جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه عمر رازی

بیمه عمر یکی از ‌بیمه‌های بسیار کاربردی است که در سراسر جهان، به خصوص کشورهای پیشرفته، متقاضیان زیادی دارد. در این بیمه فرد بیمه‌گذار بر اساس قرارداد، مبلغی تعیین شده را در اقساط مشخص پرداخت ‌می‌کند. این پرداخت‌ها تا زمان معین ادامه خواهد داشت و در صورت بروز اتفاقاتی مثل: مرگ، حادثه، بیماری‌های خاص، نقص عضو و ... شرکت بیمه وظیفه دارد سرمایه بیمه عمر و غرامت حوادث و بیماری‌ها را به بیمه‌شده یا به شخصی که تعیین کرده است، بپردازد. 

بیمه رازی هم یکی از شرکت‌های فعال در زمینه بیمه عمر است که در این بخش به جزئیات طرح‌ها و پوشش‌ها و نحوه استعلام بیمه عمر رازی خواهیم پرداخت.

پوشش‌های بیمه عمر رازی

در تمامی بیمه‌های عمر از جمله بیمه عمر رازی، دو نوع پوشش ارائه می‌شود:

پوشش‌های اصلی بیمه عمر رازی:

 • فوت طبیعی: در این پوشش در صورتی که بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه فوت کند، به جز اندوخته و سودهای تعلق گرفته به آن، سرمایه فوت طبیعی به ذی‌نفعان بیمه‌شده پرداخت می‌شود.
 • فوت در اثر حادثه: این پوشش هم مشابه فوت طبیعی است با این تفاوت که اگر فوت بیمه‌شده به علت وقوع یک حادثه باشد، سرمایه فوت حادثی به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود.

پوشش‌های اضافی بیمه عمر رازی:

 • ازکارافتادگی دائم و کامل: در این پوشش اگر بیمه‌شده به علت وقوع حادثه دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، علاوه بر پرداخت سرمایه تعیین شده (حداکثر تا 200 میلیون تومان)، فرد از پرداخت حق‌بیمه‌های باقی مانده معاف می‌شود.
 • بیماری‌های خاص: در بیمه عمر رازی اگر بیمه‌شده به یکی از بیماری‌های خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضاء‌ اصلی بدن و عمل جراحی کرونر قلب باز مبتلا شود، حداکثر تا 30 میلیون تومان می‌تواند از بیمه عمر دریافت کند.
 • هزینه پزشکی ناشی از حادثه: اگر بیمه‌شده به علت وقوع حادثه به درمان‌های مختلف نیاز پیدا کند، هزینه پزشکی او تا سقف تعیین شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

طرح‌های بیمه عمر رازی

در سال‌های اخیر طرح‌های متنوعی در بیمه عمر رازی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان عرضه شده است:

1) بیمه زندگی آینده ساز: 

این بیمه‌نامه یک نوع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که به عنوان کامل‌ترین طرح بیمه عمر رازی ارائه می‌شود.

در بیمه زندگی آینده‌ساز بیمه عمر رازی هم مانند سایر بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری، امکان بهره‌مندی همزمان از پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری سودآور وجود دارد.

این طرح بیمه عمر رازی نسبت به سایر طرح‌ها و شرکت‌های بیمه یک ویژگی مهم دارد که این ویژگی در صورت متفاوت بودن بیمه‌گذار و بیمه‌شده ارائه می‌شود. به عنوان مثال اگر پدری برای فرزند خود بیمه عمر خریداری کند (در این حالت پدر بیمه‌گذار است و فرزند بیمه‌شده) و پدر خانواده در مدت بیمه‌نامه به هر علت فوت کند، علاوه بر اینکه فرزند از پرداخت حق‌بیمه‌های باقی مانده معاف می‌شود، به مدت 10 سال هم به او مستمری پرداخت خواهد شد.

2) بیمه جامع زندگی طرح طلوع:

این بیمه‌نامه همان بیمه عمر و سرمایه گذاری است که در سایر شرکت‌های بیمه هم ارائه می‌شود.

در این بیمه هم امکان بهره‌مندی همزمان از پوشش‌های بیمه‌ای و ایجاد یک سرمایه‌گذاری سودآور و مطمئن وجود دارد. در واقع در بیمه جامع زندگی طرح طلوع که توسط بیمه عمر رازی ارائه می‌شود، از نظر مزایای بیمه‌ای و مزایای سرمایه‌گذاری تفاوت خاصی نسبت به سایر بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری دیده نمی‌شود.

3) بیمه تأمین آتیه فرزندان طرح امید

بیمه آتیه فرزندان بیمه عمر رازی هم نوعی از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است، با این تفاوت که این بیمه را پدران و مادران می‌توانند برای فرزندان زیر 18 سال خود تهیه کنند. 

در این طرح بیمه‌گذار و بیمه‌شده می‌توانند از پوشش‌های فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی، بیماری‌های خاص، هزینه پزشکی ناشی از حادثه و ... استفاده کنند. همچنین به اندوخته این بیمه‌نامه سود تعلق می‌گیرد و به جز پس‌انداز، یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده فرزندان خواهد بود.

4) بیمه زندگی طرح مشترک

طرح بیمه عمر مشترک بیمه عمر رازی، یک بیمه عمر برای خانواده است. یعنی بیمه‌گذار که معمولا سرپرست خانواده است، می‌تواند با خرید بیمه عمر و پرداخت یک حق‌بیمه، یکی دیگر از اعضای خانواده را هم به عنوان بیمه‌شده فرعی، تحت پوشش بیمه عمر رازی قرار دهد.

در این طرح بیمه عمر رازی، بیمه‌شده اصلی و فرعی هر دو می‌توانند از پوشش‌های بیمه‌ای مثل بیماری‌های خاص، هزینه پزشکی ناشی از حادثه، نقص عضو و .... استفاده کنند. همچنین در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل بیمه‌شده اصلی، بیمه‌شده فرعی تا پایان بیمه‌نامه از پرداخت حق‌بیمه معاف می‌شود.

در این بیمه‌نامه هم سود تضمینی و سود مشارکت به حق‌بیمه‌های پرداختی تعلق می‌گیرد و امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد.

5) بیمه بازنشستگی

یکی دیگر از طرح‌های بیمه عمر رازی، بیمه بازنشستگی است که در این طرح بیمه‌شده می‌توانند علاوه بر استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه گذاری، سرمایه نهایی بیمه عمر خود را در پایان مدت بیمه‌نامه به صورت مستمری دریافت کند.

به این ترتیب افرادی که در زمان اشتغال به کار این بیمه‌نامه را خریداری کرده‌اند، در دوران بازنشستگی می‌توانند از مستمری بیمه عمر استفاده کنند تا این دوران را با رفاه و آسایش بیشتری سپری کنند.

مزایای بیمه عمر رازی

کسانی که بیمه عمر را از شرکت‌های مختلف از جمله بیمه عمر رازی خریداری کنند، از این مزایای کلی و مشترک بهره‌مند می‌شوند:

 • به مجموع حق‌بیمه‌های پرداختی بیمه‌گذار، سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تعلق می‌گیرد.
 • بیمه‌گذار می‌تواند به جز پرداخت حق‌بیمه، مبالغ مختلفی را به عنوان سپرده به بیمه‌نامه خود اضافه کند تا سود بیشتری دریافت کند.
 • بیمه‌گذار می‌تواند پس از گذشت دو سال از بیمه‌نامه، بدون نیاز به ضامن و یا وثیقه از اندوخته بیمه‌نامه خود وام بگیرد.
 • بیمه‌گذار می‌تواند نحوه پرداخت حق‌بیمه را انتخاب کرده و آن را به صورت سالیانه، 6 ماهه، 3 ماهه، 2 ماهه و ماهیانه پرداخت کند.
 • بیمه‌گذار می‌تواند با هدف مقابله با تورم، حق‌بیمه پرداختی خود را به صورت سالانه افزایش دهد.
 • بیمه‌گذار یا ذی‌نفعان او بعد از پایان مدت بیمه‌نامه، می‌توانند سرمایه بیمه عمر را به صورت یکجا یا مستمری بازنشستگی دریافت کنند.
 • سرمایه بیمه عمر از معافیت‌های مالیات برخوردار است.

