بیمه آتش سوزی و زلزله البرز

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله البرز

شرکت بیمه البرز با بیش از 60 سال سابقه فعالیت بیمه‌ای، یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در کشور است.

این شرکت امروز ۵۴ شعبه و بیش از ۲۰۰ نماینده فعال، در سرتاسر کشور دارد و انواع محصولات بیمه‌ای از جمله بیمه آتش‌سوزی را با پوشش‌های مختلف و متعدد برای شهروندان انجام می‌دهد. خدمات متنوع بیمه البزر باعث شده تا 9 سال متوالی رتبه اول مشتری‌مداری را کسب کند.

بیمه آتش سوزی  البرز چیست؟

بیمه آتش‌سوزی البرز یک بیمه اموال برای جبران ‌خسارت‌های مالی‌ای است‌ که به‌دلیل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار به بنای ساختمان و اموال و دارایی‌های آن وارد می‌شود. نکته مهم اینکه  بیمه آتش‌سوزی فقط خسارت‌های مالی و مادی را پرداخت می‌کند. یعنی بیمه آتش سوزی نمی‌تواند برای جبران خسارت‌های جانی یا خسارت‌هایی که به افراد وارد می‌شود، استفاده شود.

انواع بیمه آتش سوزی البزر به‌شکل زیر دسته‌بندی می‌شوند:

·  بیمه آتش‌سوزی منازل مسكونی شامل ساختمان و اثاثیه آن

·  بیمه آتش‌سوزی مراكز صنعتی (تمام كارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، كاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات كانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه) شامل ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه موجود و محتویات هرکدام از کارگاه‌ها

·  بیمه آتش‌سوزی مراكز غیرصنعتی مثل ساختمان‌های تجاری، اداری، رفاهی، آموزشی، خدماتی و انبارها، شامل ساختمان، تاسیسات، ارزش دکوراسیون، اثاثیه اداری، موجودی کالاها و ...

پوشش های بیمه آتش سوزی البرز کدامند؟

بیمه‌ آتش‌سوزی البرز به‌طور کلی شامل دو دسته خسارت های اصلی و خسارت های اضافی می‌شود. خسارات اصلی تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی البرز عبارتند از:

·  خسارت به‌دلیل آتش‌سوزی

·  خسارت به‌دلیل صاعقه

·  خسارت به‌دلیل انفجار

البته لازم به ذکر است که هر نوع انفجاری تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی نیست. مثلا انفجار ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای، توسط بیمه آتش‌سوزی پوشش داده نمی‌شود.

 

 

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی البرز

بیمه آتش‌ سوزی البرز علاوه بر سه دسته خسارت گفته شده پوشش های اضافی هم دارد. این پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی باید جداگانه خریداری و به بیمه‌نامه اضافه شوند. در حالت کلی خسارات اضافی بیمه آتش سوزی البرز شامل موارد زیر می‌شود:

·  زلزله و آتشفشان برای جبران خساراتی که به‌دلیل زمین لرزه و آتشفشان به ساختمان بیمه‌شده وارد می‌شود

·  سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها شامل خسارت‌های ناشی از سیل، طغیان رودخانه، شکستن سدها و خروج ناگهانی آب های سطحی از مسیر طبیعی

·  طوفان، گردباد و تندباد

·  ترکیدگی لوله آب شامل تركیدگی تانكرها و لوله‌كشی و فاضلاب دستگاه‌های آبرسانی ساختمان بیمه‌شده

·  شکست شیشه

·  سرقت با شکست حرز شامل بازكردن درب به وسيله كليد تقلبی يا هر وسيله ديگر، ورود سارق به محل مورد بيمه با تهديد و اعمال زور . ورود سارق به محل مورد بيمه از روی ديوار، پشت بام و يا حصار

·  جبران خسارات ناشی از آب باران و ذوب شدن برف. البته اگر آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله‌ها، لبریز شدن آبراه‌ها و ناودان‌ها به ساختمان بیمه‌شده نفوذ كرده باشد

·  مسئولیت خسارت ناشی از آتش سوزی و انفجار در قبال همسایگان (اشخاص ثالث)

·  سقوط هواپیما و هلیکوپتر یا قطعات آن‌ها. در این پوشش فاصله ساختمان بیمه‌شده از فرودگاه مهم است.

