بیمه شخص ثالث مزدا3

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث مزدا3

بیمه مزدا 3

مزدا 3 از خودروهای بسیار محبوب ژاپنی است که از همان ابتدای ورود به بازار ایران طرفداران خود را پیدا کرد و هنوز هم باوجود ممنوعیت ورود تیپ‌های جدید جزء خودروهای پرفروش بازار دست‌دوم به حساب می‌آید. در حال حاضر تیپ‌های مختلف از مزدا 3 در نسخه‌های دنده‌ای، اتوماتیک معمولی و اتوماتیک فول آپشن در دو کلاس بدنه هاچ بک استیشن و اتوماتیک فیس لیفت در بازار ایران وجود دارد. در این میان محبوب‌ترین این خودروها آن‌ها نسخه 2 لیتری اتوماتیک تیپ 3 یا FL فول آپشن است.

خودروی مزدا تری از خودروهای گران‌قیمت در بازار ایران است و به همین دلیل تهیه بیمه‌نامه برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است. بالا رفتن قیمت تعمیرات خودرو یا تعویض قطعات مختلف آن باعث شده است که اهمیت بیمه از قبل هم بیشتر شود و شما با پرداخت مبلغی جزئی بتوانید خسارات هنگفت را راحت‌تر جبران کنید. البته ممکن است در نگاه اول قیمت بیمه مزدا 3 کمی زیاد به نظر برسد؛ اما زمانی که به سقف تعهد نگاه می‌کنید و نوبت به پرداخت خسارت می‌رسد، از خود برای تهیه این بیمه‌نامه تشکر خواهید کرد.

طراحی و ایمنی مزدا سه

در بخش طراحی مزدا 3 هنوز هم یکی از خودروهای شیک و جذاب بازار به شمار می‌آید؛ این موضوع نشان از هوشمندی طراحان ژاپنی این خودرو دارد. البته این هوشمندی تنها به همین‌جا ختم نشده و زمانی که به مشخصات فنی آن نگاه می‌کنیم نیز متوجه آن خواهیم شد. زمان شتابگیری این خودرو در نسخه نیو 9.2 ثانیه است؛ زمانی که بسیاری از خودروهای جدیدتر موجود در ایران هنوز به گردپای آن هم نرسیده‌اند. علاوه بر این امکانات رفاهی متعدد این خودرو در مقایسه با خودروهای داخلی و چینی هم قیمت بسیار بیشتر است و به همین دلیل هم هست که می‌توانید آن را با قیمت خوبی در بازار دست‌دوم بفروشید.

ژاپنی‌ها در بخش ایمنی نیز چیزی برای این خودرو کم نگذاشته‌اند. در سال 2009 مزدا 3 در تست‌های مختلف موسسه اروپایی NCAP شرکت کرده و موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی شده است. البته ممکن است با استانداردهای امروزی این نمره تغییر کند؛ اما درهرحال در بازاری که تقریبا هیچ‌کدام از خودروها چنین نشانی را بر سینه ندارند این یک مزیت مهم محسوب می‌شود. مزدا سه در تست‌های ایمنی در بخش‌های محافظت از سرنشینان بزرگ‌سال و خردسال عملکرد بسیار خوبی داشته است اما در برخورد با عابر پیاده خطرآفرین بوده و می‌تواند منجر به ایجاد آسیب‌های جدی در او شود.

خرید بیمه شخص ثالث مزدا 3

با توجه به اینکه مزدا 3 در بخش حفظ ایمنی عابران پیاده عملکرد چندان خوبی را از خود نشان نداده است، تهیه بیمه شخص ثالث مزدا 3 یکی از ضروریات به شما می‌رود. البته که این بیمه اکنون جزء بیمه‌های اجباری برای همه خودروهاست و در صورت همراه نداشتن آن یا تاخیر در تمدید جریمه‌های سنگینی برای مالکین خودروها در نظر گرفته می‌شود. بیمه شخص ثالث تنها برای جبران خسارات واردشده به عابرین پیاده تعریف نشده است؛ این بیمه هرگونه آسیب واردشده به اشخاص ثالث شامل خودروهای دیگر، اموال عمومی و سرنشینان سایر وسایل نقلیه را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

قیمت بیمه مزدا 3 با توجه به قیمت روز خودرو، کیلومتر کارکرد، سال ساخت، نوع موتور و تعداد سیلندر و البته کاربری خودرو تعیین می‌شود. در مواردی که از خودروی مزدا به‌عنوان تاکسی استفاده شود، این قیمت کمی بالاتر خواهد رفت؛ چراکه حجم تردد بالای تاکسی‌ها در طول سال احتمال تصادفات را افزایش می‌دهد و به همین دلیل لازم است که شرکت بیمه سقف بیشتری را برای تعهدات خود تعیین کند.

در زمان خرید اینترنتی بیمه مزدا 3 متوجه می‌شوید که این بیمه در دو بخش تعریف شده است. بخش اصلی که همان بیمه‌ای است که همه افراد تهیه می‌کنند، تنها بخش کوچکی از خسارات واردشده به اشخاص ثالث را جبران می‌کند و مازاد بر این مبلغ باید توسط صاحب یا راننده خودرو پرداخت شود. در صورت تهیه بخش دوم با پرداخت حق بیمه اضافه‌تر می‌توانید پوشش‌های مالی بیمه را بالاتر ببرید تا مطمئن شوید که در زمان تصادف با خودروهای لوکس و گران‌قیمت مجبور به تحمل خسارات هنگفت نخواهید بود.

سقف تعهدات بیمه در موارد آسیب به سرنشینان خودروی دیگر یا عابران پیاده در حد دیه فوت فرد است و درصورتی‌که خسارت واردشده بیشتر از این میزان باشد هیچ‌کدام از شرکت‌های بیمه تعهدی در قبال پرداخت آن نخواهند داشت.

خرید بیمه بدنه مزدا 3

قیمت بیمه مزدا 3 در مقایسه با لیست پوشش‌های آن بسیار مناسب است و پس‌انداز مناسبی برای جبران خسارات در روزهای حادثه به شمار می‌رود. بیمه بدنه خودرو از بیمه‌های اختیاری است که رانندگان در صورت تمایل می‌توانند آن را تهیه کنند و به همین دلیل بسیاری از رانندگان و مالکین خودروها حتی به خرید آن فکر هم نمی‌کنند. این در حالی است که این بیمه در زمان وارد شدن آسیب به بدنه خودرو یک پشتیبان مهم به حساب می‌آید و بار بزرگی را از روی دوش شما برمی‌دارد.

قیمت بیمه بدنه مزدا 3 یا توجه به سال ساخت و کارکرد خودرو تعیین می‌شود و نیازی به بازدید حضوری خودرو وجود ندارد؛ به همین دلیل شما می‌توانید با خیال راحت نسبت به خرید اینترنتی بیمه مزدا 3 اقدام کنید و در کمترین زمان آن را تحویل بگیرید. این بیمه‌نامه خسارات واردشده به رنگ و بدنه خودرو، واژگونی و سقوط، شکستن شیشه‌ها، برخورد یک جسم یا خودروی دیگر و سرقت را به‌خوبی پوشش می‌دهد تا شما با خیال راحت در سطح شهر و جاده‌ها تردد کنید. این بیمه‌نامه برای کسانی که به‌تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بسیار مفید خواهد بود؛ البته هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که هرگز تصادف نخواهد کرد و به همین دلیل افراد حرفه‌ای نیز برای کاهش هزینه‌های خود نیاز به بیمه بدنه خواهند داشت.

بهترین مرجع تهیه بیمه شخص ثالث مزدا 3

شرکت‌های زیادی در کشور هستند که خدمات بیمه خودرو را ارائه می‌دهند و طبیعتا شما امکان مراجعه حضوری به همه این شرکت‌ها را نخواهید داشت. برای مقایسه خدمات بیمه‌ای و اطلاع از قیمت بیمه مزدا 3 از سایت ازکی استفاده کنید. در این سایت همه شرکت‌های بیمه حضور دارند و شما می‌توانید به‌راحتی خدمات آن‌ها را مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. علاوه بر این تیم پشتیبانی ازکی به‌صورت 24 ساعته آماده ارائه مشاوره‌های تخصصی به شماست تا انتخاب دقیق‌تر و مناسب‌تری داشته باشد.

ازکی یک مرجع مناسب برای خرید آنلاین بیمه مزدا 3 است؛ چراکه استفاده از سایت آن بسیار راحت است و هرکسی با هر میزان دانشی از اینترنت می‌تواند کلیه مراحل را به‌راحتی دنبال کند. علاوه بر این بعد از تکمیل مراحل برای دریافت بیمه‌نامه نیازی به مراجعه حضوری به شعب ندارید و بدون نیاز به پرداخت هزینه پیک آن را درب منزل خود تحویل خواهید گرفت.