بیمه دانا

سال تاسیس:
1353
درباره بیمه دانا
نظرات کاربران

بیمه دانا در خرداد سال 1353 با مشارکت یک شرکت بیمه انگلیسی با سرمایه بخش خصوصی به عنوان یک شرکت با سهامی عام شروع به کار کرد. این شرکت در حال حاضر با داشتن 76 شعبه، بیش از دو هزار نمایندگی، 670 کارگزاری و 1650 نفر نیروی انسانی جز سه شرکت بیمه برتر کشور شناخته می‌شود. این شرکت که در حوزه‌های مختلف خدمات بیمه‌ای مانند بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و غیره فعالیت دارد به عنوان یک شرکت بیمه‌گر حرفه‌ای و معتبر از سو بیمه مرکزی شناخته می‌شود. 

بیمه دانا در یک نگاه

سهامداران عمده شرکت بیمه دانا، صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، سهام عدالت و صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها است. این شرکت سرمایه‌ای بالغ بر 150 میلیارد تومان دارد و حدود 7.7 درصد از سهم بازار شرکت را در دست دارد. این شرکت  دارای امتیاز 19 از نظر رضایت مشتریان است. سطح توانگری بالای این شرکت (سطح یک) باعث افزایش تعداد بیمه‌گذارن و اعتماد بیشتر آن‌ها شده است. 

خدمات و پوشش های بیمه ای در بیمه دانا

بیمه دانا با تلاش‌های خود در زمینه‌های حفظ بیمه‌گذاران قدیمی، جذب بیمه‌گذاران جدید و ... توانسته است از لحاظ سهم در بازار بیمه، رتبه سوم را در بین مابقی شرکت‌های بیمه کسب کند.

بیمه درمان تکمیلی بیمه دانا

در حال حاضر شرکت دانا بیمه درمان تکمیلی خود را به صورت گروهی ارائه می‌کند. شرایط بیمه‌ تکمیلی گروهی دانا از جمله تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات هر یک از پوشش‌ها، میزان فرانشیز، دوره انتظار و... به صورت توافقی بین بیمه‌گذار و شرکت بیمه تعیین می‌شود. همچنین مقدار حق‌بیمه سالیانه هم به معیارهایی از جمله سن متقاضیان بیمه تکمیلی، تعداد پوشش‌های انتخابی و سقف تعهد هرکدام از پوشش‌ها تعیین می‌شود.

بیمه عمر و پس انداز دانا

یکی از رشته بیمه‌هایی که شرکت دانا اقدام به ارائه آن کرده است، بیمه عمر و پس انداز است. در بیمه عمر و پس انداز دانا بیمه‌گذار علاوه بر اینکه می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌ای این بیمه‌نامه استفاده کند، امکان پس انداز و سرمایه‌گذاری بلند مدت با مزایای بسیار هم برای او ایجاد می‌شود.

انواع بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه دانا به شرح زیر است:

  • بیمه عمر زمانی دانا
  • بیمه عمر مانده بدهکار دانا
  • بیمه‌نامه تمام عمر دانا
  • بیمه مسافرتی دانا

بیمه مسافرتی دانا

شرکت دانا بیمه مسافرتی خود را با پوشش‌های متنوعی از جمله هزینه‌های درمان، هزینه دندانپزشکی، بازگرداندن اعضای خانواده، تاخیر در تحویل چمدان‌ها، گم شدن مدارک و ... به متقاضیان این بیمه‌نامه ارائه می‌کند. از آن جایی که شرکت‌های بیمه در کشورهای دیگر نمایندگی ندارند، برای ارائه خدمات در کشورهای دیگر با شرکت‌های کمک رسان خارجی از جمله S.O.S، Evasan، Reise schutz و ... قرارداد می‌بندند. در همین راستا این شرکت برای ارائه خدمات با دو شرکت کمک رسان S.O.S و Reise schutz همکاری می‌کند.

بیمه شخص ثالث دانا

همانطور که میدانید بیمه شخص ثالث برای تمام دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. در بیمه شخص ثالث تمام خسارات مالی و جانی که به اشخاص ثالث (یعنی تمام کسانی که در اثر حادثه دچار خسارت مالی یا جانی شده باشند به جز راننده مقصر حادثه) تحت پوشش قرار می‌گیرند. بیمه دانا یکی از شرکت‌هایی است که این بیمه را برای متقاضیان صادر می‌کند.

بیمه بدنه دانا

شما می‌توانید با خرید بیمه بدنه خساراتی که ممکن است در اثر حادثه‌ به وسیله نقلیه‌تان وارد شود، توسط شرکت بیمه جبران کنید. بیمه بدنه دانا دارای پوشش‌های اصلی از جمله تصادف، آتش سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی خودرو و پوشش‌ فرعی مثل سرقت در جای قطعات، ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی، حذف فرانشیز و … است. همچنین شما می‌توانید با پرداخت حق‌بیمه بیشتر، از پوشش‌های فرعی هم استفاده کنید.

بیمه بدنه دانا شامل تخفیف‌هایی از جمله تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودروهای صفر کیلومتر، تخفیف پرداخت تخفیف نقدی و ... می‌شود.

بیمه آتش سوزی و زلزله دانا

شرکت دانا در بیمه آتش سوزی متعهد می‌شود که خسارت‌های وارد شده به اموال بیمه‌گذار مانند ماشین آلات، تجهیزات، لوازم و اثاثیه منزل، ملزومات اداری، موجودی فروشگاه‌ها و انبارها و ساختمان‌ها و تاسیسات واحدهای صنعتی، غیرصنعتی، تجاری و مسکونی را در برابر خطرات تحت پوشش و تا سقف مشخص شده، جبران کند.

استعلام و خرید آنلاین بیمه دانا از ازکی

 
علاوه بر روش مراجعه بیمه‌گذاران به نمایندگی‌های بیمه برای خرید و استعلام بیمه‌های شرکت دانا، امکاناتی از جمله استعلام انواع بیمه‌نامه‌ها، استعلام خسارت، و استعلام نرخ به صورت آنلاین برای رشته‌های بیمه‌ای از جمله بیمه درمان تکمیلی، بدنه، شخص ثالث و... وجود دارد. استعلام و خرید آنلاین بیمه دانا از ازکی یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌های خرید بیمه دانا است.