ازکی
 ازکی

اموال

بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
درباره بیمه اموال

همه ما در طول زندگی اموالی را جمع‌آوری می‌کنیم تا زندگی راحت‌تری داشته باشیم و دوست نداریم که آن‌ها به هیچ طریقی آسیب ببینند؛ اما مسئله اینجاست که وقوع حوادث اجتناب‌ناپذیر است و باید فکری به حال روزهایی کرد که یک حادثه خسارت‌های جزئی و کلی به اموال ما وارد می‌کند. استفاده از انواع بیمه اموال راهکاری است که از طریق آن می‌توانید از دغدغه مالی روزهای حادثه راحت شده و به فکر حل دیگر مشکلات باشید. در ادامه این مطلب در خصوص بیمه‌های اموال و انواع آن‌ها توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

 

بیمه آتش ‌سوزی

بیمه آتش ‌سوزی از انواع بیمه ‌نامه اموال است که می‌توانید از آن برای جبران خسارات مالی ناشی از حریق استفاده کنید. این بیمه پرداخت هزینه ضررهای مالی ناشی از خسارات مستقیم و غیرمستقیم آتش ‌سوزی را پوشش می‌دهد. منظور از خسارات غیرمستقیم ضررهایی است که در اثر نشست دود، خاکستر، حرارت، آب و مواد مورد استفاده در خاموش کردن آتش به اموال شما وارد شده‌اند.

پوشش‌ های بیمه اموال آتش‌ سوزی در دو بخش خطرات اصلی و تبعی قرار می‌گیرند؛ خطرات اصلی شامل خسارات مستقیم ناشی از آتش، صاعقه و انفجار بوده و خطرات تبعی نیز زلزله، طوفان، ترکیدگی لوله‌ها، شکستن شیشه‌ها، دزدی با شکست حرز و هزینه‌های پاک‌سازی را در برمی‌گیرند. بیمه‌گذار می‌تواند بنا بر میزان بودجه و صلاحدید خود هریک از این بخش‌ها را به بیمه‌نامه اضافه کند و طبیعتا هزینه‌هایی که باید به‌صورت ماهانه یا سالانه برای حق بیمه پرداخت شود بیشتر خواهد شد.

 

بیمه باربری

بیمه باربری مربوط به پرداخت خسارت اموال وارداتی و صادراتی است؛ درواقع اگر در زمان حمل، بار و کالا در اثر حوادث مختلف مانند تصادف، بلایای طبیعی، واژگونی وسیله نقلیه، فدا کردن کالاها به دلیل جلوگیری از خسارت عمومی و... آسیبی ببینند این بیمه همه یا بخشی از خسارت را پرداخت خواهد کرد. بیمه باربری با توجه به نوع وسیله نقلیه؛ محل حمل بار و میزان پوشش به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در زمان افتتاح آن می‌توانید اطلاعات لازم را از مسئول مربوطه دریافت کنید.

استثناهای بیمه اموال باربری یا مواردی که این بیمه آن‌ها را پوشش نمی‌دهد به‌صورت زیر هستند:

 • ایجاد خسارت عمدی در کالاها
 • خسارات ناشی از تشعشعات هسته‌ای
 • بسته‌بندی نامناسب
 • عیب ذاتی کالا
 • وجود اشکال در وسیله نقلیه که راننده یا صاحب بار از آن مطلع بوده است.
 • جنگ و شورش
 • اعتصاب کارکنان و کارگران

 

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی یکی از انواع بیمه اموال است که برای جبران خسارت در پروژه‌ها و تجهیزات در نظر گرفته شده است. این نوع بیمه سقف پوشش ندارد و در صورت بروز حادثه تا 90 درصد از خسارت واردشده را جبران می‌کند. به‌منظور تهیه این بیمه‌ نامه لازم است که همه مدارک مربوط به پروژه و تجهیزات را به شرکت بیمه ارائه دهید و منتظر بمانید تا کارشناس از محل پروژه دیدن کرده و مدارک شما را تایید کند. علاوه بر این ممکن است نیاز به تعیین فرانشیز و سطح حداقلی نیز وجود داشته باشد. به‌عنوان‌مثال اگر مقدار فرانشیز 10 درصد و کف خسارت 8 میلیون تعریف شود؛ بیمه در صورت وارد شدن حداقل 8 میلیون خسارت تا 90 درصد میزان آن را خواهد پرداخت.

 

بیمه نفت، گاز و پتروشیمی

بیمه‌ نامه اموال نفت، گاز و پتروشیمی همه پوشش‌های بیمه باربری، مهندسی و آتش‌سوزی را در برمی‌گیرد. این بیمه کلیه خسارات واردشده به سکوهای نفتی، پالایشگاه‌ها، تجهیزات، حمل‌ونقل مواد اولیه و محصولات نهایی، خطاهای طراحی و نصب، آتش‌ سوزی و توقف عملیات را پوشش می‌دهد. همچنین با استفاده از آن می‌توانید کارکنان را نیز در برابر خطرات موجود در محیط کار بیمه کنید.

