بیمه درمان تکمیلی دانا

درباره بیمه درمان تکمیلی دانا

بیمه دانا یکی از معتبرترین و بهترین شرکت‌های برای خرید بیمه تکمیلی است. در بیمه تکمیلی دانا هم مانند بقیه شرکت‌های بیمه، بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه‌گذاران که بیشتر از سقف تعهد بیمه پایه باشد، پرداخت می‌شود.

البته بیمه تکمیلی دانا فقط به صورت گروهی صادر می‌شود که جزئیات و شرایط آن را در ادامه توضیح داده‌ایم.

لزوم خرید بیمه تکمیلی دانا

با افزایش چشمگیر هزینه‌های درمان در کشور و همچنین افزایش آمار مبتلایان به بیماری‌های مختلف، داشتن یک بیمه درمان تکمیلی تا حد زیادی دغدغه‌های افراد را کاهش خواهد داد. 

حتی برای کسانی که بیمه پایه مثل بیمه تامین اجتماعی یا بیمه سلامت دارند، داشتن یک بیمه تکمیلی خوب می‌تواند تکمیل کننده خدمات محدود و حداقلی بیمه‌های پایه باشد.

به همین دلیل خرید یک بیمه تکمیلی مثل بیمه تکمیلی دانا، تصمیم گیری عاقلانه‌ای برای تمام افراد، با هر شرایط سنی است.

پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا

پوشش‌ها و خدماتی که به صورت کلی در بیشتر بیمه‌های تکمیلی از جمله بیمه تکمیلی دانا ارائه می‌شود، شامل موارد زیر است.

البته تعداد و سقف تعهد هر کدام از این پوشش‌ها در طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی ممکن است متفاوت باشد.

 • هزينه‌هاي بستري‌، جراحی‌، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گاماناپف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و Day Care.
 • اعمال جراحی تخصصی شامل جراحی مربوط به سرطان‌، مغز و اعصاب مرکزی نخاع‌، گامانایف‌، قلب‌، پیوند ریه‌، پیوند کبد‌، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • هزينه‌هاي درمانی نازایی و ناباروری
 • هزينه‌هاي مربوط به رفع عيوب انكساري چشم (نظیر عمل لیزیک‌، لازک و …)
 • هزینه‌های پاراکلینیکی (تشخیص درمانی) شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سی‌تی اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌. آ‌ر.‌آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس، اسپیرومتری، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، سیستومتری یا سیستوگرام، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شکستگی و در رفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی‌، تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایشهای تشخیص پزشکی‌، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی‌، انواع رادیوگرافی‌، نوار قلب‌، فیزیوتراپی
 • هزینه‌های ویزیت و دارو
 • هزینه‌های دندانپزشکی
 • هزینه خرید سمعک
 • هزینه عینک و لنز تماس طبی
 • هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن
 • هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد
 • هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان
 • هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان
 • ‌هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی

طرح‌های بیمه تکمیلی دانا

بیمه تکمیلی دانا مثل بقیه شرکت‌های بیمه شرایط و طرح‌هایی دارد که قبل از خرید باید به آن‌ها توجه کنید. شرایطی مثل حداقل تعداد افراد متقاضی بیمه، سقف تعهدات، فرانشیز، دوره انتظار و ... که همه این موارد در طرح انتخابی شما در بیمه تکمیلی دانا و هزینه بیمه تکمیلی دانا تأثیرگذار خواهد بود.

حداقل تعداد برای خرید بیمه تکمیلی دانا

همانطور که گفتیم بیمه دانا تکمیلی فقط به صورت گروهی صادر می‌شود. برای خرید یا استعلام بیمه تکمیلی دانا هم لازم است حداقل تعداد افراد 50 نفر باشد. یعنی بیمه دانا برای گروه‌های کمتر از 50 نفر بیمه تکمیلی صادر نمی‌کند.

منظور از 50 نفر هم، مجموع تعداد کارمندان یک شرکت به اضافه افراد تحت تکفل آنها است. البته به شرط اینکه 70 یا 80 درصد کارمندان در لیست تامین اجتماعی آن شرکت، متقاضی بیمه تکمیلی باشند.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی دانا 

به طور کلی در بیمه‌های تکمیلی گروهی تمام شرایط از جمله پوشش‌ها، سقف تعهدات، فرانشیز، شرایط سنی و… به صورت توافقی بین شرکت متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود. به عنوان مثال ممکن است در یک بیمه‌نامه سقف تعهدات پوشش ویزیت و دارو 1 میلیون تومان باشد، در یک بیمه‌نامه 200 هزار تومان و یا در بیمه‌نامه دیگر این پوشش ارائه نشود. 

مشاوران ازکی با توجه به تعداد نفرات شرکت متقاضی بیمه بهترین شرایط از قبیل سقف تعهدات، تعداد پوشش‌ها و … را پیشنهاد می‌کنند.

فرانشیز بیمه تکمیلی دانا

همانطور که می‌دانید، فرانشیز بخشی از هزینه‌های درمانی است که بیمه‌گذار باید آن را پرداخت کنید. میزان فرانشیز معمولا در بیشتر شرکت‌های بیمه بین 10 تا 30 درصد است.

فرانشیز بیمه تکمیلی دانا با توجه به تعداد بیمه‌شدگان مشخص می‌شود به این صورت که هرچه تعداد افراد کمتر باشد میران فرانشیز بیشتر می‌شود و برعکس. برای مثال میزان فرانشیز بیمه درمان تکمیلی دانا برای گروه‌های 50 نفر 30 درصد، گروه‌های 100 نفر، 10 درصد است. هرچه تعداد بالاتر باشد، فرانشیز کمتر و حتی حذف می‌شود.

دوره انتظار بیمه تکمیلی دانا

دوره انتظار هم مانند فرانشیز به صورت توافقی و بر اساس تعداد بیمه‌شدگان تعیین می‌شود. مثلا دوره انتظار زایمان برای گروه‌های 50 تا 250 نفر 9 ماه و برای همین تعداد در پوشش بیماری‌های مزمن 3 ماه است. دوره انتظار پوشش زایمان برای گروه‌های 260 تا 1000 نفر 6 ماه و برای بیماری‌های مزمن همان 3 ماه است. بر همین اساس دوره انتطار این پوشش‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر هم کلا حذف می‌شود.

همچنین در هیچکدام از بیمه‌های تکمیلی گروهی از جمله بیمه تکمیلی دانا، چکاپ از بیمه‌شده‌ها قبل از صدور بیمه اجباری نیست اما در شرایطی انجام می‌شود. یعنی بیمه دانا بعد از بررسی اطلاعات متقاضیان بیمه و با توجه به سوابق بیماری و شرایط سلامتی آنها، ضرورت انجام چکاپ را اعلام خواهد کرد.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی دانا

یکی از پوشش‌های مهم و پرکاربرد در تمامی بیمه‌های تکمیلی، پوشش دندانپزشکی است که بسیاری از افراد با هدف استفاده از این پوشش، بیمه تکمیلی را خریداری می‌کنند. 

البته این پوشش در همه بیمه‌نامه‌ها ثابت نیست و همانطور که گفتیم در بیمه تکمیلی همه شرایط به صورت توافقی تعیین می‌شود و پوشش دندانپزشکی هم یکی از این موارد است. یعنی شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف بر اساس نیاز خود و میزان توانایی در پرداخت حق بیمه، این پوشش را انتخاب کرده یا سقف تعهد آن را مشخص می‌کنند. 

در بیمه دانا تکمیلی هم امکان ارائه پوشش دندانپزشکی با سقف تعهدات مختلف وجود دارد.

هزینه بیمه تکمیلی دانا

هزینه بیمه تکمیلی دانا بر اساس معیارهایی از جمله تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات هر پوشش، تعداد نفرات بیمه‌شده، سن نفرات بیمه‌شده و به صورت توافقی بین متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود. 

به صورت کلی و در همه بیمه‌های تکمیلی، خدمات ارائه شده در برابر حق بیمه‌ای که بیمه‌شده‌ پرداخت می‌کند، بسیار قابل توجه است. به این معنی که مثلا در بیمه تکمیلی گروهی دانا ممکن است شما ماهیانه 80 هزار تومان حق بیمه پرداخت کنید اما در طول یک سال می‌توانید مجموعا تا 80 میلیون تومان از خدمات بیمه درمان استفاده کنید.

البته این نکته را هم مدنظر داشته باشید که معمولا بیمه‌نامه‌ای که حق بیمه پایینی دارد، پوشش‌ها و تعهدات مناسبی را هم به شما ارائه نمی‌دهد. مثلا از یک بیمه تکمیلی با حق بیمه ماهیانه 20 هزارتومان نمی‌توان توقع پوشش زایمان 5 میلیون تومانی داشت. 

مراکز درمانی طرف قراداد بیمه تکمیلی دانا

در حال حاضر شركت بيمه دانا با حدود 10 هزار مرکز درمانی در کل کشور (بیشتر از 95 درصد بیمارستان‌های کشور) از جمله مراکز بیمارستانی، درمانگاهی، آزمایشگاهی، چشم پزشکی، فیزیوتراپی و … قرارداد دارد و از نظر تعداد مراکز درمانی طرف قراداد، یکی از بهترین شرکت‌های بیمه برای خرید بیمه تکمیلی است.

همچنین در بسیاری این مراکز درمانی طرف قرارداد، از طریق سامانه سپاد (سامانه پذیرش الکترونیکی درمان) برای بیمه‌گذاران به صورت آنلاین معرفی‌نامه صادر می‌شود.

روند پرداخت خسارت بیمه تکمیلی دانا

شما به دو صورت می‌توانید از خدمات درمانی بیمه‌نامه تکمیلی خود استفاده کنید. 

روش اول: در صورتی که به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنید.

اگر شما بخواهید به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه دانا مراجعه کنید، از قبل باید به یکی از شعب بیمه دانا بروید و با ارائه مدارک لازم معرفی نامه بگیرید و یا به مراکز درمانی مراجعه کنید که امکان صدور آنلاین معرفی‌نامه را داشته باشند.

در این شرایط ابتدا بیمه‌گر پایه، و سپس بیمه دانا تعهدات خود را تا سقف تعیین شده پرداخت می‌کنند و بیمه‌گذار فقط باید مبلغی را به عنوان فرانشیز بپردازد. 

اگر بیمه‌گذار به یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه دانا مراجعه کند ولی با بیمه‌گرهای پایه قرارداد نداشته باشد، علاوه بر پرداخت فرانشیز باید مقدار تعهدات بیمه گر پایه را هم خودش بپردازد.

مدارک مورد نیاز برای صدور معرفی‌نامه بیمه تکمیلی دانا

 • کارت معتبر بیمه دانا یا معرفی نامه از سوی بیمه‌گذار
 • گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی مورد نیاز
 • تصویر دفترچه بیمه، بیمه‌شده اصلی و بیمار
 • اصل شناسنامه فرزندان مونث بالای 17 سال و مطلقه
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان مذکر بالای 22 سال حداکثر تا سن 25 سال تمام (دانشجوی دکتری 26 سال)

روش دوم: در صورتی که به مراکز درمانی غیرطرف قرارداد مراجعه کنید.

اگر بیمه‌گذار به مراکز درمانی مراجعه کند که با بیمه دانا قرارداد نداشته باشد باید تمام هزینه‌ها را بپردازد و بعد با ارائه مدارک مورد نیاز بعد از دریافت سهم بیمه‌گر پایه، به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه دانا مراجعه کند و هزینه‌های درمانی خود را دریافت کند.

این هزینه‌ها بر اساس تعرفه‌های مصوب و آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی و مقررات مربوطه محاسبه شده و به بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی دانا

 • کپی برابر با اصل شده‌ی مدارک درمانی
 • کپی چک دریافتی از بیمه‌گر پایه و یا تاییدیه پرداخت وجه توسط بیمه‌گر پایه به حساب بیمه‌شده
 • کپی شناسنامه بیمار
 • کپی دفترچه بیمه بیمار
 • کپی کارت درمان بیمار

خدمات ویژه بیمه تکمیلی دانا

بیمه دانا تکمیلی در کنار خدمات اصلی، یک سری خدمات جانبی و تکمیلی هم به بیمه‌گذاران خود ارائه می‌کند که آن‌ها را در ادامه بیان می‌کنیم.

سیستم مشاوره و ارجاع

این سیستم با هدف اطلاع بیمه‌شده‌ها از مفاد قرارداد، راهنمایی‌ به بيمه‌شدگان، ارائه اطلاعات در مورد مراكز درماني طرف قرارداد و همچنين سرعت و راحتی استفاده بیمه‌شده‌ها از بیمه تکمیلی ایجاد شده است.

برای استفاده از این سیستم، افراد می‌توانند در ساعات اداری با بیمه دانا تماس بگیرند و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

سرويس آنكال 24 ساعته پزشكان

در هر ساعت از شبانه روز، پزشکان معتمد بیمه دانا آماده ارائه مشاوره‌های درمانی مورد نياز بیمار و انجام هماهنگی‌های لازم برای بستری شدن او در مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه دانا هستند. 

نام و شماره تماس این پزشکان در سایت بیمه دانا قابل مشاهده است.

کارت طلایی درمان

بیمه‌گذاران بیمه درمان تکمیلی دانا می‌توانند در طول شبانه روز و با ارائه این کارت، از خدمات بستری در مراکز درمانی طرف قراداد با بیمه دانا، بدون هیچگونه محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز و هزینه‌های خارج از تعهد استفاده کنند.

سامانه اطلاع‌رسانی بیمه تکمیلی دانا

بیمه‌شده‌های بیمه دانا می‌توانند به سامانه استعلام بیمه تکمیلی دانا مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و سال تولد افراد خانواده، آخرین اطلاعات قرارداد بیمه تکمیلی خود را مشاهده کنند. اطلاعاتی مثل افراد تحت تکفل، معرفینامه، خسارت‌های بیمارستانی و پاراکلینیکی و ...

همچنین در بیمه تکمیلی دانا، اطلاعاتی مثل خسارت‌های پرداختی، وضعیت پرونده و ... از طریق پیامک به شماره بیمه‌گذاران ارسال می‌شود.

خرید و استعلام بیمه تکمیلی دانا

پس از بررسی هزینه و خدمات بیمه تکمیلی دانا، اگر قصد خرید این بیمه را دارید بهتر است قبل از خرید آن از شرکت‌های مختلف بیمه از جمله بیمه دانا استعلام بگیرید. 

اما برای استعلام بیمه تکمیلی دانا، دیگر نیازی نیست که به شکل حضوری به دفاتر بیمه مراجعه کنید. چون به جای آن می‌توانید استعلام بیمه‌های مختلف شرکت خود از جمله استعلام بیمه تکمیلی دانا را به کارشناسان ازکی واگذار کنید تا بهترین بیمه را با مناسب‌ترین قیمت به شما پیشنهاد دهند.

خرید بهترین بیمه تکمیلی در ازکی

ازکی به عنوان مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، انواع بیمه تکمیلی از جمله انفرادی، خانوادگی و گروهی را از تمامی شرکت‌های معتبر بیمه به متقاضیان ارائه می‌دهد.

به این صورت که اگر شرکت و یا سازمانی متقاضی خرید بیمه تکمیلی گروهی باشد، کارشناسان ازکی بر اساس تعداد نفرات، شرایط درخواست کننده بیمه و مبلغ حق‌بیمه مورد نظر آن‌ها، پس از مذاکرات لازم با شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه تکمیلی گروهی را به سازمان مورد نظر پیشنهاد می‌دهند و سپس برای خرید و عقد قرارداد اقدام می‌کنند.

پس اگر برای مجموعه خود، به دنبال استعلام بیمه تکمیلی از بیمه دانا یا سایر شرکت‌های معتبر بیمه هستید، با ازکی تماس بگیرید یا در بخش بیمه‌های سازمانی درخواست خود را ثبت کنید.