نام شرکت: بیمه سامان
تعداد نیرو: 561
سهم از بازار: 0.59
توانگری مالی: 146
سال تاسیس: 1383
تعداد شعب: اعزام کارشناس
تعداد نماینده: 571

بیمه شکست ماشین آلات سامان

هدف بیمه شکست ماشین آلات سامان حمایت از بیمه‌گذار در برابر خسارات مالی ناشی از وقوع حادثه ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی می‌باشد. در صورت عدم وجود بیمه‌نامه شکست ماشین الات، صاحبان ماشین‌آلات باید همواره مبالغی را به صورت نقد و به عنوان ذخیره برای جبران خسارات احتمالی نگهداری نمایند، این عمل نه تنها بخشی از سرمایه آنها را به صورت راكد و غیرقابل استفاده در امر سرمایه گذاری در می‌آورد، بلكه چنانچه خسارتی به وقوع بپیوندد كه هزینه‌های لازم به منظور جبران آن بیش از ذخایر خسارتی نگهداری شده باشد، باید بخشی از درآمدهای جاری موسسه را نیز به این امر اختصاص داد و در چنین حالتی موسسه با مشكلات مالی مواجه خواهد شد (به خصوص در سال‌های اولیه فعالیت موسسه كه میزان ذخایر بسیار ناچیز است) بنابراین بیمه شکست ماشین آلات سامان بهترین راه حل جبران خسارات احتمالی بدون ذخیره کردن بخشی از سرمایه بیمه‌گذار می‌باشد.

بیمه ماشین‌آلات برای تمامی موسساتی كه این قبیل ماشین‌آلات را مورد استفاده قرار می‌دهند، حائز اهمیت می‌باشد. یعنی بیمه شکست ماشین آلات سامان نه تنها برای موسسات بزرگ صنعتی كه متشكل از واحدهای بزرگ یا ماشین‌آلات تمام اتوماتیك می‌باشند، بلكه مهمتر از آن برای كلیه موسسات صنعتی متوسط و كوچك نیز كه بروز نقصی در ماشین‌آلات تولیدی آنها ممكن است عواقب سو مالی و اقتصادی بسیار شدیدی را برای موسسه به بار آورد، دارای اهمیت می‌باشد. همچنین آن دسته از موسسات مالی كه اعتبار لازم جهت خرید ماشین‌آلات و دستگاه‌ها را تأمین می‌نمایند نیز علاقمندند که این قبیل ماشین‌آلات و دستگاه‌ها از تأمین جامع و کامل برخوردار باشند.

موارد تحت پوشش بیمه شکست ماشین آلات سامان

  • در بیمه‌نامه شکست ماشین آلات انواع دستگاه‌ها و تجهیزات مکانیکی، ادوات و ماشین‌آلات را می‌توان تحت پوشش قرار داد، مثلا‌:
  • دستگاه‌های مولد نیروی برق (بویلرها، توربین‌ها و ژنراتورها)
  • تأسیسات شبکه‌های برق رسانی (ترانسفورماتورها، تجهیزات برق فشار قوی و ضعیف)
  • ماشین‌آلات تولیدی و تجهیزات کمکی (ماشین‌های ابزار و ماشین‌های بافندگی ماشین‌آلات کاغذ سازی، پمپ‌ها، کمپرسورها، مخازن، لوله‌ها، تیوب‌ها و …)

موارد خارج از پوشش بیمه شکست ماشین آلات سامان

لازم به ذکر است که عموما‌ برخی از اقلام که در مقایسه با مجموعه ماشین‌آلات یک کارخانه از عمر مفید کوتاهترین برخوردار می‌باشند، تحت شمول این بیمه قرار نمی‌گیرند، از جمله:

  • ابزار آلات تعویض شدنی، مانند: انواع قالب‌ها، سیلندرهای مورد استفاده در صنعت چاپ
  • قطعاتی که به دلایل ذاتی یا بواسطه نوع استفاده‌ای که از آنها می‌شود، زیاد در معرض کهنگی و استهلاک قرار می‌گیرند، مانند: لفاف‌های نسوز، سنگ شکن‌ها
  • اشیا شیشه‌ای، تسمه‌ها، تایرهای لاستیکی
  • انواع روغنها، سوخت‌ها، کاتالیزورها
روغن موجود در ترانسفورماتورها و کلیدهای خودکار برق که وظیفه خنک کنندگی نیز دارند، تحت شمول بیمه قرار دارند.
Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *