خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

استعلام قیمت بیمه عمر پاسارگاد، سامان، ایران، پارسیان، ملت، ما و ...

برای مشاوره و خرید استعلام قیمت بیمه عمر

ایران، آسیا، البرز، پارسیان، دانا، پاسارگاد...


لطفا با شماره 86046167 021 تماس بگیرید

بیمه عمر

بیمه عمر یکی از انواع پرطرفدار بیمه در تمام جهان است. این بیمه در سال های اخیر در ایران نیز با اقبال فراوانی روبرو شده و متقاضیان بسیاری در کشور پیدا کرده است. اکثر کسانی که به خرید این بیمه اقدام می‌کنند به دنبال تکیه‌گاه مطمئنی برای زندگی خود و اعضای خانواده شان می‌گردند و این اطمینان را در طرح های سرمایه‌گذاری و پوششی بیمه‌های عمر که از طریق شرکت‌های بیمه منتشر می‌شوند احساس نموده و اقدام به خرید یکی از آنها می‌نمایند.

افزایش میزان استقبال از طرح‌های بیمه عمر در سال‌های اخیر نشان‌دهنده افزایش آینده‌نگری در میان مردم است. با این حال تعداد افرادی که در ایران بیمه عمر خریداری کرده‌اند نسبت به کل جمعیت (به اصطلاح ضریب نفوذ بیمه عمر (، همچنان بسیار پایین تر از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته می‌باشد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در واقع یک سرمایه‌گذاری تضمینی برای زندگی است که دو بخش اصلی دارد:

 • سرمایه‌گذاری اقتصادی
 • پوشش‌های عمر و زندگی

در بخش سرمایه‌گذاری اقتصادی که بخش اصلی این بیمه محسوب می‌شود، بیمه‌گذار با خرید بیمه عمر یک فعالیت اقتصادی را آغاز می‌نماید. فعالیتی که با تضمین سود پرداختی هیچ گونه ریسک و احتمال خطری ندارد و سرمایه شخص در نهادی مطمئن و با سودی معین ذخیره شده و رشد می‌نماید. این مبلغ در پایان مدت بیمه‌نامه به همراه مجموع سود سال‌های قرارداد به شخص صاحب بیمه‌نامه یا هرکسی که اون معین کرده باشد، پرداخت می‌شود. همچنین امکان بازخرید سرمایه، پیش از مدت قرارداد نیز وجود دارد.

به جز پوشش فوت طبیعی که پوشش اصلی محسوب می‌شود، سایر پوشش‌ها به خواست بیمه‌گذار انتخاب شده و در بیمه‌نامه قید می‌شوند. این پوشش‌ها مهمترین عامل تمایل مردم به خرید بیمه عمر هستند و خطرات احتمالی زندگی را برای بیمه‌گذار و خانواده او جبران می‌نمایند. اضافه کردن این پوشش‌ها به بیمه‌نامه موجب افزایش امنیت خاطر در زندگی و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث ناگواری که ممکن است در زمانی دور یا نزدیک رخ دهند، خواهد شد.

نرخ سود بیمه عمر

نحوه محاسبه نرخ سود بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه تفاوت‌های اندکی با یکدیگر دارد. اما تمامی شرکت‌ها بر اساس دستورالعمل‌های بیمه مرکزی اقدام نموده و همواره 50% از سرمایه‌های بیمه عمر نزد بیمه مرکزی سپرده‌گذاری می‌شود تا حتی در صورت ناتوانی شرکت بیمه اصلی، بیمه مرکزی به عنوان بیمه اتکایی تعهدات معین شده در بیمه‌نامه را به انجام برساند.

 • سود تضمینی: این سود توسط شرکت بیمه مشخص می‌شود و معمولا برای سال‌های ابتدایی رقم بالاتری منظور می‌شود و به تدریج کمتر شده و روی عدد مشخصی ثابت خواهد ماند. در اکثر شرکت‌ها در سال اول و دوم 16 درصد، سال سوم و چهارم 13 درصد و برای سال‌های پس از آن تا زمان انتهای مدت بیمه‌نامه سود 10 درصدی منظور می‌شود.
 • سود مشارکت در منافع (سود قطعی): سود قطعی به صورت سالانه و توسط مجمع هر شرکت اعلام می‌شود. این سود به سود تضمینی اضافه شده و بر روی سرمایه بیمه عمر ذخیره می‌گردد.
 • سود مرکب: سود مرکب سودی است که به سود حاصل از سرمایه اصلی تعلق می‌گیرد. سود تضمینی و سود قطعی بر اساس اصل سرمایه محاسبه و اعمال می‌شوند. اما سود مرکب سودی است که بر مبنای میزان سود محاسبه می‌شود و به آن تعلق می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر سود مرکب، سودِ سود سرمایه شماست!

سود بیمه عمر به طور کلی به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود که هرکدام در زمان معین و به طور جداگانه اعمال می‌شود:

پوشش‌های بیمه عمر

پوشش‌های بیمه عمر بخش مهمی از مزایای این بیمه‌نامه را شامل می‌شوند. این پوشش‌ها در کنار سرمایه‌گذاری اقتصادی که بر اساس مبلغ پرداختی بیمه‌گذار و سود پرداختی بیمه‌گر صورت می‌پذیرد، نوعی حمایت از زندگی بیمه‌گذار در برابر حوادث ناگوار احتمالی را رقم می‌زنند.

پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شوند؛ پوشش «فوت طبیعی» پوشش اصلی این بیمه‌نامه است و سایر پوشش‌ها به خواست صاحب بیمه‌نامه و به صورت اضافی به آن اضافه خواهد شد.

اضافه کردن هریک از این پوشش‌ها موجب افزایش امنیت خاطر صاحب بیمه‌نامه و اعضای خانواده وی خواهد شد و البته به ازای هر پوشش و سقف درخواستی آن، مبلغی از روی حق بیمه پرداختی بیمه‌گذار کسر می‌گردد.

پوشش های بیمه عمر عبارتند از:

 • فوت طبیعی بیمه شده:

  درصورت فوت طبیعی بیمه شده، شرکت بیمه مبلغی را به بازماندگان وی پرداخت می‌نماید. به این مبلغ «سرمایه فوت طبیعی» گفته شده و بر اساس انتخاب بیمه‌گذار در زمان خرید بیمه‌نامه، رقمی بین 5 تا 40 برابر حق بیمه پرداختی سالیانه خواهد بود. همچنین علاوه بر این مبلغ، کل سرمایه اصلی ذخیره شده در بیمه عمر نیز به بازماندگان پرداخت می‌شود.

 • فوت بر اثر حادثه:

  در صورت اضافه کردن این پوشش، هنگامی که شخص بیمه‌گذار در اثر حادثه‌ای فوت نماید، مبلغی بین 1 تا 4 برابر سرمایه فوت به بازماندگان وی پرداخت می‌شود. این ضریب نیز به انتخاب بیمه‌گذار معین شده و کل سرمایه اصلی ذخیره شده در بیمه عمر نیز به مبلغ پرداختی اضافه می‌شود.

 • نقص عضو کلی و جزئی در اثر حادثه:

  بیمه‌گذار می‌تواند در صورت نقص عضو جزئی و کلی تا 100% سرمایه فوت عادی را از شرکت بیمه دریافت نماید.

 • پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه:

  این پوشش تنها در بعضی از بیمه‌های عمر وجود دارد و در صورت بستری شدن در بیمارستان بر اثر بروز حادثه، هزینه‌های پزشکی ایجاد شده توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود.

 • معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی:

  با خرید این پوشش، در صورت بروز حادثه‌ای که منجر به از کار افتادگی دائم بیمه شده شود، شرکت بیمه حق بیمه‌ای از وی درخواست نکرده و مزایای بیمه عمر را بدون دریافت حق بیمه برای وی فراهم می‌نماید

 • دریافت مستمری در صورت از کار افتادگی:

  در شرایطی که بیمه شده بر اثر حادثه‌ای دچار از کار افتادگی دائم شده باشد، شرکت بیمه مستمری معینی به وی پرداخت می‌نماید.

