ازکی
 ازکی

اشخاص

بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
درباره بیمه اشخاص

زندگی پر از حوادث ناگهانی است که ممکن است برای بسیاری از آن‌ها آمادگی نداشته باشیم؛ اما شرکت‌های بیمه به ما یادآوری می‌کنند چقدر بهتر خواهد بود اگر برای هر اتفاقی از پیش آمادگی پیدا کنیم. بیمه اشخاص طرحی است که به شما اجازه می‌دهد آثار اقتصادی وقوع حوادث، بیماری، ازکارافتادگی، نقص عضو و ... را برای خود و خانواده کاهش دهید. یکی از اهدافی که شرکت‌های بیمه با ایجاد طرح بیمه اشخاص محقق ساختند، حمایت از خانواده‌ها پس از مرگ یا ازکارافتادگی نان‌آور آن‌ها است. به این صورت که درآمدی مشخص برای ذینفعان (که نام آن‌ها توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود) در نظر گرفته می‌شود.

این بیمه همچنین می‌تواند به یک پس‌انداز برای افراد تبدیل شود و حتی منبع درآمدی برای دوران بازنشستگی و ازکارافتادگی افراد ایجاد کند. بیمه اشخاص شامل 4 نوع بیمه عمر، حوادث، درمان و مسافرت است که هر یک از آن‌ها می‌توانند از بیمه‌گزاران در شرایط متفاوت حمایت کنند. در ادامه انواع بیمه اشخاص و ویژگی هر یک را به‌طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بیمه عمر

بیمه عمر شامل طرح‌های مختلفی است که می‌توانند اقشار مختلف جامعه را تحت پوشش خود حفظ کنند. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین طرح‌ها و هدف‌های بیمه عمر، ایجاد پشتوانه مالی برای بیمه‌گزاران بازنشسته و ازکارافتاده یا بازماندگان پس از مرگ وی است. بیمه عمر دقیقاً مانند انواع دیگر بیمه اشخاص (به‌جز بیمه درمان که تنها حالت گروهی دارد) دارای انواع انفرادی و گروهی هستند. تنها با استعلام قیمت بیمه اشخاص می‌توانید از هزینه بیمه عمر انفرادی و گروهی و تفاوت آن‌ها اطلاع پیدا کنید.  بیمه عمر شامل انواع زیر است:

بیمه عمر زمانی

همان‌طور که از نام این بیمه مشخص است، مدت‌زمان محدودی دارد. در بیمه عمر زمانی، سن بیمه‌گزار به‌اضافه مدت بیمه باید کمتر از 70 سال باشد. در این محدوده زمانی اگر بیمه‌گزار فوت کند، مبلغ سرمایه فوت یا سرمایه عمر متوفی به ذینفعان وی داده می‌شود. ذینفعان که توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شوند، باید اعضای درجه‌یک خانواده متوفی باشند.

 

بیمه تمام عمر

در بیمه تمام عمر، شرکت بیمه در مقابل دریافت حق بیمه متعهد می‌شود که سرمایه یا مستمری را در موعد مقرر (ممکن است طی مدت حیات یا پس از مرگ وی باشد) به بیمه‌گزار یا ذینفعان بپردازد.

بیمه مانده بدهکار

بسیاری از خانواده‌ها به دلیل بدهی‌هایی که از متوفی باقی‌مانده است تحت‌فشار اقتصادی قرار می‌گیرند. شرکت بیمه با طرح بیمه ماندگار بدهکار به افراد کمک می‌کند تا در صورت هرگونه اتفاق ناگوار و مرگ بیمه‌گزار، بدهی‌های وی پرداخته شوند و نگرانی برای خانواده متوفی باقی نماند.

بیمه عمر و سرمایه ‌گذاری

 یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین انواع بیمه اشخاص، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که با نام‌های مختلفی مانند بیمه عمر و آتیه، بیمه زنان خانه‌دار و... نیز شناخته می‌شود. در این نوع بیمه، بیمه‌گزار می‌تواند مبلغی را سرمایه‌گذاری کند و در هر زمان که بخواهد به‌منظور حل مشکلات مختلف از این سرمایه استفاده کند. در صورت فوت بیمه‌گزار، سرمایه اصلی درج‌شده در بیمه‌نامه به‌اضافه سرمایه اضافه‌شده در طول سرمایه‌گذاری به ذینفعان وی تعلق می‌گیرد.

 

بیمه حوادث

یکی دیگر از انواع بیمه اشخاص، بیمه حوادث است که در صورت وقوع حوادثی مشخص‌شده در بیمه‌نامه، به بیمه‌گزار یا ذینفعان وی غرامت می‌پردازد. پرداخت غرامت در صورتی انجام می‌شود که بیمه‌گزار دچار خسارت‌های جسمی مانند نقص عضو شده باشد یا در حوادث تحت پوشش شرکت بیمه، فوت کند. در این صورت، بیمه حوادث به‌صورت تمام‌وقت بیمه‌گزار خود را تحت پوشش و حمایت قرار می‌دهد. بیمه حوادث هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه و غرامت روزانه بابت ازکارافتادگی موقت را پرداخت می‌کند؛ اما شما همچنان می‌توانید خسارت به‌دست‌آمده از بیمه شخص ثالث را نیز دریافت کنید. بیمه حوادث شامل موارد زیر است:

  1. بیمه حوادث شغلی: معمولاً اکثر کارمندان و پرسنل کارهای پر ریسک با استفاده از بیمه حوادث شغلی بیمه می‌شوند.
  2. بیمه حوادث دانشجویی: این نوع بیمه از جانب دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای دانشجویان است که آن‌ها را در برابر حوادث مختلف بیمه و حمایت کنند.
  3. بیمه حوادث دانش‌آموزی: مدارس دولتی و غیردولتی می‌توانند دانش آموزان خود را تحت پوشش این نوع بیمه قرار دهند.
  4. بیمه حوادث مهدکودک: خسارت بیمه اشخاص به‌دست‌آمده از بیمه حوادث بیمه کودک به کودکان زیر 7 سال و مربیان مهد تعلق می‌گیرد.
  5. بیمه حوادث ورزشی: ورزشکاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای می‌توانند از این نوع بیمه حوادث استفاده کنند.
  6. بیمه حوادث توریستی و مسافرتی: با استفاده از این نوع بیمه می‌توان مسافران و گردشگران را در برابر حوادث ناگهانی و احتمالی سفر تحت پوشش بیمه قرار داد.

بیمه درمان

برخلاف سایر انواع بیمه اشخاص، بیمه درمان تنها به‌صورت گروهی ثبت می‌شود. خدماتی که تحت پوشش بیمه درمان قرار دارند شامل هزینه ویزیت پزشک، هزینه جراحی و اتاق عمل، آزمایش‌های پزشکی، مخارج بیهوشی، زایمان، دندان مصنوعی، دندانپزشکی، هزینه‌های دارویی و هر هزینه پزشکی دیگری است. انواع بیمه درمان شامل موارد زیر هستند:

  1. بیمه درمان کامل: در این نوع بیمه، شرکت بیمه ملزم به پرداخت تمامی هزینه‌های درمان بیمه‌گزاران است.
  2. بیمه تکمیلی: استفاده از بیمه تکمیلی به‌منظور تحت پوشش قرار دادن انواع هزینه‌های درمانی است که شرکت بیمه پایه مانند بیمه تأمین اجتماعی آن‌ها را تقبل نمی‌کنند.
  3. بیمه درمان خانواده: این نوع بیمه که از حق بیمه بالاتری در مقایسه با بیمه درمان کامل برخوردار است، تنها تحت شرایط خاصی برای اعضای خانواده صادر می‌شود. حق بیمه بالاتر به معنای تعهدات بیشتر شرکت بیمه در مقابل بیمه‌گزاران است.

 

بیمه مسافرت

بیمه‌های اشخاص را می‌توان برای مسافرت‌های مختلف نیز دریافت کرد. شما می‌توانید به‌راحتی استعلام قیمت بیمه اشخاص را گرفته و هزینه بیمه اشخاص -  قیمت بیمه اشخاص را برای مسافرت‌های خارجی یا داخل کشور خود مشاهده کنید. بسته به ریسک احتمالی سفر، شرکت بیمه می‌تواند از بیمه‌گزار در مقابل حوادث احتمالی حین سفر حمایت کند. بیمه مسافرت شامل دو نوع بیمه مسافرتی خارج از کشور (برای افراد ایرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند) و بیمه مسافرتی داخل کشور (برای اشخاص خارجی که به ایران سفر می‌کنند) است. برای پیگیری خسارت بیمه اشخاص در مسافرت باید سریعاً شرح حادثه را طی تماسی با  شرکت کمک‌رسان (شماره تلفن روی بیمه‌نامه) در میان بگذارید.

بیمه‌های اشخاص برای مسافران داخلی و خارجی، هزینه‌های درمانی دارو، هزینه پیگیری‌های مسائل حقوقی، پرداخت خسارت در صورت گم‌شدن اموال و بار بیمه‌گزار، تلاش برای جستجو، یافتن و نجات بیمه‌گزار، حواله وجه نقد برای بیمه‌گزار، انتقال جسد بیمه‌گزار متوفی به کشورش، پیگیری و پرداخت هزینه در صورت گم‌شدن مدارک شناسایی بیمه‌گزار و بسیاری خدمات دیگر که در بیمه‌نامه درج‌شده‌اند.

 

استعلام قیمت بیمه اشخاص

هزینه بیمه اشخاص - قیمت بیمه اشخاص را می‌توانید با یک تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه موردنظر خود استعلام بگیرید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید شرایط مدنظر خود را به شرکت بیمه شرح دهید و با دریافت یک مشاوره از متخصصین این زمینه، نوع بیمه مناسب شرایط و نیاز خود را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید بیمه‌های اشخاص را به‌صورت آنلاین خریداری کنید. شرکت‌های بیمه معمولاً در وب‌سایت خود به تمام سؤالات مشتریان پاسخ می‌دهند و امکان مقایسه طرح‌های مختلف بیمه شامل بیمه شخص ثالث، انواع بیمه اشخاص، بیمه بدنه و ... را فراهم می‌کنند.

خرید یک طرح بیمه کاربردی می‌تواند از شما در بدترین شرایط پشتیبانی کند و فشار اقتصادی را برای خانواده شما به‌طور چشمگیری کاهش دهد. شما می‌تواند با استفاده از سایت «ازکی» بهترین بیمه‌ها شامل بیمه‌های اشخاص، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه درمان تکمیلی و ... را از معتبرترین شرکت‌های بیمه شامل بیمه ایران، آسیا، دانا، البرز، سامان و... خریداری کنید. کافی است سایت ازکی را در مرورگر خود بازکرده و شرکت بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید. «ازکی» می‌تواند بهترین مشاوره به همراه پشتیبانی تخصصی را به کمک یک تیم مشاوره حرفه‌ای و بزرگ در اختیار شما عزیزان قرار دهد.