بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه کوثر

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه کوثر

 

شرکت بیمه کوثر از سال 1389 شروع به‌کار کرده و امروز با ۳۱ شعبه و بیش از ۷۰۰ نمایندگی در سراسر کشور خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند. این شرکت انواع محصولات بیمه‌ای از جمله انواع بیمه نامه عمر و زندگی و همچنین بیمه نامه ماشین (بدنه و ثالث) و مسافرتی و تکمیلی را صادر می‌کند. سهم بیمه کوثر از بازار بیمه کشور حدود ۴ درصد است. یکی از محصولات بیمه‌ای این شرکت انواع بیمه آتش سوزی است که با شرایط متنوع در طرح‌های مختلف ارائه می‌شود

بیمه آتش سوزی کوثر

بیمه آتش ‌سوزی و زلزله کوثر یک بیمه اموال است که انواع ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل و همین‌طور کالا یا لوازم کارگاهی و ... را تحت پوشش قرار می‌دهد. خسارت‌های تحت پوشش بیمه آتش سوزی کوثر شامل آتش سوزی یا انفجار و صاعقه می‌شود. البته می‌توانید پوشش‌هایی مثل سیل، زلزله و آتشفشان، طوفان و گردباد، رانش زمین یا ترکیدگی لوله آب و سرقت با شکست حرز و ... را هم به بیمه نامه اضافه کنید.

به‌طور کلی شرکت بیمه کوثر انواع بیمه آتش سوزی زیر را صادر می‌کند:

 • بیمه ‌نامه آتش ‌سوزی منازل مسکونی آپارتمانی یا ویلایی
 • بیمه ‌نامه آتش‌ سوزی واحدهای غیرصنعتی شامل فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی
 • بيمه‌ نامه‌ آتش‌ سوزی واحدهای صنعتی مثل کارگاه‌ها و کارخانه‌جات
 • بيمه ‌نامه‌ آتش‌سوزی انبارها

استعلام بیمه آتش سوزی کوثر

برای استعلام بیمه آتش سوزی کوثر در سایت ازکی باید اطلاعات زیر را در فرم مربوطه پر کنید:

 • شهر محل ساختمان و نوع کاربری آن 
 • نوع بیمه‌ نامه (مسکونی یا صنعتی)
 • متراژ ساختمان 
 • ارزش اثاثیه و کالاهایی که می‌خواهید در بیمه نامه ثبت شوند

سپس با توجه به اطلاعاتی که وارد کرده‌اید لیستی از قیمت بیمه آتش‌ سوزی شرکت‌های مختلف بیمه در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید شرایط و قیمت بیمه آتش سوزی کوثر را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

محاسبه بیمه آتش سوزی کوثر

بیمه آتش سوزی یک بیمه نامه اموال محسوب می‌شود. یعنی خسارت‌های مالی وارد شده به بنای ساختمان و لوازم و اثاثیه بیمه‌شده را پرداخت می‌کند. پس حق بیمه پرداختی به ارزش و قیمت ساختمان و اثاثیه بستگی دارد. معمولا برای محاسبه بیمه آتش سوزی  و زلزله کوثر معمولا عوامل زیر درنظر گرفته می‌شود:

 • ارزش ساختمان و متراژ
 • نوع سازه و عمر بنا
 • ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان (به‌غیر از طلا، جواهرات و پول نقد یا نسخه‌های خطی و قدیمی)
 • تعداد و سقف تعهدات پوشش‌های اضافی بیمه نامه
 • مدت اعتبار بیمه نامه
 • شرایط بیمه نامه (سرمایه ثابت یا شناور)

خرید آنلاین بیمه آتش سوزی کوثر از ازکی

با یک گوشی موبایل هوشمند ساده که به اینترنت دسترسی دارد می‌توانید خرید آنلاین بیمه آتش سوزی کوثر از سایت ازکی را انجام بدهید. فرقی هم نمی‌کند که می‌خواهید برای یک ساختمان مسکونی بیمه آتش سوزی بخرید یا کارخانه و کارگاه و حتی فروشگاه و انبار. قبل از خرید هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه آتش سوزی برای یک ساختمان با نوع کاربری، متراژ، نوع سازه و عمر بنای مشخص را در شرکت‌های بیمه مختلف با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه نامه را برای ساختمان و اثاثیه و لوازم خود بخرید.

خرید بیمه آتش سوزی کوثر اقساطی

معمولا بیمه نامه‌های آتش سوزی حق بیمه زیادی ندارند. منتها امکان خرید بیمه آتش سوزی کوثر به‌صورت قسطی هم در سایت ازکی وجود دارد. برای خرید بیمه آتش سوزی اقساطی می‌توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

 1. پرداخت نقدی 50 درصد قیمت حق بیمه، تسویه باقیمانده مبلغ با چک و در سه تا شش ماه.
 2. دریافت وام از ازکی‌وام با بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه.

تمدید بیمه آتش سوزی کوثر

براساس قانون داشتن بیمه آتش سوزی ساختمان‌‌های مسکونی اجباری است. کارخانه‌ها و کارگاه‌ها هم که باید حتما بیمه آتش سوزی داشته باشند. بنابراین همیشه باید حواستان به تاریخ اعتبار بیمه نامه باشد. اگر زمان سررسید بیمه آتش سوزی و زلزله شما در شرکت بیمه کوثر نزدیک است، نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه را ندارید. می‌توانید تمدید بیمه آتش سوزی کوثر را با ازکی آنلاین انجام بدهید.

تخفیف های بیمه آتش سوزی کوثر

شرکت بیمه کوثر چند طرح مختلف برای بیمه آتش سوزی و زلزله دارد. هرکدام از این طرح‌ها سقف تعهدات و پوشش‌های مختلفی دارند. درضمن براساس ماهیت، شدت و تواتر ریسک حریق ساختمان مورد بیمه تا 50 درصد از نرخ حق بیمه هم به بیمه‌شده تخفیف تعلق می‌گیرد.  به‌طور کلی واحدهایی مسکونی و صنعتی و تجاری که شرایط ایمنی خوبی داشته باشند، با خرید طرح‌های ویژه می‌توانند از تخفیف استفاده کنند.