بیمه عمر پاسارگاد

در بیمه عمر، شرکت بیمه متعهد می‌شود در برابر دریافت حق‌بیمه‌ی مشخص، بعد از فوت بیمه‌گذار مبلغی به‌عنوان سرمایه یا مستمری به خانواده‌ی او پرداخت کند. حمایت‌های بیمه عمر فقط به بعد از فوت محدود نمی‌شود. مزایایی مثل اخذ وام بدون ضامن، امکان سرمایه‌گذاری، مستمری نقص عضو و ازکارافتادگی وپوشش امراض خاص از مواردی است که بیمه‌گذار در زمان حیات هم می‌تواند از آن استفاده کند.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=pasargad-life-insurance&utm_medium=linkbox&utm_campaign=ordibehesht98′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/life-insurance-icon-w.png’ background=’b30086′ pretext=’برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور’ text=’بیمه عمر پاسارگاد’ aftertext=’اینجا کلیک کنید.’]

بیمه عمر پاسارگاد چیست

بیمه پاسارگاد جزو شرکت‌هایی است که در حیطه بیمه عمر فعالیت می‌کند و جزو سه شرکت برتر در زمینه فروش بیمه عمر است. همچنین این شرکت بیشترین تعداد نماینده بیمه عمر را دارد.

توانگری مالی شرکت پاسارگاد در سطح یک قرار دارد. به این معنا که این شرکت توانایی مطلوبی در زمینه جبران خسارات مورد تعهد دارد.

بیمه عمر پاسارگاد یکی پرفروش‌ترین بیمه‌های عمر است که در قالب دو طرح کلی ارائه می‌شود: بیمه عمر به شرط فوت و بیمه عمر و تامین آتیه. در بیمه عمر پاسارگاد بجز پرداخت سرمایه فوت، پوشش‌های متنوعی مثل امراض خاص، تقص عض و از کارافتادگی، دریافت وام و … به مشتریان خود ارائه می‌شود. در ادامه مطلب به معرفی کامل بیمه عمر پاسارگاد پرداخته ایم.

بیمه پاسارگاد عمر به شرط فوت

در بیمه عمر به شرط فوت، تنها در صورت فوت بیمه‌گذار، سرمایه بیمه، به خانواده یا هر فردی که در بیمه‌نامه مشخص شده، پرداخت می‌شود. در نتیجه قبل از فوت بیمه‌گذار، شرکت بیمه هیچ سرمایه و پولی پرداخت نمی‌کند. نکته مهم این است که در بیمه عمر به شرط فوت، تنها تا 70 سالگی سرمایه فوت پرداخت می‌شود. در واقع مدت زمان بیمه‌نامه حداکثر تا 70 سالگی بیمه‌گذار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه شرط فوت شامل موارد زیر است:

بیمه عمر زمانی (بامدت محدود) با سرمایه ثابت

 • در این بیمه‌نامه، سرمایه بیمه در طول مدت بیمه تغییر نمی‌کند.
 • شرکت بیمه در صورت فوت بیمه‌گذار، سرمایه فوت مشخصی به خانواده (یا هر فردی که به عنوان ذینفع در بیمه‌نامه مشخص شده)، پرداخت می‌کند.
 • این نوع بیمه‌نامه به دو صورت انفرادی و گروهی صادر می‌گردد.

بیمه عمر زمانی (بامدت محدود) با سرمایه نزولی

 • این نوع بیمه‌نامه، به صورت مستقل و یا مکمل بیمه عمر صادر می‌شود.
 • بیمه‌ای است که با هدف حمایت شخص بیمه شده در مقابل بدهی‌های او طراحی گردیده.
 • مبلغ بیمه سال به سال نسبت به مبلغ اولیه بیمه‌نامه کاهش می‌یابد و سرانجام درتاریخ انقضاء بیمه‌نامه به صفر می‌رسد.
 • این نوع بیمه‌نامه که به بیمه عمر مانده بدهکار نیز معروف است در بیمه پاسارگاد به صورت انفرادی و گروهی عرضه می‌شود.

بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد

در بیمه عمر و تامین آتیه علاوه بر این که در صورت فوت بیمه‌گذار سرمایه فوت به خانواده او پرداخت می‌شود، در صورت حیات و با انقضای مدت بیمه‌نامه، اندوخته مشخصی به شخص بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد. همچنین بیمه‌گذار می‌تواند هر زمان که خواست بیمه را بازخرید کند و به ازای سرمایه‌ای که در قالب حق‌بیمه وسپرده جمع شده، از شرکت مبلغی را دریافت کند.

پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد

متقاضیان بیمه عمر و تامین آتبه پاسارگاد تا سن 65 سالگی می‌توانند این بیمه را تهیه کنند. مدت بیمه‌نامه از 5 تا 30 سال متغیر است.

اگر می‌خواهید بیمه عمر پاسارگاد را تهیه کنید و تمایل به پرداخت حق‌بیمه ندارید می‌توانید با حداقل 500 هزارتومان سپرده، بیمه عمر را خریداری کنید. همچنین اگر بجز پرداخت حق‌بیمه، مبلغی را بعنوان سپرده سرمایه‌گذاری کنید، می‌تواندی از مزایای بیشتری بهره‌مند شوید و اندوخته خود را افزایش دهید. حداقل سپرده برای افرادی که حق‌بیمه هم پرداخت می‌کنند 200 هزار تومان است.

 • امکان دریافت وام بدون ضامن
 • امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی sos
 • پرداخت هزینه های پزشکی تا سقف مشخص
 • پوشش آتش سوزی برای منزل بیمه شده تا سقف 500 میلیون تومان
 • اعطای تخفیفات مختلف به دارندگان بیمه عمر به منظور خرید سایر محصولات بیمه‌ای
 • پوشش نقص عضو در اثر حادثه
 • پوشش امراض خاص
 • پوشش فوت بر اثر حادثه یا فوت طبیعی
 • و ….

شرایط بیمه عمر پاسارگاد

مزایای بیمه عمر پاسارگاد شامل موارد زیر است:

 1. در این بیمه‌نامه سرمایه بیمه عمر، ضریبی از حق‌بیمه خواهد بود.‌ این ضریب می‌تواند 120، 150، 180، 210، 240، 270، 300، 330 و 360 برابر انتخاب گردد.
 2. برای کاهش اثر تورم و افزایش سرمایه فوت، می‌توان این مبلغ را با نرخ 3، 5، 7 و 10 درصد افزایش داد.
 3. برای افزایش سرمایه بیمه و کاهش اثر تورم، حق بیمه به میزان ۳، ۵، ۷، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ درصد، قابل افزایش است.
 4. حق بیمه این قرارداد می‌تواند به روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت گردد.
 5. مدت بیمه‌نامه می‌تواند از ۵ سال تا ۳۰ سال درخواست گردد.
 6. اندوخته حاصل شده از محل بیمه‌نامه متعلق به بیمه‌گذار است و در طول مدت بیمه‌نامه وی حق دارد این اندوخته را به طور کامل برداشت (بازخرید) و یا به صورت وام دریافت نماید.‌ ( پس از سپری شدن ۶ ماه از زمان صدور و پرداخت حداقل ۶ ماه حق بیمه).

[color-box] لازم به ذکر است می‌توان افزایش حق بیمه را درخواست کرد ولی سرمایه بیمه عمر را ثابت نگه داشت و افزایش سرمایه درخواست نگردد.‌ این امر باعث می‌شود اندوخته ریاضی بیشتری در بیمه‌نامه ایجاد شود.‌ [/color-box]

بیمه عمر پاسارگاد
بیمه عمر پاسارگاد

تخفیف بیمه پاسارگاد

دارندگان بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه می‌توانند از 10 تا 40 درصد تخفیف ویژه در زمان خرید بیمه‌نامه‌های مختلف بهره‌مند شوند:

 • بدنه اتومبیل 10 تا 30 درصد
 • آتش سوزی منزل مسکونی 20 تا 40 درصد
 • بیمه حوادث انفرادی 20 تا 40 درصد
 • بیمه درمان مسافرتی 10 تا 30 درصد

تخفیف بیمه برای دارندگان بیمه عمر، به نسبت اندوخته و سرمایه متفاوت است.

وام بیمه عمر پاسارگاد

افرادی که بیمه عمر پاسارگاد دارند، می‌توانند بیش از یکبار وام دریافت کنند. البته به این شرط که ام قبلی را تسویه کرده باشند. همچنین باید بین تسویه وام قبلی و دریافت وام جدید یک ماه فاصله وجود داشته باشد.

افرادی که بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد را تهیه کرده اند می‌توانند بعد از گذشت 6 ماه از خرید بیمه، تا 90%  اندوخته بیمه عمر خود را از شرکت بیمه دریافت کنند. سود این وام تا 4% بیش از سود تضمینی در نظر گرفته می‌شود. بازپرداخت وام به شکل اقساطی و حداکثر در 60 ماه امکان پذیر است.

همانطور که قبلا گفته شد، اگر شما بجز پرداخت حق‌بیمه، مبلغی را سپرده‌گذاری کنید، از مزایای بیشتری بهره‌مند خواهید شد. به طور مثال می‌توانید 90% اندوخته و سپرده را 3 ماه بعد از خرید بیمه‌نامه دریافت کنید و در این صورت مجبور نیستید تا 6 ماه در اننتظار باشید.

شرکت پاسارگاد به کمک بیمه sos این امکان را فراهم کرده است که تا افرادی که اندوخته ریاضی آن‌ها به 2 میلیون تومان رسیده و 6 ماه از خرید بیمه عمر آن‌ها گذشته، بتوانند به شکل انفرادی از خدمات بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند.

البته باید توجه داشت که هزینه‌هایی مثل زایمان، رفع عیوب انکساری چشم، هزینه‌های سرپایی، کلینیکی، پاراکلینیکی و  دندانپزشکی تحت پوشش این بیمه نیست.

هر چه میزان اندوخته بالاتر باشد خدمات و سقف پوشش‌ها بالاتر خواهد بود.

مجموع ذخیره ریاضی و سپرده (تومان) سقف پوشش بخش اول (تومان) سقف پوشش بخش دوم(تومان)
از 2 میلیون تا 3,900,000 تومان 2,000,000 4,000,000
از 4 میلیون تا 5,900,000 تومان 3,000,000 6,000,000
از 6 میلیون تا 9,900,000 تومان 4,000,000 8,000,000
از 10 میلیون و بیشتر 5,000,000 10,000,000

بخش اول:

هزینه ‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن در بیمارستان حداکثر در یکسال بیمه ای.

بخش دوم:

اعمال جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع ( به استثنا دیسک و ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کلیه، پیوند کبد و مغز استخوان.

مزایای بیمه عمر پاسارگاد

از مهم‌ترین مزایای بیمه پاسارگاد می‌توان به موار زیر اشاره کرد:

 • سقف نقص عضو ناشی از حادثه تا 250 میلیون تومان
 • سقف هزینه پزشکی ناشی از حادثه تا 25 میلیون
 • سقف غرامت ازکارافتادگی (ناشی از حادثه و بیماری) تا 60 میلیون تومان
 • معافیت از پرداخت حق‌بیمه در اثر ازکارافتادگی
 • امکان استفاده از پوشش بیمه درمان تکمیلی sos
 • پوشش بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی تا سقف 500 میلیون تومان
 • سقف سرمایه فوت طبیعی تا 500 میلیون تومان
 • سقف پوشش امراض خاص برای 5 بیماری جمعا 200 میلیون تومان
 • پرداخت وام بدون ضامن با سود 4% بیش از سود تضمینی
 • معافیت مالیالتی وجوه پرداختی
 • امکان دریافت وام بعد از 6 ماه با سپرده‌ی 3 ماهه

معایب بیمه عمر پاسارگاد

 • مدت بیمه‌نامه عمر پاسارگاد بین 5 تا 30 سال است. در حالی که بازه زمانی در شرکت‌های دیگر به 106 سال هم می‌رسد. بعضی شرکت‌ها هم تا 55 سال این مدت را افزایش داده اند.
 • سقف سنی مجاز برای خرید بیمه عمر از این شرکت، 65 سال است. در حالی که در شرکت‌های دیگر این سقف تا 101 سالگی هم قابل انعطاف است. البته متوسط سقف سنی مجاز در عموم شرکت‌ها تا 70 سال می‌باشد؛ که بیمه پاسارگاد از این متوسط پایین‌تر است.
 • سقف سرمایه‌ی فوت طبیعی در این شرکت 250 سال است. درحالی که متوسط سقف سرمایه در سایر شرکت‌ها 400 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سود بیمه عمر پاسارگاد

سود بیمه عمر به سود مشارکت در منافع و سود تصمینی تقسیم می‌شود.

سود تضمینی در بیمه پاسارگاد برابر است با 16% ، 13% و 10%. به این معنا که در 2 سال اول سود 16% به بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد. این سود در 2 سال بعدی به 13% کاهش پیدا می‌کند و از سال چهارم به بعد سود تضمینیِ 10%، به صورت ثابت در نظر گرفته می‌شود.

شرکت بیمه با حق‌بیمه‌های دریافتی سرمایه گذاری انجام می‌دهد و سود حاصل از آن (سود مشارکت در منافع) را بین بیمه‌گذاران تقسیم می‌کند. در نتیجه تعیین این سود برای سال جاری امکان پذیر نیست و به سرمایه گذاری شرکت و سود حاصل از آن بستگی دارد. جمع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع سود قطعی را تشکیل می‌دهد که در هر شرکتی متفاوت است. به طور مثال سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد در سال 93، 22%، برای سال 94، 20%، در سال 95، 19% و در سال 96، 19%  بوده است.

ادامه مطلب  چگونه سود بیمه عمر خود را افزایش دهیم؟+ 4 روش مطمئن

پرداخت بیمه عمر پاسارگاد

عواملی مثل پوشش‌های انتخابی، سن متقاضی، مبلغ سپرده، مدت بیمه‌نامه و …  در تعیین حق‌بیمه عمر پاسارگاد نقش موثری دارند. بر اساس این موارد حق‌بیمه بین 30 تا 330 هزارتومان متغیر است. البته اگر تمایل دارید سقف پوشش‌های بیشتری داشته باشید، این هزینه افزایش میابد.

همچنین متناسب با افزایش سرمایه فوت، حق‌بیمه بین 3 تا 25 درصد به شکل سالانه افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید هزینه بیمه عمر پاسارگاد را به شکل ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت کنید. افرادی که حق‌بیمه خود را به شکل قسطی پرداخت می‌کنند، می‌توانند در موعد مشخص هزینه را به شکل آنلاین بپردازند.

استعلام بیمه عمر پاسارگاد

با توجه به مزایای متعدد بیمه عمر پاسارگاد، برای خرید این بیمه‌نامه می‌توانید با مشاوران ازکی تماس بگیرید. برای اطلاع از  شرایط دیگر شرکت‌ها و استعلام بیمه عمر باید در سایت ازکی  اطلاعات خود را وارد کنید تا شرکت‌هایی که با توجه به شرایط شما بیمه عمر ارائه می‌کنند را مشاهده کنید . سپس با توجه به شرایط خود مناسب‌ترین آن را  انتخاب کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی، راهنمایی دقیق‌تر و آگاهی از آخرین تغییرات طرح‌های بیمه‌ای می‌توانید با مشاوران ازکی تماس حاصل فرمایید.

[showbanner2 link=’https://www.azki.com/?utm_source=article-life-insurance-profit&utm_medium=linkbox&utm_campaign=aban97′ icon=’https://www.azki.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/life-insurance-icon-w.png’ background=’009966′ pretext=’مطمئن‌ترین’ text=’ بیمه عمر’ aftertext=’+ مشاوره تخصصی.’]

12 دیدگاه

 1. باسلام و خسته نباشید
  در حال حاضر در شرکت بیمه پاسارگاد بیمه عمر به شرط فوت در هردو حالتی که اشاره کردین(سرمایه ثابت-سرمایه نزولی) فقط به صورت گروهی قابل ارائه خواهد بود و فروش انفرادی آن فعلا جزء سیاست های شرکت نمی باشد.

  1. باسلام.
   هر کشوری طرح های بیمه عمر مخصوص به خود رو داره. بیمه عمر پاسارگاد و طرح های اون صرفا برای ایران هست.

  1. با سلام.
   تا جایی که من اطلاع دارم بیمه نامه خاصی به این نام وجود نداره. مگر این که به عنوان پوشش اضافی به بیمه نامه اصلی اضافه بشه.

