خوش آمدید، لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید:

ازکی بیمه قسطی بگیریم؟

وب سایت ازکی امکان صدور بیمه قسطی شخص ثالث و بدنه را به صورت آنلاین فراهم کرده است و متقاضیان می‌توانند بیمه خود را به صورت قسطی از وب سایت ازکی خریداری نمایند.

همانطور که می‌دانید هرسال به دلیل افزایش مبلغ دیه، حق بیمه شخص ثالث‌ افزایش می‌یابد. در شرایط فعلی و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود، تعداد زیادی از صاحبان وسایل نقلیه برای خرید بیمه نامه ثالث با مشکل مواجه‌ می‌شوند.

از طرفی به دلیل اجباری بودن بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه، مطابق قانون، صاحبان خودروها و موتورسیکلت‌ها، موظفند در هر شرایطی این بیمه نامه را خریداری نمایند. در این میان تنها راه کمک‌ به این افراد، فراهم کردن امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالث است؛ تا مبلغ حق بیمه را در بازه‌های زمانی مشخصی پرداخت نموده و فشار کمتری را نسبت به پرداخت یک‌جای مبلغ مورد نظر متحمل شوند.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث از ازکی خرید قسطی بیمه بدنه از ازکی

بیمه بدنه هم با وجود اینکه بیمه‌ای اختیاری است و الزام قانونی برای خرید آن وجود ندارد؛ اما به منظور حفاظت از سرمایه افراد (در اینجا منظور خودرویی است که با زحمت فراوان تهیه شده) بیمه‌ای بسیار ضروری است.

از آنجایی که ممکن است این سرمایه با حادثه ای از بین برود و زیان فراوانی را ایجاد نماید؛ بنابراین خرید بیمه بدنه بسیار دوراندیشانه و مفید است. با این وجود ممکن است پرداخت یک‌جای حق بیمه بدنه خودرو نیز برای برخی از افراد مقدور نباشد. بیمه بدنه قسطی به این افراد نیز کمک‌ می‌کند تا ضمن محافظت از سرمایه خود، حق بیمه را در اقساطی با مبلغ کمتر و فواصل زمانی بیشتر پرداخت نمایند.

شرایط خرید بیمه قسطی شخص ثالث و بیمه بدنه قسطی

فرآیند خرید بیمه قسطی تفاوت چندانی با خرید نقدی بیمه نامه ندارد. در اینجا نیز بیمه نامه به محض واریز پیش پرداخت فعال شده و پوشش بیمه نامه از ساعت 24 همان روز آغاز‌ می‌گردد. نکته مهم اینجاست که بیمه قسطی در سایت ازکی بدون هیچ کارمزد و بهره‌ای به فروش می‌رسد و از متقاضی خرید بیمه نامه مبلغ اضافه‌ای به عنوان ما به التفاوت بیمه قسطی و نقدی دریافت نخواهد شد.

بیمه قسطی اشخاص حقیقی:

پیش پرداخت در بیمه قسطی معمولا به اندازه 50 درصد مبلغ حق بیمه در نظر گرفته‌ می‌شود و اقساط به صورتی خواهند بود که نهایتا ظرف 6 ماه و در 3 قسط کل مبلغ حق بیمه تسویه شده باشد.

بیمه قسطی اشخاص حقوقی:

پیش پرداخت در بیمه قسطی 30 درصد مبلغ حق بیمه است ، و اقساط به صورتی خواهند بود که نهایتا ظرف 6 ماه و در 3 قسط کل مبلغ حق بیمه تسویه شده باشد.

ضمانت پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌گذار

در این فرآیند ضمانت پرداخت حق بیمه، بوسیله چک‌های صادر شده از جانب بیمه‌گذار است. به این صورت که اقساط بوسیله چک‌های بیمه‌گذار پرداخت‌ می‌شود.

اخطار: کلیه عواقب پاس نشدن چک‌ها و پرداخت نشدن حق بیمه در موعد مقرر به عهده بیمه‌گذار خواهد بود.

در مورد شرایط خرید بیمه قسطی، تفاوتی بین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه وجود ندارد و موارد ذکر شده برای هر دو بیمه اعمال خواهد شد.

خیلی راحت بیمه قسطی بخریم

برای خرید بیمه شخص ثالث قسطی یا بیمه بدنه قسطی :
  1. ابتدا باید به بخش خرید بیمه شخص ثالث رفته و مشخصات خودروی خود را وارد نمایید.
  2. پس از نمایش نرخ و شرایط بیمه‌های ارائه شده برای وسیله نقلیه شما،‌ می‌توانید بیمه‌هایی که در گوشه سمت چپ آنها گزینه «بیمه اقساطی» وجود دارد را انتخاب نمایید.
  3. در این مرحله پیش پرداخت و مبلغ اقساط پیشنهادی را مشاهده کنید.
  4. سپس در صورت تمایل به خرید بیمه نامه و پرداخت مبلغ پیش پرداخت اقدام‌ می‌نمایید.
  5. در نهایت شرکت ازکی بیمه‌نامه شما را صادر نموده و به صورت رایگان برایتان ارسال‌ می‌نماید.
  6. در هنگام تحویل بیمه‌نامه نیز، چک‌های مربوط به پرداخت اقساط از شخص خریدار بیمه دریافت خواهد شد.

بیمه قسطی سایر رشته‌های بیمه‌ای

پرداخت اقساطی در سایر رشته‌های بیمه ای مانند انواع بیمه‌های آتش سوزی، تکمیل درمان گروهی، مسئولیت و... نیز امکان دارد. شرکت ازکی تلاش میکند تا در این رشته‌ها و در مواردی که متقاضی بیمه‌نامه توان پرداخت کامل حق بیمه را ندارد، شرایط را بر اساس نیاز خریدار مهیا نموده تا مشکل چندانی جهت پرداخت حق بیمه نداشته باشد.