ازکی
 ازکی

بیمه بدنه رانا

third-party-van-notitle
درباره بیمه بدنه رانا

رانا اولین بار در سال 1391 به‌عنوان یک فیس‌لیفت اقتصادی از پژو 206 صندوق‌دارعرضه شد. این ماشین از نظر ظاهری یک سدان جمع‌وجور است. جلو و عقب بدنه رانا تفاوت‌های اساسی با 206 صندوق‌دار دارد اما اگر از کناره‌ها به بدنه این ماشین نگاه کنید واقعا  اختلاف چندانی با پژو ۲۰۶ صندوقدار نمی‌بینید. به‌دلیل قیمت ارزان‌تر رانا نسبت به 206 خیلی زود این ماشین به یکی از  محصولات پرتیراژ ایران‌خودرو تبدیل شد. امروز رانا در دو تیپ EL و LX به فروش می‌رسد.

روی رانا چه معمولی و چه پلاس درست مثل پژو موتور TU5 نصب شده که ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه قدرت دارد. البته تیپ ال ایکس (LX) رانا در مقایسه با تیپ EL از نظر کیفیت کابین و برخورداری از امکانات ارتقا داده شده است. مثلا رانا LX سنسور فاصله سنج عقب، شیشه بالابر برقی عقب، نمایشگر کامپیوتر سفری روی داشبورد، سیستم صوتی با چهار اسپیکر و بلندگوهای روی درب عقب دارد.

قیمت رانا هم در این چند سال پابه‌پای دیگر ماشین‌ها افزایش داشته و امروز دیگر یک خودرو ارزان‌قیمت حساب نمی‌شود، برای همین حتما باید بیمه بدنه با پوشش‌های کافی برای جبران خسارت‌های احتمالی تصادف و حادثه برای این ماشین لازم است. بیمه بدنه رانا خسارت‌هایی که به‌دلیل تصادف، تصادم، حادثه یا اتش‌سوزی، صاعقه، انفجار به بدنه و قطعات مختلف رانا وارد می‌شود را پوشش می‌دهد. در ضمن در صورت سرقت کلی هم تا 90 درصد ارزش خودرو به مالک پرداخت می‌شود.

استعلام قیمت بیمه بدنه رانا

 • برعکس بیمه شخص ثالث، قیمت بیمه بدنه برای ماشین‌های مختلف از جمله رانا نرخ ثابت و پایه ندارد. یعنی بیمه بدنه رانا در شرکت‌های بیمه مختلف ممکن است حق بیمه متفاوتی داشته باشد.  در سایت ازکی قیمت بیمه بدنه رانا در شرکت‌های بیمه مختلف به‌صورت آنلاین برای شما محاسبه می‌شود. می‌توانید برای یک ماشین رانای خاص قیمت بیمه بدنه را با پوشش‌های مورد نیازتان استعلام بگیرید. فقط باید مدل رانا و سال ساخت آن و همین‌طور پوشش های اضافی مورد نیازتان را در فرم مربوطه ثبت کنید. سپس  لیستی از قیمت بیمه بدنه برای رانای موردنظر در شرکت‌های بیمه مختلف به شما نشان داده شود. 

البته به‌طور کلی قیمت بیمه بدنه رانا با توجه به موارد زیر محاسبه می‌شود:

 • نوع و مدل رانا
 • ‌ارزش روز رانا
 • تعداد پوشش‌های اضافی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

قیمت بیمه بدنه رانا با تخفیف

دست شرکت‌های بیمه برای اعمال تخفیف روی بیمه بدنه بازتر از بیمه شخص ثالث است. ازآنجایی هم که بیمه بدنه اختیاری است معمولا شرکت‌های بیمه تخفیف‌های مختلف و متنوعی برای بیمه بدنه رانا در نظر می‌گیرند. مثلا اگر می‌خواهید بیمه بدنه برای رانا بخرید می‌توانی با استفاده از تخفیف‌های زیر حق بیمه‌تان تا میزان قابل توجهی کم کنید:

 • تخفیف عدم خسارت 
 • تخفیف خودرو صفر کیلومتر
 • تخفیف خرید نقدی 
 • تخفیف‌های گروهی 
 • تخفیف‌های مناسبتی

بیمه بدنه رانا قسطی

قیمت رانا عامل اصلی در تعیین قیمت بیمه بدنه است. رانای صفر مدل 1401 چیزی حدود 290 میلیون تومان قیمت‌گذری شده است. مدل‌های پایین‌تر و دست‌ دوم رانا هم کم‌کم 200 میلیون تومان قیمت دارند. یعنی قیمت بیمه بدنه رانا مخصوصا اگر پوشش‌های اضافی هم برای ان بخواهیم هزینه قابل توجهی است. اما می‌توانید از ازکی یک بیمه بدنه رانا قسطی بخرید و مبلغ حق بیمه را با چک و در 6 تا 9 ماه پرداخت کنید.

بهترین بیمه بدنه رانا

بیمه بدنه می‌خریم تا خیالمان بابت جبران خسارت‌های مربوط به بدنه و سیار قطعات ماشین راحت باشد. رانا قطعات حساس و گرانی مثل فرمان هیدرولیک، چراغ‌های مه شکن جلو و عقب، تنظیم آینه‌های جانبی برقی، شیشه بالابرهای برقی جلو و عقب، ایموبلایزر، هشدار دهنده مرکزی ورود غیر مجاز، حسگر پارک عقب یا سنسور فاصله سنج عقب، قفل مرکزی با ریموت کنترل، ستون فرمان جمع شونده تلسکوپی و ... دارد.  پس بهتر است حتما پوشش های اضافی بیمه بدنه زیر را برای رانا بخریم:

 • سرقت جزئی لوازم و قطعات خودرو
 • بلایای طبیعی
 • شکسته شدن شیشه
 • پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی
 • میخ‌کشی

درضمن بهترین بیمه بدنه را باید از شرکتی بخریم که فرانشیز مناسب‌تری برای پرداخت خسارت دارد. هر چقدر درصد فرانشیز بیمه نامه کمتر باشد مبلغ خسارتی که از شرکت بیمه می‌گیریم بیشتر می‌شود.

خرید بیمه بدنه رانا از ازکی        

برای خرید بیمه بدنه رانا از ازکی نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه ندارید. حتی بازدید بیمه بدنه هم می‌تواند در محل برایتان انجام شود. فقط کافی‌ست در زمان خرید اینترنتی انتخاب کنید که بازدید در محل برایتان انجام شود. البته اگر هم بخواهید می‌توانید خودتان ماشین‌تان را به مراکز بازدید ببرید. در هر ساعتی از روز و حتی روزهای تعطیل می‌توانید فرم خرید بیمه بدنه شامل مدل رانا و سال تولید و نوع کاربری‌اش را پر کنید و ماشین‌تان را بیمه بدنه کنید. تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی‌تان هر روی قیمت نهایی اعمال می‌شود.