بیمه شخص ثالث بیمه کوثر

درباره بیمه شخص ثالث بیمه کوثر

بیمه شخص ثالث کوثر

هرچند مدت زیادی از آغاز کار بیمه کوثر در صنعت بیمه کشور نمی‌گذرد، اما در همین مدت ده ساله هم توانسته موردتوجه قرار بگیرد و به محبوبیت خوبی در میان بیمه‌گزاران دست پیدا کند. این شرکت، خدمات بیمه‌ای مختلفی را ازجمله بیمه شخص ثالث به مشتریان خود ارائه می‌دهد و برای این کار بیش از 1000 نمایندگی فعال را در سرتاسر ایران تاسیس کرده است.

پوشش های بیمه شخص ثالث کوثر

به‌طورکلی پوشش‌های بیمه شخص ثالث کوثر در سه دسته طبقه‌بندی می‌شوند که از قرار زیر هستند:

پوشش‌های مالی

شما می‌توانید برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث ازنظر مالی، از این نوع پوشش های بیمه ثالث استفاده کنید. به‌این‌ترتیب آسیبی که به خودروهای دیگر یا اشیا موجود در جاده وارد شده است، با استفاده از این بیمه‌نامه قابل جبران خواهد بود.

پوشش‌های جانی

پوشش های بیمه ثالث کوثر برای خسارت‌های جانی دربرگیرنده آسیب‌هایی مانند نقص عضو، ازکارافتادگی و آسیب‌های بدنی هستند. به‌علاوه در صورت فوت شخص ثالث هم دیه فرد توسط این بیمه جبران می‌شود.

پوشش‌های مربوط به حوادث راننده مقصر

بر طبق قانون، پوشش‌های بیمه شخص ثالث، شامل خسارت‌هایی که به راننده مقصر وارد شده است، نمی‌شوند. به همین دلیل شما برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث برای جبران هزینه‌های پزشکی و درمان یا فوت، باید این نوع پوشش را به‌عنوان یک پوشش اضافی خریداری کنید. البته برای دریافت این خسارت‌ها باید مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث مانند گواهی‌های پزشکی و گزارش‌های پلیس را در زمان مراجعه به مرکز پرداخت خسارت همراه داشته باشید.

تخفیف های بیمه شخص ثالث کوثر

یکی از مزیت‌های خرید بیمه شخص ثالث کوثر این است که تخفیف‌هایی را برای کاهش بیمه شخص ثالث شما در نظر گرفته است. برای مثال تحت شرایط خاصی ممکن است جریمه‌های دیرکرد را ببخشد تا شما بتوانید با همان نرخ مصوب، به خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث بپردازید. به‌علاوه شرکت بیمه کوثر هم ازجمله شرکت های بیمه است که تخفیف عدم خسارت را به شما ارائه می‌دهد. به‌این‌ترتیب از سال دوم تمدید بیمه شخص ثالث می‌توانید از این تخفیف استفاده کنید که از 5 درصد شروع می‌شود. شرط استفاده از تخفیف عدم خسارت، استفاده نکردن از کوپن‌های بیمه در طی یک سال است.

محاسبه بیمه شخص ثالث کوثر

برای محاسبه بیمه شخص ثالث باید به موارد زیادی دقت کنید که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

- نوع ماشین و کاربری آن

- تعداد سیلندرهای خودرو

- نرخ دیه یک فرد در هر سال

- پوشش های بیمه ثالث

- تخفیف های بیمه شخص ثالث

با در نظر داشتن این معیارها می‌توانید به‌راحتی محاسبه بیمه ثالث کوثر را انجام دهید. البته باید بدانید نرخی که در ابتدای هر سال توسط بیمه مرکزی مشخص می‌شود، دربرگیرنده سه معیار ابتدایی است. برای محاسبه سریع‌تر بیمه شخص ثالث بسته به شرایط خود، می‌توانید از محاسبه‌گرهای آنلاین هم استفاده کنید. این ابزارها اطلاعات مربوط به خودرو و تخفیف‌های شما را دریافت کرده و در نهایت مبلغی را که باید به شرکت بیمه پرداخت کنید، به شما خواهند گفت.

استعلام بیمه شخص ثالث کوثر

یکی از بهترین راه‌ها برای اطلاع از شرایط و تخفیف‌های شرکت بیمه کوثر در مورد بیمه‌نامه شخص ثالث، گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث کوثر است. برای این کار شما می‌توانید به دفاتر نمایندگی یا شعب این بیمه در کشور مراجعه کنید یا با آن‌ها تماس بگیرید. اما یک راه بسیار ساده‌تر، گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث کوثر به‌صورت آنلاین است. برای این کار شما می‌توانید به وب‌سایت ما یعنی ازکی مراجعه کرده و اطلاعات بسیار خوبی را درباره خدمات و قیمت بیمه شخص ثالث کوثر به دست آورید. این کار هیچ محدودیت زمانی ندارد و برای انجام آن نیازی نیست که در شرکت های بیمه معطل شوید. به‌علاوه خیلی راحت می‌توانید خدمات ارائه‌شده در بیمه کوثر را با دیگر شرکت‌ها مقایسه کرده و به‌این‌ترتیب بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

خرید بیمه شخص ثالث کوثر از ازکی

خرید بیمه شخص ثالث از ازکی این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی بیمه کوثر و در هر ساعت از شبانه‌روز، بیمه‌نامه خود را خریداری یا تمدید کنید. همچنین قبل از خرید هم می‌توانید  به راحتی و در کوتاهترین شرایط و قیمت شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید. به‌علاوه می‌توانید یادآور تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث را هم فعال کنید تا در زمان لازم، تمدید بیمه شخص ثالث را فراموش نکنید. در کنار همه این موارد ازکی برای تسهیل خرید و تمدید بیمه نامه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. این روش با پرداخت بخشی از هزینه بیمه شخص ثالث شما صادر شده و مابقی هزینه بیمه نامه طی ماه های آینده دریافت می گردد.