بیمه تکمیلی ایران

بیمه درمان یکی از زیرمجموعه‌های بیمه اشخاص است. که در آن بیمه‌گر متعهد می‌شود که همه هزینه‌های‌ درمانی‌ و بیمارستانی‌ بیمه‌شدگان‌ را پرداخت کند. در این بخش به بیمه درمان تکمیلی خواهیم پرداخت.

دربیمه‌نامه‌های تکمیلی شرکت‌های بیمه از جمله بیمه ایران متعهد می‌شوند تا در قبال پرداخت مبلغی از طرف بیمه‌گذار به عنوان حق‌بیمه تعدادی از هزینه‌های درمانی از جمله دندانپزشکی، زایمان، جراحی، بستری و … تا سقف مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت کند.

در ادامه تمام شرایط لازم برای خرید بیمه تکمیلی گروهی ایران را بیان خواهیم کرد.

[showbanner2 link=’http://www.azki.com/?utm_source=iran-health-insurance&utm_campaign=mordad%2098′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/health-insurance-icon-w.png’ background=’009966′ pretext=’مطمئن‌ترین’ text=’بیمه تکمیلی درمان’ aftertext=’+ مشاوره تخصصی.’]

خطرات و ریسک‌های تحت پوشش بیمه تکمیلی ایران

موارد زیر هزینه‌های درمانی هستند که در بیمه‌های تکمیلی بیمه ایران تا سقف مشخص شده در بیمه‌نامه جبران می‌شود:

 • هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود (Day Care) (با بیش از 6 ساعت بستری)، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن
 • هزینه‌های اعمال جراحی مغز و اعصاب (به‌استثنای دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند کبد، ریه و پیوند کلیه، مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سی‌تی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم
 • هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی شامل شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم (با نقص بینایی هر چشم 4 دیوپتر یا بیشتر) برای دو چشم
 • هزینه آمبولانس (حداکثر تعهدات سالانه برای جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی که نهایتاً منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد در داخل شهر 300.000 ریال و بین شهری 600.000 ریال است که از محل تعهدات بند جراحی های عمومی قابل پرداخت می باشد.)
بیمه درمان تکمیلی ایران
بیمه درمان تکمیلی ایران

شرایط بیمه تکمیلی ایران

برای خرید این بیمه‌نامه شرایطی را باید مدنظر داشته باشید از جمله فرانشیز، حداقل تعداد نفرات، دوره انتظار و … و با توجه به این شرایط بهترین بیمه‌نامه را متناسب با شرایط خود خریداری کنید.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی ایران در سال 98

به طور کلی در بیمه‌های درمان تکمیلی گروهی سقف تعهدات شرکت‌های بیمه برای هریک از پوشش‌ها به صورت توافقی بین شرکت بیمه و متقاضی تعیین می‌شود.

شرایط دیگر هم از جمله میزان فرانشیز، شرایط سنی، تعداد پوشش‌ها و … طبق توافق بین شرکت بیمه و بیمه‌گذار تعیین می‌شود. تعداد بیمه‌شدگان هم یکی‌دیگر از معیارهای بسیار مهم و موثر در شرایط بیمه تکمیلی است.

فرانشیز بیمه تکمیلی ایران

فرانشیز مقداری از هزینه‌های درمانی است که پرداخت آن بر عهده بیمه‌شده است. همانطور که گفتیم فرانشیز یکی دیگر از شرایط بیمه تکمیلی گروهی است که به صورت توافقی و بر اساس عواملی از جمله نوع طرح انتخابی توسط بیمه‌گذار، تعداد بیمه‌شدگان و …تعیین می‌شود. به طور کلی فرانشیز از 10 تا 30 درصد متغیر است و مقدار دقیقی ندارد.

[color-box]  فرانشیز هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی و زایمان با پرداخت حق‌بیمه اضافی قابل کاهش خواهد بود. [/color-box]

شرایط سنی بیمه‌شدگان

در بیمه تکمیلی بیمه ایران محدودیتی برای حداقل سن بیمه‌شده وجود ندارد یعنی اینکه نوزاد تازه متولد شده هم می‌تواند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرد.

اما حداکثر سن بیمه‌شده برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر 60 سال است و اگر شخصی بیشتر از 60 سال داشته باشد می‌تواند با پرداخت حق‌بیمه بیشتر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرد.

همچنین در صورتی که سن بیمه‌شده در شروع قرارداد کمتر از 60 سال باشد پوشش بیمه‌ای تا پایان مدت قرارداد ادامه خواهد داشت.

دوره انتظار بیمه تکمیلی ایران

دوره انتظار هم یکی دیگر از شرایط بیمه تکمیلی است که به صورت توافقی و بر اساس تعداد بیمه‌شدگان تعیین می‌شود.

به طور معمول پوشش زایمان دارای دوره انتظار 9 ماهه و پوشش بستری و جراحی دارای دوره انتظار 3 ماهه است. یعنی اینکه بیمه شده 9 ماه بعد از خرید بیمه‌نامه می‌تواند از پوشش زایمان و 3 ماه بعد از پوشش بستری و جراحی استفاده کند.

بیمه درمان تکمیلی ایران
بیمه درمان تکمیلی ایران

استعلام بیمه تکمیلی ایران

قیمت بیمه تکمیلی ایران بر اساس معیارهایی از جمله تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات هر پوشش، تعداد نفرات بیمه‌شده، سن نفرات بیمه‌شده و به صورت توافقی بین متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود.

بیمه تکمیلی انفرادی ایران

در سال‌های گذشته بیمه تکمیلی تنها به صورت گروهی صادر می‌شد اما در حال حاضر با توجه به افزایش شرکت‌های کوچک مقیاس، توجه شرکت‌ها به بیمه تکمیلی انفرادی بیشتر شده و برخی از شرکت‌ها مثل بیمه سامان بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی و خانوادگی هم ارائه می‌کنند.

البته شرکت بیمه ایران بیمه تکمیلی خود را فقط به صورت گروهی عرضه می‌کند و تعداد افراد یک گروه برای استفاده از بیمه تکمیلی ایران باید حداقل 50 نفر باشد.

مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ایران

بیمه ایران 1238 مرکز درمانی طرف قرارداد در تمام زمینه‌های درمانی از جمله آزمایشگاه، درمانگاه، پزشک، دندانپزشکی، چشم پزشکی، فیزیوتراپی و … دارد. شما می‌توانید با استفاده از لینک زیر آدرس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران را مشاهده کنید.


مشاهده مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران


دریافت خسارت بیمه درمان ایران:

برای دریافت خسارت دو روش مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد:

 • روش مستقیم:

بیمه ایران برای اولین بار در صنعت بیمه کشور، با راه اندازی سیستم آنلاین “سدا” و فراهم کردن امکان دسترسی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد به اطلاعات بیمه شدگان و شرایط قراردادها، این امکان را برای بیمه شدگان خود فراهم کرده است که می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌های طرف قرارداد به صورت شبانه‌روزی و ارائه کارت ملی و بدون نیاز به ارائه معرفی‌نامه و بدون پرداخت هزینه، به طور مستقیم از خدمات درمانی بیمه ایران استفاده کنند .

 • روش غیر مستقیم:

در این روش در صورتی که بیمارستان یا مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران نباشند، شما باید هزینه‌ها را شخصاً پرداخت کرده و با ارائه مدارک به شرکت بیمه خسارت خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت در شرایط گفته شده به شرح زیر است:

 • خلاصه‌ای از پرونده بیمارستانی
 • شرح عمل و نظریه پزشک معالج در مورد علت بیماری و شرح معالجات انجام شده
 • اصل صورت‌حساب بیمارستانی بیمه‌گذار
 • اصل قبض‌های پرداختی
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • کپی صفحه اول و دوم شناسنامه بیمه‌شده
 • فاکتور خرید تأیید شده در صورت استفاده از پروتز یا هرگونه جسم خارجی در عمل

مدارک بیمارستانی جهت پرداخت خسارت بیمه درمان ایران، باید حداكثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ صدور برای شرکت بیمه ارسال شود.

[showbanner2 link=’http://www.azki.com/?utm_source=dana-health-insurance&utm_campaign=khordad%2098′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/health-insurance-icon-w.png’ background=’b30086′ pretext=’برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور’ text=’بیمه تکمیلی سازمانی برای گروه های زیر 50 نفر’ aftertext=’اینجا کلیک کنید.’]
دکمه بازگشت به بالا