درباره بیمه مسافرت داخلی

بیمه مسافرتی داخلی یکی از زیر مجموعه‌های بیمه مسافرتی است. این بیمه نامه که در واقع همان بیمه حوادث انفرادی است، مسافران را در برابر وقوع حوادث احتمالی که در سفرهای درون مرزی برای آن‌ها رخ می‌دهد بیمه می‌کند. خرید بیمه مسافرتی داخلی بهترین راه برای جبران کل یا بخشی از خسارات رخ داده در حین سفر است. جبران غرامت فوت، نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم و هزینه‌های پزشکی بخشی از پوشش‌های بیمه حوادث انفرادی یا گروهی است، که به نام بیمه مسافرتی سفرهای داخلی شناخته می‌شود.

بیمه سفر داخلی برای چه افرادی کاربرد دارد؟

به طور کلی محدودیتی برای استفاده از این بیمه نامه برای سفرهای داخلی وجود ندارد. هر فرد یا آژانس مسافرتی می‌توانند برای پوشش حوادث احتمالی سفر خود از آن استفاده کنند. این بیمه برای افرادی که از کشورهای دیگر به ایران سفر می‌کنند هم کاربرد دارد. افرادی که به صورت انفرادی یا گروهی با خانواده یا دوستان سفر می‌کنند، همچنین آژانس‌های مسافرتی که تورهای داخل کشور- چه برای شهروندان ایرانی چه توریست‌های خارجی- برگزار می‌کنند، امکان استفاده از بیمه سفر داخلی را دارا هستند. 

انواع بیمه مسافرتی داخل کشور

برای سفرهای داخلی دو نوع بیمه حوادث و بیمه مسئولیت نیاز است. بیمه حوادث هم به صورت گروهی و هم انفرادی تهیه می‌شود. که هر کدام از آن‌ها در شرایط مختلف تهیه می‌شود. انواع بیمه مسافرتی هم برای تورهای مسافرتی داخلی د قالب بیمه حوادث و مسئولیت و هم برای سفرهای یک روزه و چند روزه فردی خریداری می‌شود. 

بیمه مسافرتی تورهای داخلی

اگر مسافرت از طریق تورهای گردشگری و آژانس‌های مسافرتی انجام شود مسئولیت کلیه حوادثی که در طی سفر رخ می‌دهد بجز آن دسته که به دلیل سهل انگاری و بی احتیاطی خود مسافران باشد بر عهده تیم گردشگری است. بیمه مسافرتی تورهای داخلی، وظیفه جبران همه یا بخشی از خسارات‌ این حوادث را به جای تیم گردشگری بر عهده می‌گیرد. دو بیمه نامه حوادث گروهی و مسئولیت، بیمه نامه‌هایی هستند که معمولا از سوی مدیران آژانس‌ها و تورها خریداری می‌شود تا این حوادث را پوشش دهند. در ادامه به بررسی دقیق این بیمه‌ها پرداخته می‌شود. 

 بیمه حوادث گروهی تورهای مسافرتی

بیمه حوادث  در دو حالت گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. حوادثی که ممکن است برای فردی در حین سفر رخ دهد تحت پوشش این بیمه نامه قرار می‌گیرد. البته که در این حوادث که منجر به خسارت‌های جانی و مالی مانند نقص عضو، جراحت، از کار افتادگی موقتی یا دائمی یا مرگ فرد بیمه شده می‌شود، نباید قصد و اراده او در آن دخیل بوده باشد. البته که میزان جبران این خسارات سقف مشخصی دارد و شخص بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر موارد دیگری را هم طبق شرایط خود به بیمه نامه اضافه کند. این بیمه نامه تنها برای صاحبان تورها نیست و هر فرد یا گروهی که قصد سفر دارند می‌توانند آن را تهیه کنند. 

 بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی

بیمه مسئولیت به طور کلی خسارت حوادثی که در طول کار رخ می‌دهد را پوشش می‌دهد. این بیمه معمولا در کنار بیمه حوادث برای کارمندان تورها مانند لیدرها خریداری می‌شود و حوادث و اتفاقات رخ داده برای آن‌ها در حین سفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. در هنگام خرید این بیمه، سرمایه اولیه مشخص می‌شود و سقف جبران تمام خسارت‌ها بر اساس میزان سرمایه اولیه مشخص می‌شود. فوت، نقص عضو و دیگر هزینه‌های پزشکی از موارد معمولی است که تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار می‌گیرد. حق بیمه مسئولیت و مبلغی که باید برای خرید آن پرداخت کنید هم بر اساس همین سرمایه اولیه مشخص می‌شود. 

  بیمه یک روزه گردشگری

بیمه گردشگری هم که نوعی از بیمه مسئولیت مدیران اردو و تورهای گردشگری است، خسارات جانی وارد شده به شرکت کنندگان در تور را تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه پوشش می‌دهد. برای خرید بیمه تور یک روزه، اسامی و مشخصات شرکت کنندگان در تور باید از سوی آژانس مسافرتی برپا کننده تور به شرکت بیمه‌گر معرفی شود. مواردی که در بیمه نامه گردشگری تاثیر گذار است، تعداد افراد شرکت کننده و مدت برپایی تور است. 

 هزینه بیمه مسافرتی داخلی

عوامل مختلفی بر مقدار هزینه خرید بیمه سفر داخلی تاثیر گذار است. مدت سفر و سرمایه مورد نظر بیمه گذار مهم‌ترین عواملی هستند که بر این مسئله تاثیر گذار است. هرچه که مدت سفر بیشتر باشد و سرمایه اولیه‌ای که از سوی بیمه گذار مشخص می‌شود بیشتر باشد، هزینه بیمه مسافرتی هم بیشتر می‌شود. اگر بیمه برای تعداد افراد بیشتری خریداری شود و یا به دلخواه پوشش‌های اضافی دیگری به بیمه نامه اضافه شود، هم حق بیمه‌‌ای که باید پرداخت شود بیشتر خواهد بود. 

خرید آنلاین بیمه مسافرتی داخلی از ازکی

بیمه سفر داخلی به صورت بیمه حوادث و مسئولیت عرضه می‌شود. برای خرید بیمه مسافرتی داخلی از ازکی تنها چند مرحله کوتاه در پیش دارید:

  1. تعداد نفراتی که قصد خرید بیمه برای آن‌ها را دارید به همراه مدت زمان سفر را در  فیلدهای مشخص شده وارید کنید
  2. پس از انتخاب گزینه استعلام، پیشنهادهای متنوعی از سوی شرکت‌های بیمه مختلف به شما ارائه می‌شود و شما می‌توانید پس از مقایسه آن‌ها، بهترین و مناسب‌ترین را با توجه به اولویت‌ها و نیازهای خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
  3. در مرحله بعدی باید هزینه بیمه نامه‌ای که انتخاب کرده‌اید را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

بیمه نامه شما در کمترین زمان ممکن صادر شده و به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.