بیمه بدنه

مشخصات خودرو خود را وارد کنید.
درباره بیمه بدنه خودرو

 

بیمه بدنه یکی از انواع پرطرفدار بیمه خودرو است که خسارات مربوط به بدنه و اموال ‌وسیله نقلیه را پوشش می دهد. بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث اختیاری است. شخص بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق بیمه بدنه به شرکت بیمه، وسیله نقلیه خود را در برابر خطراتی از قبیل تصادف، واژگونی، آتش سوزی و حتی سرقت تحت پوشش قرار دهد. خدمات و پوشش‌های بیمه بدنه خودرو در شرکت‌های بیمه مختلف، متفاوت است و همین امر انتخاب بیمه بدنه را برای صاحبان خودرو دشوار می‌سازد. بهترین راه حل، استعلام بیمه بدنه از شرکت‌های بیمه معتبر و مقایسه و خرید آنلاین بیمه بدنه است. 

 

با ازکی می‌توانید استعلام آنلاین بیمه بدنه را در کوتاه‌ترین زمان دریافت و خدمات شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. ازکی تمام فرآیند‌های بازدید بیمه بدنه و حتی دریافت خسارت آنلاین بیمه بدنه را هم برای شما فراهم کرده است تا با خیال آسوده انتخاب و خرید بیمه بدنه را انجام دهید.

استعلام بیمه بدنه خودرو

 

بیمه بدنه ماشین در شرکت‌های مختلف بیمه پوشش‌های متنوعی دارد و از طرفی برخلاف بیمه شخص ثالث، حق بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه متفاوت است. به همین دلیل استعلام بیمه بدنه خودرو و مقایسه خدمات و قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف به بیمه گزار کمک می‌کند تا بهترین بیمه آنلاین خودرو را تهیه کند.بطور کلی استعلام بیمه بدنه خودرو برای مقایسه خدمات و قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف و تایید اصالت بیمه نامه استفاده می شود.

 

آیا خودروی شما سابقه بیمه بدنه دارد؟

 

اگر قصد استعلام سابقه بیمه بدنه خودرو خود را دارید به راحتی می توانید با با داشتن شماره پلاک، شماره موتور، شماره شاسی، شماره VIN، کد ملی، نام شرکت بیمه و شماره بیمه‌‌ نامه و با روش‌های مختلف مثل استفاده از سامانه سنهاب بیمه مرکزی می‌توانید استعلام سوابق بیمه بدنه ماشین‌تان را بگیرید.

شرایط بیمه بدنه ماشین

شرایط بیمه بدنه برای افراد با نیازهای مختلف، متفاوت است و عوامل مختلفی مانند قیمت، توانگری مالی شرکت‌های بیمه، پوشش‌ها، نحوه پرداخت خسارت،‌ تخفیف‌ها و تعداد شعبه‌ها در آن دخیل هستند. ازکی با فراّهم کردن امکان مقایسه همه جانبه شرکت‌های مختلف بیمه به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه بدنه خودرو را انتخاب کنید.

خسارت های تحت پوشش بیمه بدنه

 

پوشش‌های بیمه بدنه به دو دسته پوشش‌ اصلی و پوشش‌ اضافی تقسیم می‌شوند.پوشش‌های اضافی را باید در زمان خرید بیمه بدنه انتخاب و جداگانه خریداری شوند.

پوشش های اصلی بیمه بدنه

 

منظور از پوشش‌های اصلی، خسارت‌هایی است که به صورت عادی و پیش‌فرض و بدون خرید پوشش اضافی توسط بیمه بدنه جبران می‌شود. پوشش های اصلی بیمه بدنه عبارتند از:

 

 • هرگونه حادثه و تصادف با خودروی دیگر یا جسم ثابت و متحرک
 • سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار
 • سرقت کلی خودرو (مربوط به دزدیده شدن خودرو و آسیب‌های وارد شده به وسایل اصلی خودرو)
 • خسارت وارد شده در جریان نجات یا انتقال خودرو خسارت دیده
 • خسارت باطری و لاستیک‌های خودرو تا 50 درصد قیمت نو هم با این پوشش‌ها قابل پرداخت است.

 

پوشش های اضافی بیمه بدنه

 

در کنار پوشش‌های اصلی یک سری پوشش اضافی هم توسط شرکت های بیمه ارائه می‌شود که شما می‌توانید در زمان خرید بیمه بدنه به دلخواه انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که انتخاب پوشش‌های اضافه بیمه بدنه در افزایش قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار است. پوشش‌هایی مثل:

 

پوشش های اضافی بیمه بدنه

توضیحات

پوشش نوسانات قیمت

اگر ارزش خودروی شما در مدت بیمه نسبت به قیمت درج شده در بیمه ‌نامه افزایش پیدا کند، با استفاده از این پوشش می‌توانید خسارت را به ارزش روز خودرو دریافت کنید. (از حداقل 20 درصد تا حداکثر 50 درصد مازاد بر سرمایه بیمه‌شده.)

پوشش افت قیمت

این پوشش یک امکان برای جبران کاهش قیمت ماشین به‌دلیل خسارت‌هایی مثل رنگ و صافکاری یا حتی گذر زمان و افت مدل ماشین است. با خرید پوشش افت قیمت، شرکت بیمه موظف است معادل خسارت قابل پرداخت بابت افت قیمت ماشین را پرداخت کند.

پوشش سرقت در جای قطعات

این پوشش خسارت دزدیده‌شدن قطعات و لوازم داخلی ماشین مثل سیستم صوتی، لاستیک و رینگ را تا ۲۵% ارزش خودرو پرداخت می‌کند.

پوشش ایاب و ذهاب

اگر بعد از تصادف ماشین آسیب‌دیده تا مدتی قابل استفاده نبوده و در تعمیرگاه بماند، روزانه حداکثر به مدت ۳۰ روز مبلغی به عنوان هزینه ایاب و ذهاب به بیمه‌‌شده پرداخت می‌شود. معمولا ۳ روز اول هر حادثه فرانشیز محسوب می‌شود.

پوشش شکست شیشه

این پوشش خسارت‌هایی وارد شده به شیشه ماشین به دلیل تغییر دما، متراکم شدن هوا داخل خودرو و… را پرداخت می‌کند.

پوشش بلایای طبیعی

پوشش بلایای طبیعی خسارت‌های ناشی از زلزله، سیل و آتشفشان و... را جبران می‌کند.

پوشش رنگ ،مواد شیمیایی و اسیدپاشی

این پوشش هرگونه خسارت‌ ناشی از پاشیده شدن مواد اسیدی و یا رنگ و مواد شیمیایی بر روی بدنه خودرو را پرداخت می‌کند.

پوشش ترانزیت

با خرید این پوشش می‌توانید از مزایای بیمه بدنه برای خسارت‌های وارد‌شده به ماشین در خارج از کشور هم استفاده کنید.

پوشش کشیدن میخ

پوشش میخ‌کشی بیمه بدنه خسارت‌های ناشی از کشیده شدن میخ و اجسام تیز به بدنه ماشین را پرداخت می‌کند.

پوشش هزینه توقف خودروهای بارکش و اتوکار

در این پوشش اگر خودرو با کاربری مسافرکش یا بارکش به علت خطرات تحت پوشش بیمه نامه قابل استفاده نباشد و در تعمیرگاه متوقف بماند، روزانه به بیمه‌شده خسارت پرداخت می‌شود.

نحوه تعیین مقدار خسارت بیمه بدنه خودرو

 

به‌طور کلی خسارت‌های قابل پرداخت بیمه بدنه به دو دسته خسارات کلی و خسارات جزئی تقسیم می‌شوند.

 

خسارت کلی بیمه بدنه

 

در دو حالت خسارت کلی برای ماشین در نظر گرفته می‌شود.

 1. در صورتی که خودرو سرقت شود و تا ۶۰ روز پیدا نشود.
 2. به خاطر حوادث مشخص شده در بیمه بدنه،‌ ماشین طوری آسیب ببیند که هزینه تعمیر و تعویض بخش‌های آسیب دیده از ۷۵٪ قیمت روز خودرو بیشتر باشد.

برای دریافت خسارت کلی بیمه بدنه باید سند مالکیت خودرو به شرکت بیمه‌گر منتقل شود. بعد از پرداخت خسارت کلی قرارداد بیمه بدنه هم تمام می‌شود.

 

خسارت جزئی بیمه بدنه

 

خسارات کمتر از 75% خسارات جزئی محسوب می‌شوند و مبلغ پرداختی آن‌ها با توجه به قیمت لوازم آسیب دیده و دستمزد محاسبه می‌شود.

 

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه بدنه ماشین

 

برای دریافت خسارت بیمه بدنه مدارک زیر لازم است:

·  اصل بیمه بدنه

·  کد یکتا بیمه شخص ثالث

·  گواهینامه راننده

·  کارت ملی راننده و بیمه‌‌شده

·  شناسنامه مالک خودرو

·  کروکی (در صورت نیاز)

·  اصل فاکتور هزینه‌های حمل ونقل و نجات وسیله نقلیه

·  اصل فاکتور رسمی لوازم و داغی قطعات تعویضی

 

مدت زمان پرداخت خسارت توسط بیمه گر

 

در سرقت کلی ماشین،‌ زمان پرداخت خسارت بیمه بدنه ۶۰ روز بعد از اعلام خسارت به شرکت بیمه است. در خسارت‌های جزیی بیمه بدنه تا ۱۵ روز بعد خسارت پرداخت می‌شود.

شرایط انتقال بیمه و تخفیف عدم خسارت

 

برای انتقال تخفیف بیمه بدنه باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. مالک هر دو خودرو یک نفر یا پدر، مادر، همسر و فرزندانش باشند.
 2. کاربری و تعداد سیلندر هر دو خودرو در یک گروه باشد.

به یاد داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه، تخفیف‌های عدم خسارت بیمه بدنه هم منتقل می‌شوند و تنها باید دوباره بازدید خودرو انجام شود.

 

شرایط بیمه بدنه ماشین بالای 10 سال

 

شرایط صدور بیمه بدنه برای خودروهای قدیمی و فرسوده در شرکت‌های مختلف متفاوت است. بعضی از شرکت‌ها ماشین‌های بالای ۱۰ سال ساخت را بیمه نمی‌کنند. این محدودیت در شرکت بیمه ایران ۱۵ سال است و تقریبا هیچ شرکتی ماشین‌های بالاتر از ۲۰ سال ساخت را بیمه نمی‌کند.

در اکثر شرکت‌ها حق بیمه بدنه ماشین‌ مدل پایین بیشتر است. به ازای هر سال بعد از  10 سال، 5درصد افزایش نرخ به بیمه بدنه اضافه می شود.

 

خسارت هایی که بیمه بدنه پوشش نمی دهد

 

خسارت‌های مربوط به حوادث زیر تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند:

 

·  جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب

·  خسارت‌ مستقیم یا غیر‌مستقیم به‌دلیل انفجار هسته‌ای

·  خسارت‌ عمدی توسط بیمه‌گذار، ذی‌نفع یا راننده خودرو

·  تعقیب و گریز از پلیس

·  رانندگی بدون گواهینامه/ گواهینامه باطل شده/ گواهینامه غیر مرتبط با وسیله نقلیه

·  مستی و استفاده از مواد روان‌گردان و مخدرها در هنگام رانندگی و وقوع حادثه

·  بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر

·  حمل بار بیشتر از حد مجاز

 

شرایط فسخ بیمه بدنه

فسخ بیمه بدنه از طرف بیمه‌گذار یا بیمه‌گر انجام می‌شود:

 

شرایط فسخ بیمه بدنه توسط شرکت بیمه

 • عدم پرداخت حق بیمه
 • تشدید خطرهای خودرو
 • اظهارات خلاف واقع توسط بیمه‌گذار و بالارفتن ریسک

 

شرایط فسخ بیمه بدنه توسط بیمه‌گذار

 • متوقف شدن فعالیت‌های شرکت بیمه
 • کاهش خطرات و عدم بازپرداخت حق بیمه توسط شرکت بیمه
 • اگر بیمه‌گذار بخواهد در خارج از این شرایط بیمه بدنه خود را فسخ کند،‌ شرکت بیمه حق بیمه را کوتاه مدت خساب می‌کند و باقی مبلغ را به بیمه‌گذار برمی‌گرداند.

 

بازدید از خودرو برای صدور بیمه بدنه و شرایط آن

 

در بازدید بیمه بدنه وضعیت ماشین بررسی می‌شود و می‌تواند روی حق بیمه بدنه هم تاثیر بگذارد. بازدید بیمه بدنه ازکی به ۳ روش زیر انجام می‌شود:

 

 • اعزام کارشناس بیمه به محل برای بازدید بیمه بدنه

اگر ساکن شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، کرج، ارومیه، تبریز، ایلام، قزوین، لاهیجان و رشت هستید، کارشناسان ما در محل مورد نظر شما از ماشینتان بازدید می‌کنند.

 • خودتان از ماشین عکس بگیرید 
 • مراجعه به محل‌های تعیین شده برای بازدید بیمه بدنه

 

خسارت های سیار بیمه بدنه

 

در چند سال اخیر، بعضی از شرکت‌های بیمه امکان ویژه‌ای به نام خسارت سیار برای پرداخت خسارت بیمه بدنه در نظر گرفته‌اند. به این صورت که در زمان بروز خسارت، بیمه‌گذار می‌تواند با شرکت بیمه تماس بگیرد تا کارشناس خسارت بیمه به محل حادثه اعزام شود. کارشناس خسارت پس از دریافت مدارک و بررسی صحنه حادثه، مبلغ خسارت را تعیین می‌کند. در برخی از شرکت‌های بیمه و برای مبالغ پایین خسارت، چک خسارت همان موقع به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.

 

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو

 

محاسبه بیمه بدنه خودرو معمولا براساس، نوع، سال ساخت و ارزش روز خودرو انجام می‌شود. فرمول محاسبه بیمه بدنه شامل موارد زیر می‌شود:

·  مشخصات خودرو از جمله سال ساخت، نوع ، ارزش و کاربری آن

·  تعداد پوشش های اضافی بیمه نامه

·  مقدار تخفیف های بیمه بدنه

استعلام قیمت بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه نرخ مشخصی ندارد. قیمت پایه بیمه بدنه به ارزش خودرو بستگی دارد. همچنین قیمت پوشش‌های بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه متفاوت است. به همین خاطر بهترین راه برای اطلاع از قیمت بیمه بدنه، استعلام بیمه بدنه از ازکی است.

تعرفه نرخ بیمه بدنه در سال 1401

در محاسبه قیمت بیمه بدنه سال 1401 هر چقدر خودرو گران‌قیمت‌تر باشد، قیمت بیمه بدنه هم بیشتر می‌شود. همچنین اگر پوشش‌ های اضافی بیشتری برای بیمه‌ نامه بدنه انتخاب کنیم هزینه بیمه بدنه هم بالاتر می‌‌رود.

تخفیف بیمه بدنه

تخفیف‌های بیمه بدنه به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شود. لازم به ذکر است که در تمامی شرکت‌های بیمه، ۱۰٪ تخفیف مربوط به پرداخت ‌نقدی برای مشتری در نظر گرفته می‌شود.

تخفیف های اصلی بیمه بدنه

تخفیف خودرو صفر کیلومتر: تخفیف خودروی صفر کیلومتر بین 20 تا 30 درصد در نظر گرفته می‌شود.

تخفیف عدم خسارت: این تخفیف به ازای تعداد سال‌هایی که از بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشید، به شما تعلق می‌گیرد. تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه خودرو در بعضی از شرکت‌ها ۴ ساله و در سایر شرکت‌ها ۵ ساله است.

