ازکی
 ازکی

درباره بیمه آتش‌سوزی صنعتی

بیمه آتش سوزی صنعتی یکی از مهم‌ترین ضمانت‌ها برای جلوگیری از آسیب به واحدهای صنعتی در اثر آتش‌سوزی و حوادث غیرمترقبه است. احتمال وقوع آتش سوزی در واحد‌های صنعتی در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و همچنین باتوجه‌به وجود تجهیزات، ماشین‌آلات و ابزارهای مختلف و مواد قابل اشتعال و حریق بسیار زیاد است. در این شرایط تهیه بیمه آتش‌سوزی صنعتی می‌تواند خسارت‌های به‌وجودآمده را جبران کند.

بیمه آتش سوزی صنعتی چیست؟

بیمه آتش سوزی صنعتی برای جبران خسارات واردشده به انواع واحدهای تولیدی، صنعتی، کارگاه‌ها و مراکز مشابه صادر می‌شود. به‌طورکلی، انواع بیمه آتش سوزی صنعتی موارد مختلفی مانند ساختمان‌، ماشین آلات و ابزارها، تاسیسات، مواد اولیه، موجودی انبار و کالای تولید شده و بخش عمده دارایی‌های مشهود را تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی صنعتی می‌تواند موارد بیشتری را براساس نوع واحد صنعتی و نیاز تحت پوشش قرار دهد.

باتوجه‌به گستردگی انواع شرکت‌های بیمه و خدمات مختلف آنها، استعلام بیمه آتش سوزی صنعتی و بررسی پوشش‌های بیمه آتش‌ سوزی صنعتی در شرکت‌های مختلف بیمه اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. شما می‌توانید انواع بیمه‌های آتش سوزی صنعتی را در وب‌سایت ازکی با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه را بر اساس نیاز خود با بهترین قیمت تهیه کنید.

چرا بیمه آتش‌سوزی صنعتی بخریم؟

کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی به دلیل نوع فعالیت و ابزار و ماشین‌آلاتی که از آن استفاده می‌کنند، دائما در معرض حوادث مختلفی است و آتش‌سوزی یکی از مهم‌ترین آنها است. در هنگام وقوع آتش‌سوزی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین خسارت، خسارت‌های جانی است که ممکن است برای کارکنان و کارگران رخ دهد. اما علاوه بر این، بخشی از خسارت‌ها باعث آسیب ماشین‌آلات، تجهیزات و تاسیسات واحدهای صنعتی می‌شود.

در این شرایط، علاوه بر بیمه مسئولیت مدنی کارفرما، خرید بیمه آتش‌سوزی صنعتی بخش اعظمی از خسارت‌های واردشده به واحد صنعتی را جبران خواهد کرد و دریافت خسارت بیمه آتش سوزی صنعتی از نابودی کامل کسب‌وکار جلوگیری می‌کند.

چه کسانی به بیمه آتش‌سوزی صنعتی نیاز دارند؟

باتوجه‌به پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی صنعتی این بیمه برای تمامی کارگاه‌ها، واحدهای صنعتی، واحدهای تولیدی و مراکز مشابه ضروری خواهد بود. همچنین پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی صنعتی می‌تواند موارد بیشتری از خسارات احتمالی را جبران کند.

پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی صنعتی

به صورت کلی پوشش‌های بیمه آتش سوزی صنعتی شامل تمامی مواردی است که منجر به آتش‌سوزی در واحد صنعتی و تولیدی می‌شود. حوادث تحت پوشش بیمه آتش سوزی صنعتی شامل موارد زیر است:

 •       وقوع آتش سوزی؛
 •       صاعقه؛
 •       انفجار در واحد تولیدی.

پوشش‌‌های اضافی بیمه‌ آتش‌سوزی صنعتی

در بسیاری از مواقع، حوادث واحدهای صنعتی و تولیدی فقط به آتش‌سوزی محدود نمی‌شود و موارد متعدد دیگری می‌تواند موجب وارد شدن خسارت به مراکز صنعتی و کارگاه شود. در این شرایط پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی صنعتی می‌تواند خسارت واردشده در اثر این حوادث را جبران کند. پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی صنعتی براساس شرایط می‌تواند متفاوت باشد. مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی شامل موارد زیر است:

 •       زلزله و رانش زمین؛
 •       سیل و طغیان رودخانه؛
 •       آتشفشان؛
 •       بهمن؛
 •       طوفان؛
 •       بارش شدید باران و برف؛
 •       سقوط هواپیما و انواع هوانوردها؛
 •       شورش و آشوب؛
 •       مشکلات تاسیسات ساختمان مانند ترکیدگی لوله؛
 •       نشت گاز؛
 •       مشکلات چاه؛
 •       مسئولیت مالی ناشی از آتش سوزی برای همسایگان مرکز تولیدی.