 • غرامت امراض خاص:

  در صورت ابتلاء بیمه‌گذار به بیماری هایی مثل سرطان و سکته ی قلبی و مغزی و همچنین نیاز به اقداماتی مثل جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی، شرکت بیمه مبلغ معینی را به شخص پرداخت می‌نماید.

حق بیمه عمر

به طور کلی حق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کاملا بر اساس میزان توانایی شخص بیمه‌گذار در نظر گرفته می‌شود و بر اساس شرایط درخواستی فرد امکان تغییرات فراوانی خواهد داشت. این حق بیمه می‌تواند به صورت ماهانه پرداخت شود و یا بر اساس انتخاب فرد بازه‌های پرداخت به صورت سه‌ماهه، شش‌ماهه یا سالانه منظور گردد.

طبیعی است که هرچه میزان پرداختی شخص بیمه گذار در این بازه ها بیشتر بوده باشد، سرمایه نهایی که پس از مدت قرارداد به وی بازگردانده می‌شود و سود پرداختی به آن سرمایه نیز بیشتر خواهد بود.

شرایط سنی خرید بیمه عمر

هرکدام از شرکت‌های بیمه شرایط سنی متفاوتی را برای متقاضیان خرید بیمه عمر لحاظ کرده‌اند. در جدول زیر به شرایط سنی هر شرکت اشاره شده است:

پرداخت وام بر روی بیمه عمر

یکی دیگر از نکات مهم و قابل توجه در بیمه عمر، امکان دریافت وام است. بیمه‌گذار می‌تواند به سادگی و بدون نیاز به ضامن تا سقف 90% اندوخته خود را وام دریافت کند. این وام از سال سوم قابل پرداخت بوده و در صورت تسویه وام قبلی، امکان دریافت مجدد به هر تعدادی وجود دارد.

عوامل موثر بر میزان سرمایه نهایی

سرمایه نهایی، نتیجه سرمایه‌گذاری اقتصادی شخص بیمه‌گذار است. این سرمایه در پایان مدت قرارداد به شخص بازگردانده می‌شود و میزان آن به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مبلغ حق بیمه واریزی بیمه‌گذار که به صورت ماهیانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، سالیانه یا یک‌جا پرداخت شده است.
 • پوشش های بیمه‌نامه و مبلغی که در طول مدت قرارداد به خاطر هرکدام از آنها از حق بیمه کسر شده است.
 • مدت زمان قرارداد بیمه عمر

چگونه بهترین بیمه عمر را انتخاب نماییم؟

انتخاب بهترین بیمه عمر از میان شرکت‌های متعددی که این بیمه را ارائه می‌دهند، کار دشواری خواهد بود. سود پرداختی به سرمایه های بیمه‌گذاران معمولا در شرکت های مختلف یکسان است. اما شرایط جانبی هر شرکت خصوصیات و نکات ویژه خود را خواهد داشت. همچنین نحوه ارائه خدمات شرکت‌ها و اعتبار و قدرت هرکدام در زمینه انجام تعهدات تفاوت‌های فراوانی دارد. در این میان انتخاب بهترین شرکت بر اساس خواسته ها و شرایط هر فرد متفاوت است. این تفاوت‌ها موجب می‌شود که برای تصمیم‌گیری هرچه بهتر و انتخابی صحیح تر، به یک مشاور بی طرف و یک کارشناس حرفه‌ای بیمه نیاز داشته باشید. به همین منظور مشاوران ازکیـ با تجربه‌ای بالا در زمینه فروش بیمه عمر و به صورت کاملا رایگان، خواسته‌ها و شرایط شما را بررسی نموده و برای انتخاب بهترین بیمه بر اساس شرایط دلخواه به شما کمک خواهند نمود. شرکت ازکیـ با بهترین شرکت‌های بیمه طرف قرارداد است و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری درخواستی شما را بدون هیچ زحمتی خریداری نموده و در کمترین زمان ممکن به دست شما می‌رساند.