 

نحوه اعمال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه در 4 و 5 سال:

 

سال‌های عدم خسارت

درصد تخفیف

1 سال

25٪

2 سال

35٪

3 سال

45٪

4 سال

60٪

سال های عدم خسارت

درصد تخفیف

 1 سال

30%

 2 سال

40%

3 سال

50%

 4 سال

60%

5 سال

70%

 

تخفیف های فرعی بیمه بدنه

 

·  تخفیف ارزش خودرو

·  تخفیف‌ گروهی

·  تخفیف خودرو وارداتی

·  تخفیف برخی از مشاغل

·  تخفیف‌ های مناسبتی در اعیاد و زمان‌های خاص

خرید بیمه بدنه آنلاین از سایت ازکی

 

یکی از معیارهایی که بسیاری از افراد در زمان خرید بیمه بدنه به آن توجه می‌کنند، پایین بودن قیمت بیمه‌ نامه بدنه است. اگر برای استعلام بیمه بدنه از سایت ازکی و یا مشاورین ازکی استفاده کنید، به راحتی می‌توانید از تمامی تخفیف‌های ارائه شده اطلاع داشته باشید و خرید بیمه بدنه با بهترین قیمت را سریع و ساده انجام دهید. برای خرید بیمه بدنه از سایت ازکی 4 مرحله پیش رو دارید:

 

 1. مشخصات خودروی خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کنید.
 2. نرخ و شرایط بیمه بدنه خودروی خود را در برترین شرکت‌های بیمه کشور مشاهده و با هم مقایسه کنید و بر اساس اولویت‌های خود یکی از بیمه‌ها را انتخاب کنید.
 3. پس از تأیید اطلاعات در مرحله بعد، باید اطلاعات شخصی را وارد و سپس عکس پشت و روی کارت خودرو و بیمه‌نامه قبلی بدنه خود را ارسال کنید.
 4. در مرحله نهایی می‌توانید هزینه بیمه‌نامه خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

صدور بیمه بدنه ماشین شما در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود و رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

 

 

 

سوالات متداول

آیا در صورت داشتن بیمه شخص ثالث، لازم است که بیمه بدنه هم خریداری شود؟

در بیمه شخص ثالث خسارت‌های مالی و جانی که برای اشخاص ثالث اتفاق می‌افتد، توسط شرکت بیمه جبران می‌شود. همچنین در تعریف بیمه شخص ثالث، راننده‌ مقصر حادثه، شخص ثالث محسوب نمی‌شود و فقط خسارت‌های جانی که برای او رخ دهد به وسیله بیمه شخص ثالث جبران خواهد شد.

بنابراین شخص مقصر حادثه می‌تواند با استفاده از بیمه بدنه، خسارت‌های مالی که در اثر حادثه به خودروی او وارد شده است را جبران کند.

بیمه بدنه چه خسارت‌هایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

در بیمه بدنه تمام خسارت‌های مالی که در اثر یکی از خطرات اصلی و یا فرعی زیر به بدنه خودروی بیمه شده وارده شده باشد، جبران می‌شود.

خطرات و پوشش‌های اصلی: در تمام شرکت‌های بیمه برای خطرات اصلی پوشش‌های ثابت و یکسانی ارائه می‌شود.

 • حادثه، تصادف، واژگونی و یا سقوط خودروی بیمه شده در اثر برخورد به یک جسم ثابت و یا متحرک 
 • حریق، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه خودروی بیمه‌شده و لوازم یدکی اصلی همراه آن
 • سرقت کلی خودرو (همچنین جبران خسارت‌هایی که در حین و یا شروع سرقت به خودروی بیمه شده و یا لوازم همراه ان که در بیمه‌نامه قید شده است، وارد شده باشد.)
 • جبران خسارت‌هایی که در حین نجات خودروی آسیب دیده و یا انتقال آن به وجود آمده است.
 • خسارت‌های وارد شده به باطری و لاستیک‌های خودروی بیمه شده در اثر هریک از خطرات ذکر شده در بالا

خطرات و پوشش‌های فرعی: خریدار بیمه میتواند برای خطرات فرعی، پوشش‌های مورد نظر خود را به صورت جداگانه از پوشش‌های اصلی خریداری کند. البته این را هم در نظر داشته باشید که تمامی شرکت‌های بیمه همه پوشش‌های اضافی را ارائه نمی‌کنند.

 • سیل، زلزله و آتش فشان
 • پاشیده شدن رنگ ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودروی بیمه شده
 • سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده پس از وقوع حادثه
 • کشیده شدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه خودروی بیمه شده
 • نوسانات ارزش خودرو در بازار
 • هزینه‌های توقف خودرو
 • هزینه شکست شیشه خودرو به تنهایی و بدون عامل خارجی، مانند انقباض و انبساط هوا
 • حذف فرانشیز
 • هزینه‌های ایاب و ذهاب

آیا بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه بدنه خودروی خود را به خودروی دیگری انتقال دهد؟

بله، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه خودروی قبلی خود را، به خودروی دیگر که به نام خود او و یا خانواده درجه اولش باشد، انتقال دهد و تخفیفات آن را نیز منتقل کند. البته به شرطی که هر دو خودرو از یک نوع کاربری باشند و تعداد سیلندرشان یکسان باشد. مثلا تخفیف یک خودروی تاکسی 4 سیلندر را نمی‌توان به یک خودروی شخصی 6 سیلندر منتقل کرد.

آیا میتوان تخفیف عدم خسارت را از یک شرکت بیمه به شرکت بیمه دیگر منتقل کرد؟

بله، بعد از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه قبلی میتوانید بیمه‌نامه جدید را با همان مقدار تخفیف عدم خسارت و از شرکت بیمه دیگر خریداری کنید.

تخفیف عدم خسارت در بیمه بدنه چگونه است؟

تخفیف عدم خسارت در اکثر شرکت‌ها 4 ساله و در برخی شرکت‌های بیمه 5 ساله اعمال می‌شود. ترتیب تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه در جدول زیر قابل مشاهده است.

تخفیف بیمه بدنهسال اولسال دومسال سومسال چهارمسال پنجم
اغلب شرکت‌‌های بیمه25%35%45%60%بیشتر شرکت‌‌های بیمه تخفیف را 4 ساله اعمال‌ می‌کنند.
برخی شرکت‌‌های بیمه30%40%50%60%70%

 

امکان صدرو بیمه بدنه برای خودروهای قدیمی وجود دارد؟

برای خودروهایی که از سال ساخت آن‌ها 10 سال گذشته باشد، بیمه بدنه با درصدی افزایش قیمت صادر می‌شود. اما برای خودروهایی که از سال ساخت آن‌ها 15 سال گذشته و تا به حال بیمه بدنه نداشته‌اند، به دلیل فرسودگی امکان صدور بیمه بدنه وجود ندارد.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت چیست؟

 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه وسیله نقلیه به همراه الحاقیه‌های صادره احتمالی
 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه
 • ارائه گزارش مقامات انتظامی (کروکی)
 • اصل و کپی گواهینامه راننده
 • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گذار و راننده
 • اصل و کپی شناسنامه مالکیت خودرو 
 • اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نجات وسیله نقلیه در صورت غیر قابل حرکت بودن
 • اصل فاکتور رسمی لوازم - داغی قطعات تعویضی با نظر کارشناس ارزیاب و رویت سلامت وسیله نقلیه

نکته مهم: امکان تغییر در مدارک مورد نیاز برای پرداخت خسارت، بستگی به نوع خسارت و میزان آن و همچنین نظر کارشناسان بیمه خواهد داشت.

آیا بازدید از خودرو برای صدور بیمه بدنه لازم است؟ شرایط آن چیست؟

بله، قبل از صدور بیمه بدنه بازدید از خودرو الزامی است. 

بعد از اینکه شما درخواست خرید بیمه بدنه را در سایت ازکی ثبت کردید، ازکی با هماهنگی شرکت بیمه در اسرع وقت نماینده‌ای را برای بازدید به آدرس شما ارسال می‌کند. البته بازدید بیمه بدنه شرایط خاصی دارد، مثلا بازدید حتما در نور روز و هوای صاف انجام می‌شود و خودروی مورد نظر باید کاملا تمیز باشد.