جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه عمر دانا

بیمه دانا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه خصوصی است که سال‌هاست بیمه عمر را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. 

بیمه عمر مزایای زیادی را برای بیمه شده به همراه دارد که مزایای آن را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه ای. در زمینه سرمایه گذاری، افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه‌ای مشخص برای مدتی مشخص، علاوه بر ایجاد پس اندازی مطمئن، یک سرمایه گذاری با سودی مناسب داشته باشند. در زمینه پوشش‌های بیمه‌ای هم بیمه شده می‌تواند از پوشش‌های فوت، حادثه، ازکارافتادگی، امراض خاص و ... استفاده کنند.

در ادامه طرح‌های بیمه‌ای، پوشش‌ها، شرایط خرید و نحوه استعلام بیمه عمر در بیمه عمر دانا را بررسی می‌کنیم.

طرح‌های بیمه عمر دانا

بیمه عمر دانا در قالب چند طرح مختلف عرضه می‌شود:

1) بیمه عمر زمانی

این نوع از بیمه عمر توسط بیشتر شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود اما در حال حاضر بیمه‌ای پرفروش و کاربردی نیست. چون در بیمه عمر زمانی فقط در صورتی سرمایه بیمه عمر به بیمه شده پرداخت می‌شود که او در مدت بیمه‌نامه فوت کند. یعنی در صورت حیات بیمه شده تا انتهای قرارداد بیمه عمر، هیچ سرمایه‌ای به او پرداخت نمی‌شود.

2) بیمه عمر مانده بدهکار

این نوع از بیمه عمر مخاطبان خاص خود را دارد و برای افرادی مناسب است که مبالغ زیادی از بانک‌ها و موسسات مالی وام گرفته‌اند. در این بیمه اگر بیمه شده (وام گیرنده) در مدت بیمه‌نامه و قبل از اتمام اقساط بانکی خود فوت کند، بیمه اقساط باقی مانده را به صورت یکجا به بانک پرداخت می‌کند.

3) بیمه عمر جامع ارمغان زندگی

بیمه جامع زندگی نوعی از بیمه عمر و سرمایه گذاری است. در حال حاضر بیمه عمر و سرمایه گذاری پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین بیمه عمر در ایران است که اکثر شرکت‌های بیمه آن را ارائه می‌کنند.

مزیت اصلی بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری یا همان بیمه عمر ارمغان زندگی دانا، امکان استفاده همزمان از پوشش‌های بیمه‌ای و ایجاد یک سرمایه گذاری سودآور است که در ادامه شرایط، پوشش‌ها، میزان سود و ... را در بیمه عمر دانا یا همان بیمه عمر ارمغان زندگی دانا بررسی می‌کنیم.

البته توجه داشته باشید که مزیت اصلی این بیمه نسبت به بیمه عمر و سرمایه گذاری سایر شرکت‌های بیمه این است که بیمه عمر جامع ارمغان زندگی را می‌توان به صورت خانوادگی تهیه کرد. یعنی در این بیمه، بیمه‌گذار اصلی که معمولا سرپرست خانواده است، با خرید یک بیمه‌نامه و پرداخت یک حق بیمه، می‌تواند تمامی اعضای خانواده را تحت پوشش بیمه عمر دانا درآورد.

پوشش‌های بیمه عمر دانا

در بیمه عمر دانا یا همان بیمه عمر ارمغان زندگی، پوشش‌های زیر ارائه می‌شود:

 • پوشش سرمایه فوت عادی حداکثر تا 400 میلیون تومان: در این پوشش در صورت فوت بیمه شده به صورت طبیعی، سرمایه فوت تا سقف تعیین شده در بیمه‌نامه به ذی‌نفعان بیمه شده پرداخت می‌شود.
 • پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه  حداکثر تا 4 برابر سرمایه فوت عادی: اگر بیمه شده در مدت بیمه‌نامه به علت وقوع یک حادثه فوت کند، سرمایه فوت در اثر حادثه تا سقف تعیین شده در بیمه‌نامه به ذی‌نغعان پرداخت می‌شود.
 • پوشش سرمایه امراض خاص: در این پوشش اگر بیمه شده به بیماری‌های خاص (شامل سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن و عمل جراحی کرونر) دچار شود، بیمه دانا غرامتی حداکثر تا سقف ۳۰ میلیون تومان به او پرداخت می‌کند. البته هزینه بیماری‌های خاص فقط یک بار در مدت بیمه‌نامه قابل پرداخت است.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی: در این پوشش در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل بیمه شده، فرد تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود.
 • پوشش پرداخت سرمایه ازکارافتادگی ناشی از حادثه: اگر بیمه شده به علت وقوع یک حادثه دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود، سرمایه‌ای به اندازه سرمایه فوت بیمه‌نامه به او پرداخت می‌شود.
 • پوشش مستمری ازکارافتادگی: در این پوشش اگر بیمه شده دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، تا 3 برابر حق بیمه به او مستمری پرداخت می‌شود.
 • پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه: در این پوشش اگر هزینه‌های پزشکی بیمه شده به علت یک حادثه ایجاد شده باشد، حداکثرتا سقف 30 میلیون تومان به او پرداخت می‌شود.
 • پوشش دریافت وام: بیمه شده می‌تواند بعد از 2 سال از شروع بیمه‌نامه، از بیمه عمر خود حداکثر تا 90 درصد اندوخته، وام بگیرد. 

مزایای بیمه عمر دانا

در تمام بیمه‌های عمر از جمله بیمه عمر دانا، به جز پوشش‌های بیمه‌ای ذکر شده، مزایای زیر وجود دارد:

 • پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته بیمه‌نامه (حق بیمه‌های پرداختی)
 • امکان دریافت سرمایه بیمه عمر به صورت یک جا یا مستمری بازنشستگی در پایان قرارداد بیمه
 • معافیت سرمایه بیمه عمر از مالیات
 • امکان پرداخت حق بیمه به شکل ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و سالیانه
 • امکان افزایش سالیانه حق بیمه با هدف رفع اثر تورم

مزایای ویژه بیمه عمر دانا

در بیمه عمر جامع ارمغان زندگی بیمه عمر دانا، بیمه‌گذاران می‌توانند از مزایای ویژه بیمه دانا استفاده کنند:

 • امکان صدور یک بیمه‌نامه برای تمامی اعضای خانواده
 • امکان استفاده تمامی اعضای خانواده از پوشش‌های بیمه‌ای مثل پوشش بیماری‌های خاص و پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه
 • امكان صدور بيمه نامه بدون انجام معاينات پزشكی

سود بیمه عمر دانا

بسیاری از افراد با هدف دریافت سود بیمه عمر اقدام به خرید آن و پرداخت حق بیمه می‌کنند. بهتر است بدانید که در تمام بیمه‌های عمر از جمله بیمه عمر دانا، دو نوع سود به حق بیمه‌های پرداختی شما تعلق می‌گیرد. سود اول سود تضمینی است که بیمه مرکزی میزان آن را تعیین می‌کند و شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت آن هستند. در واقع سود حداقلی و تضمین شده بیمه عمر، سود تضمینی است که میزان آن در دو سال اول بیمه‌نامه 16 درصد، دو سال دوم 14 درصد و سال‌های بعد 10 درصد است.

اما سود دومی که به بیمه‌های عمر تعلق می‌گیرد، سود مشارکت در منافع است. این سود متغیر است و میزان آن در شرکت‌های مختلف بیمه برابر نیست. همچنین سود مشارکت در منافع را نمی‌توان برای سال‌های آینده پیش‌بینی کرد؛ اما می‌توان بر اساس سود پرداختی شرکت‌های بیمه در سال‌های گذشته، نحوه عملکرد شرکت‌ها را با هم مقایسه کرد.

در بیمه عمر دانا، سود قطعی (مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع) که به بیمه‌گذاران بیمه عمر پرداخت شده، در سال 97 معادل 22 درصد و در سال 96، 23 درصد بوده است.

استعلام بیمه عمر دانا

یک روش عاقلانه برای انتخاب بهترین بیمه عمر، بررسی و مقایسه شرکت‌های مختلف بیمه و همچنین استعلام بیمه عمر در شرکت‌های معتبر مثل بیمه دانا، بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه ایران و ... است.

البته اگر قصد داشته باشید به صورت حضوری به تمام شرکت‌های بیمه مراجعه کنید، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید و استعلام بگیرید، باید ساعت‌ها یا روزها زمان صرف کنید. اما روش بسیار ساده‌تر و مطمئن‌تری وجود دارد و آن هم این است که از کارشناسان بیمه عمر ازکی، به عنوان مشاور بیمه‌ای خود استفاده کنید و تمام مراحل خرید بیمه عمر از جمله استعلام بیمه عمر را به صورت اینترنتی و تلفنی انجام دهید.

خرید اینترنتی بیمه عمر دانا

برای خرید اینترنتی انواع بیمه عمر از جمله بیمه عمر دانا، می‌توانید در سایت ازکی سفارش خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان باشید یا به صورت مستقیم با شماره تلفن ازکی تماس بگیرید.

مشاوران بیمه عمر ازکی بعد از بررسی شرایط و نیازهای شما، تجربه و تخصص خود را به صورت بی طرفانه در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید بهترین بیمه عمر را از میان تمامی شرکت‌های بیمه انتخاب کنید.

برای تکمیل فرم پرسشنامه و خرید بیمه عمر هم نیازی به مراجعه حضوری نیست و شما می توانید تمام مراحل خرید را به صورت غیرحضوری و در زمانی بسیار کم انجام دهید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه عمر دانا
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864
;