مزایای ویژه بیمه عمر رازی

 • همانطور که گفتیم در طرح بیمه زندگی آینده ساز و طرح بیمه تامین آتیه فرزندان (طرح امید) که توسط بیمه عمر رازی ارائه می‌شود، بیمه‌گذار می‌توانند برای فرزند یا یکی از اعضای خانواده خود بیمه تهیه کند. در این دو طرح علاوه بر امکان استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه گذاری، در صورت فوت یا ازکارافتادگی بیمه‌گذار، بیمه‌شده از پرداخت حق‌بیمه‌ها معاف می‌شود و برای مدت مشخصی مستمری هم دریافت می‌کند.
 • بیمه رازی یکی از معدود شرکت‌های بیمه است که امکان خرید بیمه عمر خانوادگی را در قالب طرح مشترک بیمه عمر رازی ارائه می‌کند.
 • در بیمه عمر رازی، بیمه‌گذارانی که حق‌بیمه‌های خود را زودتر از موعد مقرر پرداخت کنند، از یک سود تشویقی برخوردار می‌شوند.

سود بیمه عمر رازی

در تمامی بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری از جمله بیمه عمر رازی، به مجموع حق‌بیمه‌های پرداختی بیمه‌گذار دو نوع سود تعلق می‌گیرد: سود تضمینی و سود مشارکت در منافع.

سود تضمینی همان سودی است که میزان آن را بیمه مرکزی تعیین می‌کند و تمام شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت آن هستند. سود تضمینی در واقع همان سود حداقلی بیمه عمر است که در دو سال اول 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و سال‌های بعد 10 درصد خواهد بود.

سود مشارکت در منافع هم سود متغیری است که میزان آن هر سال در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. 

اگر شما به دنبال بهترین بیمه عمر از نظر میزان سوددهی هستید، باید سود پرداختی شرکت‌های بیمه در سال‌های قبل را بررسی کنید.

مثلا سود بیمه عمر رازی در سال 97 و 96، 21 درصد بوده است.

بهترین بیمه عمر کدام است؟

برای انتخاب بهترین بیمه عمر، علاوه بر میزان سود باید به عوامل دیگری هم توجه کرد. عواملی مثل پوشش‌های قابل ارائه و سقف قابل پراخت آن، اعتبار و توانایی مالی شرکت بیمه و مزایای ویژه در هر شرکت.

بررسی این عوامل در تمامی شرکت‌های بیمه، کاری سخت و زمان‌بر است؛ به ویژه برای افرادی که اطلاعات بیمه‌ای کافی ندارند.

پس اگر شما هم به دنبال خرید بهترین بیمه عمر از میان شرکت‌های مختلف مثل بیمه ایران، بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه رازی و ... هستید، می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان ازکی استفاده کنید. چون مشاوران ازکی بعد از بررسی نیازها و شرایط شما و همچنین به صورت بی‌طرفانه شما را برای انتخاب و خرید بیمه عمر راهنمایی خواهند کرد.

استعلام و خرید اینترنتی بیمه عمر رازی

همانطور که گفتیم شما می‌توانید بیمه عمر مناسب خود را با کمک مشاوران ازکی انتخاب کنید. همچنین در ازکی امکان استعلام بیمه عمر از تمامی شرکت‌های معتبر بیمه وجود دارد. 

یعنی شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق تماس با کارشناسان ازکی یا ثبت درخواست در سایت ازکی، استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه عمر از جمله بیمه عمر رازی را انجام دهید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه عمر رازی
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864