ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث سمند

third-party-van-notitle
درباره بیمه شخص ثالث سمند

بیمه سمند

سمند خودرویی است که به‌عنوان خودروی ملی در بازار ایران شناخته می‌شود؛ این خودرو درواقع حاصل تلاش خودروسازان ایرانی برای رقابت با کره‌ای‌ها در صنعت خودرو بود. البته هدف اصلی از تولید سمند، ارائه آن در بازار به جای پیکان بود؛ اما به دلیل هزینه‌های بالای ساخت سمند، قیمت تمام‌شده این خودرو افزایش یافت و هیچ‌گاه نتوانست جایگزین پیکان شود. این افزایش هزینه‌ها در تامین قطعات جانبی باعث شد که بسیاری از رانندگان و صاحبان سمند به این فکر بیفتند که در کنار بیمه شخص ثالث سمند، بیمه بدنه را هم خریداری کنند.

گام اول برای خرید بیمه‌ این خودرو، استعلام قیمت بیمه سمند است؛ شما باید در ابتدای کار تعرفه بیمه پایه را برای سمند به دست آورید. این تعرفه در هر سال توسط بیمه مرکزی در قالب یک جدول ارائه می‌شود که وسایل نقلیه را به تفکیک نوع کاربری و تعداد سیلندرها تقسیم‌بندی کرده است. این نرخ پایه با توجه به موارد مختلفی توسط شرکت‌های بیمه قابل‌تغییر است؛ برای مثال تفاوت در پوشش‌ها یا سقف تخفیف‌ها اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین نرخ نهایی بیمه‌نامه هستند.

برای خرید بیمه سمند می‌توانید به هر شرکت بیمه‌ای مراجعه کنید؛ اما اگر مراجعه حضوری به دفاتر بیمه برای شما دشوار است، می‌توانید از امکان خرید آنلاین بیمه سمند استفاده کنید. با استفاده از این امکان دیگر ملزم به حضور در یک مکان خاص و در یک ساعت مشخص نیستید؛ بلکه می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز سفارش خود را برای خرید این نوع بیمه ثبت کنید.


خرید اینترنتی بیمه سمند به شما این فرصت را می‌دهد تا بتوانید در فرصت کافی، همه خدمات و تعرفه‌های شرکت‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. درنتیجه می‌توانید بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود فراهم کنید. همچنین با استفاده از این امکان، دیگر کار خرید بیمه سمند به دلیل ناقص بودن مدارک به تاخیر نخواهد افتاد؛ زیرا شما می‌توانید فهرست همه مدارک لازم را در وب‌سایت مطالعه کرده و در همان زمان همه مدارک را آماده کنید.

طراحی و ویژگی‌‌های سمند

در حال حاضر خودروی سمند در چهار مدل به بازار ایران عرضه شده است که به نام‌های سمند LX، SE، سریر و سورن شناخته می‌شوند. حجم موتور در این مدل‌ها از 1.7 تا 1.8 لیتر متفاوت است و قدرت تولیدشده توسط آن‌ها تفاوت چندانی با هم ندارد. بااین‌حال این چهار مدل سمند ازنظر مصرف سوخت با هم تفاوت دارند.

در کنار این موارد، طراحی و کیفیت ساخت آن‌ها نیز شباهت زیادی به هم دارد. به همین دلیل است که ازنظر امکانات ایمنی هم بسیار به هم شبیه هستند؛ برای مثال ما می‌توانید مواردی مانند ترمز ضد قفل، سنسور عقب و 2 کیسه هوا برای راننده و سرنشین را در سیستم ایمنی همه این مدل‌ها مشاهده کنید.

امنیت خودروی سمند در زمان تولید توسط استاندارد ECE 94 اروپا تست شده است؛ بنابراین می‌توان گفت که به‌عنوان یک خودروی ملی یک گام از سایر خودروهای داخلی جلوتر است. پلتفرم این خودرو با پژو 405 و پژو پارس یکسان است؛ بنابراین می‌توان حدس زد که اگر سمند در آزمون‌های موسسه یوروانکپ شرکت می‌کرد، احتمالا چیزی بیشتر از دو ستاره به دست نمی‌آورد.

آزمون‌های تصادفی که بر روی این خودرو انجام گرفته‌اند، نشان می‌دهند که در زمان برخورد از روبرو، سقف دچار تغییر حالت خواهد شد. رکاب در سمت راننده نیز آسیب خواهد دید. بااین‌حال کیسه‌های هوا در این خودرو عملکرد نسبتا خوبی دارند و می‌توانند تا حد زیادی از سلامت سرنشینان مراقب کنند.

 

یکی دیگر از نقاط قوت در طراحی بدنه این محصول که باعث حفظ ایمنی در زمان تصادف شده است؛ توزیع وزن مناسب آن است. این ویژگی باعث می‌شود که قسمت عقبی سمند در زمان برخورد از جلو بلند نشود. در نتیجه آسیب‌های قسمت عقبی به حداقل می‌رسد و احتمال واژگونی خودرو کاهش پیدا می‌کند. همچنین در زمان برخورد شدید از جلو، ستون‌های خودرو تا حد زیادی سالم خواهند ماند؛ زیرا همه قسمت‌های گلگیرها و ستون‌ها به‌صورت یکپارچه طراحی شده‌اند که ایمنی خودرو را افزایش داده است.

خرید بیمه شخص ثالث سمند

بیمه شخص ثالث سمند یک بیمه اجباری است که همه رانندگان در زمان رانندگی با این خودرو باید همراه داشته باشند. خرید بیمه شخص ثالث به شما کمک می‌کند تا بتوانید انواع خسارت‌های مالی و جانی واردشده به افراد درگیر در تصادف را جبران کنید. البته در این نوع بیمه معمولا خسارت‌های وارد بر راننده مقصر جبران نمی‌شوند و برای این کار نیاز به بیمه حوادث رانندگان دارید.

خرید آنلاین بیمه سمند این فرصت را به شما می‌دهد تا بتوانید در هر مکانی بیمه‌نامه خود را خریداری کنید. برای مثال اگر در مسافرت بودید و متوجه اتمام بیمه‌نامه خود شدید؛ می‌توانید به‌راحتی از طریق اینترنت بیمه‌نامه خود را تمدید کنید و نگران جریمه شدن نباشید. به‌این‌ترتیب دیگر حتی نیاز به حضور در دفتر بیمه را هم پیدا نخواهید کرد.

خرید بیمه بدنه سمند

بیمه بدنه سمند از نوع بیمه‌های اختیاری است؛ بااین‌حال داشتن این بیمه می‌تواند تا حد زیادی در جبران خسارت‌های شما موثر باشد. زیرا پوشش‌های بیمه بدنه موارد مختلفی را مانند سرقت خودرو، برخورد با اجسام و بلایای طبیعی را در برمی‌گیرد. حتی شما می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، از پوشش‌های کامل‌تر این نوع بیمه برای سرقت لوازم جانبی و تغییر رنگ آن در اثر برخورد با مواد شیمیایی یا اسید نیز استفاده کنید.

در این مورد نیز می‌توانید با خرید اینترنتی بیمه سمند، کامل‌ترین پوشش‌ها را مورد بررسی قرار دهید و برای خودروی خود خریداری کنید. همچنین در صورت عدم دریافت خسارت پس از اتمام دوره بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث، می‌توانید از تخفیف‌های شرکت‌ها برای کاهش قیمت بیمه هم استفاده کنید.

بهترین بیمه سمند را از کجا بخریم؟

برای پیدا کردن بهترین خدمات در شرکت‌های بیمه مختلف بهترین راه، مقایسه است؛ این امکانی است که در زمان خرید اینترنتی بیمه سمند در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما فراهم شده است. ازکی وب‌سایتی است که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید همه شرکت‌های بیمه را در سبد مقایسه قرار دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کرده و بیشترین سطح پوشش را دریافت کنید.

در کنار این‌ها شما می‌توانید استعلام بیمه قیمت سمند را در ازکی انجام دهید و برای خرید اقساطی بیمه هم اقدام کنید. برای خرید بیمه‌نامه از این وب‌سایت نیازی به مراجعه حضوری نیست؛ بلکه می‌توانید با تنها چند کلیک فرایند خرید خود را تکمیل کرده و بیمه‌نامه را بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، درب منزل خود تحویل بگیرید.