بیمه شخص ثالث البرز

بیمه شخص ثالث یکی از ‌بیمه‌های مربوط به اتومبیل است که بر اساس قانون، داشتن آن برای همه کسانی که ماشینی دارند، اجباری است. بیمه شخص ثالث ‌خسارت‌های مالی و جانی که در حادثه‌ها و تصادف‌ها به شخص ثالث ، یعنی فرد دیگر وارد‌ می‌شود را جبران ‌می‌نماید. در این بخش به بیمه شخص ثالث البرز می‌پردازیم.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=alborz-mtpl-insurance&utm_medium=linkbox&utm_campaign=ordibehesht98′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/thirdparty-insurance-icon-w.png’ background=’b30086′ pretext=’برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور’ text=’بیمه شخص ثالث البرز’ aftertext=’اینجا کلیک کنید.’]

شرکت بیمه البرز یکی از شرکت‌های فعال در زمینه بیمه شخص ثالث است و درصد بالایی از فروش بیمه شخص ثالث در بین شرکت‌های بیمه، بیمه شخص ثالث البرز است. این بیمه تخفیفات عدم خسارت را هم به مشتریان خود ارائه می‌دهد. مواردی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث البرز قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

خطرات تحت پوشش در بیمه شخص ثالث البرز

خطرات تحت پوشش هرگونه خسارتی است که از طریق سانحه‌هایی مثل تصادم، تصادف،‌ سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی و یا انفجار وسایل نقلیه و یا محمولات آن به اشخاص ثالث وارد شود. این خسارت‌ها به دو دسته خسارت‌های بدنی و مالی تقسیم می‌شود.

 • خسارت بدنی:

شامل هر نوع آسیب بدنی که در اثر حادثه به شخص ثالث وارد شود مثل: صدمه، شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی (جزئی یا کلی، موقت یا دائم) و یا فوت.

هزینه خسارت‌های بدنی تا سقف 280 میلیون (مبلغ دیه کامل مسلمان در ماه حرام) پرداخت خواهد شد.

 • خسارت مالی:

شامل هرگونه خسارتی است که بر اثر حادثه به اموال شخص ثالث وارد شود.

خسارت‌های مالی بین 7 تا 30 میلیون تومان (بر اساس انتخاب شما در زمان خرید) پرداخت می‌شود.

بیمه اجباری حوادث راننده:

بیمه حوادث راننده شامل هر گونه حادثه‌ای می‌شود که منجر به فوت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم (کلی و جزئی) راننده مسبب حادثه بشود. بیمه شخص ثالث البرز این خسارت‌ها را در مورد راننده جبران خواهد کرد.

بیمه موتورسیکلت البرز:

بیمه موتورسیکلت زیرمجموعه بیمه شخص ثالث است که بیمه‌ای اجباری می‌باشد. اما با این وجود درصد بسیار بالایی از موتورسواران بیمه موتور سیکلت ندارند. و یکی از دلایل مهمی که برای خرید آن اقدام نمی‌کنند مبلغ حق بیمه و جریمه‌های دیرکرد آن است که در مجموع هزینه بالایی می‌باشد.

شرکت ‌بیمه‌ البرز علاوه بر بیمه شخص ثالث اتومبیل، بیمه شخص ثالث موتور سیکلت را نیز ارائه می‌دهد.

پرداخت خسارت مالی بیمه شخص ثالث البرز:

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث البرز مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راهنمائی و رانندگی.
 • اصل یا کپی برابر اصل دادخواست شاکی.
 • اصل یا کپی برابر اصل ‌برگه‌های بازجوئی دو طرف حادثه یا رأی دادگاه یا شورای حل اختلاف.
 • اصل یا کپی برابر اصل نامه مرجع قضایی به شرکت بیمه البرز.
 • اصل مدارک دو طرف حادثه (بیمه‌نامه،گواهی‌نامه،کارت خودرو،کارت ملی)
 • اصل کوپن بیمه‌نامه مقصر حادثه.

در صورتی که خسارت وارد شده تا مبلغ 100 هزار تومان باشد، فقط حضور راننده زیان دیده به همراه خودرو لازم است و در مواردی که خسارت زیان دیده بیشتر از 100 هزار تومان باشد، حضور هر دو طرف حادثه به همراه خودروی مقصر و زیان دیده در واحد پرداخت خسارت ضروری است.

در نهایت بعد از تأیید مبلغ خسارت، وجه آن به حساب مالک خودرو پرداخت خواهد شد.

پرداخت خسارت جانی بیمه شخص ثالث البرز:

برای دریافت ‌خسارت‌های جانی علاوه بر مدارک گفته شده در مورد خسارت مالی، مدارک دیگری هم لازم است مثل: ‌برگه‌های پذیرش بیمارستانی مصدوم، مدارک پزشکی قانونی(مصدوم) و در صورت فوت :

 • برگ معاینه جسد
 • جواز دفن
 • کپی شناسنامه باطل شده
 • برگه انحصار وراثت و…. مورد نیاز است.

بعد از تکمیل مدارک، کارشناس اداره خسارت مدارک را بررسی ‌می‌کند و بر اساس حادثه رخ داده و با تأیید پزشک معتمد بیمه، مبلغ خسارت قابل پرداخت محاسبه و پرداخت می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا