ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث کوثر

هر چند مدت زیادی از آغاز کار بیمه کوثر در صنعت بیمه کشور نمی‌گذرد، اما در همین مدت ده‌ساله هم توانسته مورد توجه بیمه‌گذاران زیادی قرار بگیرد و به محبوبیت خوبی در میان آن‌ها دست پیدا کند. این شرکت، خدمات بیمه‌ای مختلفی را از جمله بیمه شخص ثالث، به مشتریان خود ارائه می‌کند و برای این کار، بیش از ۱۰۰۰ نمایندگی فعال را در سراسر ایران تاسیس کرده است.

چرا بیمه شخص ثالث کوثر را انتخاب کنیم؟

برخی از مهم‌ترین مزایای بیمه‌نامه شخص ثالث کوثر، عبارت‌اند از:

 • پوشش‌های متنوع؛
 • سرعت بالا در پرداخت خسارت بیمه‌گذاران؛
 • ارائه تخفیفات ویژه؛
 • امکان خرید و تمدید آنلاین بیمه‌نامه؛
 • تیم پشتیبانی قوی و تعهد به مشتری.
پوشش‌های بیمه شخص ثالث کوثر

بیمه شخص ثالث کوثر

به‌طورکلی پوشش‌های بیمه شخص ثالث کوثر در سه دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

پوشش‌های مالی

شما می‌توانید برای دریافت خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد شده است، از این نوع پوشش استفاده کنید. به‌این‌ترتیب آسیبی که به خودروهای دیگر یا اشیاء موجود در جاده وارد شده است، با استفاده از این بیمه‌نامه قابل جبران خواهد بود.

پوشش‌های جانی

پوشش‌های بیمه ثالث کوثر برای خسارت‌های جانی، دربرگیرنده آسیب‌هایی مانند نقص عضو، ازکارافتادگی و آسیب‌های بدنی هستند. به‌علاوه در صورت فوت شخص ثالث هم دیه فرد توسط این بیمه جبران می‌شود.

پوشش‌های مربوط به حوادث راننده مقصر

بر طبق قانون، پوشش‌های بیمه شخص ثالث، شامل خسارت‌هایی که به راننده مقصر وارد شده است، نمی‌شوند. به همین دلیل شما جهت دریافت خسارت بیمه شخص ثالث برای جبران هزینه‌های پزشکی و درمان یا فوت، باید این نوع پوشش را به‌عنوان یک پوشش اضافی خریداری کنید. البته برای دریافت این خسارت‌ها باید مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث مانند گواهی‌های پزشکی و گزارش‌های پلیس را در زمان مراجعه به مرکز پرداخت خسارت همراه داشته باشید.

 • یکی از بهترین راه‌ها برای اطلاع از شرایط و تخفیف‌های شرکت بیمه کوثر در مورد بیمه‌نامه شخص ثالث، گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث کوثر است. برای این کار، می‌توانید به دفاتر نمایندگی یا شعب این بیمه در کشور مراجعه کنید یا با آن‌ها تماس بگیرید.

  اما یک راه بسیار ساده‌تر، گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث کوثر به‌صورت آنلاین است. برای این کار شما می‌توانید به وب‌سایت ما یعنی ازکی مراجعه کرده و اطلاعات بسیار خوبی را درباره خدمات و قیمت بیمه شخص ثالث کوثر به دست آورید.

  این کار هیچ محدودیت زمانی ندارد و برای انجام آن نیازی نیست که در شرکت های بیمه معطل شوید. به‌علاوه خیلی راحت می‌توانید خدمات ارائه‌شده در بیمه کوثر را با دیگر شرکت‌ها مقایسه کرده و به‌این‌ترتیب بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 • برای محاسبه بیمه شخص ثالث باید به موارد زیادی دقت کنید که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  - نوع ماشین و کاربری آن؛

  - تعداد سیلندرهای خودرو؛

  - نرخ دیه یک فرد در هر سال؛

  - پوشش های بیمه ثالث؛

  - تخفیف‌های بیمه شخص ثالث.

  با در نظر داشتن این معیارها می‌توانید به‌راحتی محاسبه بیمه ثالث کوثر را انجام دهید. البته باید بدانید نرخی که در ابتدای هر سال توسط بیمه مرکزی مشخص می‌شود، دربرگیرنده سه معیار ابتدایی است. برای محاسبه سریع‌تر بیمه شخص ثالث بسته به شرایط خود، می‌توانید از محاسبه‌گرهای آنلاین نیز استفاده کنید. این ابزارها اطلاعات مربوط به خودرو و تخفیف‌های شما را دریافت کرده و در نهایت مبلغی را که باید به شرکت بیمه پرداخت کنید، اعلام می‌کنند.

