نام شرکت: بیمه دانا
تعداد نیرو: 1589
سهم از بازار: 5.19%
توانگری مالی: سطح 1 از 5 (100 درصد و بیشتر)
سال تاسیس: 1353
تعداد شعب: 14
تعداد نماینده: 1785

بیمه طرح‌ های خاص دانا

بیمه طرح‌ های خاص دانا در مواردی صادر می‌شود که برای بیمه‌گر جدید بوده و با عنوان طرح‌های مخصوص از آنها یاد می‌شود. خسارات تحت پوشش بیمه طرح‌ های خاص دانا با توجه به نوع و پوشش بیمه‌‌ای قابل ارائه، می‌تواند شامل خسارت‌های مالی و جانی وارده به اشخاص ثالث و خسارت مالی وارده به مورد بیمه باشد.

 

انواع بیمه طرح‌ های خاص دانا

 

بیمه فساد کالا در سردخانه  (Deterioration of Stock Insurance)

 

هدف از این بیمه طرح های خاص دانا ، پاسخگویی به نیاز اشخاصی است که کالاهای خود را در سردخانه‌ها انبار نموده و در قبال فساد کالاهایشان در اثر شکست ماشین آلات سردکننده‌، خواستار پوشش می‌باشند‌.

این بیمه خسارت‌های وارده به کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه‌ها از قبیل مواد پروتئینی‌، میوه جات و سبزیجات‌، فرآورده‌های لبنی و نیز مواد شیمیایی و دارویی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

بیمه انرژی  (Energy Insurance)

 

فرآیندها و عملیات مرتبط با صنعت نفت و گاز در برگیرنده عملیات فرادستی (upstream) که شامل:

 • عملیات اکتشاف‌، حفاری‌، نصب سکوهای حفاری‌، تولید‌
 • لوله گذاری و انتقال نفت و گاز به پایانه‌های پالایش
 • یا صدور و یا عملیات فرو دستی (downstream) که شامل:
 • فرایندهای پالایش، تولید‌، انتقال‌، حمل و‌…

بوده و شرکت بیمه دانا با داشتن سابقه درخشان در این زمینه کلیه این فرایندها را به صورت گروهی و یا هر فرآیند را به صورت انفرادی براساس متون و شرایط استاندارد بین المللی و مطابق با نیازهای بیمه‌گذار و با مناسب‌ترین حق بیمه و شرایط پوشش داده و سلامت آنها را تضمین می‌نماید‌.

 

بیمه عیوب پنهان و اساسی ساختمان‌های مسکونی  (Latent defects of Buildings insurance)

 

در حال حاضر قسمت عمده‌‌ای از دارائی‌های بخش دولتی و خصوصی در پروژه‌های ساختمانی سرمایه گذاری می‌گردد‌. روند رو به رشد ساخت و ساز در سالهای اخیر مستلزم توجه به نوع و سطح کیفیت ساختمان‌ها و نیز  مقاوم نمودن آنها در مقابل خسارت‌های فیزیکی ناشی از طراحی نادرست‌، ساخت معیوب به کارگیری مواد مصالح معیوب و خطرات تبعی مرتبط می‌باشد‌.

 در این زمینه شرکت بیمه دانا با ارائه پوشش بیمه طرح های خاص دانا ، سازه‌های یاد شده را از تاریخ صدور گواهی پایان کار کلی ساختمان به مدت ده سال تحت پوشش قرار می‌دهد‌.

عیوب پنهان عبارت است از هر گونه نقص در سازه‌های اصلی ساختمان که در زمان صدور گواهی پایان کار و گواهی تایید بررسی فنی آشکار نشده باشد‌.

 

بیمه اعتباری   (Credit Insurance)

 

براساس این بیمه طرح های خاص دانا ، تسهیلات بانک‌ها و مطالبات شرکت‌هایی که کالا‌، محصولات و خدمات خود را به صورت اقساطی به فروش می‌رسانند در برابر خطر عدم وصول مطالبات تحت پوشش بیمه‌‌ای قرار می‌گیرد‌.