شرایط این بیمه متناسب با شرایط پروژه، محل قرارگیری سکو و پالایشگاه، نوع فعالیت و تجهیزات مورداستفاده، تعداد کارکنان و... تعیین می‌شود. استثناهای بیمه اموال نفت و گاز و پتروشیمی با توجه به شرایط اولیه افتتاح بیمه تعیین شده و بسته به اینکه هزینه پرداختی برای بیمه‌نامه چقدر است، کف و سقف پرداخت خسارت مشخص خواهد شد.

 

بیمه کشتی

بیمه کشتی شامل بیمه بدنه، مسئولیت و غرامت ربودن کشتی می‌شود؛ این بیمه‌ نامه بیشتر خطراتی را که ممکن است در طول سفر دریایی یا در زمان توقف در محلی خاص برای کشتی و به‌طورکلی شناورها رخ دهد در برمی‌گیرد. البته بیمه‌گذار می‌تواند متناسب با بودجه خود بخش‌هایی از آن را تهیه و هزینه‌های جزئی‌تر یا حوادثی را که کمتر محتمل هستند از لیست خسارات بیمه حذف کند تا هزینه‌های حق بیمه کمتر شود. یک بیمه‌نامه کامل کشتی شامل پرداخت خسارت برای همه موارد زیر می‌شود.

 • برخورد با سایر شناورها، موانع موجود در دریا یا وسایل نقلیه هوایی
 • بلایای طبیعی شامل طوفان، زلزله، صاعقه، آتش‌فشان و...
 • آتش‌سوزی و انفجار
 • خسارات واردشده به تجهیزات و کالاها
 • هزینه‌های مربوط به تعمیرات کشتی
 • به دریا انداختن کالاها جهت سبک کردن کشتی و نجات افراد

 

بیمه هواپیما

بیمه هواپیما شامل پرداخت خسارت اموال و تجهیزات در حوادث هوایی برای هواپیما و وسایل نقلیه مختلف پرنده می‌شود. این بیمه ‌نامه انواع هلیکوپتر، هواپیماهای آموزشی، باربری و مسافربری و سایر وسایل نقلیه هوایی را در برمی‌گیرد و شامل بخش‌های مختلفی می‌شود. برای تعیین مقدار حق بیمه و میزان خسارت پرداختی در این بیمه‌نامه اموال مواردی مانند نوع و کاربری هواپیما، ویژگی‌های خلبان و ساعت پرواز و مشخصات جغرافیایی منطقه تردد هواپیما در نظر گرفته می‌شود.

بیمه هواپیما پوشش دهی وسیعی داشته و جبران خسارت آسیب‌های واردشده به بار مسافرین، تجهیزات و لوازم‌یدکی هواپیما، بروز حادثه برای خلبان یا کادر پرواز، سقوط هواپیما یا برخورد آن با شی یا هواپیمای دیگر، مسافران و سرنشینان، بیمه بدنه و... را در برمی‌گیرد. البته بیمه‌گذار می‌تواند با توجه به شرایط خود بخش‌هایی از این بیمه‌نامه را حذف کند. به همین جهت استثناهای بیمه اموال هواپیما با توجه به نوع قرارداد تعیین خواهد شد.

 

بیمه دام و طیور

بیمه دام و طیور از سری بیمه‌های اموال است که خسارات واردشده به دام و طیور در اثر انواع بیماری‌ها، حوادث طبیعی، آتش‌سوزی، امراض طبیعی، فوت، زلزله، صاعقه و... را پرداخت می‌کند. این خدمت دارای موارد استثنا نیز هست که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • غیرمفید بودن دام با توجه به هدف نگهداری
 • ازکارافتادگی
 • حمل‌ونقل احشام و طیور به روش‌های نامناسب و غیرمجاز
 • جنگ، اغتشاش و آشوب
 • ایجاد مسمومیت یا جراحت عمدی در دام و طیور
 • اعمال جراحی، تلقیح و مایه‌کوبی مگر در مواردی که به درمان بیماری‌های دام و طیور کمک کند.

 

 

 

چرا از ازکی بخریم؟

اگر قصد دارید خدمات انواع شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کرده و بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای بیمه اموال خود انتخاب کنید، نگاهی به سایت ازکی بیندازید. این سایت با شرکت‌های مختلفی طرف قرارداد بوده و امکان استفاده از خدمات همه آن‌ها را برای شما فراهم می‌کند. ازکی خدمات پشتیبانی 24 ساعته به شما ارائه می‌دهد تا در صورت وجود هر مشکل یا سوالی در هر ساعتی از شبانه‌روز بتوانید با کارشناسان خبره ارتباط برقرار کرده و ابهامات خود را برطرف کنید.

با توجه به حضور شرکت‌های بیمه مختلف در ازکی خرید انواع بیمه‌های اموال در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام گرفته و شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی‌های بیمه و هدر دادن وقت بیمه‌نامه اموال را درب منزل تحویل می‌گیرید. ارسال ازکی کاملا رایگان بوده و سراسر کشور را پوشش می‌دهد. به‌این‌ترتیب می‌توانید در محل کار یا منزل خود، هر زمان که نیاز به خرید یا تمدید بیمه پیدا کردید، گوشی خود را برداشته و بدون معطلی بیمه موردنظرتان را تهیه کنید.