 • یکی از مزیت‌های خرید بیمه شخص ثالث کوثر این است که تخفیف‌هایی را برای کاهش بیمه شخص ثالث شما در نظر گرفته است. برای مثال تحت شرایط خاصی ممکن است جریمه‌های دیرکرد را ببخشد تا شما بتوانید با همان نرخ مصوب، به خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث بپردازید.

  به‌علاوه شرکت بیمه کوثر هم از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که تخفیف عدم خسارت را به شما ارائه می‌کند. به‌این‌ترتیب از سال دوم تمدید بیمه شخص ثالث می‌توانید از این تخفیف استفاده کنید (که از ۵٪ شروع می‌شود). شرط استفاده از تخفیف عدم خسارت، استفاده نکردن از کوپن‌های بیمه در طی یک سال گذشته است.

 • دو روش برای دریافت خسارت از شرکت بیمه کوثر وجود دارد:

  1. بدون کروکی: در صورت عدم نیاز به کروکی به تشخیص پلیس، راننده مقصر باید به یکی مراکز پرداخت خسارت بیمه مراجعه کند. پس از بررسی مدارک ارائه‌شده توسط کارشناس مربوطه، برگه پرداخت خسارت تایید و مبلغ تعیین‌شده به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.
  2. با کروکی: در صورت عدم سازش طرفین یا شرایط خاصی مانند تصادف با حرکت دنده‌عقب، لازم است که کروکی سازشی صادر شود.

  توجه کنید که در هر دو روش، طرفین تصادف باید بیمه شخص ثالث داشته باشند.

  مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث کوثر (بدون کروکی):

  در صورتی که نیازی به ارائه کروکی نباشد، بیمه‌گذار باید بلافاصله بعد از تصادف به مراکز پرداخت مراجعه کرده و با ارائه مدارک زیر، اعلام خسارت کند:

  • اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه؛
  • اصل و تصویر کارت خودرو و گواهی‌نامه طرفین حادثه.

  مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث کوثر (با کروکی):

  در صورت لزوم ارائه کروکی، بیمه‌گذار باید حداکثر ظرف ۵ روز اعلام خسارت کرده و مدارک زیر را به بیمه‌گر ارائه کند:

  • اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین تصادف؛
  • اصل و تصویر کارت خودرو و گواهی‌نامه طرفین تصادف؛
  • اصل و تصویر کارت ملی طرفین تصادف؛
  • سند مالکیت خودروی زیان‌دیده؛
  • برگه بازجویی طرفین حادثه و گزارش کارشناس رسمی دادگستری (در صورتی که کروکی، غیرسازشی باشد).

  مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث کوثر:

  برای پرداخت خسارت جانی بیمه شخص ثالث کوثر نیز باید بلافاصله پس از تصادف اقدام شود. مدارک لازم برای این‌کار، به شرح زیر است:

  • اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه؛
  • اصل و تصویر کارت خودرو و گواهی‌نامه طرفین حادثه.
 • خرید بیمه شخص ثالث از ازکی این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی بیمه کوثر و در هر ساعت از شبانه‌روز، بیمه‌نامه خود را خریداری یا تمدید کنید. همچنین قبل از خرید هم می‌توانید به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان، شرایط و قیمت شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید.

  به‌علاوه می‌توانید یادآور تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث را هم فعال کنید تا در زمان لازم، تمدید بیمه شخص ثالث را فراموش نکنید. در کنار همه این موارد، ازکی برای تسهیل خرید و تمدید بیمه نامه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای کاربران خود فراهم کرده است. این روش با پرداخت بخشی از هزینه بیمه شخص ثالث شما صادر شده و مابقی هزینه بیمه نامه طی ماه های آینده دریافت می‌گردد. 

کوثر از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

برای گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث کوثر، دو راه وجود دارد: شما می‌توانید به دفاتر نمایندگی یا شعب بیمه کوثر در سراسر کشور مراجعه کنید یا با آن‌ها تماس بگیرید. همچنین، راهی سریع‌تر و آسان‌تر، گرفتن استعلام آنلاین از طریق وب‌سایت ازکی است که امکان مقایسه خدمات و قیمت‌ها را به شما می‌دهد.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث کوثر شامل تخفیف عدم خسارت از سال دوم تمدید بیمه‌نامه، که از ۵٪ شروع می‌شود و ممکن است در شرایط خاصی، جریمه‌های دیرکرد را نیز ببخشد تا بیمه‌گذار بتواند با همان نرخ مصوب بیمه خود را تمدید یا خریداری کند.

پوشش‌های اصلی بیمه شخص ثالث کوثر شامل پوشش‌های مالی برای خسارت‌های وارده به اموال اشخاص ثالث، پوشش‌های جانی برای آسیب‌های بدنی یا فوت اشخاص ثالث، و پوشش‌های مربوط به حوادث راننده مقصر می‌شود که به صورت اضافی خریداری می‌شوند.