ازکی
 ازکی

درباره بیمه آتش سوزی اداری، تجاری و انبار

طی سال‌های اخیر، بیمه آتش سوزی اداری از جمله بیمه‌های بسیار محبوب در کشور بوده و دلیل آن هم واضح است؛ بدون این نوع بیمه، در صورت بروز هرگونه آتش‌سوزی، افراد مجبور می‌شوند تا علاوه بر پرداخت هزینه‌های آسیب به محل، هزینه‌های مربوط به کالاها و وسایل داخل آن را هم بپردازند. طبیعتا جبران چنین ضررهایی چه کوچک باشد، چه بزرگ، کار آسانی نیست. با خرید بیمه آتش سوزی اداری، تجاری و انبار، می‌توان تمامی محل‌های خدماتی، درمانی، آموزشی و غیره را بیمه کرد؛ از فروشگاه‌های مواد غذایی گرفته تا آموزشگاه‌ها و بیمارستان‌ها. با این حال، خرید یک بیمه آتش سوزی مناسب هم دشواری‌ها و جزییات خاص خود را دارد و نباید آن را ساده گرفت.

انواع بیمه آتش سوزی اداری و تجاری

به‌طور کلی بیمه آتش سوزی در چند دسته قابل تقسیم‌بندی است که از میان آن‌ها به جز بیمه منازل مسکونی، باقی موارد به‌عنوان بیمه آتش سوزی ساختمان اداری و تجاری قابل استفاده هستند:

بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی

اگر مرکز صنعتی یا تولیدی را در اختیار دارید، یکی از ضروری‌ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که یک بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی تهیه کنید. این نوع بیمه، واحد شما را علاوه‌بر آتش سوزی در مواردی مثل انفجار، برخورد صاعقه و غیره تحت پوشش قرار می‌دهد. در این نوع بیمه، می‌توان اجزای مرکز مورد نظر از جمله ساختمان‌ها، تاسیسات، وسایل و ماشین‌آلات، مواد اولیه، وسایل و وسایط نقلیه را مورد پوشش قرار داد.

بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی (انبارها، فروشگاه‌ها، پاساژها و…)

بیمه آتش سوزی اداری و تجاری برای مراکز غیرصنعتی زمانی استفاده می‌شود که محل مورد نظر شما به مشاغل غیرصنعتی تعلق داشته باشد. برای مثال، هر نوع فروشگاه، اداره‌، مرکز خرید، انبار و غیره می‌تواند در این شاخه قرار بگیرد. در زمان تهیه بیمه مراکز غیر صنعتی، کارشناس بیمه محل را به دقت بررسی می‌کند و بسته به این که هر واحد از ساختمان تا چه اندازه در مقابل آتش و مواردی از این دست ایمن‌سازی شده باشد، حق بیمه آن را تعیین می‌کند. در کنار این کار، ارزش کالاهای موجود در محل بیمه‌شده هم محاسبه می‌شود تا در صورت بروز حادثه، به دست آوردن مبلغ خسارت و همچنین پرداخت آن ساده‌تر باشد.

بیمه آتش سوزی شناور (اظهارنامه‌ای)

اگر موجودی داخل انباری که بیمه‌ می‎‌کنید در حال تغییر است و مبلغ قابل توجهی را هم شامل می‌شود، یکی از بهترین 

گزینه‌ها، بیمه آتش‌ سوزی شناور یا اظهارنامه‌ای است. در این نوع بیمه، شما در ابتدا حداکثر سرمایه‌ای که طی سال وارد انبار می‌شود را تخمین زده و به شرکت بیمه اعلام می‌کنید؛ با این کار، شرکت مبلغی را به‌عنوان «حق بیمه موقت» برای محل در نظر می‌گیرد که پرداخت آن به صورت ماهانه است.

بعد از آن و در پایان سال بیمه‌ای، شرکت بیمه با محاسبه موجودی انبار طی هر ماه، مبلغ قطعی حق بیمه را مشخص می‌کند تا تسویه‌حساب صورت بگیرد. این نوع بیمه آتش سوزی اداری و تجاری به‌خصوص برای فروشگاه‌ها و پاساژها مناسب است.

بیمه آتش سوزی مرهوناتی

به طور خلاصه بیمه آتش سوزی مرهوناتی یا مرهونات بانکی، نوعی از بیمه آتش سوزی اداری و تجاری است که در آن شما دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی را بیمه می‌کنید که به دلیل گرفتن وام در گرو بانک باشد. در این صورت با وقوع حادثه به بانک به‌عنوان ذی‌نفع اصلی خسارت وارد نمی‌شود. «مرهون»، به معنای بودن در گرو است و از آنجا که با گرفتن وام شما وسایل را در گرو بانک می‌گذارید، چنین اسمی را به این نوع بیمه داده‌اند.

قیمت بیمه آتش سوزی اداری و تجاری

قیمت این نوع بیمه به موارد مختلفی مانند منطقه جغرافیایی، شهر، نوع ملک و سازه آن بستگی دارد. مثلا این که ملک روی گسل قرار داشته باشد یا خیر، روی قیمت بیمه تاثیر دارد. در حقیقت هر چیز که احتمال بروز خطر را افزایش دهد باعث بالا رفتن قیمت بیمه آتش سوزی اداره می‌شود.

خرید آنلاین بیمه آتش سوزی اداری و تجاری از ازکی

برای بررسی، مقایسه و خرید بیمه آتش سوزی اداری و تجاری، در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید به وب‌سایت یا اپلیکیشن ازکی مراجعه کنید. همکاران ما هم در بخش پشتیبانی آماده‌اند تا در صورت بروز هر مسئله یا سوال، به شما کمک کنند؛ فقط کافی است تا با شماره 91020345 - 021 تماس بگیرید.