ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت کوثر

نسبت توانگری بیمه کوثر 180 درصد برآورد شده است. این یعنی شما می‌توانید بر روی توانایی مالی و خدمات این بیمه حساب کنید. پرداخت به‌موقع خسارت در کنار حق بیمه و پاسخ‌دهی مناسب باعث می‌شود شرکت بیمه کوثر یکی از معتبرترین شرکت‌های بیمه در ایران محسوب شود. این شرکت علاوه بر بیمه موتورسیکلت تمام محصولات بیمه رایج در کشور را ارائه می‌کند.   

پوشش‌های بیمه موتورسیکلت کوثر

بیمه موتورسیکلت کوثر

بل از هرچیز باید بدانید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت اجباری است و برای موتورسوارانی که بیمه شخص ثالث ندارند، جریمه‌های نقدی و حتی حبس در نظر گرفته می‌شود. در ادامه می‌توانید شرایط بیمه شخص ثالث موتور سیکلت را ببینید:

بیمه شخص ثالث خسارات جانی وارده به اشخاص ثالث مانند عابرین پیاده، موتورسیکلت‌ها و خودروهای دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 در صورتی که راننده موتور مقصر باشد، بیمه شخص ثالث خسارات جانی وارد شده به او را پوشش می‌دهد.

از آنجایی که بیمه شخص ثالث برای جبران خسارات جانی در نظر گرفته شده است، بیمه بدنه خسارات مالی شما را جبران می‌کند. موارد زیر تحت پوشش بیمه بدنه موتورسیکلت هستند:

خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی یا انفجار

خسارت ناشی از دزدیده شدن موتور

خسارت‌های ناشی از تصادف با اجسام متحرک یا ثابت

 • اگر راننده موتور گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه در ابتدا خسارت را پرداخت می‌کند؛ اما در ادامه تمام هزینه را از راننده بدون گواهینامه دریافت می‌کند. (موتورسواری بدون گواهینامه به طور کل مجاز نیست.)

  در صورت رانندگی با موتورسیکلت سرقتی بیمه مسئولیتی برای پرداخت خسارت ندارد.

  در صورت نداشتن کلاه ایمنی یا حمل بار بیش از حد مجاز، بیمه مسئولیتی برای پرداخت خسارت ندارد.

  در صورت رانندگی در حالت مستی، مصرف روان‌گردان یا مواد مخدر خسارتی به راکب پرداخت نمی‌شود. 

 • در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه نامه برای یک موتورسیکلت خاص را در تمام شرکت‌های بیمه ببینید و با هم مقایسه کنید. فقط باید مشخصات موتورسیکلتی که می‌خواهید بیمه کنید را در فرم مربوطه بنویسید تا قیمت بیمه نامه برای این موتور در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و به شما نشان داده ‌شود. این کار کمک می‌کند تا بیمه نامه با حق بیمه مناسب‌تر و پوشش‌ها و سقف تعهدات بیشتر را بخرید.

  برای استعلام قیمت بیمه موتورسیکلت کوثر باید یکی از اطلاعات زیر را داشته باشید:

  شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک

  مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

 • نرخ پایه بیمه شخص ثالث برای انواع موتورسیکلت‌های دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی هر سال توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود. درواقع تعداد سیلندر و قدرت و همین‌طور بزرگی موتور شما قیمت بیمه موتورسیکلت را بالا و پایین می‌کند. هرچه موتور بزرگ‌تر باشد و تعداد سیلندر بیشتری داشته باشد حق بیمه آن هم بیشتر می‌شود.

  قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم با توجه به موارد زیر محاسبه می‌شود:

  سال ساخت و کاربری موتورسیکلت

  مدت بیمه نامه

  میزان جریمه دیرکرد

  میزان تعهدات مالی بیمه نامه

  درصد تخفیف عدم خسارت 

 • در خانه و محل کار و در تمام ساعات شبانه روز و بعد از ساعات اداری و حتی روزهای تعطیل هم می‌توانید بیمه موتورسیکلت کوثر را آنلاین از سایت ازکی بخرید. یعنی به جای مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه فقط باید وارد سایت شوید و مشخصات موتور را وارد کنید. 

  قبل از خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت کوثر از ازکی هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت کوثر و دیگر شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید و موتورتان را با قیمت و پوشش‌های بهتر بیمه کنید. درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم محفوظ می‌ماند و برایتان محاسبه می‌شود. حتی پرداخت حق بیمه هم اینترنتی است و نیازی به رفتن به عابربانک سرکوچه هم ندارید.

 • اگر همیشه تمدید بیمه موتورسیکلت‌تان را به‌موقع انجام بدهید حق بیمه کمتری هم باید پرداخت کنید. چون اگر یادتان برود و بیمه نامه موتورتان را تمدید نکنید یک مبلغی به‌عنوان جریمه دیرکرد به قیمت بیمه موتورسیکلت‌تان اضافه می‌شود. درضمن بیمه نامه بدون تاریخ اعتبار هیچ خسارتی به شما پراخت نمی‌کند. پس بهتر است یک هفته قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار بیمه نامه کارهای تمدید آن را انجام بدهید. تمدید بیمه موتورسیکلت کوثر در سایت ازکی آنلاین است و وقتی از شما نمی‌گیرد.

 • بیمه کوثر تخفیف‌های مختلفی برای موتورسواران دارد که به کمتر شدن قیمت بیمه موتورسیکلت کمک می‌کند. انواع تخفیف بیمه موتورسیکلت کوثر عبارتند از:

  تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌شدگانی که در مدت قرارداد بیمه نامه تصادف نکرده‌ا و خسارتی از شرکت بیمه نمی‌گیرند. درصد تخفیف عدم خسارت به تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه ‌نامه بستگی دارد. یعنی برای هرسال عدم استفاده از بیمه نامه 5 درصد به میزان تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌‌شده محاسبه می‌شود و در سال چهاردهم حتی تا 70 درصد از حق بیمه او کسر می‌شود. 

کوثر از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه موتورسیکلت بیمه کوثر شامل دو نوع بیمه است: بیمه شخص ثالث که خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد و بیمه بدنه که خسارت‌های مالی ناشی از آسیب به موتورسیکلت بیمه‌شده را جبران می‌کند.

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت برای جبران خسارت‌های جانی و مالی ناشی از حوادث رانندگی به اشخاص ثالث اجباری است. این امر از آسیب‌های مالی و جانی ناشی از حوادث را تا حدی پوشش می‌دهد و حمایتی برای زیان‌دیدگان فراهم می‌آورد.

بله، بیمه بدنه موتورسیکلت بیمه کوثر خسارت‌های ناشی از دزدیده شدن موتور را نیز پوشش می‌دهد، به همراه خسارت‌های ناشی از تصادف، آتش‌سوزی، و سایر حوادث.

برای استعلام و خرید بیمه موتورسیکلت بیمه کوثر می‌توانید از سایت ازکی استفاده کنید. کافی است مشخصات موتورسیکلت خود را وارد کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را بر اساس نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.