بیمه بدنه ایران

یکی از شرکت‌های معتبر ارائه دهنده انواع بیمه از جمله بیمه بدنه، بیمه ایران است. بیمه بدنه ایران بیشترین سهم از بازار بیمه بدنه را دارد؛ یعنی این شرکت پرفروش‌ترین شرکت در زمینه بیمه بدنه است. شرکت بیمه ایران سال‌هاست که به ارائه بیمه بدنه با پوشش‌های اصلی و اضافی آن می‌پردازد.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=iran-mod-insurance&utm_medium=link%20box&utm_campaign=ordibehesht97′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/auto-body-insurance-icon-w.png’ background=’b30086′ pretext=’برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور’ text=’بیمه بدنه ایران’ aftertext=’اینجا کلیک کنید.’]

بیمه بدنه چیست

قبل از معرفی یا انتخاب بیمه‌نامه مناسب، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که بیمه بدنه چیست؟ بیمه بدنه یکی دیگر از بیمه‌های مربوط به اتومبیل است که بر خلاف بیمه شخص ثالث بیمه‌ای غیر اجباری محسوب می‌شود و خسارت‌های مالی وارد شده به وسیله نقلیه را در اثر حوادثی مثل: سرقت کلی، آتش‌سوزی، انفجار، تصادف و …پوشش می‌دهد.

پوشش‌های بیمه بدنه ایران

علاوه بر پوشش‌های اصلی در بیمه بدنه یعنی تصادف، سقوط و سرقت کلی خودرو، پوشش‌های اضافه‌ای هم وجود دارند که می‌توانید آن را در صورت تمایل به بیمه‌نامه بدنه خود اضافه کنید. مثل خسارت‌های ناشی از سیل، طوفان، پاشیده شدن اسید و مواد شیمیایی، شکست شیشه، نوسانات قیمت و…

یکی از این پوشش‌های اضافی، کشیدن میخ و یا خط و خش است که در حال حاضر تنها بیمه‌ای که پوشش کشیدن میخ و خط و خش را ارائه می‌دهد، بیمه بدنه ایران است.

در صورت اضافه کردن این پوشش به بیمه‌نامه بدنه، بیمه بدنه ایران خسارت‌های وارد شده به خودرو بر اثر کشیده شدن هر گونه جسم تیز را جبران خواهد کرد.

محاسبه بیمه بدنه ایران

در محاسبه بیمه بدنه نمی‌توان فرمول دقیق و مشخصی ارائه داد، چرا که محاسبه قیمت این بیمه به عوامل زیادی بستگی دارد.

قیمت بیمه بدنه ایران بر اساس چند عامل مثل ویژگی‌های خودرو (سال ساخت، نوع خودرو و …)، انتخاب پوشش‌های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های این بیمه تعیین می‌ شود.

قیمت بیمه بدنه ایران

به صورت کلی قیمت بیمه شخص ثالث، به دلیل اعلام نرخ پایه توسط بیمه مرکزی، در اکثر شرکت‌های بیمه یکسان است اما قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه یکسان نیست و گاهی تفاوت زیادی در قیمت این بیمه مشاهده می‌ شود.

قیمت بیمه بدنه ایران هم برای ماشین‌های مختلف متفاوت است و شما می‌ توانید برای دریافت قیمت آن از طریق سایت ازکی اقدام کنید.

تخفیف بیمه بدنه ایران

یکی از عوامل مهمی که می‌ تواند قیمت بیمه بدنه خودروی شما را کاهش دهد، تخفیف‌های این بیمه است که توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌ شود. اصلی ترین تخفیف بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت است که به معنی تعداد سال هایی است که شما از بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشید. تخفیف بیمه بدنه ایران علاوه بر تخفیف عدم خسارت، شامل تخفیف‌های دیگری هم می‌ شود. تخفیف هایی مثل تخفیف خودروی صفر، تخفیف ویژه ایثارگران و هیئت علمی، تخفیف گروهی بیمه بدنه و تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه.

استعلام بیمه بدنه ایران

برای خرید بهترِ بیمه بدنه، استعلام قیمت و شرایط بیمه بدنه هر شرکت بسیار اهمیت دارد. برای استعلام بیمه بدنه ایران علاوه بر روش سنتی آن، یعنی مراجعه حضوری به شعب بیمه ایران، روش دیگری هم وجود دارد. روشی آسان تر و سریع تر که از طریق آن شما می‌توانید نرخ و شرایط بیمه‌نامه خود را به صورت آنلاین استعلام بگیرید. در این روش شما می‌توانید از طریق سایت ازکی، مشخصات خودروی خود را وارد کنید و استعلام بیمه بدنه ایران را به سادگی مشاهده کنید.

پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران:

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران شامل:

  • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه وسیله نقلیه
  • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه
  • ارائه گزارش مقامات انتظامی (کروکی)
  • اصل و کپی گواهینامه راننده
  • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گذار و راننده
  • اصل و کپی شناسنامه مالکیت خودرو
  • اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نجات وسیله نقلیه در صورت غیر قابل حرکت بودن
  • اصل فاکتور رسمی لوازم و قطعات تعویضی با نظر کارشناس بیمه و تایید سلامت وسیله نقلیه

برای دریافت خسارت بیمه بدنه نیاز است فرد بیمه‌گذار و مالک وسیله نقلیه، با مراجعه به بخش پذیرش و ارزیابی خسارت برای انجام تعمیرات خودرو اقدام کنند و در نهایت بعد از تأیید مبلغ نهایی خسارت، به بخش صدور چک مراجعه و خسارت خود را دریافت نمایند.

برای خرید بیمه بدنه ایران، دریافت مشاوره، اطلاع از آخرین تغییرات قانون و انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو از طریق سایت ازکی اقدام کرده و یا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

خرید اینترنتی بیمه بدنه ایران در azki

یکی از راه‌های جدید خرید بیمه بدنه که در حال حاضر در میان بیمه گذاران رایج شده است، خرید اینترنتی آن است. ازکی نیز به عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، بیمه بدنه را از تمامی شرکت‌های معتبر به شما ارائه می‌دهد. در ضمن شما می‌توانید قبل از خرید بیمه بدنه خود از مقایسه دقیق و مشاوره بی طرفانه کارشناسان ازکی استفاده کنید و بهترین بیمه بدنه را انتخاب و خریداری نمایید.

همچنین اگر قصد خرید بیمه بدنه ایران را دارید، استعلام قیمت و خرید این بیمه از طریق سایت ازکی فراهم شده است.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=iran-mod-insurance&utm_medium=link%20box&utm_campaign=ordibehesht97′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/auto-body-insurance-icon-w.png’ background=’009966′ pretext=’مطمئن‌ترین’ text=’بیمه بدنه’ aftertext=’+ مشاوره تخصصی رایگان.’]

دکمه بازگشت به بالا