کلیه بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و شرکتهایی که براساس قرارداد فروش تنظیمی‌، عملیات فروش‌های اعتباری انجام می‌دهند می‌توانند برای اطمینان از وصول مطالبات و تضمین سرمایه خود از پوشش بیمه‌‌ای یاد شده استفاده نمایند‌.

 

بیمه پول در صندوق و پول در راه  (Cash in Safe and Cash in Transit Insurance)

در این ‌بیمه‌نامه کلیه وجوه شامل:

 • پول (اسکناس‌ها و مسکوکات رایج داخلی،انواع شمش و سکه)
 • انواع چک‌های بانکی تضمین شده
 • انواع اوراق بهادار ( اوراق مشارکت، اوراق قرضه دولتی‌، اوراق سهام و گواهی سپرده)
 • تمبر‌، سفته‌ها و برات‌های تمبر شده و تحریر شده
 • چک‌های واگذاری مشتریان

در مقابل خطرات:

 • سرقت‌، آتش سوزی‌، صاعقه‌، انفجار‌
 • تصادف و یا تصرف وسیله نقلیه حامل وجوه

تحت پوشش قرار می‌گیرد‌.

 • بانک‌ها‌، مؤسسات اعتباری‌
 • سازمان بورس اوراق بهادار
 • صندوق‌های قرض الحسنه‌
 • صندوق‌های بازنشستگی
 • شرکت‌های سرمایه گذاری
 • مؤسسات مالی کشور‌

با اخذ ‌بیمه‌نامه پول در صندوق و در راه‌، آرامش خاطر را برای مدیران خود فراهم می‌آورند‌.

 

بیمه اسب‌های مسابقه   (Racing Horses Insurance)

 

در فرهنگ و جامعه ایرانی اسب دارای ارزش و جایگاه ویژه‌‌ای می‌باشد و با توجه به آمار قابل توجه تلفات و نقص عضو اسب‌ها در حین برگزاری مسابقات(سرعت و پرش، تمرینات، حوادث در محل نگهداری و باشگاه‌ها) و نیز خطر بیماری‌ها نقش بیمه در جبران خسارات حائز اهمیت می‌باشد. پوشش اسب‌های مسابقه در حالت کلی شامل جبران تلف و نقص عضو ناشی از حادثه و تلف ناشی از بیماری می‌باشد‌. همچنین خطرات حین  حمل و نقل و خطرات سخت زایی نیز با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار میگیرند.

 

بیمه درمان حیوانات خانگی  (Pet Insurance)

 

این بیمه طرح های خاص دانا ، برای اولین بار در صنعت بیمه کشور در شرکت بیمه دانا طراحی شده و دارای مجوز صدور انحصاری (به مدت دو سال) از بیمه مرکزی ج.ا.ا می‌باشد‌.

موضوع این ‌بیمه‌نامه عبارت است از پرداخت هزینه‌های جراحی و بیمارستانی ناشی از حوادث و بیماری‌های دامهای کوچک و پرندگان خانگی که طی این ‌بیمه‌نامه تحت پوشش قرار گرفته اند‌. داشتن شناسنامه و میکروچیپ برای دامهای کوچک و پرندگان از الزامات اولیه برای خرید این ‌بیمه‌نامه می‌باشد‌.

 

مشتریان بیمه طرح‌ های خاص دانا

 

با توجه به ضوابط و آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعدادی از نیازهای بیمه‌‌ای مشتریان در چارچوب ‌بیمه‌نامه‌های استاندارد تعریف نشده است، لذا کلیه افرادی که با شرایط خاص به بیمه نیاز دارند؛ با بیمه طرح های خاص دانا ، نیاز بیمه‌‌ای شان برآورده می‌شود‌.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *