسارت در این بیمه باتوجه به پوشش‌های تعیین شده در بیمه‌نامه بدنه است که می‌تواند شامل پوشش‌هایی مثل سرقت کلی، آتش سوزی، انفجار، تصادف و …باشد.

پوشش‌های بیمه بدنه البرز

به صورت کلی در بیمه‌های بدنه پوشش‌های اصلی شامل تصادف، سقوط و سرقت کلی خودرو است. اما علاوه بر پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافه‌ای هم وجود دارند که می‌توان آن را در صورت تمایل به ‌بیمه‌نامه بدنه البرز اضافه کرد. پوشش‌هایی مثل:

 • خسارت‌های ناشی از سیل، زلزله و آتشفشان
 • خسارت‌های ناشی از شکست شیشه خودرو
 • خسارت‌های ناشی از سرقت وسایل و قطعات خودرو
 • خسارت‌های وارد شده در اثر پاشیده شدن رنگ ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودرو
 • و موارد دیگر..

بیمه بدنه البرز همه پوشش‌های اصلی و اضافی موجود را متناسب با خواست و نیاز افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

محاسبه بیمه بدنه البرز

اگر می‌خواهید قیمت بیمه بدنه را خودتان برای ماشینتان محاسبه کنید، بهتر است بدانید که فرمول دقیق و مشخصی برای محاسبه بیمه بدنه از جمله بیمه بدنه البرز وجود ندارد. به این دلیل که محاسبه قیمت بیمه بدنه به عوامل مختلفی مثل نوع خودرو، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های این بیمه بستگی دارد و مبلغ معینی برای همه خودروها وجود ندارد.

قیمت بیمه بدنه البرز

برخلاف بیمه شخص ثالث که قیمت آن بر اساس نرخ پایه بیمه مرکزی تعیین می‌شود و در شرکت‌های مختلف بیمه یکسان است، در قیمت بیمه بدنه گاهی تفاوت‌های زیادی در شرکت‌های بیمه وجود دارد.

با توجه به این موضوع، قیمت بیمه بدنه البرز برای ماشین‌های مختلف متفاوت است و شما می‌توانید برای دریافت قیمت آن از طریق سایت ازکی اقدام کنید.

تخفیف بیمه بدنه البرز

به صورت کلی تخفیف‌های بیمه بدنه می‌تواند نقش بسیار مؤثری در کاهش قیمت بیمه بدنه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین تخفیف‌های بیمه بدنه در تمام شرکت‌های بیمه، تخفیف عدم خسارت است. تخفیف عدم خسارت یعنی مدت زمانی که شما از بیمه بدنه خود خسارتی دریافت نکرده باشید که این تخفیف به ازای هر سال محاسبه می‌شود.

در بیمه بدنه البرز تخفیف‌های دیگری هم علاوه بر تخفیف عدم خسارت به متقاضیان بیمه بدنه ارائه می‌شود. تخفیف‌هایی مثل تخفیف خودروی صفر، تخفیف گروهی بیمه بدنه، تخفیف برای دارندگان بیمه ثالث، تخفیف برای خودروهای وارداتی، تخفیف بر اساس سال تولید خودرو و تخفیف پرداخت نقدی حق‌بیمه.

استعلام بیمه بدنه البرز

برای اینکه بتوانید قبل از اقدام برای خرید بیمه بدنه، بهترین بیمه را انتخاب کنید، باید از قیمت و شرایط این بیمه در شرکت‌های مختلف اطلاعات کافی داشته باشید. شما می‌توانید برای استعلام بیمه بدنه البرز با صرف وقت و هزینه زیاد به صورت حضوری به شعب بیمه البرز مراجعه کنید و یا از روش دوم یعنی روش آنلاین استفاده کنید.

در روش آنلاین که در حال حاضر امکان آن از طریق سایت ازکی فراهم شده است، شما می‌توانید با وارد کردن مشخصات خودروی خود، قیمت بیمه بدنه آن را در همه شرکت‌های بیمه از جمله بیمه بدنه البرز مشاهده و بررسی کنید. این روش نسبت به روش سنتی آن، بسیار سریع‌تر و آسان‌تر انجام خواهد شد و استعلام بیمه بدنه با چند کلیک و در عرض چند دقیقه در اختیار شما خواهد بود.

پرداخت خسارت بیمه بدنه البرز:

برای دریافت خسارت بیمه بدنه البرز، باید به یکی از شعبه‌های آن مراجعه و با ارائه مدارک زیر برای تشکیل پرونده اقدام کنید. مدارک مورد نیاز شامل:

 • اصل بیمه‌نامه‌های بدنه و شخص ثالث
 • گواهی‌نامه متناسب با نوع خودرو
 • کارت خودرو و کارت ملی بیمه‌گذار

برای کروکی عدم سازشی:

 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راهنمائی و رانندگی
 • اصل یا کپی برابر اصل دادخواست شاکی
 • اصل یا کپی برابر اصل ‌برگه‌های بازجوئی دو طرف حادثه (مقصر و زیان‌دیده)
 • اصل یا کپی برابر اصل ‌برگه‌های بازجوئی دو طرف حادثه یا رأی دادگاه یا شورای حل اختلاف
 • اصل یا کپی برابر اصل نامه مرجع قضایی به شرکت بیمه البرز
 • اصل بیمه‌نامه‌های بدنه و شخص ثالث، گواهی‌نامه متناسب با نوع خودرو، کارت خودرو، کارت ملی

برای سرقت کلی:

مدارک مورد نیاز مثل:

 • اصل و کپی بیمه‌نامه‌های بدنه و شخص ثالث
 • اصل و کپی اسناد مالکیت وسیله نقلیه
 • اصل و کپی کارت ملی، شناسنامه وگواهی‌نامه ‌بیمه‌گذار
 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش کلانتری، ‌‌برگه‌های بازجویی و نامه پلیس آگاهی  و….

بعد از ارائه مدارک لازم، ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه تعیین و خسارت آن پرداخت می‌شود.

خرید اینترنتی بیمه بدنه البرز

همانطور که گفتیم یک روش جدید و پرکاربرد برای دریافت قیمت و اطلاعات بیمه بدنه، روش اینترنتی است. یعنی در این روش شما می‌توانید پس از مشاهده و بررسی قیمت و شرایط بیمه بدنه خودروی خود، بهترین بیمه را انتخاب و به آسانی خریداری کنید.

ازکی به عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، امکان مقایسه بیمه بدنه شرکت‌های بیمه از جمله بیمه بدنه البرز را در اختیار کاربران خود قرار داده است. به علاوه مشاوران ازکی مشاوره‌ای بی طرفانه را برای انتخاب بهترین بیمه بدنه ارائه می‌کنند. با خرید اینترنتی بیمه بدنه البرز، بیمه‌نامه شما در اسرع وقت صادر و به صورت رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=alborz-mod-insurance&utm_medium=link%20box&utm_campaign=ordibehesht97′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/auto-body-insurance-icon-w.png’ background=’009966′ pretext=’مطمئن‌ترین’ text=’بیمه بدنه’ aftertext=’+ مشاوره تخصصی رایگان.’]

دکمه بازگشت به بالا