ازکی
 ازکی
خدمات دفترچه تامین‌اجتماعی

درباره بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی شناخته‌شده‌ترین و البته پرکاربرترین بیمه ایران است. بسیاری از افراد چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم تحت پوشش این بیمه هستند. بیمه تامین اجتماعی یک بیمه پایه است که افراد می‌توانند از بدو تولد تا بازنشستگی تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

شرایط برخورداری از بیمه تامین اجتماعی

افراد در شرایط مختلفی می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند. شما می‌توانید از طریق کارفرما بیمه شوید و یا به صورت خویش‌فرما خود را بیمه کنید. در این حالت شما بیمه شده اصلی هستید. اگر شما از طرف والدین، فرزندان یا همسر خود تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید شما بیمه شده فرعی هستید. زمانی که شما تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید، یک شماره 10 رقمی منحصر به فرد تحت عنوان شماره بیمه به شما تعلق می‌گیرد که برای استعلام بیمه و سوابق و خدمات مربوط به این بیمه به آن نیاز دارید.

خدمات مختلف بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی طرف قرارداد بسیاری از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها است. این بیمه به عنوان بیمه پایه بخشی از هزینه درمانی را کم می‌کند و در کنار بیمه تکمیلی می‌تواند هزینه را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

در سایت تامین اجتماعی شما می‌توانید به راحتی بیمه خود را استعلام کنید، سوابق و اطلاعات بیمه خود را ببینید و درخواست‌های مختلف مانند تمدید یا تعویض دفترچه را ثبت کنید. برای این کار شما نیاز به کد ملی، شماره شناسنامه و یک شماره همراه که به نام خودتان باشد دارید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

با استفاده از خدمات آنلاین بیمه تامین اجتماعی و سایت ازکی، شما می‌توانید به راحتی به سوابق بیمه خود دسترسی داشته باشید. سوابق بیمه‌ای شما به تفکیک سال  و ماه و مدت کار نمایش داده می‌شوند.

خدمات دفترچه بیمه تامین اجتماعی

با استفاده از خدمات آنلاین شما می‌توانید دفترچه جدید صادر کنید و یا دفترچه قبلی خود را تعویض یا تمدید کنید. همچنین به تازگی امکان استفاده از نسخه الکترونیک با داشتن کد ملی نیز فراهم شده است. با استفاده از نسخه الکترونیک حتی اگر دفترچه خود را فراموش کردید می‌توانید از خدمات تامین اجتماعی در زمان ویزیت و خرید دارو استفاده کنید.

خدمات آنلاین ازکی در زمینه بیمه تامین اجتماعی

شما در سایت ازکی می‌توانید با داشتن اطلاعاتی مانند شماره بیمه، کد ملی و شماره تلفن ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی، به راحتی به خدمات مختلف این سازمان دسترسی داشته باشید. برای مثال می‌توانید درخواست صدور دفترچه بیمه ثبت کنید و یا دفترچه فعلی خود را تمدید کنید.