جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری مخصوص وسایل نقلیه مختلف است. یعنی هیچ خودرویی نباید بدون داشتن این بیمه تردد کند.

به دلیل همین اجباری بودن و همچنین بالا بودن تعداد وسایل نقلیه در کشور، در حال حاضر پرفروش‌ترین رشته بیمه‌ای، بیمه شخص ثالث است که بیشتر شرکت‌های بیمه مثل بیمه پاسارگاد آن را ارائه می‌دهند.

بیمه پاسارگاد شرکت بیمه‌ای خصوصی است که در سال‌های اخیر توانسته عملکرد مناسبی را در زمینه فروش انواع بیمه به خصوص بیمه عمر کسب کند. این شرکت در کنار سایر رشته‌های بیمه‌ای، بیمه شخص ثالث را هم به فروش می‌رساند که در ادامه شرایط، محاسبه، تخفیف‌ها و نحوه استعلام بیمه شخص ثالث پاسارگاد را بررسی خواهیم کرد.

چرا بیمه شخص ثالث اجباری است؟

از آنجایی که در چند سال اخیر قیمت خودروها و قطعات آنها به شدت افزایش داشته و همچنین با توجه به بالا بودن مبلغ دیه، ممکن است شما به عنوان راننده در یک حادثه کوچک دچار خسارت‌های مالی فراوانی شوید. 

به همین دلیل و با هدف حمایت از افراد مقصر و زیان دیده در حوادث رانندگی، بیمه شخص ثالث اجباری شده است. یعنی اگر شما بدون داشتن بیمه ثالث رانندگی کنید، علاوه بر امکان جریمه شدن و منتقل شدن ماشین به پارکینگ، ممکن است خسارت‌های جبران‌ناپذیری را متحمل شوید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد، در تمام شرکت‌های بیمه از جمله بیمه پاسارگاد یکسان است. پوشش‌هایی شامل:

 • جبران خسارت مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث 
 • جبران خسارت‌های جانی وارد شده به سرنشینان خودروی مقصر حادثه و راننده مقصر

پوشش جانی شامل غرامت فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمانی افراد آسیب دیده در حوادث رانندگی و پوشش مالی شامل خسارت‌های مالی وارد شده به خودرو یا اموال افراد زیان دیده (به جز راننده مقصر) است.

حداقل پوشش مالی در سال 99، 11 میلیون تومان و پوشش جانی معادل دیه ماه حرام، یعنی 440 میلیون تومان است.

مزایای بیمه شخص ثالث پاسارگاد

همانطور که گفتیم بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف بیمه، از نظر پوشش‌ها و حق بیمه یکسان است. به همین دلیل برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، باید سایر معیارها و مزایای شرکت‌های بیمه را بررسی کنید. 

مهم‌ترین مزایای بیمه شخص ثالث پاسارگاد موارد زیر است:

 • بیمه پاسارگاد در چند سال اخیر سطح توانگری مالی خوبی (سطح یک) داشته است؛ به همین دلیل می‌توان گفت که این شرکت از نظر توانایی مالی در پرداخت خسارت بیمه‌ای قابل اعتماد است.
 • بیمه پاسارگاد علاوه بر داشتن 62 شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور، امکان پرداخت خسارت سیار را هم دارد. یعنی بیمه‌گذاران بیمه پاسارگاد در صورت وقوع تصادف می‌توانند با بیمه پاسارگاد تماس بگیرند تا کارشناس خسارت شرکت به محل حادثه اعزام شود و در صورت امکان ارزیابی و پرداخت خسارت صورت بگیرد.
 • بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث پاسارگاد می‌توانند سقف پوشش مالی خود را به جای 11 میلیون تومان، 15، 20، 30، 40 و 50 میلیون تومان انتخاب کنند.
 • از طریق سایت ازکی امکان خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد به صورت قسطی و خرید بیمه‌نامه کوتاه مدت (به صورت 3 ماهه و 6ماهه) وجود دارد.

نرخ بیمه شخص ثالث پاسارگاد

اجباری بودن و پرفروش بودن بیمه شخص ثالث باعث شده تا قوانین، حق بیمه و پوشش‌های این بیمه‌نامه به صورت سخت‌گیرانه‌ای توسط بیمه مرکزی تعیین شود. یعنی بیمه شخص ثالث تنها بیمه‌ای است که شرکت‌های بیمه مجوز ایجاد تغییرات در پوشش‌ها و همچنین حق بیمه و نحوه محاسبه آن را ندارند و همه موارد با دستور بیمه مرکزی مشخص می‌شود.

بر همین اساس بیمه مرکزی ابتدای هر سال، حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث خودروهای مختلف را (بر اساس تعداد سیلندر) به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. مثلا در سال 99 حق بیمه پایه برای خودروهای چهار سیلندر 1/967/700 تومان است.

البته به جز حق‌بیمه پایه، عوامل دیگری مثل نوع کاربری، مدت بیمه‌نامه، سقف پوشش بیمه‌نامه، تخفیف عدم خسارت و جریمه دیرکرد هم بر قیمت نهایی بیمه شخص ثالث تأثیر دارد.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث جزو بیمه‌هایی است که تخفیف‌های چشمگیری در آن ارائه نمی‌شود و قیمت این بیمه‌نامه برای هر خودرو در شرکت‌های مختلف بیمه یکسان است. تنها تخفیفی که در بیمه‌های ثالث از جمله بیمه شخص ثالث پاسارگاد وجود دارد، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به ازای هر سال که از بیمه‌نامه خود خسارت نگیرید، به تخفیف‌های شما اضافه می‌شود.

در جدول زیر نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت نشان داده شده است.

سال1234567891011121314
تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد5%10%15%20%25%30%35%40%45%50%55%60%65%70%

در قانون جدید برخلاف سال‌های گذشته، اگر شما دچار خسارت شوید، تخفیف عدم خسارت شما از بین نمی‌رود؛ بلکه به ازای هر بار خسارت، درصد مشخصی از آن کم می‌شود.

تخفیف دیگری هم در بیمه‌های شخص ثالث از جمله بیمه پاسارگاد ارائه می‌شود به نام تخفیف خودروهای صفر کیلومتر. به این صورت که برای خودروهای صفر تخفیف 5 درصدی تعلق می‌گیرد.

استثنائات بیمه شخص ثالث پاسارگاد

در بیمه شخص ثالث مواردی وجود دارد که جزو استثنائات بیمه شخص ثالث است؛ یعنی در صورت وقوع این حوادث بیمه ثالث مسئولیتی برای جبران خسارت ندارد.

مهم‌ترین استثنائات بیمه شخص ثالث پاسارگاد شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های مالی که به ماشین مقصر حادثه وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که زیان دیده به قصد خودکشی و ... باعث وقوع آن شده باشد.
 • خسارت‌هایی که راننده مقصر به عمد باعث وقوع آن شده باشد.
 • خسارت‌هایی که در آن راننده مقصر گواهينامه نداشته باشد يا گواهينامه او متناسب با نوع وسيله نقليه نباشد.
 • خسارت‌هایی که در آن راننده مقصر در حالت مستی يا استعمال مواد مخدر يا روانگردان باعث حادثه شده باشد.
 • و...

البته در سه مورد آخر، صندوق خسارت بدنی یا بیمه خسارت را به صورت کامل پرداخت می‌کند اما آن را به صورت اقساطی یا یک جا از مقصر حادثه پس می‌گیرد. این قانون برای حمایت از زیان دیده‌های حوادث رانندگی اجرا شده است.

نحوه دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

دریافت خسارت بدون کروکی:

دریافت خسارت بدون ارائه کروکی حداکثر تا سقف تعهد بیمه‌نامه، به شرط داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر و پیوسته در زمان حادثه و دارا بودن گواهی‌نامه مجاز توسط رانندگان مقصر و زیان‌دیده است. 

در این حالت حضور وسایل نقلیه طرفین حادثه در محل شعبه خسارت برای بازدید کارشناس این شرکت و تایید حادثه الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بدون کروکی:

 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
 • اصل و کپی گواهی‌نامه و کارت خودروی طرفین حادثه

دریافت خسارت با کروکی:

در صورتی که کروکی تنظیم شده از نوع غیر سازشی باشد، باید علاوه بر مدارک لازم که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، برگه بازجویی طرفین حادثه به همراه سایر گزارش‌های تکمیلی مثل کروکی، در صورت لزوم گزارش کارشناس رسمی دادگستری، و همچنین در صورت لزوم رأی محاکم قضایی در مورد کروکی تنظیمی را به شعب پرداخت خسارت ارائه کنید.

 • مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت با کروکی:
 • اعلام خسارت حداکثر ظرف ۵ روز
 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
 • یک عدد کوپن بیمه‌نامه شخص ثالث مقصر حادثه
 • اصل و کپی گواهی‌نامه و کارت خودرو طرفین حادثه
 • سند مالکیت خودرو زیان‌دیده
 • اصل کروکی و گزارش کارشناسی راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه
 • بازدید کارشناسی بیمه‌گر از خودروی زیان‌دیده و در صورت لزوم از خودروی مقصر حادثه

دریافت خسارت جانی:

حوادث منجر به جراحت‌های بدنی:

 • اعلام خسارت حداکثر ظرف پنج روز
 • گزارش‌های مقامات انتظامی
 • اوراق بازجویی طرفین حادثه
 • کروکی تنظیمی توسط افسر کاردان فنی (در صورت لزوم) و نظریه کارشناس رسمی دادگستری
 • کپی شناسنامه مصدومین یا متوفیان
 • مشخصات کامل مصدومین یا متوفیان
 • مدارک بالینی و اصل صورتحساب بیمارستانی
 • کلیه نظرات پزشکی قانونی در مورد نوع صدمات
 • در صورت فوت، مشخصات کامل متوفی، برگ معاینه جسد، خلاصه رونوشت فوت، جواز دفن، گواهی انحصار وراثت، قیمنامه در صورت داشتن صغیر، کپی شناسنامه تمام ورثه

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پاسارگاد

در سال‌های گذشته همیشه خرید یا تمدید بیمه‌ها به صورت حضوری و سنتی انجام می‌شد. یعنی شما باید حداقل چند ساعت زمان صرف می‌کردید و با مراجعه به دفاتر بیمه‌ها و دریافت استعلام نرخ و مقایسه، بیمه خود را به صورت کاغذی خریداری می‌کردید.

اما در حال حاضر با اینترنتی شدن بسیاری از امور روزمره، خرید بیمه هم به صورت اینترنتی و با روشی بسیار ساده و سریع انجام می‌شود. به این صورت که شما می‌توانید با مراجعه به سایت ازکی، ثبت اطلاعات خودرو و بیمه‌نامه خود و مقایسه و استعلام بیمه شخص ثالث پاسارگاد و سایر شرکت‌ها، بیمه‌نامه خود را در کمتر از چند دقیقه خریداری کنید.

با خرید اینترنتی بیمه از سایت ازکی، می‌توانید قبل و بعد از خرید بیمه‌نامه، از مشاوره‌های تخصصی و رایگان کارشناسان ازکی استفاده کرده و بهترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید.

دریافت آنلاین بیمه
بیمه شخص ثالث پاسارگاد
یا
نیاز به مشاوره دارید؟
021-54864
;