بیمه عمر پارسیان

بیمه پارسیان یکی از شرکت‌های بیمه معتبر است که با سطح توانگری یک، در زمینه همه بیمه‌ها از جمله بیمه عمر فعالیت می‌کند. 

اگر قصد خرید بیمه عمر را دارید، بهتر است شرکت‌های معتبر بیمه را از نظر شرایط، میزان سود و ... مقایسه کنید تا بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب کنید. 

به همین دلیل ما در این بخش به بررسی بیمه عمر پارسیان می‌پردازیم و نحوه خرید و استعلام بیمه عمر در بیمه پارسیان و سایر شرکت‌های بیمه را توضیح می‌دهیم.

پوشش‌های بیمه عمر پارسیان

در بیمه عمر پارسیان بیمه‌گذار بر اساس قرارداد، مبلغی تعیین شده را در اقساط مشخص پرداخت ‌می‌کند. این پرداخت‌ها تا زمان معین ادامه خواهد داشت و در صورت بروز اتفاقاتی مثل: مرگ، بیماری لاعلاج یا احتیاج شخص به مراقبت‌های ویژه پزشکی، شرکت بیمه وظیفه دارد سرمایه بیمه‌شده را به شکل یک جا یا مستمری به او یا به شخصی که تعیین کرده است، بپردازد. 

همچنین با داشتن بیمه عمر به جز استفاده از پوشش‌ها، امکان ایجاد یک سرمایه گذاری مناسب هم به وجود خواهد آمد.

سرمایه فوت به صورت طبیعی، سرمایه فوت در اثر حادثه، غرامت ازکارافتادگی، درمان امراض خاص، هزینه پزشکی ناشی از حادثه و معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی پوشش‌های اصلی و اضافی بیمه عمر پارسیان است.

طرح‌های بیمه عمر پارسیان

در حال حاضر بیمه عمر پارسیان در قالب سه طرح کلی بیمه عمر ساده، بیمه عمر مانده بدهکار و بیمه عمر و سرمایه گذاری ارائه می‌شود.

1) بیمه عمر ساده پارسیان

با خرید یک بیمه‌ عمر ساده از بیمه پارسیان، شما سرمایه‌ای را برای تأمین مالی خانواده خود برای مدت معینی بین 5 تا 15 سال تعیین می‌کنید. در صورت فوت در مدت تعیین شده، بلافاصله سرمایه بیمه به کسانی که از قبل تعیین کرده‌اید پرداخت خواهد شد. 

همچنین نحوه پرداخت این حق بیمه به انتخاب شما می‌تواند به دو صورت سالانه و یکجا باشد.

ویژگی‌های بیمه‌نامه عمر ساده زمانی:

 • تعیین سرمایه فوت از 5 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان
 • استفاده از مزایای این پوشش از سن 15 تا 65 سالگی
 • بهره‌مندی از پوشش‌ بیمه‌ای از 5 تا 15 سال. (البته مجموع سن بیمه‌شده و مدت بیمه‌نامه نباید از 70 سال بیشتر باشد)
 • تعیین سرمایه بیمه‌نامه و حق بیمه به صورت ثابت یا افزایشی (10% افزایش سالانه)
 • پرداخت سرمایه در صورت فوت بیمه‌شده به هر علت
 • امکان پرداخت سرمایه به صورت مستمری
 • معافیت مالیاتی و معافیت از قوانین انحصار وراثت

2) بیمه عمر مانده بدهکار پارسیان

افرادی که از موسسات اعتباری یا بانک‌ها وام دریافت کرده‌اند، می‌توانند از بیمه عمر مانده بدهکار استفاده کنند. در این بیمه اگر فرد در طول مدت وام فوت کند، پرداخت بقیه اقساط وام او (به صورت یک‌جا) به عهده بیمه عمر پارسیان خواهد بود.

3) بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان یکی از زیرمجموعه‌های بیمه عمر پارسیان است. در پایان مدت این بیمه‌نامه، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری به اضافه سود تضمینی و سود مشارکت در منافع، به شما پرداخت می‌شود.