  2. باسلام
   کلمه LIFE INSURANCE برگردان دقیق لاتین کلمه بیمه عمر(بیمه زندگی) می باشد. در ادبیات بیمه کلمه ای به نام تأمین آتیه وجود ندارد و این اصطلاح و پسوندی برای نشان دادن مزایای بیمه های عمر برای آینده می باشد.البته بیمه عمر در بازار جهانی انواع مختلفی دارد و متأسفانه در بازار ایران محدود به چند طرح خاص می باشد.
   TERM LIFE INSURANCE بیمه عمر زمانی به شرط فوت
   WHOLE LIFE INSURANCE بیمه تمام عمر
   ACCELERATIVE ENDOWMENT بیمه عمر مختلط زودهنگام
   ACCELERATIVE LIFE INSURANCE بیمه عمر شتابان-بیمه عمر با شرط پرداخت سرمایه زود هنگام
   ADJUSTABLE LIFE INSURANCE بیمه عمر قابل تعدیل
   FLEXIBLE PREMIUM ADJUSTABLE LIFE INSURANCE بیمه عمر قابل تعدیل با حق بیمه منعطف
   BUSINESS CONTINUATION LIFE INSURANCE بیمه عمر برای تداوم کار
   BUSINESS LIFE AND HEALTH INSURANCE بیمه عمر و سلامت برای تداوم کار
   CONVERTIBLE TERM LIFE INSURANCE بیمه عمر زمانی قابل تبدیل
   CORPORATE-OWNED LIFE INSURANCE(COLI) بیمه عمر به نفع کارفرما
   ENDOWMENT ANNUITY INSURANCE بیمه عمر مانده بدهکار
   ENDOWMENT INSURANCE بیمه عمر مختلط
   GROUP DECREASING TERM INSURANCE بیمه عمر گروهی با سرمایه نزولی
   COUPON POLICY بیمه نامه کوپنی(نوعی از بیمه عمر می باشد)
   JOINT LIFE INSURANCE بیمه عمر مشترک
   JOINT LIFE AND SURVIVOR INSURANCE بیمه بازمانده و عمر مشترک
   ORDINARY WHOLE LIFE INSURANCE بیمه تمام عمر عادی
   ORDINARY LIFE INSURANCE بیمه عمر عادی
   SAVING LINKED INSURANCE بیمه عمر با پس انداز از محل سرمایه گذاری ذخیره
   TEMPORARY LIFE INSURANCE بیمه عمر با مدت معین
   UNIVERSAL LIFE INSURANCE بیمه عمر شناور-بیمه عمر جامع
   VARIABLE LIFE INSURANCE بیمه عمر با سرمایه متغیر
   پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر واژه نامه تشریحی بیمه آقای دکتر غلامحسین جباری مربوط به پژوهشکده بیمه مرکزی رو مطالعه بفرمایید.
   سلامت و کامکار باشید.

 2. اگر من بخواهم ماهیانه ۵۰ تومان پرداخت کنم و سالانه ۱۰% افزایش حق بیمه داشته باشم و پوشش امراض خاص و حوادث هم انتخاب کنم بعد از بیست سال چقدر به من پرداخت میکنند

  1. سلام دوست عزیز.
   محاسبات بیمه عمر پیچیده ست و خیلی موارد مختلفی روی محاسبه تأثیر داره. متاسفانه نمیشه اینجا توضیح داد. اگه اطلاعات کامل و دقیقی لازم دارید لطفا با شماره 02154864 تماس بگیرید.

 3. سلام
  من حدود 3 ماهه که خودمو بیمه عمر پاسااد کردم
  2میلیون در سال. الان میخوام بیمه ناممو کنسل کنم و پولمو پس بگیرم. کی بهم پرداخت میکنن و چه مقدار پرداخت میکنن؟

  1. سلام وقتتون بخیر.
   اگه قصد بازخرید بیمه تون رو دارید، باید این رو بدونید که کلا توی بیمه های عمر وقتی قبل از 5 سال بازخرید انجام میشه، هزینه پوشش ها و امور اداری از مبلغی که پرداخت کردید کسر میشه و در نهایت پولتون رو نمیتونید کامل دریافت کنید. محاسبه دقیق مبلغ و مراحل بازخریدش رو باید در یکی از شعب یا نمایندگی های بیمه پاسارگاد انجام بدید.

 4. چرا من را دیر ثبت نام کردن الان دچار سرطان هستم حتی ۱ هزار پول هم به من ندادن. هیچ چیزی شامل من نشد.

  1. سلام وقتتون بخیر.
   امیدواریم هرچه زودتر سلامتیتون رو به دست بیارید. اما شما باید قبل از شروع بیماری و در زمان سلامتی برای بیمه اقدام می کردین. البته اگه بیمه تامین اجتماعی داشته باشید هم بخش زیادی از هزینه های درمان سرطان بهتون پرداخت میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا