استعلام قیمت بیمه دنا

درباره بیمه دنا

بیمه دنا

دنا از سری خودروهای ملی است که بعد از سمند، تیبا و رانا به‌عنوان محصولی ملی توسط شرکت ایران‌خودرو تولید و به بازار عرضه شد. این خودرو در واقع فیس لیفتی از سمند است که در سه مدل معمولی، پلاس و توربو پلاس تولید شده است. خریداران این خودرو اغلب به دلیل زیبایی ظاهری آن اقدام به خرید می‌کنند و قیمت بالاتر آن نیز ناشی از همین محبوبیت است. در سال‌های اخیر قیمت بالا و حذف مواردی چون رینگ‌های آلومینیومی، ترمز دیسکی عقب و کروز کنترل از لیست آپشن‌های این خودرو از محبوبیت آن کاسته است؛ اما هنوز هم تا در ردیف خودروهای پرفروش داخلی قرار دارد.

در طول استفاده از یک خودرو اتفاقات زیادی می‌تواند رخ دهد که باعث آسیب رسیدن به خود ماشین، وسایل نقلیه دیگر، افراد یا وسایل موجود در خیابان و جاده شود. به همین دلیل خرید بیمه برای هر خودرویی از جمله دنا از اهمیت زیادی برخوردار است. بعضی افراد تصور می‌کنند که قیمت بیمه دنا بالاست و تنها اقدام به خرید بیمه شخص ثالث می‌کنند؛ آن‌هم به این دلیل که این بیمه از نظر قانونی اجباری است. بهتر است این نکته را همواره به یاد داشته باشید که بیمه پس‌اندازی برای روزهای حادثه است و شما را از پرداخت خسارات هنگفت و سنگین راحت خواهد کرد.

طراحی و مشخصات دنا

در نگاه اول دنا شباهت‌های زیادی به سمند دارد؛ اما اگر کمی بیشتر دقت کنید متوجه تفاوت‌های این دو خودرو خواهید شد. در نمای جانبی تفاوتی بین این دو ماشین وجود ندارد؛ اما اگر از سمت جلو به آن نگاه کنید متوجه طراحی مدرن‌تر و زیباتر آن خواهید شد. در نمای پشتی نیز شباهت زیادی به سبک طراحی مرسدس بنز وجود دارد و همین موضوع باعث افزایش محبوبیت دنا نزد خریداران ایرانی شده است.

شرکت ایران‌خودرو ادعا می‌کند که این خودرو بعد از ساخت به کشور آلمان ارسال شده تا در تست‌های ایمنی مختلف حضور پیدا کند. بر اساس همین ادعا دنا دارای 4 نشان طلایی بر روی سینه خود است؛ اما تاکنون مدرک معتبری دال بر معتبر بودن این تست‌ها ارائه نشده است. ضمن اینکه عدم انتشار جزئیات این آزمایش‌ها گمانه‌زنی‌ها را درباره درست بودن ادعای ایران‌خودرو بیشتر کرده است. درهرحال تجربه نشان داده است که دنا در تصادف‌های جلو و پهلو ایمن است و می‌تواند به‌خوبی از سرنشینان خود محافظت کند. ضمن اینکه در مقایسه با دیگر خودروهای داخلی می‌توان این ماشین را یکی از ایمن‌ترین‌ها دانست.

خرید بیمه شخص ثالث دنا

مدت زیادی است که بیمه شخص ثالث برای همه خودروها اجباری شده و به همین دلیل هم هست که اکثر صاحبان خودرو به دنبال پیدا کردن شرکتی مطمئن برای خرید بیمه شخص ثالث دنا هستند. این نوع بیمه‌نامه برای جبران خسارت واردشده به افراد یا سایر وسایل نقلیه استفاده می‌شود و نگرانی‌های افراد در خصوص جبران خسارات مالی را از بین خواهد برد.

قیمت بیمه دنا با توجه به ارزش خودرو تعیین می‌شود و نمی‌توان مبلغ دقیقی را برای آن گفت. ضمن اینکه به‌طور خاص برای خرید بیمه شخص ثالث دنا عوامل دیگری مانند تعداد سیلندر، کاربری خودرو و سقف تعهدات بیمه‌نامه نیز در از عوامل موثر بر روی قیمت خواهد بود. شرکت‌های بیمه برای کاهش هزینه‌های راننده‌های قانونمند تخفیف‌هایی را نیز برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند؛ به این صورت که به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه‌نامه مبلغی از قیمت بیمه در سال آینده کسر خواهد شد.

بیمه شخص ثالت از سری بیمه‌های ضروری خودرو است که پلیس برای تاخیر در تمدید آن یا تردد در شهر بدون همراه داشتن مدارک این بیمه جریمه‌های سنگینی را در نظر گرفته است. درهرحال ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که شما در زمان تمدید بیمه نتوانید به‌صورت حضوری به شرکت‌های بیمه مراجعه کنید و مشمول جریمه شوید. با خرید آنلاین بیمه دنا این مشکل برطرف خواهد شد و در هرجایی که باشید؛ می‌توانید نسبت به انجام این کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنید.

خرید بیمه بدنه دنا

بیمه بدنه از بیمه‌های اختیاری خودرو است و به همین دلیل رانندگان زیادی تمایلی به خرید آن نشان نمی‌دهند؛ اما با توجه به پوشش بالای این نوع بیمه‌نامه و قیمت بالای قطعات خودرو توصیه می‌کنیم که حتما خرید این بیمه‌نامه را در برنامه خود قرار دهید. قیمت بیمه دنا برای جبران خسارات وارد شده به بدنه این خودرو به مدل و سال ساخت آن وابسته است؛ درواقع در زمان خرید بیمه‌نامه مطابق با قیمت روز ارزش خودرو و در نهایت مبلغ بیمه تعیین می‌شود.

بیمه بدنه دنا خسارات ناشی از حوادث مختلف مانند سرقت، واژگونی، سیل، زلزله، برخورد خودرو با یک جسم خارجی یا خودروی دیگر و... را به‌طور کامل پوشش می‌دهد. در زمان تصادف با خودروی دیگر یا موانع اطراف جاده حتی اگر شما مقصر باشید، می‌توانید از خدمات این بیمه‌نامه استفاده کنید. برای خرید راحت‌تر بیمه بدنه نیز می‌توانید خرید اینترنتی بیمه دنا را امتحان کنید تا بدون نیاز به خالی کردن وقت برای مراجعه به شرکت‌های بیمه از خدمات این بیمه‌نامه استفاده کنید.
 

خرید بهترین بیمه برای خودروی دنا

یکی از مشکلاتی که در زمان خرید بیمه شخص ثالث دنا وجود دارد، نیاز به مراجعه حضوری به شرکت بیمه است؛ با توجه به شلوغی شعب مختلف این شرکت‌ها هر فرد زمان زیادی را برای تعیین ارزش خودرو و ثبت بیمه‌نامه منتظر بماند و این باعث می‌شود که بسیاری از افراد مجبور به پرداخت جریمه دیرکرد تمدید بیمه شوند. این در حالی است که با خرید آنلاین بیمه دنا دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.

برای خرید اینترنتی بیمه دنا کافی است وارد سایت ازکی شوید. ازکی امکان خرید و تمدید انواع بیمه‌نامه بدنه، شخص ثالث و... را برای شما فراهم کرده است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه‌نامه را صادر می‌کند. به‌علاوه نیازی نیست نگران دریافت بیمه‌نامه باشید؛ چراکه بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال آن را درب منزل خود تحویل می‌گیرید. ازکی دارای پشتیبانی 24 ساعته است؛ پس می‌توانید در همه ساعات روز سوالات خود را در خصوص خرید انواع بیمه‌نامه بپرسید یا مراحل صدور و تحویل بیمه‌نامه را پیگیری کنید.