ازکی
 ازکی

بیمه مسئولیت پزشکان

پزشک هستید یا پیراپزشک؟
درباره بیمه مسئولیت پزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان

پزشکی ازجمله مشاغلی است احتمال رخ دادن اشتباهات حرفه‌ای در آن بسیار زیاد است؛ هر پزشک ممکن است حداقل یک‌بار در طول دوران حرفه‌ای کار خود، تشخیص اشتباه داده، داروی غلطی تجویز کرده و یا در فرایند درمان بیمار دچار مشکل شود. در این صورت باید راهی برای جبران این سری از اشتباهات وجود داشته باشد. به همین دلیل است که این افراد به دنبال پاسخی برای این سوال می‌گردند که بیمه مسئولیت پزشکان چیست؟ و چگونه می‌توان از مزایای آن بهره‌مند شد.

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان یک راه بسیار خوب برای ایجاد امینت شغلی این دست از افراد و کاهش استرس‌های کاری آن‌ها است. به همین دلیل است که بیشتر پزشکان و پیراپزشکان برای آسودگی خاطر خود در حین کار، به دنبال بهترین بیمه مسئولیت پزشکان هستند. طبق این بیمه‌نامه، شرکت‌های بیمه متعهد می‌شوند که خسارت‌های جسمی یا روانی ناشی از اشتباهات پزشکی را جبران کنند؛ به‌این‌ترتیب این مسئولیت تا حد زیادی از شانه‌های پزشک برداشته شده و می‌تواند با خیال راحت و دقت بیشتر، کار خود را انجام دهد.

بیمه مسئولیت پزشکان چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای اینکه بتوان بهترین بیمه مسئولیت پیرا پزشکان و پزشکان را تهیه کرده و از مزایای آن بهره‌مند شد، باید موارد را در نظر گرفت که از قرار زیر هستند:

گروه‌بندی پزشکان

همان‌طور که میدانید حوزه کاری پزشکان مختلف با یکدیگر تفاوت دارد؛ به همین دلیل میزان ریسک‌پذیری تخصص آن‌ها نیز با هم متفاوت خواهد بود. درنتیجه شرکت‌های بیمه برای صدور بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان، آن‌ها را در پنج گروه طبقه‌بندی می‌کنند. به همین دلیل در زمان خرید بیمه مسئولیت باید به این گروه‌بندی توجه کرده و متناسب با تخصص خود اقدام کنید.

 

ضمانت پرداخت بیمه مسئولیت پزشکان

پیش از خرید این نوع بیمه، باید بدانید که ضمانت پرداخت بیمه مسئولیت پزشکان چیست؟ به عبارت بهتر باید از مواردی که تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفته و میزان تعهد شرکت بیمه برای جبران خسارت آگاه شده و سپس اقدام به خرید بیمه مسئولیت کنید.

 

تخفیف‌های بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان

یکی از موارد مهمی که باید برای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان در نظر داشته باشید؛ تخفیف‌های بیمه است. این تخفیف‌ها در صورتی اعمال می‌شوند که شما در طول یک سال اعتبار بیمه، از آن استفاده نکرده باشید. درنتیجه برای تمدید این بیمه نیاز به پرداخت هزینه کمتری خواهید داشت.

 

موارد تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان

این نوع از پوشش‌ها بسته به شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید؛ متفاوت خواهد بود. برای مثال برخی از شرکت‌ها، بیمه مسئولیت را برای رزیدنت‌ها و دانشجویان پزشکی نیز ارائه می‌دهند. همچنین برخی از آن‌ها موارد جانبی مانند ترک اعتیاد، عمل‌های زیبایی، طب سنتی و طب سوزنی را نیز در برمی‌گیرند. به همین دلیل باید پیش از هر چیز تعهدات و پوشش‌های شرکت بیمه را بررسی کرده و سپس برای خرید بیمه مسئولیت اقدام کنید.

بهترین بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان را از کجا بخریم؟

همان‌طور که گفتیم با توجه به شرایط شغلی پزشکان و پیراپزشکان، خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان بهترین گزینه برای آن‌ها است. اما نکته مهم اینجا است که شما نمی‌توانید به هر شرکتی برای خرید آنلاین اعتماد کنید و باید یک شرکت معتبر را برای این کار انتخاب نمایید. در ادامه میزان فروش بیمه مسئولیت پزشکان شرکت‌های مختلف بیمه را بررسی می‌کنیم.

نام شرکت بیمهسهم از بازار در سال ۱۴۰۰
بیمه مسئولیت پزشکان تعاون۱.۴٪
بیمه مسئولیت پزشکان کوثر۶.۳٪
بیمه مسئولیت پزشکان رازی۲.۴٪
بیمه مسئولیت پزشکان البرز۸.۳٪
بیمه مسئولیت پزشکان دانا۷.۲٪
بیمه مسئولیت پزشکان سامان۲.۵٪
بیمه مسئولیت پزشکان سینا۱.۹٪
بیمه مسئولیت پزشکان ملت۲٪
بیمه مسئولیت پزشکان سرمد۱.۲٪

 

مزایای خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان

ازآنجاکه شغل پزشکی به‌صورت شیفتی است و بیشتر پزشکان علاوه بر بیمارستان، در مطب شخصی خود نیز مشغول به کار هستند؛ فرصت کمی برای مراجعه به دفترهای بیمه و خرید بیمه مسئولیت حرفه‌ای دارند. به همین دلیل امکان خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان برای آن‌ها فراهم شده است. مزیت‌های این شیوه خرید بیمه مسئولیت عبارت‌اند از:

عدم محدودیت در زمان و مکان

شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز با مراجعه به سایت‌های فروش بیمه مسئولیت، نوع بیمه موردنظر خود را انتخاب کرده و همه فرایند را به‌صورت آنلاین انجام دهید. بنابراین ملزم به حضور در دفتر بیمه نخواهید بود و نیازی نیست که یک روز کاری خود را برای خرید یا تمدید بیمه مسئولیت از دست بدهید.

