استعلام قیمت بیمه تیبا

درباره بیمه تیبا

بیمه تیبا

تیبا یکی از خودروهایی است که شرکت سایپا با هدف جایگزین کردن خودروی پراید روانه بازار کرد. این خودرو در سال 1387 وارد بازار ایران شد و مورد استقبال قرار گرفت. قیمت تیبا نسبت به پراید کمی بیشتر است؛ این موضوع به دلیل طراحی حرفه‌ای‌تر تیباست. به همین دلیل است که تامین قطعات جانبی و جبران خسارت‌های واردشده به این خودرو هم نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارد. درنتیجه بیشتر رانندگان ترجیح می‌دهند که بیمه شخص ثالث تیبا را به همراه بیمه بدنه آن خریداری کنند.

بیمه تیبا می‌تواند به شما کمک کند که در زمان بروز حوادث، خسارت‌های کمتری را متحمل شوید. به همین دلیل همه شرکت‌های بیمه‌این خدمات را به شما ارائه می‌دهند و دایره انتخاب بسیار وسیعی در پیش روی شما قرار دارد. نخستین گام برای خرید بیمه‌این خودرو، بررسی خدمات شرکت‌های مختلف و استعلام قیمت بیمه تیبا است.

با این کار شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، خدمات بیشتری را دریافت کرده و با خیال راحت‌تری با خودروی خود رانندگی کنید. برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه تیبا، دو راه وجود دارد. یکی از راه‌های دشوار، مراجعه حضوری یا تماس گرفتن با شرکت‌های بیمه است. این کار به صرف زمان زیادی نیاز دارد؛ درعین‌حال شما هرگز فرصت بررسی تمام گزینه‌های موجود را پیدا نخواهید کرد.

به همین دلیل است که می‌توانید از امکان خرید آنلاین بیمه تیبا استفاده کنید؛ با خرید اینترنتی بیمه تیبا در هر ساعتی از شبانه‌روز، سایت‌های شرکت‌های بیمه مختلف را بررسی و خدمات آن‌ها را ارزیابی کنید. درنتیجه در مدت کوتاهی از میان انبوه گزینه‌های موجود، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. با این کار هزینه‌های بسیار کمتری را صرف جستجو خواهید کرد و در زمان کمتری به نتیجه ‌می‌رسید.

طراحی و ویژگی‌های تیبا

تیبا یک خودروی دیفرانسیل جلو است که نیروی خود را از طریق یک پیشرانه 1.5 لیتری تامین می‌کند. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر 87 اسب بخار را برای تیبا تولید کرده و آن را در 13 ثانیه از سفر به صد برساند. یکی از نقاط قوت در طراحی تیبا نسبت به پراید، بهبود ایمنی در آن است. در این خودرو امکاناتی مانند ترمز ضد قفل، دو کیسه هوا برای راننده و سرنشین و کمربند ایمنی پیش کشنده برای تامین ایمنی استفاده شده است.

همچنین دارای امکانی به نام ایزوفیکس صندلی است؛ به این معنا که طراحی صندلی‌های آن برای اتصال صندلی کودک بهینه شده‌اند. درنتیجه ایمنی کودکان تا حد زیادی در زمان برخورد و تصادفات حفظ خواهد شد.

علاوه بر تایم ایمنی کودکان در خودروی تیبا، دو گزینه دیگر نیز در طراحی آن برای تامین ایمنی عابر پیاده و سرنشینان در نظر گرفته شده است. پراید خودرویی است که در زمان برخورد با عابر پیاده، او را به زیر خودرو می‌کشد. باعث می‌شود که خسارت‌های بسیار زیادی به عابر وارد شود؛ اما در طراحی تیبا این مشکل برطرف شده و آسیب‌های کمتری به عابر پیاده وارد خواهد شد.

