جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه عمر آسیا

تنوع طرح‌های بیمه عمر آسیا باعث شده تا این محصول به یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت آسیا تبدیل شود. بیمه آسیا در سال 97، 6% از فروش بیمه عمر را به خود اختصاص داده و رشد 32 درصدی را تجربه کرده است. در این مطلب به معرفی سه طرح اصلی بیمه عمر آسیا، قیمت، شرایط خرید، محدودیت سنی، نحوه استعلام بیمه عمر آسیا و ... پرداخته‌ایم.

طرح‌های بیمه عمر آسیا

بیمه عمر در حالت کلی به دو دسته تقسیم می‌شود؛ بیمه عمر و حوادث، بیمه عمر و پس‌انداز. مزیت بیمه عمر و پس‌انداز نسبت به بیمه عمر و حوادث این است که صاحب بیمه می‌تواند مبلغی را در بیمه عمر خود پس‌انداز کند و حتی در زمان حیات هم از آن استفاده کند. 

مزایای بیمه عمر و پس‌انداز:

 • پوشش فرعی ( بیماری‌های خاص، نقص عضو، هزینه پزشکی و ... )
 • امکان پس‌انداز بخشی از حق‌بیمه بعنوان اندوخته
 • امکان استفاده از اندوخته حتی در زمان حیات
 • و ...

طرح‌های بیمه عمر آسیا شامل موارد زیر است:

 • بیمه‌نامه مختلط عمر و پس‌انداز (فروش این بیمه متوقف شده و تنها افرادی از آن استفاده می‌کنند که در گذشته این بیمه را خریداری کرده‌اند.)
 • بیمه‌نامه جامع عمر و پس‌انداز
 • بیمه‌نامه جامع مهر آسیا

طرح جامع عمر و پس‌انداز 

همانطور که در مطالب قبلی بیان شد، از مزایای این بیمه این است که امکان پس‌انداز و تشکیل سرمایه را دارد. همچنین متقاضی می‌تواند پوشش‌های فرعی را در آن انتخاب کرده و از مزایای دیگر آن بهره‌مند شود.

پوشش تکمیلی بیماری‌های خاص

بیماری‌های خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر)، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن در این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد. 

بیمه‌شده پس از ابتلا به یکی از این بیماری‌ها و تایید آن به وسیله پزشک معتمد بیمه، می‌تواند سرمایه مشخص شده را از بیمه دریافت کند.

در بیمه عمر آسیا استفاده از این پوشش دارای دوره انتظار 6 ماهه است و بیمه‌شده باید بین 10 تا 60 سال سن داشته باشد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر ازکارافتادگی کامل ودائم

اگر بیمه‌شده در اثر حادثه دچار ازکارافتادگی دائم یا کامل شود از پرداخت حق‌بیمه معاف می‌شود. محدودیت سنی برای استفاده از این پوشش بین 18 تا 55 سال است. 

اگر فرد در اثر بیماری دچار ازکارافتادگی شده باشد، بیماری باید یک‌سال پس از تاریخ شروع بیمه ایجاد شده باشد. در نتیجه دوره انتظار معافیت از پرداخت حق‌بیمه در اثر بیماری یک‌سال است.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

برای دریافت هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه باید صورت حساب مبالغ پرداخت شده را به شرکت بیمه تحویل دهید. تمام حوادثی در هفت روز متوالی اتفاق می‌افتد مجموعا یک حادثه محسوب می‌شود. محدودیت سنی استفاده از این پوشش بین 10 تا 70 سال است.

طرح حامی بیمه عمر مهر آسیا

طرح بیمه عمر مهر در انحصار شرکت بیمه آسیا قرار دارد و پوشش‌های متنوعی به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد. یکی از مزایای این بیمه‌نامه این است که دو نفر به‌طور همزمان می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند. بعضی از مزایای طرح حامی آسیا شامل موارد زیر است:

 1. پوشش همزمان دو بیمه‌شده با دریافت یک حق بیمه
 2. برخورداری همزمان از مزاياي بيمه‌ای و پس اندازی
 3. پوشش بیمه‌شده دوم بدون دریافت هزینه
 4. ارائه پوشش‌های بیمه‌ای مستقل به هر دو بیمه‌شده
 5. امکان جایگزینی بیمه شده دوم در طول مدت بیمه‌نامه، درصورت حیات بیمه‌شده اول و بدون پرداخت حق بیمه اضافی
 6. امکان تعدیل حق بیمه و سرمایه فوت و یا سایر پوشش‌های تکمیلی برای هر دو بیمه‌شده
 7. امکان تعیین ذینفع مستقل برای هریک از بیمه‌شدگان درصورت فوت
 8. امکان صدور بیمه‌نامه برای دو بیمه شده به نفع یکدیگر
 9. پرداخت وام به بیمه‌گذار یا امکان برداشت از محل اندوخته بیمه‌نامه
 10. پرداخت سود مشارکت در منافع
 11. برخورداری از معافیت‌های مالیاتی طبق قانون مالیات‌های مستقیم

پوشش‌هایی که بین طرح مهر و طرح جامع آسیا مشترک است

با توجه به اینکه در بیمه‌نامه جامع مهر آسیا دو نفر به عنوان بیمه‌شده امکان اخذ پوشش‌های بیمه‌ای را به طور مستقل دارند، این مدیریت درکنار پوشش اصلی فوت بیمه‌شدگان، پوشش‌های تکمیلی زیر را نیز طراحی نموده و به انتخاب بیمه‌شدگان و بیمه‌گذار ارائه می‌کند:

 1. پوشش تکمیلی بیمه عمر (فوت بیمه‌شدگان)
 2. پوشش تکمیلی فوت در اثر حادثه
 3. پوشش تکمیلی نقص عضو و ازکارافتادگی دائم (کلی و جزئی) ناشی از حادثه
 4. پوشش تکمیلی هزینه پزشکی ناشی از حادثه
 5. پوشش تکمیلی بیماری‌های خاص
 6. پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر فوت یا ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده اول

مزایا و معایب بیمه عمر آسیا

یکی از معایب بیمه عمر آسیا این است که برای استفاده از هر پوشش در هر طرح، محدودیت سنی خاصی لازم است. به علاوه برای استفاده از پوشش بیماری‌های خاص لازم است افراد مدارک پزشکی و صورت حساب پرداختی خود را به شرکت بیمه تحویل دهند و به میزانی که برای بیماری هزینه کرده‌اند، از بیمه خسارت بگیرند. در صورتی که در بعضی از شرکت‌های بیمه نیازی به ارائه صورت حساب برای دریافت خسارت بیماری نیست. در نتیجه بیمار می‌تواند قبل از این که اقدام به درمان کند و صورت‌حساب پرداختی داشته باشد، از شرکت بیمه خسارت دریافت کند. 

چطور بیمه عمر آسیا را آنلاین بخریم؟

ازکی در زمینه فروش آنلاین انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند. یکی از مزایای ازکی این است که امکان مقایسه طرح‌ها و قیمت‌ها را فراهم کرده و افراد می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت تماس بگیرند.

شما می‌توانید هریک از بیمه های عمر مورد نظر خود را را از طریق سایت ازکی و با دریافت مشاوره تخصصی کارشناسان بیمه‌ای آن خریداری کنید. برای دریافت مشاوره رایگان، آگاهی از آخرین تغییرات طرح‌های بیمه عمر، مقایسه و استعلام بیمه عمر همه شرکت‌های بیمه از طریق سایت ازکی اقدام کرده و یا با مشاوران ما تماس حاصل کنید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه عمر آسیا
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864
;