بیمه بدنه ریو

third-party-van-notitle
درباره بیمه بدنه ریو

ماشین ریو در واقع یک مدل جایگزین برای پراید است که در اولین بار در سال 2000 توسط  شرکت کره‌ای کیا موتورز رونمایی شد. نسل اول ریو به دو شکل سدان و استیشن و در سه تیپ ۱. ۳ لیتری، ۱. ۵ لیتری و ۱. ۶ لیتری تولید می‌شدند. شرکت سایپا هم سال 83 اولین نمونه مونتاژ آن را برای ایرانی‌ها ساخت. خیلی زود قیمت مناسب و مصرف سوخت اقتصادی، ریو را به یک ماشین محبوب برای خانواده‌های ایرانی تبدیل کرد. اما در سال 1391 به‌دلیل اجباری شدن نصب کیسه هوا در خودروهای داخلی و عدم توافق خودروساز کره‌ای برای تغییر در ساختار آن، تولید آن متوقف شد.

با همه این‌ها تولید در تعداد بالا برای مدت هفت تا هشت سال، باعث شده هنوز هم هر دو مدل دنده‌ای و اتومات این ماشین در خیابان‌های کشور تردد کنند. درواقع همچنان تعداد نسبتاً زیادی از مدل‌های کارکرده این خودروی سدان در جاده‌های کشور وجود دارد. ماشینی که  گرچه از نظر طراحی بدنه نمره قابل قبولی می‌گیرد، منتها ترمز نه چندان قوی و یک کابين معمولی دارد. بنابراین خرید بیمه بدنه ریو با پوشش‌های کافی برای یک رانندگی امن با آن حتما واجب است.

با خرید بیمه بدنه برای ماشین ریو در واقع آن را در برابر حوادث مختلف مثل تصادف و تصادم،  آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار و حتی سرقت کلی بیمه می‌کنید.

استعلام قیمت بیمه بدنه ریو

شرکت‌های بیمه معمولا برای محاسبه قیمت بیمه بدنه ریو موارد زیر را در نظر می‌گیرند:

 • نوع و مدل ریو
 • ‌ارزش روز ریو
 • تعداد پوشش‌های اضافی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت 

یعنی هرچقدر قیمت روز ماشین و پوشش‌های اضافی بیمه نامه بیشتر باشد، حق بیمه پرداختی هم بیشتر می‌شود. 

به‌طور کلی نرخ حق بیمه بدنه برای ماشین ریو در شرکت‌های بیمه مختلف فرق می‌کند. برای همین مهم است که قبل از خرید قیمت بیمه بدنه ریو در شرکت‌های بیمه مختلف را استعلام بگیریم. برای استعلام قیمت بیمه بدنه ریو می‌توانید از سایت ازکی استفاده کنید. فقط باید مدل و سال ساخت ماشین ریوی که می‌خواهید بیمه کنید را در فرم مربوطه وارد کنید و تعداد پوشش‌های اضافی مورد نیازتان را هم مشخص کنید. سپس یک لیست از قیمت بیمه بدنه ریو در شرکت‌های بیمه مختلف به شما نشان داده می‌شود. 

قیمت بیمه بدنه ریو با تخفیف

ریو جزو ماشین‌های با قیمت متوسط در بازار است. موتور آن براساس نوع DOHC سری B خودروهای فورد آمریکایی ساخته شده و از نظر مشخصات فنی و تجهیزات قدرتمند است. به همین میزان هم هزینه تعمیر و تهیه قطعات آن بالاست. منتها  یک بیمه بدنه ریو با پوشش‌های اضافی کافی برای جبران هزینه تعمیر و تهیه قطعات هم حق بیمه قابل توجهی دارد. 

تقریبا بیشتر شرکت‌های بیمه تخفیف‌های مختلف و متنوعی برای بیمه نامه بدنه ریو دارند که تا میزان خوبی به کاهش قیمت نرخ حق بیمه کمک می‌کند:

 • تخفیف عدم خسارت 
 • تخفیف خودرو صفر کیلومتر
 • تخفیف خرید نقدی 
 • تخفیف‌های گروهی 
 • تخفیف‌های مناسبتی

بیمه بدنه ریو قسطی

موتور ریو ۹۸ اسب بخار قدرت دارد و شتاب صفر تا صدی این ماشین هم فقط ۱۱ ثانیه است. تا ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت هم می‌توانید با ریو رانندگی کنید. البته به‌شرطی که بیمه بدنه داشته باشید و قوانین راهنمایی‌ورانندگی را هم رعایت کنید.

راه دیگری که برای خرید راحت‌تر بیمه بدنه ریو دارید، خرید قسطی بیمه بدنه ریو از سایت ازکی است. البته ابتدا 50 درصد حق بیمه را پرداخت کنید و بقیه مبلغ را می‌توانید با چک و در چهار ماه تسویه کنید. یا می‌توانید از ازکی‌وام وام بگیرید و در 6 تا 11 ماه اقساط آن را بازپرداخت کنید.

بهترین بیمه بدنه ریو

یکی از نکات مهم برای خرید بهترین بیمه بدنه ریو، انتخاب پوشش های اضافی مناسب برای جبران خسارت‌های مربوط به بدنه و سیار قطعات این ماشین است. از جمله پوشش‌های اضافی پرکاربرد برای بیمه بدنه ماشین ریو عبارتند از:

 • سرقت جزئی لوازم و قطعات خودرو
 • بلایای طبیعی
 • شکسته شدن شیشه
 • پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی
 • میخ‌کشی

نکته بعدی هم درصد فرانشیزی که شرکت بیمه در پرداخت خسارت محاسبه می‌کند. هرچه فرانشیز شرکت بیمه‌ برای پوشش‌های مختلف بیمه بدنه بیشتر باشد دریافت خسارت بیشتری هم در بیمه نامه بدنه ریو خواهد داشت.

خرید بیمه بدنه ریو از ازکی        

خرید بیمه بدنه ریو از ازکی آنلاین است و حتی برای بازدید بیمه بدنه هم نیازی به مراجعه حضوری ندارید. یعنی می‌توانید در زمان خرید انتخاب کنید که بازدید بیمه بدنه در محل برایتان انجام شود. مراحل خرید هم ساده و فقط وارد کردن اطلاعات مربوط مدل ریو و سال تولید و نوع کاربری‌اش است. تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی هم برایتان محفوظ می‌ماند.