ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث کوییک

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث کوییک

کوییک یک فیس لیفت روی بدنه تیبا است. البته خیلی‌ها هم این ماشین را نسخه هاچ‌بک ساینا می‌دانند. سایپا کوییک را از روی پلتفرم X200 ساخته و امروز در مدل‌های مختلفی مثل کوییک اتوماتیک، کوییک R، کوییک R پلاس و کوییک S عرضه می‌کند. قیمت مناسب و طراحی نسبتا قابل قبول باعث شده تا کوییک یکی از هاچ‌بک‌کراس‌های موفق بازار خودرو باشد. مخصوصا که از تیبا قدرتمندتر و از 206 هم ارزان‌تر است. هرچند از نظر ویژگی‌های فنی و ایمنی مثل قدرت بدنه، عملکرد گیربکس اتوماتیک CVT چندان نمره بالایی ندارد.

رانندگی با کوییک هم مثل هر ماشین دیگری به بیمه شخص ثالث نیاز دارد. اگر خدای نکرده زمانی که پشت فرمان ماشین کوییک هستیم تصادف کنیم و باعث خسارت جانی و مالی به شخص ثالث بشویم می‌توانیم خسارت‌های زیر را با بیمه ثالث برا زیان‌دیده جبران کنیم:

·        خسارت‌های جانی مثل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

·        خسارت مالی شامل هزینه‌های تعمیر و بازسازی ماشین آسیب‌دیده، برخورد با اجسام ثابت یا حیوانات

اگر هم به‌عنوان راننده کوییک در تصادف خودمان آسیب جسمی ببینیم، پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث کوییک هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کند.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث کوییک

نرخ پایه برای انواع ماشین‌ها هر سال توسط سازمان بیمه مرکزی مشخص می‌شود. جدول نرخ پایه بیمه شخص ثالث، ماشین‌ها را با توجه به تعداد سیلندر دسته‌بندی می‌کند. ماشین کوییک هم یک ماشین چهار سیلندر است و  در سال 1403 نرخ پایه بیمه شخص ثالث آن 4,689,900 تومان است.

قیمت نهایی حق بیمه برای خرید بیمه شخص ثالث کوییک هم با توجه به موارد زیر برای هر ماشین محاسبه می‌شود:

·        سال ساخت

·        میزان تعهدات مالی بیمه نامه

·        مدت زمان قرارداد بیمه نامه

·        نوع کاربری ماشین (شخصی یا مسافرکشی)

·        درصد تخفیف عدم خسارت

·        میزان جریمه دیرکرد

اگر می‌خواهید بدانید کوییک شما با سال ساخت و کاربری مشخص دقیقا چقدر حق بیمه دارد باید  در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث کوییک را به‌صورت اینترنتی استعلام بگیرید. با این کار قیمت بیمه شخص ثالث برای ماشینی که می‌خواهید بیمه کنید آنلاین محاسبه شده و قیمت بیمه نامه در شرکت‌های مختلف بیمه به شما نشان داده می‌شود. یعنی می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث کوییک خود را در شرکت‌های بیمه مختلف با هم مقایسه کنید. روی قیمت نهایی درصد تخفیف بیمه نامه قبلی هم برایتان اعمال می‌شود.
 

قیمت بیمه شخص ثالث کوییک با تخفیف

یک کوییک صفر دنده‌ای یا اتوماتیک بین 300 میلیون تا 400 میلیون قیمت دارد. تهیه قطعات و لوازم یدکی ماشین‌ها هم بسیار سنگین است. برای همین تقریبا تمامی شرکت‌های بیمه دو تخفیف برای بیمه شخص ثالث کوییک دارند تا کمی هزینه نهایی بیمه نامه را پایین بیاورد.

اگر در طول مدت قرارداد بیمه نامه، تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید در زمان تمدید بیمه نامه براساس تعداد سال‌هایی که از بیمه نامه استفاده نکرده‌اید برایتان درصد تخفیف عدم خسارت محاسبه می‌شود. درصد تخفیف عدم خسارت در سال اول 5 درصد است و بعد هر سال 5 درصد به ان اضافه می‌شود تا در سال چهاردهم به 70 درصد برسد.

برای ماشین‌های نو تخفیف خودرو صفر کیلومتر هم اعمال می‌شود. معمولا ماشین کوییکی که نهایتا 3 ماه از تاریخ تحویل یا پلاک‌کردنش گذشته باشد تا 5 درصد تخفیف خودرو صفر برایش محاسبه می‌شود.
 

بیمه شخص ثالث کوییک قسطی

اگر بیمه شخص ثالث را به‌‌موقع تمدید نکنیم هم جریمه می‌شویم و هم ممکن است ماشین‌مان توقیف شود. اگر سررسید بیمه نامه شما رسیده و برای پرداخت نقدی مشکل دارید می‌توانید با پرداخت فقط 50 درصد از ازکی بیمه شخص ثالث کوییک قسطی بخرید. در این شرایط باید بقیه مبلغ را با چک و در سه تا شش ماه تسویه کنید. همچنین می‌توانید از ازکی‌وام یک وام با بازپرداخت 9 تا ۱۱ ماهه بگیرید.

بهترین بیمه شخص ثالث کوییک

برای اینکه بهترین بیمه شخص ثالث کوییک را بخریم باید یک سقف تعهدات مالی مناسب و بیشتر از حداقل تعهدات مالی برای بیمه نامه انتخاب کنیم (حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث سال 1403 مبلغ 40 میلیون تومان است.) درضمن شرکت بیمه ما هم مراکز پرداخت خسارت پرتعداد داشته باشد.

در سایت ازکی معمولا خود کاربرها بهترین بیمه شخص ثالث را براساس مقدار حق بیمه، سقف خسارت پرداختی، پاسخگویی و تعداد شعب نمایندگی و پرداخت خسارت هر شرکت بیمه به همدیگر معرفی می‌کنند.

خرید بیمه شخص ثالث کوییک از ازکی        

خرید بیمه شخص ثالث کوییک از ازکی آنلاین است و می‌توانید از هر کجا و در هر ساعتی انجام شود. یعنی می‌توانید از خانه یا در سفر و حتی روزهای تعطیل و بعد از ساعت کاری هم راحت بیمه شخص ثالث برای ماشین کوییک خود بخرید. فقط باید شماره پلاک و کد ملی صاحب پلاک یا اطلاعاتی مثل  سال ساخت و نوع کاربری ماشین را داشته باشید. زمان خرید هم تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی‌ برایتان محاسبه می‌شود.