همچنین درهای پراید در زمان برخورد از جانب، بسیار ضعیف عمل می‌کنند و ممکن است سلامت سرنشینان را به خطر بیندازند. اما درب‌ها در تیبا تقویت شده‌اند و تا حد زیادی در زمان برخورد مقاومت خواهند کرد. باوجود این موارد، ایمنی تیبا نیز مانند پراید یا دیگر خودروهای تولید داخل، توسط هیچ شرکت بین‌المللی موردبررسی قرار نگرفته است. به همین دلیل معیار مشخصی برای بررسی ایمنی این خودرو وجود ندارد.

خرید بیمه شخص ثالث تیبا

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که در صورت همراه نداشتن آن یا اتمام مهلت اعتبار، مشمول جریمه خواهید شد. این بیمه می‌تواند خسارت‌های مالی و جانی واردشده به اشخاص ثالث مانند عابرین پیاده و سرنشینان خودرو را جبران کند. قیمت بیمه تیبا برای شخص ثالث در ابتدای هر سال توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود. اما این قیمت، نرخ پایه است.

در زمان خرید آنلاین بیمه تیبا می‌توانید قیمت شرکت‌های بیمه مختلف را با توجه به شرایط خودروی خود موردبررسی قرار دهید. برای مثال درصورتی‌که به مدت متوالی از بیمه خسارتی دریافت نکرده باشید؛ قیمت بیمه تیبا مشمول تخفیف خواهد شد و شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، خودروی خود را بیمه کنید. همچنین نوع کاربری خودرو هم بر روی این قیمت تاثیرگذار است.

خرید بیمه بدنه تیبا

خرید بیمه بدنه خودرو برای رانندگان و صاحبان ماشین اختیاری است و الزام قانونی ندارد. اما امروزه و با توجه به افزایش قیمت خودرو، بیشتر رانندگان به این نتیجه رسیده‌اند که جبران خسارت‌های ناشی از تصادف و برخورد، به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست و نیاز به پشتیبانی بیمه دارند. البته بیمه بدنه خودرو تنها دربرگیرنده خسارت‌های ناشی از برخورد نیست و موارد دیگری را هم در برمی‌گیرد که از قرار زیر هستند:

  • سرقت کامل خودرو
  • بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل
  • واژگونی

علاوه بر این موارد، شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر از خدمات بیشتری نیز استفاده کنید. برای مثال می‌توانید قطعات جانبی خودروی خود را در برابر سرقت بیمه کنید یا اینکه در صورت تغییر رنگ ماشین در اثر مواد شیمیایی یا اسید، اعلام خسارت کنید.

خرید اینترنتی بیمه تیبا به شما این امکان را می‌دهد که پوشش‌های اصلی و اضافی بیمه بدنه خودرو را در شرکت‌های مختلف بررسی کرده و با هم مقایسه کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید بهترین تعرفه و پوشش و بالاترین سقف تعهد را برای خود انتخاب کنید.

خرید بهترین بیمه تیبا با ازکی

یکی از مهم‌ترین چالش‌های افراد در زمان خرید بیمه تیبا، انتخاب بهترین شرکت است؛ منظور از بهترین شرکت، برندی است که خدمات مشابه را با قیمت مناسب‌تری عرضه کرده و امکان استفاده از پوشش‌های اضافه را هم برای مشتریان خود فراهم کند. در وب‌سایت ازکی شما می‌توانید به خدمات همه شرکت‌های بیمه دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

به کمک ازکی هیچ شرکت بیمه‌ای از قلم نخواهد افتاد و شما می‌توانید همه موارد موجود را بررسی کنید؛ درنتیجه مطمئن خواهید شد که بهترین گزینه را انتخاب کرده‌اید. همچنین می‌توانید از مشاوره 24 ساعته این وب‌سایت هم برای رفع ابهامات خود استفاده کنید.

وب‌سایت ازکی امکان خرید آنلاین بیمه تیبا را هم برای شما فراهم کرده است؛ درنتیجه تنها با چند کلیک بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد. سپس می‌توانید بیمه تیبا را بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، درب منزل خود تحویل بگیرید.