بیمه شخص ثالث ریو

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث ریو

ماشین ریو اولین بار در سال 1383 به‌عنوان یک نمونه مونتاژ از فیس‌لیفت نسل اول این ماشین کره‌ای عرضه شد. شرکت کیا موتورز در سال 2000 این ماشین را به دو شکل سدان و استیشن و در سه تیپ ۱. ۳ لیتری، ۱. ۵ لیتری و ۱. ۶ لیتری تولید کرد تا جایگزینی برای پراید باشد. خیلی زود این ماشین کم استهلاک و با دوام به‌دلیل قیمت مناسب و مصرف سوخت اقتصادی، یک خودروی خانوادگی کوچک برای طبقه متوسط ایرانی شد. برای هشت سال ریو یکی از محبوب‌ترین‌‌های بازار خودرو بود تا اینکه در سال 1391 نصب کیسه هوا در خودروهای داخلی اجباری شد و خودروساز کره‌ای با ایجاد تغییر در ساختار آن موافقت نکرد و تولید ریو عملا متوقف شد.

با همه این‌ها هنوز هم تعداد زیادی ریو در هر دو مدل دنده‌ای و اتومات این ماشین در خیابان‌های کشور تردد می‌کنند که باید حتما بیمه شخص ثالث داشته باشند. اگر با ماشین ریو تصادف کنیم بیمه شخص ثالث ریو خسارت مالی وارد شده به ماشین مقابل از جمله هزینه‌های تعمیر و بازسازی آن را پرداخت می‌کند. همچنین تمامی خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث و همین‌طور خسارت‌های جانی خود راننده ریو شامل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه با این بیمه نامه پوشش داده می‌شود. 

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث ریو

ریو یک ماشین 4 سیلندری است و براساس جدول نرخ پایه بیمه شخص ثالث در سال 1401 مبلغ 3263000 تومان حق بیمه پایه برای آن تعیین شده است. اما هزینه نهایی بیمه نامه ثالث برای ریو  براساس عوامل زیر محاسبه می‌شود:

  • سال ساخت ریو
  • میزان تعهدات مالی بیمه نامه
  • مدت زمان قرارداد بیمه نامه 
  • نوع کاربری ماشین (شخصی یا مسافرکشی)
  • درصد تخفیف عدم خسارت
  • میزان جریمه دیرکرد 

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث ریو کافی است در سایت ازکی شماره پلاک و کد ملی صاحب پلاک یا سال ساخت و نوع کاربری ماشین را وارد کنید. سپس لیستی از قیمت بیمه نامه ثالث برای ماشینی که می‌خواهید بیمه کنید به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث ریو در شرکت‌های بیمه مختلف را با هم مقایسه کنید. در این قیمت‌ها درصد تخفیف بیمه نامه قبلی هم برایتان محاسبه شده است. 

قیمت بیمه شخص ثالث ریو با تخفیف

قیمت بیمه شخص ثالث برای همه ماشین‌ها امسال 21 درصد اضافه شده است. هزینه‌های تعمیر و سرویس ماشین‌ها حتی ماشین کم‌خرجی مثل ریو هم اصلا کم نیست. اما می‌توانید بیمه شخص ثالث ریو را با تخفیف هم بخرید. اگر می‌خواهید روی حق بیمه شما تخفیف اعمال شود می‌توانید از تخفیف عدم خسارت استفاده کنید. این تخفیف شامل کسانی می‌شود که  در طول مدت قرارداد بیمه نامه، تصادف نکرده‌اند و از شرکت بیمه خسارت نگرفته‌اند. با رعایت قوانین راهنمایی‌و‌رانندگی حتی تا 70 درصد هم از قیمت بیمه نامه شما کسر می‌شود:

درصد تخفیف 

تخفیف عدم خسارت

سال اول

10٪

سال دوم

15٪

سال سوم

20٪

سال چهارم

25٪

سال پنجم

30٪

سال ششم

35٪

سال هفتم

40٪

سال هشتم

45٪

سال نهم

50٪

سال دهم

55٪

سال یازدهم

60٪

سال دوازدهم

65٪

سال سیزدهم

70٪

سال چهاردهم


اگر هم یک ریو صفر و نو خریده‌اید تا 5 درصد تخفیف خودرو صفر کیلومتر به شما تعلق می‌گیرد. ریو صفر ماشینی است که  نهایتا 3 ماه از تاریخ تحویل ریو شما یا پلاک‌کردنش گذشته باشد. 

بیمه شخص ثالث ریو قسطی

قیمت بیمه شخص ثالث برای همه ماشین‌ها از جمله ریو افزایش یافته و ممکن است پرداخت نقدی حق بیمه برای خیلی‌ها سنگین باشد. ازکی برای سهولت کاربران در پرداخت هزینه بیمه نامه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را فراهم کرده است. در این حالت پس از انتخاب بیمه نامه با پرداخت بخشی از مبلغ آن را خریداری و باقی هزینه را بصورت اقساطی پرداخت نمایید.

بهترین بیمه شخص ثالث ریو

به‌طور کلی یک بیمه شخص ثالث ریو خوب  سقف تعهدات مالی مناسب و بیشتر از حداقل تعهدات مالی داشته باشد (حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث سال 1401 مبلغ 20 میلیون تومان است. در ضمن مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه ما باید در دسترس باشند.

می‌توانید قبل از انتخاب شرکت بیمه و بیمه نامه نگاهی به نظرات کاربران ازکی بیندازید. معمولا بهترین بیمه نامه‌ها براساس مقدار حق بیمه، سقف خسارت پرداختی، پاسخگویی و تعداد شعب نمایندگی و پرداخت خسارت به خدمات بیمه شخص ثالث هر شرکت بیمه توسط کاربران امتیازدهی شده‌اند. 

خرید بیمه شخص ثالث ریو از ازکی        

خرید بیمه شخص ثالث ریو از ازکی آنلاین است. یعنی بدون نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی و در تمام ساعات روز و حتی روزهای تعطیل هم می‌توانید بیمه شخص ثالث ریو بخرید. قیمت بیمه شخص ثالث برای ریو براساس مدل و تیپ ریو و ‌سال ساخت و نوع کاربری آن آنلاین محاسبه می‌شود و تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی‌تان هم محفوظ خواهد بود. در ضمن انتخاب میزان پوشش مالی انتخابی و مدت قرارداد هم دست خودتان است.