ازکی
 ازکی

درباره بیمه مسافرتی ورودی به ایران

بیمه مسافران ورودی به ایران مناسب افرادی است که قصد سفر به ایران را دارند. این بیمه به آن‌ها کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکلاتی مانند حوادث، بیماری یا گم‌شدن وسایل، از خدمات و پشتیبانی‌های لازم بهره‌مند شوند. بیمه مسافرتی ورود به ایران شامل پوشش‌هایی مانند درمان‌های پزشکی، بیمارستانی، راهنمایی و کمک و تأمین خدمات اضطراری است. این بیمه به مسافران خارجی اطمینان می‌دهد تا با آرامش بیشتری به ایران سفر کنند.

پوشش های بیمه مسافرتی ورودی به ایران

بیمه مسافران ورودی برای افرادی که به ایران سفر می‌کنند، بسیار کاربردی است. این بیمه پوشش‌هایی جامع و همه‌جانبه دارد و به خریداران کمک می‌کند تا در طول سفر دیگر نگران اتفاق‌های غیرقابل پیش‌بینی و هزینه‌های غیرمنتظره‌ نباشند. دو شرکت بیمه سامان و آسیا این بیمه‌نامه را در سایت ازکی به فروش می‌رسانند. در ادامه برخی از مواردی که بیمه مسافرتی ورودی به ایران به صورت کلی پوشش می‌دهد، آورده شده است: 

 • پذيرش و انتقال فرد بيمه‌شده در كمترين زمان ممكن به نزديک‌ترين بيمارستان يا مركز درمان مجهز؛
 • در موارد ضروری، انتقال دوباره فرد بيمه‌شده با نظر پزشک معالج به مراکز درمانی مجهزتر در اسرع وقت؛
 • پوشش هزینه‌های پزشکی در صورت بیماری یا حادثه؛
 • پوشش هزینه‌های بستری شدن در بیمارستان؛
 • پوشش هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی و بازگشت به کشور در صورت بروز حوادث؛
 • پوشش هزینه‌های از دست دادن مدارک؛
 • پوشش هزینه‌های خدمات اضطراری مانند ترجمه، وکالت و سایر خدمات حقوقی.

مدت اعتبار بیمه مسافرتی ورودی به ایران

مدت زمان اعتبار این بیمه‌نامه از ۱ تا ۹۲ روز متغیر است و از زمان ورود به ایران محاسبه می‌شود. متقاضیان استفاده از خدمات بیمه مسافرتی ورودی به ایران باید مدت زمان اعتبار و اقامت خود را در هنگام خرید مشخص کنند. اگر مدت اقامت به هر دلیلی بیشتر شد، بیمه باید دوباره خریداری شود.

آیا بیمه مسافرتی قابل استرداد است؟

پس از ورود شخص بیمه‌شده به ایران، بیمه‌نامه به هیچ عنوان قابل ابطال و یا کاهش مدت زمان نیست؛ اما اگر فرد بیمه‌شده از سفر خود منصرف شود، بیمه‌نامه با کسر مبلغی باطل و هزینه آن به حساب شخص بیمه‌شده واریز می‌شود. مهلت درخواست ابطال بیمه‌نامه حداكثر ۶ ماه پس از تاریخ صدور است.

سقف تعهدات بیمه مسافرتی ورودی به ایران

بیمه مسافرتی ورودی به ایران هم مانند هر رشته بیمه‌ای که دارد برای جبران هر نوع پوششی که دارد نوعی سقف در نظر گرفته است. در جدول زیر سقف پوشش‌هایی که شرکت بیمه سامان برای این بیمه‌نامه به تفکیک پوشش‌هایی که دارد مشخص کرده است، مشاهده می‌کنید:

 

 

نوع پوششسقف تعهدات
هزینه‌های تشخیصی و درمانی بیمه شده در مدت بیمه با استناد به گواهی پزشکی مبنی بر نیاز فوری به درمان۱۰۰۰ یورو
پذیرش و انتقال بیمه شده به نزدیک‌ترین مرکز درمانی، هماهنگی‌های لازم در جهت انتقال بیمه شده به مرکز درمانی مجهزتر، استفاده از آمبولانس هوایی و یا بازگرداندن بیمه شده به کشور مبدا در صورت نیازهزینه متعارف
پرداخت هزینه فوریت‌های دندانپزشکی محدود به هزینه‌هایی که به منظور رفع دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان انجام می‌گیرد۲۰۰ یورو
تهیه تابوت و بازگرداندن جسد بیمه شده متوفی به نزدیک‌ترین فرودگاه بین المللی محل اقامتهزینه متعارف
پرداخت هزینه رفت و برگشت یک نفر از کشور محل بستری به تشخیص پزشک معتمد در صورتی که بیمه شده در بیمارستان بستری باشد. (شامل بلیط رفت و برگشت و مخارج اقامت حداکثر تا ۲۰ روز)هزینه متعارف
پرداخت هزینه‌های معاضدت قضایی برای دعاوی که طی اقامت در ایران علیه بیمه شده مطرح شود۲۵۰ یورو
راهنمایی و کمک رسانی به بیمه شده در صورت سرقت و یا مفقود شدن مدارک مسافرتی نظیر گذرنامه، گواهینامه و مدارک کنسولی۲۰۰ یورو
پرداخت هزینه‌های بازگشت کودکان زیر ۱۵ سال بیمه شده به همراه یک سرپرست به کشور متبوع  در صورتی که بیمه شده توانایی ادامه سفر با وسیله نقلیه‌ای که برای ابتدای سفر استفاده کرده است را نداشته باشد.هزینه متعارف
پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی و با فوت بستگان با تایید پزشک معالج در صورتی که نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید.هزینه متعارف
انتقال پیام‌های فوری و همچنین ارائه نشانی مراکز درمانی، داروخونه‌ها، پزشکان به بیمه شده در ایران هزینه متعارف

 

 

سقف تعهدات شرکت بیمه آسیا هم برای آن دسته افرادی که بیمه مسافران ورودی را از این شرکت تهیه می‌کنند، به شرح زیر است:

۱. هزينه‌های تشخیصی و درمانی فرد بيمه‌شده در مدت بيمه با استناد به گواهی پزشکی مبنی بر نیاز فوری به درمان حداقل ۵۰۰۰ يورو و حداكثر تا مبلغ مندرج در بيمه‌نامه يا معادل ريالی آن براساس نرخ ارز موضوع بند ۵ ماده ۷ اين شرايط و در مدت پوشش پس از كسر فرانشيز 

۲. هزينه‌های پزشكی غير بستری به شرح زير است:

 • هزينه‌های پزشکی بيش از ۶ ساعت بستری و جراحی در بيمارستان و مراكز جراحی محدود
 • هزينه‌های تشخیصی و درمانی پزشکی شامل ويزيت اوليه، خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی، هزينه‌های دارویی و جراحی‌های سرپايی
 • فيزيوتراپی تجويز شده پزشک معالج، پذيرش و انتقال به مراكز پزشكی
 • هزينه‌های فوريت‌های دندان‌پزشکی تا سقف ۲۰۰ يورو: اين هزينه‌ها محدود به معالجه دندان درد، درمان عفونت و كشيدن دندان است!

۳. هزينه‌های غيرپزشكی:

 • بازگرداندن بيمه‌شده به كشور متبوع در صورتی که بر اساس نظر پزشک معالج و تاييد پزشک معتمد بيمه‌گر، پس از درمان در محل، شرايط جسمی بيمه شده مانع از بازگشت وی به صورت يك مسافر معمولی باشد.
 • خدمات متعارف تهيه تابوت و انتقال جسد بيمه شده متوفی به نزديک‌ترين فرودگاه بین‌المللی محل اقامت وی در كشور مبدا يا محل اقامت 
 • در صورتی که فرد بيمه‌شده به علت حادثه يا بيماری مشمول اين بيمه‌نامه، در بيمارستان بستری شود و بر اساس نظر پزشک معالج و تاييد پزشک معتمد بيمه‌گر به همراه نياز داشته باشد، هزينه‌های متعارف رفت‌و‌برگشت یکی از بستگان شخص بيمه‌شده از كشور محل اقامت بيمه شده به محل بستری و مخارج اقامت وی در ايران حداكثر تا ۲۰ روز پرداخت می‌شود.
 • پرداخت هزينه متعارف بازگشت غيرمنتظره شخص بيمه‌شده به دليل صدمات يا بيماری حاد پزشکی (با تایید پزشک معالج) در صورتی که نتواند از بليط برگشت استفاده کند.
 • پرداخت هزينه‌های متعارف برای بازگرداندن افراد بيمه‌شده همراه زير ۱۵ سال و یک نفر از بستگان وی به كشور متبوع در صورتی که شخص بيمه‌شده توانایی ادامه سفر را با وسيله نقليه شخصی و يا وسيله نقليه‌ای كه برای ابتدای سفر استفاده كرده است، نداشته باشد.
 • ارائه راهنمایی و پرداخت هزينه تهيه مدارك مهم گم‌شده مسافرتی مانند گذرنامه، گواهینامه رانندگی و يا مدارک کنسولی تا سقف ۲۰۰ يورو يا معادل ریالی آن .
 • پرداخت هزينه‌های معاضدت قضايی تا سقف ۲۵۰ يورو يا معادل ریالی آن برای دعاوی كه طی مدت اقامت در ايران عليه بيمه شده مطرح شود.

۴. راهنمایی پزشکی:

بيمه‌گر اطلاعات مورد نياز شخص بيمه‌شده از قبيل نشانی بيمارستان‌ها، مراکز جراحی محدود، داروخانه‌ها و ديگر مراكز تخصصی درمانی را در اختیار او قرار می‌دهد و ساير اطلاعات و راهنمايی‌های لازم را حداقل به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و عربی به روش‌های مقتضی به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌کند.

