بیمه شخص ثالث دنا

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث دنا

ماشین دنا دراصل قرار بود جایگزین سمند و سمند سورن باشد و درست مثل سمند و سورن بر روی پلتفرم قدیمی پژو 405 طراحی و توسعه داده شده است. هدف از عرضه دنا طراحی محصولی جدید از خانواده خودرو ملی روی فیس لیفت مدل قدیمی سمند با یک بازه قیمت بالاتر از سمند بود. هرچند که دنا و سمند در بخش‌های فنی مانند سیستم‌های الکترونیکی، سیستم تعلیق، سیستم سوخت‌رسانی، موتور و گیربکس کاملا مشابه هستند. درواقع این خودرو یک خودروی سدان در سگمنت D است و از نظر ابعاد تفاوت چندانی با سمند و سورن ندارد.

دنا اولین بار در سال ۹۶ و با تیپ دنده‌ای ساده تولید و به بازار عرضه شد. اما در این سال‌ها به‌عنوان یک خودروی داخلی با امکانات رفاهی مناسب‌ جای خود را بین خانواده‌های ایرانی باز کرد. این ماشین امروز در 4 تیپ متفاوت شامل دنا معمولی، دنا پلاس، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک به تولید می‌رسد.

دنا مطابق با با استانداردهای ایمنی تصادف از پهلو و جلو ساخته شده و مجهز به سامانه ترمز ضد قفل (ترمز ای‌بی‌اس) و بوستر MBA به‌همراه توزیع الکترونیکی نیرو (EBD) است. درضمن ستون فرمان جمع‌شونده در تصادف و چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب هم دارد. این یعنی رانندگی امنی با دنا خواهید داشت. منتها با این حال باز هم داشتن بیمه شخص ثالث دنا اجباری است.

 بیمه‌ شخص ثالث دنا خطرات زیر را برای شخص ثالث و راننده پوشش می‌دهد:

  • پوشش خسارت‌های جانی شامل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
  • پوشش خسارت مالی اشخاص ثالث مثل هزینه‌های تعمیر و بازسازی ماشین آسیب‌دیده شخص ثالث، برخورد با اجسام ثابت یا حیوانات (فقط برای شخص ثالث)

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث دنا

نرخ پایه بیمه شخص ثالث در سال 1401 برای ماشین‌های چهار سینلندر مثل انواع دنا، از سوی بیمه مرکزی 3263000 تومان تعیین شده است. اما قیمت نهایی که باید برای خرید بیمه شخص ثالث پرداخت کنیم معمولا به عوامل دیگری مثل موارد زیر هم بستگی دارد:

  • سال ساخت
  • میزان تعهدات مالی بیمه نامه
  • مدت زمان قرارداد بیمه نامه 
  • نوع کاربری ماشین (شخصی یا مسافرکشی)
  • درصد تخفیف عدم خسارت
  • میزان جریمه دیرکرد 

در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث برای یک ماشین دنای مشخص را استعلام بگیرید. برای این کار باید سال ساخت و نوع کاربری دنا را وارد و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی را هم مشخص کنید. انتخاب میزان تعهدات پوشش مالی بیمه هم دست خودتان است. سپس لیستی از قیمت بیمه نامه ثالث برای دنای موردنظر به شما نشان داده شود و می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث دنا را در شرکت‌های بیمه مختلف با هم مقایسه کنید.

قیمت بیمه شخص ثالث دنا با تخفیف         

ماشین دنا یکی از گران‌ترین ماشین‌های تولید داخل در بازار است و حق بیمه ثالث آن هم قابل توجه است. منتها اغلب شرکت‌های بیمه تخفیف‌‌های مختلفی روی بیمه نامه ثالث دارند که کمک می‌کند قیمت بیمه شخص ثالث دنا کمتر شود. 

انواع تخفیف بیمه شخص ثالث دنا عبارتند از:

تخفیف عدم خسارت:

اگر در یک‌سال اعتبار بیمه نامه، تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید در زمان تمدید بیمه نامه تخفیف عدم خسارت به شما تعلق می‌گیرد. درصد تخفیف عدم خسارت هم براساس تعداد سال‌هایی که خسارت نگرفته‌اید محاسبه می‌شود:

 

تخفیف عدم خسارت

درصد تخفیف 

سال اول

سال دوم

10٪

سال سوم

15٪

سال چهارم

20٪

سال پنجم

25٪

سال ششم

30٪

سال هفتم

35٪

سال هشتم

40٪

سال نهم

45٪

سال دهم

50٪

سال یازدهم

55٪

سال دوازدهم

60٪

سال سیزدهم

65٪

سال چهاردهم

70٪

 

تخفیف خودرو صفرکیلومتر: 

تخفیف خودرو صفر شامل ماشین‌هایی می‌شود که نهایتا 3 ماه از تاریخ تحویل آن‌ها یا پلاک‌کردنشان گذشته باشد. معمولا مقدار تخفیف خودرو صفرکیلومتر  5 درصد است. 

بیمه شخص ثالث دنا قسطی

این روزها برای خرید خیلی از محصولات و خدمات نیازی نیست تا حتما پول نقد در حساب‌تان داشته باشید. حتی می‌توانید از ازکی بیمه شخص ثالث دنا را قسطی بخرید. البته پرداخت 50 درصد حق بیمه ضروری است. منتها بقیه مبلغ را می‌توانید با چک و در سه تا شش ماه تسویه کنید. همچنین می‌توانید از ازکی‌وام یک وام با بازپرداخت 9 تا ۱۱ ماهه بگیرید.

بهترین بیمه شخص ثالث دنا

کاربران ازکی بهترین بیمه شخص ثالث دنا را با توجه به مقدار حق بیمه، سقف خسارت پرداختی، پاسخگویی و خدمات پرداخت خسارت به همدیگر معرفی می‌کنند. به‌طور کلی بهترین بیمه شخص ثالث دنا ویژگی‌های زیر را دارد:

  • سقف تعهدات مالی مناسب و بیشتر از حداقل تعهدات مالی (حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث سال 1401 مبلغ 20 میلیون تومان است.)
  • تعداد شعب نمایندگی و پرداخت خسارت بالای شرکت بیمه

خرید بیمه شخص ثالث دنا از ازکی       

خرید بیمه شخص ثالث دنا نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه ندارد. می‌توانید از خانه یا در محل کار به‌صورت اینترنتی خرید بیمه نامه خود را انجام بدهید. حتی می‌توانید بعد از ساعت کار یا روز تعطیل وارد وارد صفحه استعلام و خرید بیمه شخص ثالث در سایت شوید و اطلاعاتی مثل مدل و تیپ دنا و سال ساخت و نوع کاربری آن را وارد کنید. سپس با توجه به مدل ماشین و میزان پوشش مالی انتخابی قیمت بیمه نامه در شرکت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید بعد از مقایسه شرایط و قیمت بهترین گزینه را انتخاب کرده و بخرید. درصد تخفیف عدم هم روی این قیمت برایتان محاسبه می‌شود.