ازکی
 ازکی

درباره بیمه بدنه موتورسیکلت

بیمه بدنه موتورسیکلت خسارت‌های وارد شده به این وسیله نقلیه را جبران می‌کند، اما برخلاف بیمه شخص ثالث خرید آن اجباری نیست. امروزه باتوجه‌به هزینه‌های زیاد تعمیرات کلی و جزئی و تعویض قطعات و همچنین استفاده از موتورسیکلت به عنوان وسیله‌ای برای کسب درآمد، خرید بیمه بدنه موتورسیکلت اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. بیمه بدنه موتورسیکلت پوشش‌های متفاوتی دارد که در ادامه به بیان آنها می‌پردازیم:

استعلام قیمت بیمه بدنه موتورسیکلت

قیمت بیمه بدنه موتورسیکلت یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید آن است. در شرکت‌های بیمه مختلف، بیمه بدنه موتورسیکلت پوشش‌های متفاوتی دارد. هر شرکت بسته به تعهدات و پوشش‌هایی که ارائه می‌کند، حق بیمه متفاوتی هم دریافت خواهد کرد. باتوجه‌به تنوع شرکت‌ها و پوشش‌های آنها، بهترین کار این است که پیش از خرید، قیمت بیمه بدنه موتورسیکلت را از وب‌سایت ازکی استعلام بگیرید و بعد از مقایسه طرح‌ها و پوشش‌های مختلف، بهترین بیمه بدنه موتورسیکلت را تهیه کنید. 

چرا بیمه بدنه موتور بخریم؟

روزانه بدنه موتورسیکلت تحت تاثیر عوامل مختلفی می‌تواند آسیب ببیند. حوادث طبیعی، برخورد مواد شیمیایی با بدنه موتورسیکلت و همچنین استهلاک بدنه در اثر کارکرد زیاد، از جمله مواردی است که به بدنه موتور آسیب وارد می‌کند. با‌توجه‌به این شرایط و هزینه‌های گزاف تعمیرات موتورسیکلت، خرید بیمه بدنه موتور می‌تواند باعث اطمینان خاطر شما از سلامت وسیله نقلیه و ابزار کارتان شود.

بیمه بدنه موتورسیکلت چه خسارت‌هایی را پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر پوشش بیمه بدنه موتورسیکلت شامل حوادث طبیعی، مواد شیمیایی و نوسانات قیمتی ارزش موتور می‌شود. پوشش حوادث طبیعی خسارات ناشی از حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و موارد مشابه را پرداخت می‌کند. پوشش مواد شیمیایی جبران خسارت ناشی از برخورد مواد شیمیایی، اسیدی و خورنده را برعهده دارد. همچنین در صورتی که ارزش موتورسیکلت شما در مدت زمان بیمه تغییر کند، پوشش نوسانات قیمتی مبلغ خسارت را بر اساس ارزش جدید موتور در بازار پرداخت می‌کند. پوشش خسارت سرقت کلی موتور هم یکی از پوشش‌های پرطرفدار در بین موتورسواران است که در صورت تمایل امکان اضافه شدن به عنوان پوشش‌های اضافی را دارا است. 

پوشش‌ها شامل چه مواردی نمی‌شود؟

موارد زیر تحت پوشش بیمه بدنه موتورسیکلت نیست:

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و اعتصاب؛

خسارت ناشی از انفجارهای هسته‌ای به صورت مستقیم یا غیر مستقیم؛

خسارت‌های عمدی وارد شده به موتورسیکلت؛

خسارت ناشی از تعقیب‌وگریز از پلیس با موتورسیکلت؛

خسارت ناشی از مصرف مشروبات الکلی، روان‌گردان یا مخدرها؛

خسارت ناشی از حمل بار بیش از ظرفیت موتورسیکلت؛

خسارت‌های ناشی از رانندگی‌ بدون گواهی‌نامه موتورسیکلت.

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه موتورسیکلت

پس از بررسی شرکت بیمه و تعیین میزان خسارت، مدارک برای بررسی به نمایندگی بیمه ارسال و مبلغ خسارت تعیین می‌شود. این مبلغ به حساب مالک موتورسیکلت و بیمه‌نامه واریز می‌شود.

قیمت بیمه بدنه موتورسیکلت ۱۴۰۲

در حال حاضر مالکان موتورسیکلت‌هایی در بازه قیمتی ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، می‌توانند بیمه بدنه موتور را خریداری کنند. بیمه بدنه موتور برای موتورسیکلت‌های صفر و کارکرده صادر می‌شود. موتورسیکلت‌هایی صفر کیلومتر شناخته می‌شود که فقط ۵ ماه از زمان خریدشان از شرکت گذشته باشد. 

قیمت بیمه بدنه موتورسیکلت به موارد بسیار متعددی بستگی دارد. هر کدام از شرکت‌های بیمه بسته به تعداد و انواع پوشش‌های جبران خسارت‌، بیمه بدنه موتورسیکلت را با طرح‌های متنوع و قیمت‌های مختلفی ارائه می‌کند. در این شرایط بهترین راه برای انتخاب مناسب‌ترین بیمه بدنه موتورسیکلت، استعلام و مقایسه قیمت بیمه بدنه موتورسیکلت در وب‌سایت ازکی است. 

خرید بیمه موتورسیکلت اقساطی

در حال حاضر می‌توانید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت را در ازکی به‌صورت اقساطی تهیه کنید، اما این امکان هنوز برای بیمه بدنه موتور فراهم نشده و خرید آن فقط به‌صورت نقدی ممکن است. خبر خوب اینکه باتوجه‌به محبوبیت خرید بیمه قسطی از ازکی، ممکن است در آینده‌ای نزدیک شرایط خرید اقساطی بیمه بدنه موتورسیکلت هم فراهم شود. 

خرید بیمه موتورسیکلت از ازکی

امروزه موتورسیکلت فقط وسیله‌ای برای حمل و نقل نیست و به ابزاری برای کسب درآمد تبدیل شده است. در چنین شرایطی، اطمینان خاطر از سلامت ابزار کار اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا می‌کند. خرید بیمه بدنه موتورسیکلت اگرچه مانند بیمه شخص ثالث موتورسیکلت اجباری نیست، تهیه کردن آن هم خالی از لطف نیست و باعث ایجاد حس امنیت و آسودگی خاطر شما از جبران خسارت در صورت بروز حادثه برای موتورسیکلت می‌شود. پس زمان را از دست ندهید؛ همین حالا انواع بیمه بدنه موتورسیکلت را در ازکی مقایسه و بیمه مورد نظر خود را تهیه کند.