ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث ساینا

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث ساینا

ساینا سال 1392 به عنوان یک ماشین جایگزین برای پراید و مدل تازه‌ای از تبیا توسط سایپا عرضه شد. این ماشین در واقع فیس‌لیفت تیبا محسوب می‌شود که بر روی پلتفرم X200 و در نسخه سدان ساخته شده است. ساینا به‌عنوان یک خودروی اقتصادی ارزان قیمت با هزینه نگهداری مناسب که فضای کابین نسبتاً قابل قبولی (بزرگتر از خانواده 206) هم دارد، خیلی زود جای خود را بین مردم باز کرد. برای همین هم سایپا در این 10 سال 5 تیپ مختلف از این خودرو تولید کرده است: ساینا اتوماتیک، ساینا اس، ساینا ex، ساینا sx و ساینا لوکس اتوماتیک

این ماشین 87 اسب بخار قدرت و شتاب اولیه کافی دارد. بیشتر هم برای ترددهای شهری استفاده می‌شود. اما برای رانندگی امن و با خیال راحت با ساینا در خیابان‌های شهر باید حتما آن را بیمه شخص بکنید. 

با خرید بیمه شخص ثالث ساینا در صورت تصادف خسارت‌های زیر برایتان جبران می‌شود:

 • خسارت‌های جانی اشخاص ثالث مثل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه 
 • خسارت مالی اشخاص ثالث شامل جبران هزینه‌های تعمیر و بازسازی ماشین آسیب‌دیده شخص ثالث، برخورد با اجسام ثابت یا حیوانات
 • خسارت‌های جانی خود راننده ساینا

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث ساینا

روی ساینا یک موتور از نوع ام 15 تعبیه شده است. یعنی ساینا یک ماشین‌ 4 سیلندر محسوب می‌شود. یکی از عوامل موثر در تعیین نرخ پایه بیمه شخص ثالث برای انواع ماشین‌ها، تعداد سیلندر موتور آن‌ها و البته مبلغ دیه کامل انسان است. برهمین اساس در جدول نرخ پایه بیمه شخص ثالث 1401 برای ماشین‌های چهار سیلندر مثل ساینا، 3263000 تومان است. 

البته در محاسبه قیمت نهایی بیمه شخص ثالث ساینا عوامل زیر هم درنظر گرفته می‌شوند:

 • سال ساخت
 • میزان تعهدات مالی بیمه نامه
 • مدت زمان قرارداد بیمه نامه 
 • نوع کاربری ماشین (شخصی یا مسافرکشی)
 • درصد تخفیف عدم خسارت
 • میزان جریمه دیرکرد 


 در سایت ازکی می‌توانید با داشتن شماره پلاک ماشین و کد ملی مالک یا سال ساخت و نوع کاربری قیمت بیمه شخص ثالث ساینا را استعلام بگیرید. یعنی حق بیمه برای یک ماشین ساینای مشخص در شرکت‌های بیمه مختلف آنلاین برایتان محاسبه و نمایش داده می‌شود. آن هم با محاسبه درصد تخفیف بیمه نامه قبلی. 

قیمت بیمه شخص ثالث ساینا با تخفیف

داشتن بیمه نامه شخص ثالث معتبر برای همه ماشین‌ها از جمله ساینا اجباری است. خیل وقت‌ها فراموش کردن تمدید به‌موقع بیمه نامه باعث اضافه شدن جریمه دیرکرد به مبلغ قیمت بیمه ثالث می‌شود. درضمن 9 درصد مالیات ارزش افزود برای بیمه نامه محاسبه می‌شود. اما می‌توانید برای کاهش حق بیمه از تخفیف‌های زیر استفاده کنید:

تخفیف عدم خسارت:

اگر در طول مدت قرارداد بیمه نامه، تصادف نکنید و از شرکت بیمه خسارت نگیرید. زمان خرید و تمدید بیمه نامه برایتان درصد مشخصی تخفیف اعمال می‌شود. مقدار و درصد تخفیف عدم خسارت هم به‌صورت سالانه محاسبه می‌شود. یعنی هرچقدر راننده قانون‌مندتری باشید تخفیف بیشتری هم می‌گیرید:

 

درصد تخفیف 

تخفیف عدم خسارت

سال اول

10٪

سال دوم

15٪

سال سوم

20٪

سال چهارم

25٪

سال پنجم

30٪

سال ششم

35٪

سال هفتم

40٪

سال هشتم

45٪

سال نهم

50٪

سال دهم

55٪

سال یازدهم

60٪

سال دوازدهم

65٪

سال سیزدهم

70٪

سال چهاردهم


 تخفیف خودرو صفر کیلومتر: 

برای تمام ماشین‌هایی نهایتا 3 ماه از تاریخ تحویل آن‌ها یا پلاک‌کردنشان گذشته باشد بیمه شخص ثالث با تخفیف ویژه صادر می‌شود. تخفیف خودرو صفر معمولا 5 درصد قیمت نهایی بیمه شخص ثالث ساینا را کمتر می‌کند. 

بیمه شخص ثالث ساینا قسطی

خیلی وقت‌ها اگر یک بیمه نامه با پوشش مالی امن و بیشتر از حداقل تعهدات پایه بخریم پرداخت قیمت بیمه نامه سنگین می‌شود. اما افزایش سقف تعهدات مالی برای بیمه شخص ثالث ماشین‌هایی مثل ساینا ضروری است. ازکی برای راحتی کاربران در پرداخت هزینه بیمه نامه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالثرا فراهم کرده است. با استفاده از خدمات پرداخت اقساطی در ازکی می توانید با پرداخت بخش جزئی از مبلغ، بیمه شخص ثالث خود را خریداری کرده مابقی هزینه بصورت اقساط ماهیانه پرداخت نمایید.

بهترین بیمه شخص ثالث ساینا

در سایت بهترین بیمه‌نامه‌ها توسط خود کاربران به هم معرفی می‌شوند. یعنی بیمه ثالث هر شرکت با توجه به مقدار حق بیمه، سقف خسارت پرداختی، پاسخگویی و خدمات پرداخت خسارت از ۱ تا ۵ به از طرف کاربرها نمره می‌گیرد. ویژگی‌های بهترین بیمه شخص ثالث ساینا هم عبارتند از:

 • سقف تعهدات مالی مناسب و بیشتر از حداقل تعهدات مالی (حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث سال 1401 مبلغ 20 میلیون تومان است.)
 • تعداد شعب نمایندگی و پرداخت خسارت بالا

خرید بیمه شخص ثالث ساینا از ازکی        

خرید بیمه شخص ثالث ساینا از ازکی کاملا آنلاین است. نیازی نیست تا حضوری به نمایندگی شرکت بیمه بروید. حتی اطلاعات بیمه نامه قبلی و درصد تخفیف‌ عدم خسارت‌تان هم اینترنتی برایتان محاسبه می‌شود. فقط باید در فرم استعلام و خرید بیمه شخص ثالث اطلاعاتی مثل مدل و تیپ ساینا و ‌ سال ساخت و نوع کاربری آن را وارد کنید. انتخاب میزان پوشش مالی بیمه نامه هم دست خودتان است. در ضمن می‌توانید قیمت بیمه ثالث برای ساینای خودتان را در شرکت‌های مختلف با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را بخرید.