چه مواردی تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی صنعتی نیست؟

مواردی که به طور مستقیم با آتش‌سوزی و حوادث غیرمترقبه در ارتباط نباشد، تحت پوشش بیمه آتش سوزی صنعتی قرار نمی‌گیرند؛ مواردی از قبلی پول، مسکوکات، طلا، فلزات گرانبها، سنگ‌های قیمتی، اسناد و نسخ خطی و هرگونه فلزات قیمتی، خسارت وارد شده به برنامه‌ها و نرم‌افزارهای سیستم کامپیوتری و خسارات احتمالی از نوسانات جریان برق ناشی از تخلیه بار الکتریکی صاعقه، تحت پوشش بیمه آتش سوزی صنعتی قرار نمی‌گیرند.

دریافت خسارت بیمه آتش‌سوزی صنعتی

برای دریافت خسارت بیمه آتش سوزی صنعتی باید در اسرع وقت فرآیند اعلام خسارت به صورت کتبی و تکمیل فرم‌های لازم انجام شود. در این شرایط کارشناسان بیمه برای بازدید از محل حادثه مراجعه خواهند کرد. پس از بررسی پرونده و تعیین میزان خسارت و شمول یا عدم شمول بیمه‌ای خسارت، نتیجه پرونده به شعب مربوطه اعلام و شعب موظف است مراتب را به اطلاع بیمه‌گذار برساند. در صورت رضایت بیمه‌گذار به دریافت وجه خسارت‌، رضایت‌نامه مورد تایید شعبه و حواله و چک خسارت تحویل داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه آتش‌سوزی صنعتی

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه آتش سوزی صنعتی شامل موارد زیر است:

 •       اصل بیمه‌نامه و شرایط و ضمائم پیوست و رسید پرداخت حق بیمه و الحاقیه احتمال؛
 •       اصل کارت ملی؛
 •       سند مالکیت و یا اجاره‌نامه متعلق به بیمه‌گذار؛
 •       در صورتی که مالکیت و یا اجاره‌نامه محل مورد بیمه به نام سایر وابستگان درجه یک بیمه‌گذار باشد (همسر‌،‌ فرزند‌،‌ پدر یا مادر) ارائه مستندات شناسایی الزامی است. در صورتی‌ که اشخاص ثالث به‌عنوان ذی‌نفع مورد بیمه شناخته شوند، باید نام ایشان در بیمه‌نامه به‌عنوان ذی‌نفع ذکر شده باشد.
 •       فهرست اموال آسیب‌دیده و مبلغ تقریبی خسارت؛
 •       اصل گزارش آتش‌نشانی و نیروی انتظامی؛
 •       اصل گزارش مراجع ذی‌صلاح در خصوص حوادث غیرمترقبه.

پس از ارائه مدارک برای دریافت خسارت بیمه آتش سوزی صنعتی، فرآیند بررسی و پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی صنعتی آغاز می‌شود.

قیمت بیمه آتش‌سوزی صنعتی

قیمت بیمه آتش سوزی صنعتی یکی از مهم‌ترین معیارها در هنگام مقایسه و خرید بیمه است. باتوجه‌به پوشش‌ها و خدماتی که شرکت‌های بیمه مختلف ارائه می‌کنند، بررسی، مقایسه و استعلام بیمه آتش سوزی صنعتی پیش از هر اقدامی لازم و ضروری است. شما می‌توانید در وب‌سایت ازکی پس از بررسی خدمات و پوشش‌ها و با مقایسه قیمت بیمه آتش سوزی صنعتی بهترین بیمه مورد نظر خود را انتخاب و با چند کلیک ساده آن را تهیه کنید.

مدارک لازم برای خرید بیمه آتش‌سوزی صنعتی

مدارک لازم برای خرید بیمه آتش سوزی صنعتی خیلی پیچیده و زیاد نیست. شما می‌توانید با تکمیل فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی صنعتی و همچنین ارائه مدارک هویتی شامل کارت ملی بیمه آتش سوزی صنعتی خود را تهیه کنید. تمامی مراحل خرید بیمه آتش سوزی به آسانی در وب‌سایت ازکی و ظرف چند دقیقه انجام خواهد شد.

استعلام و خرید بیمه آتش سوزی صنعتی از ازکی

باتوجه‌به اهمیت بیمه آتش سوزی صنعتی برای تمامی مراکز تولیدی، صنعتی و کارگاهی، لازم است پیش از خرید این بیمه به صورت کامل بیمه‌های مختلف را بررسی کنید و پس از مقایسه قیمت، بهترین بیمه آتش سوزی صنعتی را تهیه کنید. وب‌سایت ازکی به شما این امکان را می‌دهد تا ظرف چند دقیقه و به‌آسانی انواع بیمه آتش سوزی صنعتی را استعلام بگیرید، باهم مقایسه کنید و خرید بیمه آتش سوزی صنعتی را با چند کلیک انجام دهید.