بیمه آتش‌سوزی ایران

بیمه آتش‌سوزی خسارت‌های مالی که بر اثر آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار به بنای ساختمان و اموال و دارایی‌های آن وارد شده را تحت پوشش قرار می‌دهد. پوشش‌های اضافی بسیار مهمی مثل زلزله، سیل، نشست ساختمان و … را هم شامل می‌شود که می‌توان با پرداخت مبلغی بیشتر، آن‌ها را به بیمه‌نامه آتش‌سوزی اضافه کرد. در ادامه به بیمه آتش‌سوزی ایران خواهیم پرداخت.

شرکت بیمه ایران علاوه بر بیمه آتش‌سوزی ، تمام پوشش‌های اضافی آن را هم به مشتریان خود عرضه می‌کند.

در این بیمه‌نامه بر اساس درخواست بیمه‌گذار در انتخاب پوشش‌ها و با توجه به سرمایه و قیمت واحد مسکونی، قیمت حق بیمه سالانه بیمه آتش سوزی ایران ، محاسبه و تعیین می‌شود.

بیمه آتش‌سوزی ایران واحدهای مسکونی را به دو شکل انفرادی و گروهی تحت پوشش قرار می‌دهد.

در بیمه‌های آتش‌سوزی گروهی اگر واحدهای مسکونی بیشتر از ۱۵ واحد باشد، 10 درصد تخفیف گروهی به آن‌ها داده می‌شود.

طرح‌های ویژه بیمه آتش‌سوزی ایران:

 • بیمه آتش‌سوزی مراکز صنعتی و غیر صنعتی:

علاوه بر واحدهای مسکونی، مراکز صنعتی و غیر صنعتی هم می‌توانند تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی ایران قرار بگیرند. مراکز صنعتی مثل کارخانه‌ها و مراکز غیر صنعتی مثل فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، آموزشگاه‌ها و…

در این بیمه‌نامه، بیمه‌گذار می‌تواند ساختمان و تجهیزات خود را تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی ایران قرار بدهد.

 • طرح مهر:

طرح مهر جامع‌ترین طرح بیمه ایران است که بیمه‌های متنوع آتش‌سوزی ، مسئولیت و حوادث خانه و خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد. در این طرح، بیمه‌گذار در مقابل خطراتی مثل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار، شخص ثالث و همسایگان، غرامت فوت و هزینه‌های پزشکی بیمه می‌شود.

 • مسکونی با طرح زلزله:

طرح مسکونی با طرح زلزله، یکی از طرح‌های ابتکاری و فراگیر بیمه ایران می‌باشد که با توجه به زلزله‌خیز بودن مناطق مختلف کشور، با استقبال خوبی مواجه شده است. در این طرح، مشتری می‌تواند با پرداخت حق ‌بیمه معینی، منزل و اثاث خود را در مقابل خطرات آتش‌سوزی ، انفجار ، صاعقه ، سیل و زلزله بیمه کند.

 • طرح آتش‌سوزی واحدهای صنفی:

در طرح آتش‌سوزی واحدهای صنفی ، بیمه‌های مورد نیاز اصناف کشور از جمله بیمه آتش‌سوزی به آن‌ها عرضه می‌شود.

 • طرح جامع آتش‌سوزی و حوادث نوروزی:

در طرح جامع آتش‌سوزی و حوادث نوروزی ، بیمه ایران پوشش های حریق ، انفجار، صاعقه، سرقت، سیل و طوفان، غرامت فوت و نقص عضو و جبران هزینه های پزشکی را از 25 اسفند هر سال تا 15 فروردین سال جدید ارائه می‌دهد.

دریافت خسارت بیمه آتش‌سوزی ایران:

بعد از وقوع آتش‌سوزی باید حداکثر ظرف ۵ روز به شرکت بیمه اطلاع رسانی کنید و حداکثر ظرف 10 روز، کیفیت حادثه ، فهرست اشیاء نجات داده شده و مبلغ تقریبی خسارت را برای شرکت بیمه ارسال نمایید.

حداکثر بعد از ۱۵ روز، فهرست اموال موجود در روز حادثه و اموال از بین رفته و آسیب دیده را در اختیار بیمه قرار دهید.

کارشناس شرکت در بازدید خود از محل حادثه، اقدام به برآورد خسارت می‌کند و شما بعد از تحویل مدارک مورد نیاز به شرکت بیمه می‌توانید برای دریافت خسارت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز:

 • اعلام صورت ریز اشیاء آسیب دیده و ارزش آن‌ها
 • فهرست اشیاء سالم
 • گزارش مقامات آتش نشانی و نیروی انتظامی
 • تعدادی عکس و فیلم از مواضع آسیب دیده
 • اصل گزارش موسسه ژئوفیزیک در صورت زلزله
 • اصل گزارش نیروی انتظامی در صورت سرقت با شکست حرز
 • اصل گزارش سازمان هواشناسی در صورت طوفان و صاعقه
دکمه بازگشت به بالا