نام شرکت: بیمه دانا
تعداد نیرو: 1589
سهم از بازار: 5.19%
توانگری مالی: سطح 1 از 5 (100 درصد و بیشتر)
سال تاسیس: 1353
تعداد شعب: 14
تعداد نماینده: 1785

بیمه دانا

بیمه دانا در بیست و دوم خرداد ماه سال 1353 با مشارکت بیمه Commercial Union انگلیس به صورت شرکت سهامی عام با سرمایه بخش خصوصی  تأسیس شد. این شرکت پس از 5 سال فعالیت در قالب بخش خصوصی در تیرماه 1358 بر اساس مصوبه شورای انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شرکت بیمه خصوصی ملی اعلام شد.

اما این شرکت در سال 1375 به دو دلیل محدوديت حوزه فعاليت و نبود امكان رقابت با ساير شركت‌های بيمه با تصویب مجلس شورای اسلامی فعالیت خود را به صورت خصوصی ادامه داد.

این شرکت بیمه با تلاش‌های خود در زمینه‌های حفظ بیمه‌گذاران قدیمی، جذب بیمه‌گذاران جدید و … توانسته است از لحاظ سهم در بازار بیمه، رتبه سوم را در بین مابقی شرکت‌های بیمه کسب کند.

استعلام بیمه دانا

بیمه دانا، علاوه بر روش مراجعه بیمه‌گذاران به نمایندگی‌های بیمه، امکاناتی از جمله استعلام انواع بیمه‌نامه‌ها، استعلام خسارت، و استعلام نرخ به صورت آنلاین را برای رشته‌های بیمه‌ای از جمله بیمه درمان تکمیلی، بدنه، شخص ثالث و… قرار داده‌ است.

هم اکنون استعلام قیمت و خرید بیمه سامان در سایت ازکی فراهم است.


بیمه تکمیلی دانا

در حال حاضر شرکت دانا بیمه درمان تکمیلی خود را به صورت گروهی ارائه می‌کند. شرایط بیمه‌ تکمیلی گروهی دانا از جمله تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات هر یک از پوشش‌ها، میزان فرانشیز، دوره انتظار و… به صورت توافقی بین بیمه‌گذار و شرکت بیمه تعیین می‌شود.

همچنین مقدار حق‌بیمه سالیانه هم به معیارهایی از جمله سن متقاضیان بیمه تکمیلی، تعداد پوشش‌های انتخابی و سقف تعهد هرکدام از پوشش‌ها تعیین می‌شود.


بیشتر بخوانیم: بیمه تکمیلی دانا


بیمه عمر و پس انداز دانا

یکی از رشته بیمه‌هایی که شرکت دانا اقدام به ارائه آن کرده است، بیمه عمر و پس انداز است.

در بیمه عمر و پس انداز دانا بیمه‌گذار علاوه بر اینکه می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌ای این بیمه‌نامه استفاده کند، امکان پس انداز و سرمایه‌گذاری بلند مدت با مزایای بسیار هم برای او ایجاد می‌شود.

انواع بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه دانا به شرح زیر است:

 • بیمه عمر زمانی دانا
 • بیمه عمر مانده بدهکار دانا
 • بیمه‌نامه تمام عمر دانا
 • بیمه مسافرتی دانا

بیشتر بخوانیم: بیمه عمر و پس انداز دانا


بیمه مسافرتی دانا

شرکت دانا بیمه مسافرتی خود را با پوشش‌های متنوعی از جمله هزینه‌های درمان، هزینه دندانپزشکی، بازگرداندن اعضای خانواده، تاخیر در تحویل چمدان‌ها، گم شدن مدارک و … به متقاضیان این بیمه‌نامه ارائه می‌کند. از آن جایی که شرکت‌های بیمه در کشورهای دیگر نمایندگی ندارند، برای ارائه خدمات در کشورهای دیگر با شرکت‌های کمک رسان خارجی از جمله S.O.S، Evasan، Reise schutz و … قرارداد می‌بندند. در همین راستا این شرکت برای ارائه خدمات با دو شرکت کمک رسان S.O.S و Reise schutz همکاری می‌کند.


بیشتر بخوانیم: بیمه مسافرین به خارج از کشور دانا


بیمه شخص ثالث دانا

همانطور که میدانید بیمه شخص ثالث برای تمام دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. در بیمه شخص ثالث تمام خسارات مالی و جانی که به اشخاص ثالث (یعنی تمام کسانی که در اثر حادثه دچار خسارت مالی یا جانی شده باشند به جز راننده مقصر حادثه) تحت پوشش قرار می‌گیرند.

بیمه دانا یکی از شرکت‌هایی است که این بیمه را برای متقاضیان صادر می‌کند.


بیشتر بخوانیم: بیمه شخص ثالث دانا


بیمه بدنه دانا

شما می‌توانید با خرید بیمه بدنه خساراتی که ممکن است در اثر حادثه‌ به وسیله نقلیه‌تان وارد شود، توسط شرکت بیمه جبران کنید.

بیمه بدنه دانا دارای پوشش‌های اصلی از جمله تصادف، آتش سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی خودرو و پوشش‌ فرعی مثل سرقت در جای قطعات، ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی، حذف فرانشیز و … است. همچنین شما می‌توانید با پرداخت حق‌بیمه بیشتر، از پوشش‌های فرعی هم استفاده کنید.

بیمه بدنه دانا شامل تخفیف‌هایی از جمله تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودروهای صفر کیلومتر، تخفیف پرداخت تخفیف نقدی و … می‌شود.


بیشتر بخوانیم: بیمه بدنه دانا


بیمه آتش سوزی دانا

شرکت دانا در بیمه آتش سوزی متعهد می‌شود که خسارت‌های وارد شده به اموال بیمه‌گذار مانند ماشین آلات، تجهیزات، لوازم و اثاثیه منزل، ملزومات اداری، موجودی فروشگاهها و انبارها و ساختمانها و تأسیسات واحدهای صنعتی، غیرصنعتی، تجاری و مسکونی را در برابر خطرات تحت پوشش و تا سقف مشخص شده، جبران کند.


بیشتر بخوانیم: بیمه آتش سوزی دانا


مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا

شرکت دانا، 78 مرکز پرداخت خسارت در تمام شهرهای ایران دارد. شما میتوانید برای اطلاع از آدرس و شماره تلفن این مراکز به لینک زیر بروید.


نام، آدرس و شماره تلفن مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا


طرح‌ها و بیمه‌های شرکت بیمه دانا


Print Friendly, PDF & Email

8 دیدگاه در “بیمه دانا

 1. من در تاریخ ۱۳۹۷.۰۸.۱۲ پرونده تشکیل دادم(در مشهد) تا از بیمه بدنه دانا برای اتوموبیل خود(مزدا۳۲۳} که خودم مقصر بودم بدون کروکی استفاده کنم .کارشناس پرداخت که عنوان جناب سرهنگ را یدک میکشید اولا با اکراه به محل پارکینگ صافکاری که بالاجبار ماشین را برده بودم اومد انجا دوما در بازدید فقط ظاهر را نگاه کرده و علی الراس یک مبلغی حدس زده است که اون مبالغ با اوردن فاکتور از سوی نمایندگی حل میشد حال بعد از ۱۰ روز صافکار من اعلام میکند که داخل درب ماشین که له شده است قفل درب و احتمالا بالابر شیشه هم خراب است و نیاز به تعویض دارند به اقای سرهنگ تشخیص ظاهری مراجعه کردم ایشان اظهار داشتن دیگه کار از کار گذشته نمیشود کاری کرد در حالی که تا این لحظه من مبلغی دریافت نکردم و به حساب معرفی شده واریز نکردن لذا خواهشمند است شما پیگیری نمایید

  • سلام وقت شما بخیر
   خودروی شما در حال تعمیر در نماییندگی هست و طبق قوانین فاکتور رسمی نمایندگی به نظر کارشناس ارجحیت داره و ملاک محاسبه خواهد بود و بیمه بر اساس فاکتور رسمی خسارت پرداخت میکنه و جای نگرانی نیست.

 2. با سلام میخواستم بدونم اگه از شرکت تعدیل بشی تا اخر قرارداد بیمه میشه از بیمه استفاده کرد یا بعد از تعدیلی بیمه تکمیلی هم قطع میشه ممنون .

  • سلام وقت شما بخیر
   شرط بیمه تکمیلی درمان رد شدن بیمه پایه (معمولا تامین اجتماعی) و پرداخت حق بیمه درمان تکمیلی هست در صورت تعدیل به دلیل اینکه بیمه پایه دیگه از اون شرکت وجود نداره و پرداخت حق بیمه قطع میشه ،شما از لیست بیمه خارج میشین

 3. سلام وقت بخیر من سال ۹۷ تصادف کردم دیه ۱۲درصد اومده به روز حساب میشه یا همون سال ۹۷

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   مبلغ دیه بر اساس تاریخ رای دادگاه در نظر گرفته میشه.

 4. سلام.اجرت صافکاری و نقاشی که سرهنگ کارشناستون تعیین کردن رو ۵کارگاه صافکاری نقاشی قبول نکردن و یک ملیون بیشتر هزینه کردم.دو ملیون لوازم تعیین کردن که حدود ۷۰۰هزار تومن هم اینجا بیشتر هزینه کردم.۷روز وقتم رو تلف کردن

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز ما شرکت بیمه دانا نیستیم و نمیتونیم پرونده خسارت شما رو پیگیری کنیم. اگه مشکل یا اعتراضی در این مورد دارین باید به شعب بیمه دانا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *