ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث پارسیان

شرکت بیمه پارسیان را سهام‌داران بزرگی مانند گروه مالی بانک پارسیان و شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر در 28 اردیبهشت ماه 1382 تاسیس کرده‌اند. از آن سال تاکنون، این شرکت بیمه خصوصی توانسته است حدود 5٫1 درصد از بازار خرید بیمه شخص ثالث کشور را به خود اختصاص دهد و به عنوان یکی از بیمه‌های توانگر در ایران شناخته شود. بیمه پارسیان 73 شعبه و 2030 نمایندگی در سراسر کشور دارد و 5٫1 درصد از بازار خرید بیمه شخص ثالث در ایران به خود اختصاص داده است. این شرکت در کلیه رشته‌های بیمه خود، خدماتی از جمله فروش بیمه شخص ثالث با اعتبار 3، 6 و 9 ماهه ارائه می‌کند.

چرا بیمه شخص ثالث پارسیان را انتخاب کنیم؟

برخی از مهم‌ترین مزایای بیمه شخص ثالث پارسیان، عبارت‌اند از:

 • این بیمه‌نامه پوشش‌های متنوعی ارائه می‌کند که هر کدام به نوعی می‌توانند خسارات جانی و مالی سرنشینان خودروی حادثه‌دیده را جبران کنند؛
 • یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه شخص ثالث پارسیان، خدمات‌رسانی و پشتیبانی فنی این شرکت است؛
 • شرکت پارسیان سیستم‌هایی برای پرداخت سریع و آسان خسارت، طراحی کرده است؛
 • بیمه‌گذاران می‌توانند از تخفیف‌های ویژه‌ای که برای بیمه‌نامه طراحی شده است، استفاده کنند؛
 • شرکت پارسیان به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های بیمه در ایران شناخته می‌شود؛
 • خدماتی مثل خرید بیمه‌نامه و پیگیری خسارات، به‌صورت آنلاین قابل‌دسترس است.
پوشش‌های بیمه شخص ثالث پارسیان

بیمه شخص ثالث پارسیان

نوع پوشش‌ها و میزان تعهد شرکت بیمه به جبران خسارت بیمه‌گذاران در شرایط مختلف، در بیمه‌نامه درج می‌شود و بیمه‌گزار متعهد است که تا سقف مشخص‌شده، خسارات وارده را جبران کند. پوشش‌های اصلی بیمه شخص ثالث پارسیان، به شرح زیر است:

 

 • پوشش خسارت مالی: جبران خسارات ناشی از آسیب‌های وارده به اموال شخص ثالث؛
 • پوشش خسارت جانی: جبران خسارات ناشی از فوت، نقص عضو یا ازکارافتادگی؛
 • پوشش حوادث راننده: جبران خسارات جانی راننده.
 • برای اطلاع از شرایط و پوشش‌های بیمه شخص ثالث پارسیان، کافی است وارد وب‌سایت ازکی شوید و با وارد کردن مشخصات خودرو و بیمه‌نامه قبلی، درباره قیمت بیمه شخص ثالث، تخفیف‌ها و پوشش‌های آن اطلاعات کامل را به دست آورید. همچنین با استفاده از شماره پلاک و کد ملی، از امکان استعلام بیمه شخص ثالث ازکی برای اطلاع از سوابق بیمه‌نامه ماشین استفاده کنید.

 • هر سال محاسبه قیمت بیمه ثالث پارسیان با توجه به نرخ پایه بیمه شخص ثالث اعلام‌شده توسط بیمه مرکزی انجام می‌شود و عوامل زیر بر آن تاثیر می‌گذارد:


  نوع، کاربری و سال ساخت خودرو؛
  استفاده یا عدم استفاده از بیمه‌نامه ثالث در سال قبل؛
  تخفیف‌های بیمه شخص ثالث پارسیان؛
  پوشش‌های مالی بیمه ثالث پارسیان؛
  جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث پارسیان؛
  مدت زمان بیمه شخص ثالث پارسیان.

 • با خرید بیمه شخص ثالث پارسیان از ازکی دیگر نیازی نیست نگران پرداخت هزینه بیمه شخص ثالث خود باشید! ازکی برای تسهیل شرایط، خرید بیمه اقساطی بیمه شخص ثالث را فراهم کرده است. از مهم‌ترین مزایای خرید بیمه شخص ثالث پارسیان این است که می توانید تنها با پرداخت بخشی از هزینه، بیمه‌نامه خود را دریافت و مابقی هزینه را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

 • تخفیف عدم خسارت بیمه پارسیان می‌تواند در زمان تمدید بیمه شخص ثالث، از 5 درصد در سال اول تا حداکثر 70 درصد در سال چهاردهم و بیشتر، قیمت بیمه شخص ثالث پارسیان را برای شما کاهش دهد. در نتیجه در زمان محاسبه بیمه ثالث، شما مبلغ کمتری را از نرخ مصوب بیمه مرکزی پرداخت خواهید کرد. دارندگان ماشین‌های صفر نیز می‌توانند تا 3 ماه پس از تحویل ماشین، خرید بیمه شخص ثالث پارسیان را با 5 درصد تخفیف انجام دهند.

 • برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پارسیان باید حداکثر تا 5 روز پس از وقوع حادثه به یکی از شعبه‌های بیمه پارسیان مراجعه کنید. برای خسارت‌های کمتر از ۲۰ میلیون تومان، در صورتی که هر دو طرف حادثه تحت‌پوشش بیمه شخص ثالث بوده، گواهی‌نامه معتبر داشته باشند و در مورد حادثه اختلاف‌نظری نداشته باشند، می‌توانند بدون نیاز به کشیدن کروکی برای دریافت خسارت اقدام کنند.

  مراحل و مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بدون کروکی

  1. مراجعه همزمان وسیله نقلیه هر دو طرف حادثه به شعب پرداخت خسارت بیمه پارسیان
  2. تحویل مدارک زیر به واحد پذیرش برای تشکیل پرونده:
   • کد یکتای بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
   • گواهینامه دو طرف حادثه به همراه کارت ملی آنها
   • کارت ماشین یا سند خودرو دو طرف حادثه
  3. تکمیل فرم اعلام و تسویه خسارت مالی
  4. امضاء فرم مدارک لازم برای تسویه خسارت
  5. کارشناسی خودرو مورد حادثه توسط کارشناس شرکت بیمه‌گر و تأیید مبلغ خسارت وارده و اعلام مبلغ به زیان‌دیده
  6. امضای برگ رسید تسویه خسارت

  مراحل و مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی با کروکی سازشی

  برای دریافت خسارت بدون کروکی در بیمه شخص ثالث پارسیان ، لازم است تمام مراحل گفته‌شده در بالا انجام شود؛ با این تفاوت که تنها حضور فرد زیان‌دیده در شعبه پرداخت خسارت کافی است.

  مراحل و مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی با کروکی غیر سازشی

  • درخواست ترسیم کروکی توسط افسر کاردان و مراجعه به مراجع قضایی
  • مراجعه زیان‌دیده به نزدیک‌ترین شعبه بیمه پارسیان در محدوده جغرافیایی تصادف
  • تحویل مدارک زیر به واحد پذیرش برای تشکیل پرونده:
   • کد یکتا بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
   • گواهی‌نامه، کارت ماشین و یا سند خودرو دو طرف حادثه
   • اصل کروکی که توسط افسر تصادفات و اداره راهنمایی رانندگی مهر و تأیید شده باشد
   • گزارشات پاسگاه یا کلانتری منطقه
   • برگه‌های بازجویی دو طرف حادثه و به‌خصوص قبول تقصیر از طرف راننده مورد بیمه
  • تکمیل فرم اعلام و تسویه خسارت مالی
  • امضای فرم مدارک لازم برای تسویه خسارت
  • کارشناسی خودرو مورد حادثه توسط کارشناس شرکت بیمه و تأیید مبلغ خسارت واردشده و اعلام مبلغ به زیان‌دیده
  • امضای برگ رسید تسویه خسارت

  مراحل و مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی

  برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث پارسیان علاوه بر مراحل گفته‌شده در مطلب بالا، باید فرم «اعلام خسارت جانی»، «درخواست مدارک از مراجع ذی‌صلاح قضایی» و «درخواست مدارک از مراکز درمانی» را دریافت و تکمیل کنید. بعد از تحویل مدارک پزشکی مراکز درمانی و مدارک پزشکی قانونی به واحد پذیرش، شرکت بیمه پارسیان خسارت‌ جانی را بررسی و مبلغ آن را اعلام می‌کند.


   

 • اگر در زمان خرید بیمه شخص ثالث پارسیان، به مشاوره نیاز دارید و نمی‌دانید که گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌اید یا نه، می‌توانید با کارشناسان ما در ازکی تماس بگیرید و از مشاوره بی‌طرفانه آن‌ها استفاده کنید. به علاوه با مراجعه به وبسایت ازکی، خدمات و پوشش‌های بیمه پارسیان را با دیگر برندها مقایسه کرده و در نهایت بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

پارسیان از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

خب، خیلی ساده است. فقط کافیه سری به سایت ازکی بزنی و اطلاعات ماشینت رو وارد کنی. چه شماره پلاکت باشه، چه کد ملی، همه‌شو می‌تونی استفاده کنی تا هم قیمت بیمه رو ببینی، هم تخفیف‌ها و پوشش‌هایی که داره. راستی، اگه بیمه قبلی هم داشتی، اون اطلاعاتشم بده، کمک می‌کنه بهتر جلو بری.

اینجا یه سری چیزا تو قیمت‌گذاری نقش دارن. از جمله نوع ماشینت، سال ساختش، اینکه سال قبل بیمه داشتی یا نه، تخفیف‌های بیمه شخص ثالث پارسیان، پوشش‌های مالی که انتخاب می‌کنی، جریمه دیرکرد اگه داشته باشی و مدت زمان بیمه‌نامه‌ات.

پارسیان خیلی چیزا رو زیر پوشش می‌بره. اگه به خودرو یا اموال شخص دیگه‌ای آسیب برسه، پوشش خسارت مالی داریم. اگه مسئله جانی باشه، مثل فوت یا نقص عضو، اونم پوشش داره. حتی راننده هم تو حوادث مختلف پوشش داده می‌شه.

اول از همه، بعد از اتفاق، نباید زیادی وقت بگذره. حداکثر 5 روز وقت داری به یکی از شعبه‌های پارسیان سر بزنی. مدارکتو باید همراه داشته باشی، مثل کد بیمه‌نامه، گواهی‌نامه، کارت ماشین، و این جور چیزا. اگه خسارتت کمتر از حدی باشه و شرایط خاصی داشته باشی، ممکنه نیازی به کروکی هم نباشه.