نام شرکت: بیمه دانا
تعداد نیرو: 1589
سهم از بازار: 5.59
توانگری مالی: 86
سال تاسیس: 1353
تعداد شعب: 55
تعداد نماینده: 1785

بیمه دانا

بیمه دانا در بیست و دوم خرداد ماه سال 1353 با مشارکت بیمه Commercial Union انگلیس بصورت شرکت سهامی عام با سرمایه بخش خصوصی  تأسیس شد. این شرکت پس از 5 سال فعالیت در قالب بخش خصوصی در تیرماه 1358 بر اساس مصوبه شورای انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شرکت بیمه خصوصی ملی اعلام شد .

در آذرماه سال 1367 به موجب « قانون نحوه اداره امور شرکت‌های بیمه » شرکت‌های بیمه ملی شده (آریا، امید، پارس، توانا، تهران، حافظ، ساختمان و کار، شرق، ملی) در شرکت سهامی بیمه دانا ادغام گردید.

به موجب همین قانون مقرر شد این شرکت؛

 • ضمن بررسی حساب‌ها
 • تسویه دیون دولت و سهامداران شرکت‌های ادغامی؛

به عنوان یک شرکت بیمه تخصصی در رشته بیمه‌های اشخاص شروع به فعالیت نماید.

به دلیل محدودیت حوزه فعالیت و نبود امکان رقابت با سایر شرکت‌های بیمه در سال 1375 با تصویب ماده واحده‌ای توسط مجلس شورای اسلامی به بیمه دانا اجازه داده شد همچون سایر شرکت‌های بیمه‌ای فعالیت نماید.

فعالیت‌های عمومی بیمه دانا عملاً از ابتدای سال 1376 آغاز و گسترش یافت.

شرکت بیمه دانا طی سال‌های گذشته با وجود فضای رقابتی حاکم در بازار بیمه کشور توانسته است با تلاش و همت همه جانبه مدیران، کارکنان و نمایندگان خود ضمن حفظ بیمه‌گذاران قدیمی و جذب بیمه‌گذاران جدید و افزایش حق بیمه نسبت به سال‌های گذشته‌، موقعیت خود را از لحاظ سهم در بازار بیمه به سومین شرکت بزرگ بیمه‌ای کشور ارتقاء دهد. این شرکت از دیرباز در زمینه استانداردسازی عملیات خود با اخذ گواهینامه‌های مدیریت ریسک، مشتری‌مداری و کیفیت خدمات در صدد متمایز نمودن خدمات خویش می‌باشد .

امروزه بیمه دانا از سوی بیمه مرکزی ج.ا.ا به عنوان بیمه‌گر حرفه‌ای و با اخلاق شناخته شده است.

تمایل روزافزون بیمه‌گذاران به این شرکت، نشانگر توانایی این شرکت در اطمینان بخشی به تولیدکنندگان، صنعت‌کاران و در نهایت سهامداران می‌باشد.

شعب و نمایندگی‌های بیمه دانا

در حال حاضر بیمه دانا با وجود

 • 59 شعبه
 • 1919 نمایندگی
 • 21 شرکت نمایندگی
 • 459 کارگزاری
 • سه دفتر فرعی
 • با در دست داشتن حدود 7/7 درصد بازار بیمه کشور

خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی کرده است.

طرح‌ها و بیمه‌های شرکت بیمه دانا


بیمه دانا
1.9 (38.57%) 14 votes
Print Friendly, PDF & Email

4 دیدگاه در “بیمه دانا

 1. من در تاریخ ۱۳۹۷.۰۸.۱۲ پرونده تشکیل دادم(در مشهد) تا از بیمه بدنه دانا برای اتوموبیل خود(مزدا۳۲۳} که خودم مقصر بودم بدون کروکی استفاده کنم .کارشناس پرداخت که عنوان جناب سرهنگ را یدک میکشید اولا با اکراه به محل پارکینگ صافکاری که بالاجبار ماشین را برده بودم اومد انجا دوما در بازدید فقط ظاهر را نگاه کرده و علی الراس یک مبلغی حدس زده است که اون مبالغ با اوردن فاکتور از سوی نمایندگی حل میشد حال بعد از ۱۰ روز صافکار من اعلام میکند که داخل درب ماشین که له شده است قفل درب و احتمالا بالابر شیشه هم خراب است و نیاز به تعویض دارند به اقای سرهنگ تشخیص ظاهری مراجعه کردم ایشان اظهار داشتن دیگه کار از کار گذشته نمیشود کاری کرد در حالی که تا این لحظه من مبلغی دریافت نکردم و به حساب معرفی شده واریز نکردن لذا خواهشمند است شما پیگیری نمایید

  • سلام وقت شما بخیر
   خودروی شما در حال تعمیر در نماییندگی هست و طبق قوانین فاکتور رسمی نمایندگی به نظر کارشناس ارجحیت داره و ملاک محاسبه خواهد بود و بیمه بر اساس فاکتور رسمی خسارت پرداخت میکنه و جای نگرانی نیست.

 2. با سلام میخواستم بدونم اگه از شرکت تعدیل بشی تا اخر قرارداد بیمه میشه از بیمه استفاده کرد یا بعد از تعدیلی بیمه تکمیلی هم قطع میشه ممنون .

  • سلام وقت شما بخیر
   شرط بیمه تکمیلی درمان رد شدن بیمه پایه (معمولا تامین اجتماعی) و پرداخت حق بیمه درمان تکمیلی هست در صورت تعدیل به دلیل اینکه بیمه پایه دیگه از اون شرکت وجود نداره و پرداخت حق بیمه قطع میشه ،شما از لیست بیمه خارج میشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *