استعلام قیمت بیمه رانا

درباره بیمه رانا

بیمه رانا

سال 1391 بود که رانا به‌عنوان یک خودروی ملی وارد بازارهای کشور شد؛ این خودرو بر روی پلتفرم پژو 206 ساخته شده است و ازنظر ظاهری شباهت‌های زیادی به 206 صندوقدار دارد. در سال‌های ابتدایی عرضه این خودرو، مشکلاتی همچون صدای زیاد در کابین، استفاده از متریال بی‌کیفیت در ساخت خودرو و مونتاژ نه‌چندان مناسب باعث نارضایتی مشتریان شد؛ اما ایران‌خودرو تلاش‌های زیادی در جهت بهبود کیفیت رانا کرده است و امروز این خودرو یکی از پرفروش‌ترین تولیدات این شرکت است.

برای خودرویی که هرروز از آن استفاده می‌کنید، خرید بیمه یک امر ضروری است. بیمه رانا درواقع یک پس‌انداز سالانه برای زمان‌هایی است که به دلیل تصادف با خودروی دیگر یا اشخاص نیاز به پرداخت خسارات هنگفتی دارید. با تهیه این بیمه در چنین زمان‌هایی خیالتان از بابت تامین خسارت کاملا راحت است و می‌توانید بدون هیچ مشکل و برخوردی با شخص دیگر خسارت واردشده به او و خودروی خود را جبران کنید.

طراحی و ویژگی‌های رانا

همچون سایر هم‌خانواده‌ها، رانا نیز دارای موتوری قدرتمند است که شتابگیری خوبی دارد و می‌تواند در زمان کوتاه از حالت سکون به سرعت 100 برسد. به همین دلیل هم هست که این خودرو یکی از گزینه‌های اصلی خانواده‌های طرفدار سرعت خواهد بود. علاوه بر این رانا یکی از خودروهای دوستدار محیط‌زیست است که موفق به دریافت استاندارد یورو 4 شده و در مقایسه با دیگر خودروهای داخلی آلودگی کمتری تولید می‌کند.

این خودرو ازنظر ایمنی نیز در سطح خوبی قرار دارد؛ پس اگر به دنبال خرید یک خودروی داخلی ایمن هستید می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. رانا با 2 کیسه هوا برای سرنشین و راننده به بازار عرضه شده و دارای سیستم عیب‌یاب هوشمند نیز هست. ترمزهای دیسکی عقب و جلو از مواردی است که سطح ایمنی این خودرو را بالاتر می‌برد. البته این خودرو در هیچ تست ایمنی شرکت نکرده و به همین دلیل نمی‌توان در خصوص ایمنی آن در تصادف با دلیل و مدرک صحبت کرد؛ اما تجربه رانندگان نشان داده است که کاپوت بلند و صندوق‌عقب ایمن رانا از سرنشینان آن در تصادفات جلو و عقب محافظت خواهد کرد.

خرید بیمه شخص ثالث رانا

بیمه شخص ثالث رانا ازجمله مدارکی است که باید در کنار گواهینامه، کارت خودرو و معاینه فنی به همراه داشته باشید؛ در غیر این صورت جریمه‌های سنگینی برای شما در نظر گرفته خواهد شد. این بیمه خسارات مالی واردشده به اشخاص ثالث و خودروهای دیگر را تا حد سقف تعهد بیمه‌نامه تقبل می‌کند و ازنظر پرداخت خسارت جانی نیز در حد دیه هرسال به بیمه‌شدگان تعهد می‌دهد.

قیمت بیمه رانا با توجه به ارزش خودرو، سال ساخت، میزان کارکرد، کاربری و تعداد سیلندرها تعیین می‌شود و با توجه به مصوبه بیمه مرکزی در هر سال متفاوت خواهد بود؛ اما نکته مهمی که باید در خصوص این بیمه‌نامه بدانید این است که سقف تعهدات این بیمه‌نامه در حالت عادی بسیار کم است و برای بهره‌مندی از تعهدات کامل بیمه شخص ثالث رانا باید الحاقیه آن را نیز تهیه کنید. این الحاقیه سقف تعهدات بیمه را تا حدود 180 میلیون افزایش می‌دهد.

با توجه به اینکه رانا خودرویی محبوب، ایمن و راحت است، بسیاری از رانندگان تاکسی ترجیح می‌دهند که از این خودرو استفاده کنند. این رانندگان به دلیل اینکه استفاده بیشتری از خودرو می‌کنند و احتمال وقوع تصادف و آسیب رساندن به شخص یا خودروی دیگر بیشتر است باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کنند که در زمان محاسبه قیمت بیمه رانا لحاظ خواهد شد.

خرید بیمه بدنه رانا

یکی دیگر از بیمه‌نامه‌هایی که خرید آن به همه رانندگان توصیه می‌شود، بیمه بدنه راناست. ازنظر قانونی هیچ اجباری برای این نوع بیمه‌نامه وجود ندارد؛ اما با توجه به گران شدن قطعات خودرو به نظر می‌رسد که خرید آن برای همه رانندگان ضروری است. بیمه بدنه به‌منظور جبران خسارات واردشده به بدنه خودرو در زمان تصادف تعریف‌شده و بخش زیادی از هزینه‌های تعمیر یا تعویض قطعات داخلی و خارجی آن را پوشش می‌دهد.

سقف تعهدات این بیمه‌نامه همچون بیمه شخص ثالث رانا با توجه به سال ساخت، کیلومتر کارکرد و قیمت روز خودرو تعیین می‌شود. همچنین قیمت بیمه رانا برای خودروهایی با کاربری تاکسی یا آموزش رانندگی که احتمال تصادف و آسیب به بدنه خودرو در آن‌ها بیشتر است افزایش خواهد یافت. البته شرکت‌های بیمه‌ای مختلف برای راحتی حال بیمه‌شدگان و کاهش هزینه‌های آن‌ها تخفیف عدم خسارت را در نظر گرفته‌اند که در صورت عدم استفاده از بیمه‌نامه در زمان اعتبار یک‌ساله، در سال بعد مبلغی از بیمه‌نامه کسر خواهد شد.

بیمه بدنه رانا مواردی همچون برخورد خودرو با یک جسم خارجی، خودروی دیگر یا موانع اطراف جاده و خیابان، واژگونی و سقوط خودرو، آسیب به بدنه به هر دلیلی، خراب شدن رنگ بدنه خودرو، پاشیده شدن اسید یا رنگ بر روی بدنه خودرو، شکستن شیشه و... را در برمی‌گیرد. این بیمه همچنین خسارت ناشی از سرقت خودرو را نیز به میزان سقف تعهدات بیمه تقبل خواهد کرد.

خرید آنلاین بیمه رانا با ازکی

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث تاخیر در تمدید بیمه شخص ثالث رانا و اضافه شدن جریمه به قیمت بیمه رانا می‌شود، نیاز به مراجعه حضوری به شعب شرکت‌های بیمه است. با خرید آنلاین بیمه رانا از ازکی می‌توانید این مشکل را حل کنید و در هر زمان و هرجایی که چند دقیقه وقت خالی دارید نسبت به خرید یا تمدید بیمه‌نامه خود اقدام کنید. این سایت با همه شرکت‌های بیمه قرارداد دارد و به همین دلیل بیمه شما مربوط به هر برندی که باشد می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید.

خرید اینترنتی بیمه رانا از ازکی بسیار آسان و راحت است و هرکسی که کمی از اینترنت سر دربیاورد می‌تواند آن را انجام دهد. نکته مهم این است که به دلیل حضور شرکت‌های مختلف در این سایت می‌توانید خدمات آن‌ها را با هم مقایسه کرده و بهترین گزینه را خریداری کنید. بعد از خرید یا تمدید، اصل بیمه‌نامه در زمانی کوتاه و بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال به درب منزل شما ارسال خواهد شد. علاوه بر این می‌توانید در همه ساعات شبانه‌روز سوالات خود را از تیم پشتیبانی حرفه‌ای ازکی بپرسید تا با خیال راحت برای خرید اقدام کنید.