بیمه موتورسیکلت بیمه کوثر

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه کوثر

بیمه کوثر در سال 1389 تاسیس شده و 12 سال سابقه فعالیت بیمه‌ای دارد. این شرکت امروز با 31 شعبه و بیش از ۷۰۰ نمایندگی در سراسر کشور خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند و سهم حدود ۴ درصدی از بازار بیمه کشور دارد. نمایندگی‌های بیمه کوثر انواع محصولات بیمه‌ای از جمله بیمه نامه عمر و زندگی و همچنین بیمه نامه ماشین (بدنه و ثالث) و مسافرتی و تکمیلی را صادر می‌کنند. یکی از بیمه نامه‌های این شرکت انواع بیمه موتورسیکلت است که در برای هر مدل موتورسیکلتی ارائه می‌شود.

بیمه موتورسیکلت کوثر

بیمه کوثر دو نوع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را برای انواع موتورسیکلت ارائه می‌کند. بیمه‌ شخص ثالث موتورسیکلت درست مثل بیمه شخص ثالث ماشین برای جبران خسارت‌های جانی و مالی ناشی از حوادث رانندگی به شخص ثالث و فردی غیر از راننده استفاده می‌شود. براساس این بیمه نامه اگر مالک موتوری که تحت پوشش قرار دارد در حوادث رانندگی، خسارت‌های مالی یا جانی به اشخاص ثالث وارد کند، این خسارت‌ها تا سقف تعهدات بیمه نامه به زیان‌دیده پرداخت می‌شود.

البته اگر خود موتورسوار هم در تصادف دچار هرگونه صدمه بدنی شود یا فوت کند، از محل پوشش حوادث راننده (مقصر حادثه)، هزینه‌های پزشکی، فوت و نقص عضو کلی و جزئی یا غرامت فوت به او یا بازماندگانش پرداخت می‌شود.

بیمه بدنه هم خسارت‌های ناشی از تصادف، آتش‌سوزی، انفجار، سقوط، واژگونی و هرگونه برخورد موتورسیکلت بیمه شده به هر جسم ثابت یا متحرک یا برخورد جسم دیگری با آن را جبران می‌کند. پرداخت خسارت‌های جزئی و كلی شامل دستمزد تعمیرکار، تعمیر و ارزش قطعه‌های تعویضی با توجه به شرایط بیمه‌نامه و به قیمت روز حادثه انجام می‌شود.

استعلام بیمه موتورسیکلت کوثر

در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه نامه برای یک موتورسیکلت خاص را در تمام شرکت‌های بیمه ببینید و با هم مقایسه کنید. فقط باید مشخصات موتورسیکلتی که می‌خواهید بیمه کنید را در فرم مربوطه بنویسید تا قیمت بیمه نامه برای این موتور در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و به شما نشان داده ‌شود. این کار کمک می‌کند تا بیمه نامه با حق بیمه مناسب‌تر و پوشش‌ها و سقف تعهدات بیشتر را بخرید.

برای استعلام قیمت بیمه موتورسیکلت کوثر باید یکی از اطلاعات زیر را داشته باشید:

  • شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  • مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

محاسبه بیمه موتورسیکلت کوثر

نرخ پایه بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌های دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی هر سال توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود. درواقع تعداد سیلندر و قدرت و همین‌طور بزرگی موتور شما قیمت بیمه موتورسیکلت را بالا و پایین می‌کند. هرچه موتور بزرگ‌تر باشد و تعداد سیلندر بیشتری داشته باشد حق بیمه آن هم بیشتر می‌شود.

قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم با توجه به موارد زیر محاسبه می‌شود:

  • سال ساخت و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • میزان تعهدات مالی بیمه نامه
  • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت کوثر از ازکی

در خانه و محل کار و در تمام ساعات شبانه روز و بعد از ساعات اداری و حتی روزهای تعطیل هم می‌توانید بیمه موتورسیکلت کوثر را آنلاین از سایت ازکی بخرید. یعنی به جای مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه فقط باید وارد سایت شوید و مشخصات موتور را وارد کنید. 

قبل از خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت کوثر از ازکی هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت کوثر و دیگر شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید و موتورتان را با قیمت و پوشش‌های بهتر بیمه کنید. درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم محفوظ می‌ماند و برایتان محاسبه می‌شود. حتی پرداخت حق بیمه هم اینترنتی است و نیازی به رفتن به عابربانک سرکوچه هم ندارید.

خرید بیمه موتورسیکلت کوثر اقساطی

یکی از مهمترین دلایلی که موتورسیکلت‌ها توقیف می‌شوند و حتی ماه‌ها در پارکنیگ پلیس خاک می‌خورند این است که بیمه نامه ندارند. متاسفانه موتورسوارها خرید بیمه موتورسیکلت را به بهانه قیمت پشت گوش می‌اندازند. اگر شرایط پرداخت نقدی را ندارید در سایت ازکی می‌توانید با پرداخت 50 درصد حق بیمه از بیشتر شرکت‌های بیمه یک بیمه موتورسیکلت قسطی بخرید. بقیه مبلغ هم باید با چک و در سه تا شش ماه تسویه شود.  راه دیگر هم اینکه از ازکی‌وام یک وام با اقساط 9 تا ۱۱ ماهه بگیرید.

تمدید بیمه موتورسیکلت کوثر

اگر همیشه تمدید بیمه موتورسیکلت‌تان را به‌موقع انجام بدهید حق بیمه کمتری هم باید پرداخت کنید. چون اگر یادتان برود و بیمه نامه موتورتان را تمدید نکنید یک مبلغی به‌عنوان جریمه دیرکرد به قیمت بیمه موتورسیکلت‌تان اضافه می‌شود. درضمن بیمه نامه بدون تاریخ اعتبار هیچ خسارتی به شما پراخت نمی‌کند. پس بهتر است یک هفته قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار بیمه نامه کارهای تمدید آن را انجام بدهید. تمدید بیمه موتورسیکلت کوثر در سایت ازکی آنلاین است و وقتی از شما نمی‌گیرید.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت کوثر

بیمه کوثر تخفیف‌های مختلفی برای موتورسواران دارد که به کمتر شدن قیمت بیمه موتورسیکلت کمک می‌کند. انواع تخفیف بیمه موتورسیکلت کوثر عبارتند از:

  • تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌شدگانی که در مدت قرارداد بیمه نامه تصادف نکرده‌ا و خسارتی از شرکت بیمه نمی‌گیرند. درصد تخفیف عدم خسارت به تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه ‌نامه بستگی دارد. یعنی برای هرسال عدم استفاده از بیمه نامه 5 درصد به میزان تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌‌شده محاسبه می‌شود و در سال چهاردهم حتی تا 70 درصد از حق بیمه او کسر می‌شود. 
  • تخفیف خرید نقدی
  • تخفیف‌های مناسبتی ویژه عیدهای ملی و مذهبی