جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

سنهاب، سامانه استعلام بیمه‌نامه‌ها

سامانه سنهاب به منظور استعلام بیمه‌نامه‌های ثالث و بدنه، از طرف بیمه مرکزی راه‌اندازی شده است تا جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی و وقت‌گیر گذشته مثل مراجعه به نمایندگی‌ها باشد.

بیمه‌گذاران می‌توانند از طریق این سامانه استعلام بیمه‌نامه خود را به یکی از دلایل زیر انجام دهند:

  • اطمینان پیدا کردن از صحت و اعتبار بیمه‌نامه. برای مثال: هنگام خرید اینترنتی بیمه‌نامه
  • اطلاع از وضعیت بیمه نامه ثالث و بدنه. برای مثال: پس از خرید خودرویی جدید

شما می‌توانید از طریق دو روش زیر، استعلام بیمه‌نامه خود را در ساده‌ترین و کوتاه‌ترین مراحل از صفحه سنهاب سایت ازکی به صورت 24 ساعته دریافت کنید:

1) دریافت استعلام از طریق وارد کردن اطلاعات اسم شرکت بیمه، شماره بیمه‌نامه، شماره تلفن همراه و کد ملی

2) دریافت استعلام از طریق وارد کردن کد یکتا و کد ملی. البته تمامی بیمه‌نامه‌ها کد یکتا ندارند و در بیمه‌نامه‌های جدید کد یکتا در بالای بیمه‌نامه نوشته شده است.

با استفاده از روش‌های گفته شده، می‌توانید اطلاعات مهمی از جمله سابقه خسارت، درصد تخفیف بیمه، مبلغ پرداختی خسارت و موعد انقضای بیمه‌نامه را مشاهده کنید.

همچنین اگر به هر دلیلی از جمله نداشتن اینترنت نتوانستید با مراجعه به صفحه سنهاب سایت ازکی استعلام بیمه‌نامه خود را دریافت کنید، می‌توانید از طریق شماره پیامک 30002621 اقدام کنید. فقط برای استفاده از روش پیامکی باید نکات زیر را مدنظر داشته باشید.

  • صاحب سیم کارت و بیمه‌نامه باید یک نفر باشد.
  • در این روش برخلاف روش دریافت استعلام از طریق صفحه سنهاب، اطلاعات کلی‌تری در اختیار بیمه‌گذار قرار می‌گیرد. اطلاعاتی مثل شرکت بیمه، شماره بیمه‌نامه و تاریخ صدور بیمه.