استعلام قیمت بیمه پراید

درباره بیمه پراید

بیمه پراید

پراید سهم زیادی از بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داده است و بسیاری از خانواده‌ها از این خودروی کم‌مصرف و جمع‌وجور برای رفت‌وآمدهای شهری خود استفاده می‌کنند. اما زمزمه‌هایی از عدم ایمنی پراید به گوش می‌رسد که باعث شده بسیاری از رانندگان به فکر راه‌هایی برای جبران آسیب‌های احتمالی واردشده به خودرو یا سرنشینان بیفتند. مطمئن‌ترین راه برای جبران این خسارت‌ها، بیمه شخص ثالث پراید و بدنه آن است.

آمار نشان می‌دهد که بیشتر سوانح و تصادفات جاده‌ای، مربوط به خودروی پراید هستند؛ این حادثه‌ها و تصادفات می‌توانند خسارت‌های بسیار شدید یا اندکی را به دنبال داشته باشند. در هر صورت برای جبران این خسارت‌ها، نیاز به راهی مطمئن وجود دارد. بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه پراید، راه‌های بسیار مطمئنی برای جبران این دست از خسارت‌ها هستند.

پیش از خرید این بیمه‌نامه‌ها، باید قیمت بیمه پراید را استعلام کنید. این قیمت در هر سال توسط بیمه مرکزی و با توجه به معیارهای مختلفی مانند تعداد سیلندرها، ارزش خودرو و نرخ دیه تعیین می‌شود. در این میان شرکت‌های مختلف بیمه نیز با توجه به خدمات و پوشش‌های خود، بر روی این قیمت‌گذاری تاثیرگذار هستند.

به همین دلیل لازم است که شما بهترین شرکت بیمه را برای این کار انتخاب کنید. راه‌حل بسیار خوبی که می‌تواند به شما در انتخاب صحیح شرکت بیمه‌گذار کمک کند؛ خرید آنلاین بیمه پراید است. با این کار شما فرصت دارید که خدمات، پوشش‌ها و تعرفه‌های شرکت‌های بیمه را به‌طور کامل با هم مقایسه کنید.

خرید اینترنتی بیمه پراید به شما این فرصت را می‌دهد تا بتوانید در هر زمان و مکانی، عملیات خرید یا تمدید بیمه‌نامه را انجام دهید. به‌این‌ترتیب دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفترهای بیمه نخواهید داشت و می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بیمه‌نامه خود را تحویل بگیرید.

طراحی و ویژگی‌های پراید

پراید یک خودروی 4 سیلندر با موتوری به ظرفیت 1.3 لیتر است که می‌تواند قدرتی برابر 63 اسب بخار ایجاد کند. ازجمله سیستم‌های ایمنی که در این خودرو نصب شده‌اند می‌توان به دو کیسه هوا برای سرنشین و راننده و ترمز ضد قفل اشاره کرد. البته این موارد نیز در مدل‌های قدیمی پراید وجود ندارند و تنها مدل‌های جدید این خودرو به چنین سیستم‌هایی مجهز شده‌اند.

بنابراین دیده می‌شود که امکانات ایمنی در پراید، نسبت به دیگر خودروهای موجود در بازار، بسیار محدود است. به همین دلیل است که این خودرو در میان افراد به‌عنوان یک خودروی ایمن شناخته نمی‌شود. نکته مهم این است که پراید همانند بسیاری از خودروهای داخلی در هیچ تست ایمنی ملی یا بین‌المللی شرکت نکرده است؛ به همین دلیل است که همواره ایمنی این خودرو مورد سوال بوده است.

البته نمونه‌های بسیار محدودی از تست ایمنی این خودرو در داخل کشور موجود است؛ اما نتایج این تست‌ها بسیار مبهم هستند و مدارک موثقی از آن‌ها موجود نیست. برای مثال هیچ فیلمی از نمای راننده و کناری خودرو در زمان تست منتشر نشده است. همچنین استاندارد بوده شرایط تست نیز بسیار مبهم است.

بااین‌حال مدیران سایپا ادعا می‌کنند که با استفاده از ورقه‌های جدید فلزی در قسمت‌های جلو، درب و کف خودرو توانسته‌اند ایمنی پراید را تا حد زیادی بهبود ببخشند. کارشناسان با بررسی این فیلم‌ها معتقد هستند که پراید در صورت شرکت در تست‌های بین‌المللی قادر به دریافت دو ستاره خواهد بود؛ همین موضوع کافی است تا نشان دهد که ایمنی این خودرو نسبت به خودروهای پرکاربرد در دیگر کشورهای جهان تا چه حد غیرقابل‌قبول است.

خرید بیمه شخص ثالث پراید

بهترین راه برای جبران خسارت‌های واردشده به دیگر افراد در اثر تصادفات یا برخوردها، خرید بیمه شخص ثالث پراید است. داشتن این بیمه‌نامه برای همه خودروهای سواری و موتورسیکلت‌ها اجباری است؛ به همین دلیل است که در میان گزینه‌های موجود برای بیمه خودرو، بیمه‌نامه شخص ثالث پرکاربردترین است.

خرید بیمه شخص ثالث پراید و انتقال آن در زمان خریدوفروش خودرو، یک کار ضروری است. همچنین شما باید دقت کنید که پیش از فرا رسیدن سررسید بیمه، نسبت به تمدید آن اقدام کنید تا جریمه نشوید. اما در مواقعی ممکن است که شما به هر دلیل امکان مراجعه حضوری برای خرید یا تمدید این بیمه را نداشته باشید؛ در این صورت است که خرید آنلاین بیمه پراید می‌تواند به شما کمک کند.

قیمت بیمه پراید معمولا بر اساس نرخ تعیین‌شده توسط بیمه مرکزی محاسبه می‌شود؛ اما در مواردی شما می‌توانید از شرکت‌های بیمه تخفیف‌هایی را دریافت کنید. برای مثال برخی از شرکت‌ها در صورت عدم دریافت خسارت تا چند سال، حتی تا 70 درصد قیمت بیمه شخص ثالث شما را کاهش می‌دهند. همچنین می‌توانید برای راحتی بیشتر بیمه پراید را به‌صورت اقساطی خریداری کنید.

خرید بیمه بدنه پراید

بیمه بدنه پراید یکی از انواع بیمه‌های اختیاری برای این خودرو است که می‌تواند خسارت‌های مالی واردشده به خودرو را جبران کند. برای مثال خسارت‌های ناشی از برخورد با اجسام، تصادف، سرقت خودرو یا بلایای طبیعی با استفاده از بیمه بدنه قابل جبران هستند. همچنین شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر، خودروی خود را در برابر آسیب‌های واردشده به رنگ در اثر اسید یا مواد شیمیایی و یا سرقت لوازم جانبی نیز بیمه کنید.

خرید آنلاین بیمه پراید از ازکی

امروز شرکت‌های بیمه در سرتاسر ایران انواع خدمات بیمه بدنه و شخص ثالث را ارائه می‌دهند؛ اما همان‌طور که گفتیم پوشش‌ها و تعرفه‌های این شرکت‌ها با هم متفاوت خواهد بود. به همین دلیل شما به مرجع معتبری برای مقایسه این شرکت‌ها نیاز خواهید داشت. ازکی همان‌جایی است که می‌تواند به شما در یافتن بهترین گزینه کمک کند.

در وب‌سایت ازکی ضمن اینکه می‌توانید شرکت‌های مختلف بیمه را ازنظر قیمت بیمه پراید و سایر خدمات آن با هم مقایسه کنید؛ امکان خرید اینترنتی بیمه پراید هم برای شما فراهم شده است. به‌این‌ترتیب در مدت بسیار کوتاه و با طی کردن فرایند ساده‌ای می‌توانید خرید بیمه‌نامه خود را انجام داده و آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.