خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

استعلام قیمت بیمه عمر پاسارگاد، سامان، ایران، پارسیان، ملت، ما و ...

ازکیـ بپرسیم؟ 54864 021

عمر و ‌سرمایه‌گذاری به شکل مرکب،مناسب ترین گزینه برای کسانی است که با نگرش درست نگران آینده خود و خانواده خود هستند. بطور کلی این بیمه‌نامه چهار محور اساسی زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

 • پس انداز
 • عمر و حوادث
 • از کار افتادگی
 • وام و مزایای خاص

پوشش بیمه فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه‌شده در اثر حادثه، سرمایه فوت بیمه عمر می‌تواند تا سه برابر افزایش یابد.
پوشش از کار افتادگی: این پوشش به افرادی که شاغل هستند تعلق می‌گیرد. در صورت از کار افتادگی دائم و کامل بیمه‌شده (که حداقل تا یکسال ادامه داشته باشد) تا پیش از سن 60 سالگی، شرکت بیمه، حق‌بیمه عمر را تا پایان مدت قید شده در قرارداد بیمه پرداخت می‌نماید .
پوشش بیماری‌های خاص :این طرح بیمه‌شده را در برابر هزینه‌های بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و جراحی قلب باز (کرونر قلبی) پوشش می‌دهد.

شرایط دریافت وام در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است و در برخی از آنها برای دریافت وام باید حداقل سه ماه از مدت بیمه‌نامه گذشته و حداقل موجودی 200 هزار تومان باشد که و برخی از شرکت‌ها این مدت حداقل 2 سال است.
در این صورت بیمه‌گذار بدون هیچ تشریفات اداری، فقط با ارائه بیمه‌نامه و کارت شناسایی وام را دریافت می‌نماید. باز پرداخت وام می‌تواند حداکثر تا 36 ماه باشد و همچنین می‌توان بعد از اتمام هر وام بلافاصله درخواست وام جدید نمود.

چنانچه بیمه‌گذار بیش از یک ماه از پرداخت حق‌بیمه خودداری نماید از پایان یک ماه دیگر تحت پوشش بیمه نمی‌باشد.
چنانچه خودداری از پرداخت حق‌بیمه قبل از شش ماه باشد، بدون استرداد هیچ مبلغی و با اخطار کتبی بیمه‌نامه باطل خواهد شد و اگر بعد از شش ماه و پرداخت شش قسط چنین اتفاقی بیافتد در صورت فوت ارزش باز خریدی و یا ارزش سرمایه مخفف (هر کدام بیشتر باشد) به بازماندگان پرداخت خواهد شد و در صورت حیات، ارزش باز خریدی بیمه‌نامه پرداخت خواهد شد.
اما اگر بیمه‌گذار قبل از اتمام آن سال اقدام به پرداخت اقساط معوق و هزینه دیر کرد نماید بلافاصله و بدون هیچ تشریفاتی شرایط بیمه‌نامه به شرایط قبلی باز خواهد گشت و درصورتی که این اتفاق بعد از یکسال بیافتد ادامه بیمه‌نامه منوط به آزمایشات پزشکی و تایید پزشک خواهد شد .

تعیین نحوه پرداخت در شرکت‌های مختلف متفاوت است. قبلا دفترچه‌ای برای پرداخت به بیمه‌گذار داده میشد تا در موعد مقرر به پرداخت اقساط اقدام نماید. اما در حال حاضر برگه‌ای حاوی تاریخ سررسید پرداخت اقساط و شناسه پرداخت به بیمه‌گذار تحویل داده می‌شود. در روش‌های مدرن‌تر پرداخت اقساط از طریق پرداخت اینترنتی و یادآوری پرداخت اقساط در سایت ازکیـ صورت میگیرد.

بله؛ در طول مدت قرارداد بیمه عمر و در سررسید هر یک از سنوات بیمه ای، می‌توان شرایط بیمه‌نامه را تغییر داد.

بله؛ مطابق ماده 136 قانون مالیات‌های مستقیم، سرمایه بیمه عمر و نیز اندوخته حاصل از ‌سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، به کل از پرداخت مالیات معاف هستند.

