بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر

درباره بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر

یکی از انواع بیمه نامه کوثر بیمه تکمیلی درمان است که برای نیروهای مسلح کشور در طرح‌های ویژه صادر می‌شود.بیمه درمان تکمیلی کوثر شاخه‌ای از بیمه‌های اشخاص است. با این بیمه نامه هزینه‌های درمان بیمارستانی و همچنین اعمال جراحی سرپایی، پاراکلینیکی مثل آزمایش و سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی و دندانپزشکی تا بخش قابل توجهی برای بیمه‌شده جبران می‌شود. معمولا بیمه تکمیلی پرداخت آن بخش از هزینه‌های درمانی و پزشکی که یا جزو تعهدات بیمه‌گر پایه قرار ندارد یا فقط تا 30 درصد پرداخت می‌شود را برعهده می‌گیرد.

بیمه تکمیلی کوثر به‌صورت گروهی صادر می‌شود و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند از طرف شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف تحت پوشش قرار بگیرند. در ضمن همسر و فرزندان یا پدر و مادر کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی شرکت‌ها و ادارات مختلف هم می‌توانند به‌عنوان افراد تحت تکفل به بیمه نامه اضافه شوند. البته افراد حقیقی هم اگر بیمه پایه داشته باشند در شرایط خاص می‌توانند بیمه تکمیلی انفرادی یا بیمه تکمیلی خانوادگی برای خود و خانواده‌شان بخرند.

استعلام بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر

کارفرمایان و مدیران کارخانجات، نهادها، شركت‌ها و موسسات مختلف و تمام افراد حقوقی و حقیقی می‌توانند قبل از خرید بیمه ‌نامه تکمیلی کوثر برای خود و كاركنان‌شان، نرخ حق بیمه برای پوشش‌ها و تعهدات درخواستی خود را در سایت ازکی استعلام بگیرند. فقط کافی است اطلاعاتی مثل بازه سنی بیمه‌شده یا بیمه‌شدگان، نام بیمه‌گر پایه (تامین‌اجتماعی، خدمات درمانی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و بانک‌ها) لیست بیمه‌شده‌ها یا فرد بیمه‌شده را وارد کنید.

سپس لیستی از نرخ حق بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه به شما نشان می‌شود و می‌توانید شرایط و قیمت بیمه تکمیلی شرکت بیمه کوثر را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی  بیمه کوثر

قیمت بیمه درمان تکمیلی کوثر براساس تعداد خدمات درمانی و پزشکی تحت پوشش و همین‌طور سقف تعهدات بیمه نامه محاسبه می‌شود. البته سن و سلامت بیمه‌شده هم روی قیمت بیمه تکمیلی تاثیر می‌گذارد. یعنی حق بیمه برای سنین بالا یا شرایط جسمی خاص بیشتر است.

معمولا زمان خرید بیمه تکمیلی باید مشخص کنیم که کدام پوشش‌های درمانی را و با چه میزان تعهدات پرداخت نیاز داریم. هرچقدر پوشش‌ها و تعهدات پرداخت بیشتری برای بیمه نامه بخواهیم باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کنیم. البته در بیمه تکمیلی سازمانی معمولا افزایش تعداد افراد باعث کمترشدن حق‌ بیمه می‌شود.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر از ازکی

می‌توانید خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی کوثر از سایت ازکی را از دفتر کار خود و بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی بیمه انجام دهید. حتی می‌توانید در روز تعطیل که درگیر رسیدگی به امور محل کار نیستید با خیال راحت کارهای ثبت بیمه تکمیلی‌تان را انجام دهید. تنها اطلاعاتی که لازم دارید هم سن بیمه‌شده‌‌ها و نام شرکت بیمه پایه آن‌هاست. البته برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی اطلاعات ثبت رسمی شرکت مثل شناسه ملی شرکت را هم باید وارد کنید. 

فقط حواستان باشد که در زمان خرید بیمه نامه نباید سابقه بیماری‌های زمینه‌ای (بیماری‌های قلبی، سرطان و تومور، سکته، دیابت و ...) داشته باشید یا باردار باشید.

خرید بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر اقساطی

شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توانند از سایت ازکی بیمه درمان تکمیلی کوثر را به‌صورت قسطی برای پرسنل خود بخرند. شرایط و نحوه پرداخت اقساط و مقدار پیش‌پرداخت نقدی هم براساس توافق شرکت و شرایط بیمه‌ نامه و تعداد افراد بیمه‌شده تعیین می‌شود. اگر با کارشناسان ازکی تماس بگیرید برای پرداخت اقساطی حق بیمه درمان تکمیلی کوثر شما را راهنمایی می‌کنند. 

تمدید بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر

بیمه‌ تکمیلی کوثر معمولا یک ساله صادر می‌شود. تاریخ شروع و انقضای بیمه نامه هم با توافق طرفین در بیمه ‌نامه نوشته می‌شود. برای ادامه تعهدات درمانی بیمه نامه باید در زمان مشخص آن را تمدید کنیم. تمدید بیمه درمان تکمیلی کوثر هم در سایت ازکی آنلاین انجام می‌شود. 

تخفیف های بیمه درمان تکمیلی  بیمه کوثر

شرکت‌های بیمه برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که برای تعداد بالای 250 نفر بیمه می‌خرند یک‌سری تخفیفات در نظر می‌گیرند. معمولا به گروه‌های زیر 50 نفر، 50 نفر تا 100 نفر، 100 نفره تا 250 نفره یا بالای 1000 نفر تخفیف‌های و پوشش‌های مختلفی تعلق می‌گیرد. مثلا اگر تعداد افراد بیمه‌شده بالای 1000 نفر باشد هم قیمت حق بیمه کمتر می‌شود و هم بیمه نامه شامل پوشش‌هایی مثل هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن خواهد بود.