دایره انتخاب گسترده‌تر

با استفاده از اینترنت گزینه‌های انتخابی شده تا حد زیادی گسترش پیدا کرده و بنابراین می‌توانید بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. خرید اینترنتی بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان باعث می‌شود که بتوانید انواع مختلف بیمه مسئولیت را از شرکت‌های مختلف با هم مقایسه کنید. درنتیجه می‌توانید بهترین خدمات را با بهترین قیمت دریافت نمایید.

صرفه‌جویی در وقت

یکی دیگر از مزیت‌های خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان این است که می‌توانند در زمان بسیار کوتاهی، بیمه موردنظر خود را خریداری یا تمدید کنند. زیرا از طریق خرید آنلاین نیازی به ارائه مدارک متعدد و رفت‌وآمد میان دفاتر مختلف وجود ندارد؛ درنتیجه شما می‌توانید در یک زمان استراحت در بین شیفت یا در مطب خود، بیمه را خریداری کنید. در خرید اینترنتی حتی نیازی به حضور شما نیز وجود ندارد؛ پس می‌توانید خرید یا تمدید بیمه را به شخص دیگری بسپارید.

هزینه بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان در سال 1401

حق بیمه مسئولیت پزشکان نیز مانند بسیاری از بیمه‌های دیگر، به‌صورت سالانه پرداخت شده و نرخ مصوب آن بسته به گروه‌بندی پزشکان، در ابتدای هرسال مشخص می‌شود. برای محاسبه قیمت بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان، فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می‌شوند که از قرار زیر هستند:

نوع تخصص و حوزه کاری

همان‌طور که گفتیم پزشکان و پیراپزشکان، بسته به نوع تخصص و حوزه کاری خود در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند که میزان ریسک‌پذیری متفاوتی دارند. بر اساس این دسته‌بندی هرچه ریسک کار پزشک یا پیراپزشک بیشتر باشد؛ قیمت بیمه مسئولیت نیز بیشتر خواهد بود.

سقف پوشش

بسته به اینکه شرکت بیمه چه مواردی را تحت پوشش قرار دهد؛ قیمت بیمه مسئولیت متفاوت است. برای مثال در مواردی که فوت تحت پوشش قرار می‌گیرد؛ نرخ دیه نیز در تعیین قیمت بیمه تأثیرگذار است. شما می‌توانید متناسب با تخصص خود و با توجه به خطرات احتمالی که ممکن است در حین کار بیمار را تهدید کنند؛ پوشش‌های موردنیاز خود را مشخص کرده و بر این اساس متناسب‌ترین نوع بیمه را برای خود انتخاب کنید.

تخفیف‌های بیمه مسئولیت پزشکی

درصورتی‌که مدتی از بیمه مسئولیت شما گذشته باشد و از آن استفاده نکرده باشید؛ شرکت بیمه تخفیف‌هایی را برای شما قائل می‌شود که می‌توانید در سال‌های بعدی و برای تمدید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین در مواردی ممکن است شرکت‌های بیمه برای جذب بیشتر پزشکان و پیراپزشکان، تخفیف‌هایی را برای مراجعین خود در نظر بگیرند که در این صورت شما می‌توانید از این تخفیف‌های گروهی بهره‌مند شوید.

استعلام بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان

برای استعلام و خرید بیمه مسئولیت پزشکان کافی است وارد سایت ازکی شوید و نوع تخصص خود را انتخاب کنید. سابقه خسارت یا عدم خسارت بیمه مسئولیت پزشکان خود را به ما بگویید تا طرح‌های مختلف به شما نشان داده شود. می‌توانید با توجه به قیمت‌ها شرکت بیمه دلخواه خود را انتخاب و خرید خود را نهایی کنید.

مقایسه قیمت و خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان از ازکی

ازکی یک وب‌سایت بسیار معتبر برای خرید انواع بیمه‌نامه ازجمله بیمه مسئولیت پزشکان است. اگر می‌خواهید بدانید که امکانات ازکی برای بیمه مسئولیت پزشکان چیست؟ باید بگوییم که با استفاده از پشتیبانی 24 ساعته ازکی می‌توانید همه سوالات خود را پاسخ دهید. همچنین شما می‌توانید شرکت‌های بیمه مختلف را ازنظر قیمت، خدمات و پوشش‌ها با هم مقایسه کرده و بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

ازکی امکان خرید سریع و آسان بیمه را بدون نیاز به مراجعه حضوری برای شما فراهم کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به‌صورت کاملا رایگان، بیمه‌نامه را برای همه مشتریان در سرتاسر کشور ارسال می‌کند.