چه مواردی تحت پوشش بیمه مسافرتی ورودی به ایران نیست؟


هزينه‌ها و خسارت‌های ناشی از موارد زير مشمول تعهدات شرکت بیمه‌گر نیست:

۱.بیماری سابقه‌دار، ابتلا مجدد به بيماری‌های مزمن يا ادامه‌ عوارضی كه بيمه‌شده قبلا از آن آگاهی داشته و قبل از شروع پوشش بیمه برای آن تحت درمان بوده. دوران نقاهت جزئي از دوران بیماری محسوب می‌شود.

۲.جنگ، تجاوز نظامی، اقدام دشمن خارجی، عمليات تروريستی و خصمانه

۳.خودکشی، صدمات عمدی وارده به خود، مباشرت، مشاركت يا معاونت در عمل مجرمانه.

۴.شركت در مسابقه اسب دوانی، مسابقه دوچرخه سواری و هر نوع مسابقه يا نمايش با وسايل موتوری و شركت در تمرينات و مسابقات ورزشی حرفه‌ای نظير كوهنوردی، هوانوردی و هرگونه پرواز، غارنوردی، غواصی، ورزش‌های زمستانی يا تمرين به منظور شركت در مسابقات رسمی و يا نمايش و يا هرگونه ورزش و تفريحی كه به طور معمول و معقول خطرناك تلقی می‌شود.

۵.آلودگی ناشی از تشعشعات هسته‌ای.

۶.زايمان در خلال سه ماه مانده به موعد زايمان و سقط جنين اختياری.

۷.آثار جزئی يا كلی ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الكلي و داروهای روانگردان به استثنای داروهایی كه با تجويز پزشك ذی‌صلاح مصرف شده باشد.

۸.ريسك‌های شغلی بيمه‌شده که طبق قانون به عنوان حوادث شغلي و كار قلمداد می‌شود.

۹.اختلالات مادرزادي وبيماری‌های ناشی از آن.

۱۰.پيشگيری يا واكسيناسيون.

۱۱. عوارض ناشي از فيزيوتراپي.

۱۲.عوارض ناشی از بیماری‌های روانی و جنون

استعلام قیمت بیمه مسافرتی ورودی به ایران

سن مسافر و مدت زمان سفر دو عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت بیمه مسافرتی ورودی به ایران است. هرچه سن مسافر بیشتر و مدت زمان اقامت در ایران بیشتر باشد، برای خرید بیمه مسافرتی هزینه بیشتری باید پرداخت کند. برای استعلام قیمت این بیمه‌نامه، متقاضی بیمه باید در بالای همین صفحه سن و مدت زمان اقامت خود را وارد کند تا باتوجه‌به این اطلاعات قیمت بیمه‌نامه‌های ارائه‌شده از سوی شرکت‌های مختلف نمایش داده ‌شود.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی ورودی به ایران

افراد بیمه‌شده برای دریافت خسارت باید در اولين فرصت ممكن با نزديک‌ترين مركز پاسخگویی و راهنمای شبانه‌روزی شرکت بيمه‌گر در ايران تماس بگیرند و اطلاعات زير را ارائه کنند:

۱. نام كامل شخص بيمه‌شده، شماره و تاريخ اعتبار بيمه‌نامه مسافرتی و شماره گذرنامه؛

۲. نشانی محل اقامت در ايران و شماره تماس؛

۳. شرح مختصر حادثه، بیماری و نوع كمك مورد درخواست.

بهتر است که در موارد بستری حداكثر طی مدت ۵ روز پس از زمان بستری شدن و قبل از ترخيص موضوع به بيمه‌گر اعلام شود. كليه مدارک و مستندات لازم برای دریافت خسارت در صورت درخواست شرکت بیمه، باید از منابع مربوطه تهيه و در اختيار بیمه‌گر قرار داده شود.
شرکت بیمه طی مدت ۵ روز بعد از دريافت مدارک مورد نياز، هزينه‌های تعهد داده شده در قرارداد را پرداخت می‌کند

خرید آنلاین بیمه مسافرتی ورودی از ازکی

خرید بیمه مسافرتی ورودی به ایران از ازکی مزیت‌های زیادی دارد. یکی از مزیت‌های اصلی آن امکان خرید آن به صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری است. علاوه بر این، امکان مقایسه بین شرکت‌های بیمه مختلف و انتخاب بهترین پوشش‌ها با قیمتی به‌صرفه به متقاضیان خرید بیمه مسافرتی ورودی به ایران داده می‌شود. 

با ازکی قبل از خرید بیمه‌نامه، شرایط و ضوابط را به دقت بخوانید، مطمئن شوید که بیمه‌نامه شما پوشش‌های مورد نیازتان را دارد. در نهایت بهترین قیمت را پیدا کنید. با خرید بیمه مسافرتی ورودی به ایران می‌توانید با خیال راحت سفر کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل از حمایت مالی برخوردار شوید.