در صورت فوت بیمه‌شده در مدت بیمه هم سرمایه بیمه‌ به بازماندگان یا افراد تعیین شده، پرداخت خواهد شد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان شامل 3 طرح ویژه می‌شود. توجه داشته باشید که در تمامی این طرح‌ها، پوشش‌ها، سقف تعهدات و میزان سود یکسان بوده و فقط برخی از شرایط خرید بیمه‌نامه متفاوت است.

طرح جامع خانواده پارسیان:

در این طرح سرپرست خانواده می‌تواند به عنوان بیمه‌گذار، اعضای خانواده خود را (حداکثر تا 4 نفر) تحت پوشش یک بیمه‌نامه عمر قرار دهد. در طرح خانواده بیمه عمر پارسیان برای کل اعضای خانواده فقط یک حق بیمه پرداخت می‌شود اما همه اعضا می‌توانند به صورت مجزا از پوشش‌های بیمه عمر استفاده کنند.

همچنین در این بیمه اگر سرپرست خانواده یا همان بیمه‌شده اول، زودتر از بیمه‌شده دوم فوت کند، بیمه‌نامه بدون نیاز به پرداخت حق بیمه ادامه پیدا می‌کند.

طرح بیمه سنوات کارکنان:

در این طرح كارفرما می‌تواند با پرداخت حق بیمه سالانه معادل پایه حقوق كاركنان خود برای آن‌ها بیمه عمر خریداری کند. در این حالت کارمندان به جز امکان استفاده از پوشش‌های بیمه عمر، می‌توانند از یک پس انداز و سرمایه گذاری خوب در زمان بازنشستگی یا قطع همكاری برخوردار شوند.

طرح ویژه کودکان:

در این طرح والدین می‌توانند با پرداخت حق بیمه به صورت یکجا در ابتدای قرارداد، یک بیمه‌نامه عمر برای تأمین نیازهای آتی فرزندانشان خریداری کنند. در طرح کودکان بیمه عمر پارسیان، بیمه‌شده (فرزند) می‌تواند به جز سرمایه گذاری، از پوشش‌های بیمه عمر در مدت بیمه‌نامه استفاده کند.

مزایای بیمه عمر پارسیان

با خرید هر کدام از طرح‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد.

 • بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای از بدو تولد تا 70 سالگی
 • تعیین سرمایه فوت از حداقل 3 میلیون تومان تا سقف 400 میلیون تومان
 • تعیین حق‌بیمه و نحوه پرداخت آن به انتخاب شما (ماهانه، 3ماهه، 6ماهه، یک ساله و یک جا)
 • تعلق گرفتن سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به مبلغ اندوخته بیمه‌نامه
 • محاسبه سود به صورت روزشمار 
 • دریافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق ‌بیمه زودتر از تاریخ سررسید
 • عدم وجود جریمه دیرکرد در پرداخت حق ‌بیمه
 • امکان دریافت اندوخته بیمه‌نامه عمر و سرمایه گذاری بصورت یکجا و یا در قالب مستمری در پایان قرارداد
 • امکان برداشت از اندوخته بیمه‌نامه بعد از سال دوم (تا 50 درصد اندوخته)
 • دریافت وام، بدون ضامن و وثیقه از بیمه پارسیان تا سقف 90% ارزش بیمه‌نامه
 • کمک هزینه درمانی برای امراض خاص مثل انواع سرطان‌ها، سکته قلبی و مغزی، عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن تا سقف 30 میلیون تومان
 • دریافت هزینه پزشکی ناشی از حادثه تا سقف 40 میلیون تومان
 • دریافت سرمایه تا 4 برابر سرمایه اصلی قرارداد درصورت فوت بر اثر حادثه
 • دریافت غرامت نقض عضو یا ازکارافتادگی دائم ناشی از وقوع حادثه
 • ادامه پوشش بیمه‌ای و معافیت از پرداخت حق بیمه‌ها در صورت از کارافتادگی دائم و کامل

معایب بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان در کنار مزایایی که برای آن ذکر کردیم، معایبی هم دارد:

 • در بیمه عمر پارسیان پوشش بیماری‌های خاص و پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه از سن 16 سالگی آغاز می‌شود. یعنی بیمه‌شده‌هایی با سن کمتر از 16 سال نمی‌توانند از این دو پوشش استفاده کنند.
 • در بیمه عمر پارسیان محدودیت سنی تا 75 سالگی وجود دارد اما در برخی از بیمه‌ها مثل بیمه ایران افراد تا سن 106 سالگی هم می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر باشند. 
 • سود قطعی بیمه عمر پارسیان در دو سال گذشته نسبت به برخی از شرکت‌های بیمه کمتر بوده است.

سود بیمه عمر پارسیان

بسیاری از افراد با هدف سرمایه گذاری و به دلیل سود بیمه عمر به سراغ خرید این بیمه می‌روند. به همین علت بهتر است قبل از خرید بیمه عمر، سود شرکت‌های مختلف بیمه را بررسی و با هم مقایسه کنیم.

در بیمه عمر پارسیان هم مانند تمامی شرکت‌های بیمه دو نوع سود به بیمه‌نامه‌های عمر تعلق می‌گیرد: سود تضمینی و سود مشارکت در منافع.

سود تضمینی سود ثابت و تضمین‌شده‌ای است که بیمه مرکزی آن را تعیین می‌کند و همه شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت آن هستند. سود تضمینی در دو سال اول بیمه‌نامه 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و سال‌های بعد 10 درصد است.

برخلاف سود تضمینی، سود مشارکت در منافع یا همان سود مرکب، میزان ثابت و مشخصی ندارد و در تمام شرکت‌های بیمه متفاوت است. ضمناً این سود قابل پیش بینی نیست و فقط می‌توان بر اساس سود شرکت‌های بیمه در سال‌های قبل، بهترین بیمه عمر را از نظر میزان سود انتخاب کرد.

در جدول زیر سود قطعی (یعنی مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع) را که بیمه‌گذاران بیمه عمر پارسیان در سال‌های قبل دریافت کرده اند مشاهده می‌کنید.

سالسود قطعی بیمه عمر پاسارگاد
139126.7 درصد
139224 درصد
139323 درصد
139420.1 درصد
139523 درصد
139618 درصد
139719 درصد

هزینه بیمه عمر پارسیان

در بیمه عمر برخلاف سایر رشته‌های بیمه، حق بیمه مشخصی وجود ندارد. یعنی مبلغ حق بیمه یا همان هزینه بیمه عمر به توانایی مالی افراد و مبلغ موردنظر آنها برای سرمایه گذاری در بیمه عمر بستگی دارد.

حداقل حق بیمه ماهانه در بیمه عمر پارسیان، 30 هزار تومان است. البته طبیعی است که هر چه میزان حق بیمه پرداختی بیشتر باشد، اندوخته نهایی یا همان سرمایه بیمه عمر بیشتر می‌شود. 

سرمایه نهایی بیمه عمر پارسیان هم به سن بیمه‌شده، میزان سرمایه اولیه، مدت زمان قرارداد و عوامل دیگر بستگی دارد.

شما می‌توانید بعد از انتخاب مبلغ حق بیمه مورد نظر خود، از طریق تماس با مشاوران ازکی، از میزان سرمایه بیمه عمر خود در پایان قرارداد یا ارزش بازخرید بیمه‌نامه در سال‌های مختلف آن مطلع شوید.

استعلام بیمه عمر پارسیان

همانطور که گفتیم برای انتخاب بهترین بیمه عمر شما به استعلام بیمه عمر از شرکت‌های معتبر بیمه نیاز دارید تا بعد از مقایسه پوشش‌ها، شرایط، میزان سود و ... در شرکت‌های مختلف، بهترین بیمه را با توجه نیازهای خود انتخاب و خریداری کنید.

در ازکی امکان استعلام بیمه عمر همه شرکت‌های مطرح در زمینه این بیمه مثل بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه ایران، بیمه کارآفرین، بیمه پارسیان و ... وجود دارد.

خرید آنلاین بیمه عمر پارسیان

شما می‌توانید از طریق ازکی، علاوه بر استعلام قیمت و شرایط بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه، خرید خود را به صورت آنلاین و به شکلی بسیار سریع و راحت انجام بدهید.

همچنین قبل از خرید بیمه عمر، در ازکی امکان دریافت مشاوره تخصصی و جامع هم وجود دارد. یعنی شما می‌توانید پس از ثبت سفارش در سایت ازکی و یا از طریق تماس مستقیم با کارشناسان ازکی، مشاوره رایگان و تخصصی دریافت کنید و بهترین بیمه عمر را انتخاب کنید.