طبق ماده 60 از قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران، مصوبه سال 1350، اموال مؤسسات بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد 36 و 46 تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشکستگى مؤسسه بیمه بیمه‏گذاران و بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران حق تقدم دارند. در میان رشته‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.
مؤسسات بیمه نمی‏توانند بدون موافقت قبلى بیمه مرکزى ایران اموال خود را صلح حقوق نمایند و یا به رهن واگذار کنند و یا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند.
دفاتر اسناد رسمى موظفند هنگام انجام این قبیل معاملات موافقتنامه بیمه مرکزى ایران را مطالبه و مفاد آن‏ را در سند منعکس کنند.
طبق ماده 36 مؤسسات بیمه ایرانى با سرمایه حداقل یک‏صد میلیون ریال تشکیل مى‏شود که باید 50 درصد آن به صورت نقدی پرداخت شده باشد میزان ودیعه‏اى که عندالاقتضا براى هر یک از رشته‏هاى بیمه در نظر گرفته خواهد شد در آیین‏نامه‏اى که از طرف بیمه مرکزى ایران تهیه و به تصویب شوراى عالى بیمه می‏رسد تعیین خواهد شد.
طبق ماده 46 مؤسسات بیمه خارجى باید طبق آیین‏نامه‏اى که به پیشنهاد بیمه مرکزى ایران به تصویب شوراى عالى بیمه مى‏رسد مبلغى براى هر یک از دو رشته بیمه‏هاى زندگى و سایر انواع بیمه نزد بیمه مرکزى ایران تودیع‏ نمایند. مبلغ ‏این ودیعه در هریک از دو موردمذکور از پانصد هزار دلار یا معادل آن از ارزهاى مورد قبول بانک‏مرکزى‏ایران‏ کمترنخواهد بود.
هر یک از مؤسسات بیمه خارجى باید درآمدهاى خود را سال‏ به ‏سال به ودیعه مزبور اضافه کند تا در هر مورد مبلغ ‏ودیعه حداقل به دو برابر مبلغ مصوب شوراى عالى بیمه برسد.
افزایش ودیعه مازاد بر مبالغ فوق اختیارى است.

 • خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشتته باشد .
 • مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباتی.
 • خودکشی قبل سه سال و 36 قسط کامل مگر اینکه ثابت شود خودکشی غیر ارادی بوده.
 • در ‌صورتی‌که استفاده کننده یا بیمه‌گذار مسبب مرگ بیمه‌شده باشند.

در نظام بانکی با تغییر سیاست‌های بانک مرکزی سود بانکی تغییر می‌کند، اما در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سود متعلقه تحت هیچ شرایطی کاهش نمی‌یابد و همچنین در صورت تشکیل منافع افزایش می‌یابد .
بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، پس اندازی منظم و البته اجباری‌ست که پس انداز بانکی چنین خاصیتی ندارد .
در یافت وام از طریق بیمه عمر در عرض بیست دقیقه و بدون هیچ تشریفاتی صورت می‌گیرد، و بیمه‌نامه تنها ضامن بازپرداخت وام است. اما در نظام بانکی برای دریافت وام تشریفات و بروکراسی اداری بسیاری را باید طی کرد و چندین ضامن با شرایط مختلف نیاز دارد.

در بیمه‌های عمر بیمه‌گذار می‌تواند طبق شرایط زیر وام دریافت نماید:

 • وام تا سقف 90 درصد ارزش بازخریدی بیمه‌نامه عمر در پایان ماه ششم به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.
 • باز پرداخت وام دریافت شده حداکثر طی 36 قسط و سه سال است.
 • سود تعلق گرفته به وام بیمه عمر حداکثر 4 درصد بیش از سود تضمینی است که به اندوخته این بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد.

خیر ، استفاده از وام بیمه عمر تاثیری بر پوشش‌های این بیمه‌نامه نمی‌گذارد و پوشش‌ها در طی مدت بازپرداخت اقساط وام ادامه خواهد داشت.

خیر، از آنجایی که پرداخت وام از اعتبار صندوق بیمه‌نامه خود بیمه‌گذار تهیه می‌شود، نیاز به هیچ تضمینی ندارد و بدون هیچگونه تشریفاتی طی چند روزه کاری به حساب بیمه‌گذار واریز می‌شود.

در مورد برخی از بیماری‌ها با نظر پزشک و دریافت حق‌بیمه اضافی قابل بیمه شدن است، اما بیماری‌های لاعلاج قابل بیمه شدن نیستند.
در عین حال برای اینکه بیمه‌گر و بیمه‌گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش‌نامه با دقت مطالعه و تکمیل گردد، و یا از مشاوران ازکیـ در زمینه بیمه عمر کمک بگیرید.

در مدت 20 سال حقوق دریافتی از بیمه عمر بیش از حقوق دریافتی با سابقه 30 ساله تأمین اجتماعی است.
جمع حق‌بیمه پرداختی 20 ساله بیمه عمر بسیار کمتر از 30 سال تأمین اجتماعی است.
نیاز به اشتغال در محل یا تایید بازرس تامین اجتماعی نیست، و برای خانم‌های خانه‌دار یا کودکان و نوزادان بسیار مناسب است.

 • مدارک تاییدیه پزشکی قانونی و مراجع ذیصلاح
 • نظریه و مدارک مورد درخواست پزشک معتمد بیمه‌گر (این مدارک در شرکت‌ها مختلف و بسته به نوع آسیب متفاوت است)
 • بیمه‌نامه و ضمایم آن
 • قبض رسید حق‌بیمه‌های پرداختی
 • کارت شناسایی و کپی آن
برای پرداخت سرمایه فوت، استفاده کننده یا بیمه‌گذار در اولین فرصت و حداکثر تا یک ماه، به صورت کتبی دلایل فوت را به اطلاع بیمه‌گر برساند و علاوه بر مدارک ذکر شده مدارک زیر را برای رسیدگی در اختیار بیمه‌گر قرار دهد:
 • گواهی رسمی فوت.
 • گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن علت بیماری شرح داده شده باشد
 • در ‌صورت فوت بر اثر حادثه، گزارش حادثه که توسط مراجع ذیصلاح تهیه شده باشد.
 • در ‌صورتی‌که استفاده کنندگان مشخص نشده باشند گواهی انحصار وراثت.
یکی از ابهاماتی که معمولا در مورد بیمه‌های عمر و اندوخته ساز مورد سوال قرار می‌گیرد، مباحث شرعی آن است در این بخش پاسخ حضرت آیت الله خامنه‌ای را در مورد حکم بیمه عمر را می‌بینیم.
سؤال: بیمه عمر چه حکمى دارد؟
پاسخ: شرعاً مانعى ندارد.
منبع: سایت حضرت آیت الله خامنه‌ای
پرداخت سرمایه در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است، اما به صورت کلی، پرداخت سرمایه بیمه‌نامه عمر و ‌سرمایه‌گذاری به انقضای بیمه‌نامه (فوت بیمه‌شده و یا پایان مدت بیمه‌نامه) بستگی دارد به دو صورت زیر صورت می‌گیرد:
1. فوت بیمه‌شده طی مدت بیمه‌نامه.
2. حیات بیمه‌شده در انتهای مدت بیمه‌نامه.
اندوخته ناشی از حق‌بیمه پرداختی در انقضای بیمه‌نامه به یکی از حالت‌های زیر قابل پرداخت است:
 • به صورت یکجا
 • به صورت پرداخت مستمری تضمینی با مدت معین
 • به صورت پرداخت مستمری مادام العمر (به شرط حیات)
 • به صورت پرداخت مستمری مادام العمر با دوره تضمین
 • به صورت پرداخت مستمری به شرط حیات با مدت معین
 • به صورت پرداخت مستمری به شرط حیات با مدت معین و دوره تضمین

شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی و دارای رابطه منطقی با بیمه‌شده هستند که نام آن‌ها در بیمه‌نامه ذکر شده و به عبارتی منافع مادی حاصل از بیمه‌نامه برای آنان پیش بینی شده است.

عبارت است از مبلغ توافق شده ای که بیمه‌گر مکلف است در صورت فوت بیمه‌شده در هر سال بیمه‌ای، مطابق جدول پیش بینی تعهدات بیمه‌گر و بیمه‌گذار به ذی‌نفعان بیمه‌نامه پرداخت نماید.

در صورتی که بیمه‌گذار قبل از پایان مدت قرارداد تمایلی به ادامه بیمه‌نامه نداشته باشد، بیمه‌گر مکلف است ارزش بازخرید بیمه‌نامه را طبق شرایط بیمه‌نامه و ضمائم آن محاسبه و پرداخت نماید.

به بیمه‌نامه‌ای گفته می‌شود که حق‌بیمه آن در سررسید تعیین شده پرداخت نشده و مبلغ اندوخته ‌سرمایه‌گذاری بیمه‌نامه صفر باشد.

بیمه‌گذار موظف است درهنگام تکمیل فرم پیشنهاد، ذینفع/ذینفعان را در دو حالت فوت و حیات بیمه‌شده تعیین نماید؛ در صورت مشخص نبودن استفاده کنندگان سرمایه بیمه‌نامه به نسبت مساوی به وراث قانونی بیمه‌شده پرداخت خواهد شد.
توجه داشته باشید، در صورت حیات بیمه شده صرفا یک نفر (بیمه‌گذار یا بیمه‌شده) به عنوان ذی‌نفع تعیین می‌گردد و در صورت فوت می توان حداکثر 6 نفر با سهم‌ها و اولویت‌های متفاوت به عنوان ذی‌نفع تعیین نمود.

وراث از نظر قانون به سه طبقه تقسیم می‌شوند:

 • طبقه اول که عبارتند از: پدر، مادر، زن، شوهر، اولاد و اولاد اولاد
 • طبقه دوم که عبارتند از: اجداد، برادر، خواهر و اولاد آن‌ها
 • طبقه سوم که عبارتند از: عمو، عمه، دائی، خاله و اولاد آن‌ها

این پوشش تنها به یک نفر، بیمه‌گذار (در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه) یا بیمه‌شده (در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه یا بیماری) تعلق می‌گیرد، البته این پوشش شرط سنی دارد و در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

بله؛ خرید چندین بیمه عمر از شرکت‌های مختلف بیمه، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه‌های خریداری شده از 5.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکان پذیر است. بنابرین بیمه‌شده باید اطلاعات بیمه‌نامه‌های قبلی خریداری شده را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.

 • در صورتی که اطلاعات نادرست به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار یا بیمه‌شده درفرم پیشنهاد ارائه شود، بیمه‌نامه باطل خواهد شد و حق‌بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود.
 • در صورتی که این اظهارات از روی سهو و ناآگاهی باشد، اندوخته بیمه‌نامه پرداخت و در صورت بروز خسارت بیمه‌گر می‌تواند از پرداخت تمام و یا بخشی از تعهدات خود، خودداری نماید.

 • به منظور کاهش اثرات تورم در بیمه‌نامه‌های عمر و ‌سرمایه‌گذاری توصیه می‌شود برای حق‌بیمه پرداختی و سرمایه فوت، ضریب تعدیل مناسب و مطابق با شرایط مالی بیمه‌گذار تعیین گردد.
 • ضریب تعدیل حق‌بیمه می‌تواند 0، 5، 10، 15، 20 درصد انتخاب شود.
 • ضریب تعدیل سرمایه فوت می‌تواند 0، 5، 10، 15، 20 درصد انتخاب شود.
 • برای اثرگذاری هر چه بهتر، لازم است ضریب تعدیل حق‌بیمه همواره بزرگتر یا مساوی ضریب تعدیل سرمایه فوت انتخاب شود.
 • توجه داشته باشید این ضرایب نیز در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

گفتگوی آنلاین با مشاوران ازکیـ


برای شروع گفتگو با مشاوران ازکیـ فیلد های زیر را پر نمایید.


بیمه عمر

بیمه عمر یکی از انواع پرطرفدار بیمه در تمام جهان است. این بیمه در سال‌های اخیر در ایران نیز با اقبال فراوانی روبرو شده و متقاضیان بسیاری در کشور پیدا کرده است. اکثر کسانی که به دنبال تکیه‌گاهی مطمئنی برای زندگی خود و اعضای خانواده‌شان می‌گردند به خرید بیمه عمر اقدام می‌کنند و این اطمینان را در طرح‌های سرمایه‌گذاری و پوششی بیمه‌های عمر که از طریق شرکت‌های بیمه منتشر می‌شوند احساس نموده و اقدام به خرید یکی از آنها می‌نمایند. افزایش میزان استقبال از طرح‌های بیمه عمر در سال‌های اخیر نشان‌دهنده افزایش آینده‌نگری در میان مردم است. با این حال تعداد افرادی که در ایران بیمه عمر خریداری کرده‌اند نسبت به کل جمعیت (به اصطلاح ضریب نفوذ بیمه عمر(، همچنان بسیار پایین‌تر از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته می‌باشد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در واقع یک سرمایه‌گذاری تضمینی برای زندگی است که دو بخش اصلی دارد:
 • سرمایه‌گذاری اقتصادی
 • پوشش‌های عمر و زندگی
بخش اصلی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بخش سرمایه‌گذاری اقتصادی این بیمه محسوب می‌شود، در واقع خرید بیمه عمر شروع یک فعالیت اقتصادی است. فعالیتی که با تضمین سود پرداختی هیچ گونه ریسک و احتمال خطری ندارد و سرمایه شخص در نهادی مطمئن و با سودی معین ذخیره شده و رشد می‌نماید. این مبلغ در پایان مدت بیمه‌نامه به همراه مجموع سود سال‌های قرارداد به شخص صاحب بیمه‌نامه یا هرکسی که اون معین کرده باشد(ذی‌نفع)، پرداخت می‌شود. همچنین امکان بازخرید سرمایه، قبل از اتمام مدت قرارداد نیز وجود دارد. پوشش فوت طبیعی پوشش اصلی بیمه عمر محسوب می‌شود، سایر پوشش‌ها به خواست بیمه‌گذار انتخاب شده و در بیمه‌نامه قید می‌شوند. این پوشش‌ها مهمترین عامل تمایل مردم به خرید بیمه عمر هستند و خطرات احتمالی زندگی را برای بیمه‌گذار و خانواده او جبران می‌نمایند. اضافه کردن این پوشش‌ها به بیمه‌نامه موجب افزایش امنیت خاطر در زندگی و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث ناگواری که ممکن است در زمانی دور یا نزدیک رخ دهند، خواهد شد.

نرخ سود بیمه عمر

نحوه محاسبه نرخ سود بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه تفاوت‌های اندکی با یکدیگر دارد. اما تمامی شرکت‌ها بر اساس دستورالعمل‌های بیمه مرکزی اقدام نموده و همواره 50% از سرمایه‌های بیمه عمر نزد بیمه مرکزی سپرده‌گذاری می‌شود تا حتی در صورت ناتوانی شرکت بیمه اصلی، بیمه مرکزی به عنوان بیمه اتکایی تعهدات معین شده در بیمه‌نامه را به انجام برساند. سود بیمه عمر به طور کلی به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود که هرکدام در زمان معین و به طور جداگانه اعمال می‌شود:

 سود تضمینی

این سود توسط شرکت بیمه مشخص می‌شود و معمولا برای سال‌های ابتدایی رقم بالاتری منظور می‌شود و به تدریج کمتر شده و روی عدد مشخصی ثابت خواهد ماند. در اکثر شرکت‌ها در سال اول و دوم 16 درصد، سال سوم و چهارم 13 درصد و برای سال‌های پس از آن تا زمان انتهای مدت بیمه‌نامه سود 10 درصدی منظور می‌شود.

سود مشارکت در منافع (سود قطعی)

سود قطعی به صورت سالانه و توسط مجمع هر شرکت اعلام می‌شود. این سود به سود تضمینی اضافه شده و بر روی سرمایه بیمه عمر ذخیره می‌گردد.

سود مرکب

سود مرکب سودی است که به سود حاصل از سرمایه اصلی تعلق می‌گیرد. سود تضمینی و سود قطعی بر اساس اصل سرمایه محاسبه و اعمال می‌شوند. اما سود مرکب سودی است که بر مبنای میزان سود محاسبه می‌شود و به آن تعلق می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر سود مرکب، سودِ سود سرمایه شماست!

معافیت مالیاتی

از مهمترین مزایا و شرایط بیمه عمر این است که، سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری تحت هر شرایطی به هر میزان که باشد از پرداخت مالیات معاف است، و مبلغ قابل پرداخت در صورت فوت به ذی‌نفع تابع قانون ارث نخواهد بود و مالیات بر ارث به آن تعلق نمی‌گیرد و بلافاصله پس از فوت بیمه‌شده سرمایه و اندوخته پرداخت می‌شود. مطابق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌های مستقیم، سرمایه بیمه عمر و همچنین اندوخته حاصل از سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، به کل از پرداخت مالیات معاف است.

پوشش‌های بیمه عمر

پوشش‌های بیمه عمر بخش مهمی از مزایای این بیمه‌نامه را شامل می‌شوند. این پوشش‌ها در کنار سرمایه‌گذاری اقتصادی که بر اساس مبلغ پرداختی بیمه‌گذار و سود پرداختی بیمه‌گر صورت می‌پذیرد، نوعی حمایت از زندگی بیمه‌گذار در برابر حوادث ناگوار احتمالی را رقم می‌زنند. پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شوند. پوشش فوت طبیعی پوشش اصلی این بیمه‌نامه است و سایر پوشش‌ها به خواست صاحب بیمه‌نامه و به صورت اضافی به آن اضافه خواهد شد. اضافه کردن هریک از این پوشش‌ها موجب افزایش امنیت خاطر صاحب بیمه‌نامه و اعضای خانواده وی خواهد شد و البته به ازای هر پوشش و سقف درخواستی آن، مبلغی از روی حق بیمه پرداختی بیمه‌گذار کسر می‌گردد.

پوشش‌های بیمه عمر عبارتند از:

فوت طبیعی بیمه‌شده (پوشش اصلی):

درصورت فوت طبیعی بیمه‌شده، شرکت بیمه مبلغی را به بازماندگان وی پرداخت می‌نماید. به این مبلغ سرمایه فوت طبیعی گفته شده و بر اساس انتخاب بیمه‌گذار در زمان خرید بیمه‌نامه، رقمی بین 5 تا 40 برابر حق بیمه پرداختی سالیانه خواهد بود. همچنین علاوه بر این مبلغ، کل سرمایه اصلی ذخیره شده در بیمه عمر نیز به بازماندگان پرداخت می‌شود.

فوت بر اثر حادثه:

در صورت اضافه کردن این پوشش، هنگامی که شخص بیمه‌گذار در اثر حادثه‌ای فوت نماید، مبلغی بین 1 تا 4 برابر سرمایه فوت به بازماندگان وی پرداخت می‌شود. این ضریب نیز به انتخاب بیمه‌گذار معین شده و کل سرمایه اصلی ذخیره شده در بیمه عمر نیز به مبلغ پرداختی اضافه می‌شود.

نقص عضو کلی و جزئی در اثر حادثه:

بیمه‌گذار می‌تواند در صورت نقص عضو جزئی و کلی تا 100% سرمایه فوت عادی را از شرکت بیمه دریافت نماید.

پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه:

این پوشش تنها در بعضی از بیمه‌های عمر وجود دارد و در صورت بستری شدن در بیمارستان بر اثر بروز حادثه، هزینه‌های پزشکی ایجاد شده توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود.

معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی:

با خرید این پوشش، در صورت بروز حادثه‌ای که منجر به از کار افتادگی دائم بیمه‌شده شود، شرکت بیمه حق بیمه‌ای از وی درخواست نکرده و مزایای بیمه عمر را بدون دریافت حق بیمه برای وی فراهم می‌نماید

دریافت مستمری در صورت از کار افتادگی:

در شرایطی که بیمه‌شده بر اثر حادثه‌ای دچار از کار افتادگی دائم شده باشد، شرکت بیمه مستمری معینی به وی پرداخت می‌نماید.

غرامت امراض خاص:

در صورت ابتلا بیمه‌گذار به بیماری‌هایی مثل سرطان و سکته‌ی قلبی و مغزی و همچنین نیاز به اقداماتی مثل جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی، شرکت بیمه مبلغ معینی را به شخص پرداخت می‌نماید.

حق بیمه عمر

به طور کلی حق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کاملا بر اساس میزان توانایی شخص بیمه‌گذار در نظر گرفته می‌شود و بر اساس شرایط درخواستی فرد امکان تغییرات فراوانی خواهد داشت. این حق بیمه می‌تواند به صورت ماهانه پرداخت شود و یا بر اساس انتخاب فرد بازه‌های پرداخت به صورت سه‌ماهه، شش‌ماهه یا سالانه منظور گردد. طبیعی است که هرچه میزان پرداختی شخص بیمه‌گذار در این بازه‌ها بیشتر بوده باشد، سرمایه نهایی که پس از مدت قرارداد به وی بازگردانده می‌شود و سود پرداختی به آن سرمایه نیز بیشتر خواهد بود.

شرایط سنی خرید بیمه عمر

هرکدام از شرکت‌های بیمه شرایط سنی متفاوتی را برای متقاضیان خرید بیمه عمر لحاظ کرده‌اند. در جدول زیر به شرایط سنی هر شرکت اشاره شده است:


پرداخت وام بر روی بیمه عمر

یکی دیگر از مزایا و نکات مهم و قابل توجه در بیمه عمر، امکان دریافت وام است. بیمه‌گذار می‌تواند به سادگی و بدون نیاز به ضامن تا سقف 90% اندوخته خود را وام دریافت کند. این وام از سال سوم قابل پرداخت بوده و در صورت تسویه وام قبلی، امکان دریافت مجدد به هر تعدادی وجود دارد.

عوامل موثر بر میزان سرمایه نهایی

سرمایه نهایی، نتیجه سرمایه‌گذاری اقتصادی شخص بیمه‌گذار است. این سرمایه در پایان مدت قرارداد به شخص بازگردانده می‌شود و میزان آن به عوامل زیر بستگی دارد:
 • مبلغ حق بیمه واریزی بیمه‌گذار که به صورت ماهیانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، سالیانه یا یک‌جا پرداخت شده است.
 • پوشش‌های بیمه‌نامه و مبلغی که در طول مدت قرارداد به خاطر هرکدام از آنها از حق بیمه کسر شده است.
 • مدت زمان قرارداد بیمه عمر.

چگونه بهترین بیمه عمر را انتخاب نماییم؟

انتخاب بهترین بیمه عمر از میان شرکت‌های متعددی که این بیمه را ارائه می‌دهند، کار دشواری خواهد بود. سود پرداختی به سرمایه‌های بیمه‌گذاران معمولا در شرکت‌های مختلف یکسان است. اما شرایط جانبی هر شرکت خصوصیات و نکات ویژه خود را خواهد داشت. همچنین نحوه ارائه خدمات شرکت‌ها و اعتبار و قدرت هرکدام در زمینه انجام تعهدات تفاوت‌های فراوانی دارد. در این میان انتخاب بهترین شرکت بر اساس خواسته‌ها و شرایط هر فرد متفاوت است. این تفاوت‌ها موجب می‌شود که برای تصمیم‌گیری هرچه بهتر و انتخابی صحیح تر، به یک مشاور بی طرف و یک کارشناس حرفه‌ای بیمه نیاز داشته باشید. به همین منظور مشاوران ازکیـ با تجربه‌ای بالا در زمینه فروش بیمه عمر و به صورت کاملا رایگان، خواسته‌ها و شرایط شما را بررسی نموده و برای انتخاب بهترین بیمه بر اساس شرایط دلخواه به شما کمک خواهند نمود. شرکت ازکیـ با بهترین شرکت‌های بیمه طرف قرارداد است و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری درخواستی شما را بدون هیچ زحمتی خریداری نموده و در کمترین زمان ممکن به دست شما می‌رساند.