·  ریزش سقف به‌دلیل سنگینی برف

·  ریزش، رانش و فروکش یا نشست‌ زمین به علت تأثیرات خاک، ریزش متوالی باران، تغییر سطح آب‌های زیرزمینی، امواج جزر و مدی و ...

·  هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات حداکثر تا 20 درصد مجموع سرمایه بیمه‌نامه

·  انفجار ظروف تحت فشار صنعتی

·  جبران هزینه اجاره اسکان موقت بیمه‌شده بعد از حادثه

·  ریزش کوه و یا سقوط بهمن

·  برخورد اجسام خارجی به ساختمان شامل انواع وسیله نقليه زمينی و ريلی.

 

 

نحوه دریافت خسارت بیمه آتش سوزی البرز

برای دریافت خسارت بیمه آتش‌سوزی البرز ، ‌بیمه‌گذار باید حداکثر تا 5 روز بعد از حادثه به شرکت بیمه مراجعه و به صورت کتبی اعلام خسارت کند و با ارائه مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده دهد.

بعد از بازدید کارشناس بیمه از محل حادثه و تعیین میزان خسارت، گزارش نهایی خسارت محاسبه و تأیید می‌شود. در نهایت مبلغ چک خسارت صادر و پرداخت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه آتش سوزی البرز

برای گرفتن خسارت از بیمه آتس شوزی البرز باید مدارک زیر را ارائه کنید:

·  اعلام صورت ریز اشیاء آسیب دیده و ارزش آن‌ها

·  فهرست اشیاء سالم

·  گزارش مقامات آتش نشانی و نیروی انتظامی

·  تعدادی عکس و فیلم از مواضع آسیب دیده

·  اصل گزارش موسسه ژئوفیزیک در صورت زلزله

·  اصل گزارش نیروی انتظامی در صورت سرقت با شکست حرز

·  اصل گزارش سازمان هواشناسی در صورت طوفان و صاعقه

مزایای بیمه آتش سوزی البرز

استفاده از بیمه آتش سوزی مزیت‌های زیادی دارد. مهمترین مزایای بیمه آتش سوزی البرز عبارتند از:

·  پرداخت هزینه برای انجام اقداماتی که از گسترش و توسعه خسارت جلوگیری می‌کند

·  بازدید رایگان از مکان بیمه شده توسط کارشناسان متخصص

·  ارائه توصیه‌های لازم برای پیشگیری و کاهش حوادث و زیان‌های ناشی از آتش‌سوزی

·  امکان خرید بیمه آتش‌سوزی با انواع شرایط بیمه‌نامه. مثل بیمه‌نامه با سرمایه ثابت (مناسب برای ساختمان‌های مسکونی)، بیمه‌نامه با شرایط اظهارنامه‌ای شناور(مناسب برای انبارها و سوله‌ها)، بیمه‌نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی برای جبران افزایش قیمت ناشی از تورم و نوسانات بازار و بیمه‌نامه فرست لاس (First Loss) برای مواردی که ریسک هرکدام از اموال بیمه‌شده متفاوت است

محاسبه و استعلام قیمت بیمه آتش سوزی البرز

در محاسبه و استعلام نرخ بیمه آتش سوزی البزر موارد زیر درنظر گرفته می‌شوند:

·  ارزش ساختمان: ارزش ساختمان به هزینه ساخت هر متر مربع از بنا در متراژ کل ساختمان بستگی دارد. یعنی ارزش بهای زمین و موقعیت تجاری محل ساختمان در ارزش آن تاثیری نخواهد داشت و فقط ارزش مصالح و خدمات به کار رفته برای ساخت بنا مهم است.

·  ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان: البته طلا، جواهرات و پول نقد یا نسخه‌های خطی و قدیمی شامل امواد تحت پوشش نیستند.

·  تعداد و سقف تعهدات درخواستی برای خطرات اضافی: انتخاب هرکدام از پوشش های اضافی باعث می‌شود قیمت بیمه آتش‌سوزی بیشتر شود.

خرید بیمه آتش سوزی البرز با ازکی

با مراجعه به سایت ازکی می‌توانید قیمت و پوشش‌های بیمه اتش‌سوزی البرز را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. کافی‌ست تا نوع کاربری ساختمان و متراژ و همین‌طور نوع سازه آن را در سایت وارد کنید و تعداد پوشش‌های اضافی درخواستی‌تان را هم مشخص کنید. با این کار لیستی از بسته‌های پیشنهادی بیمه آتش‌سوزی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید بهترین گزینه را آنلاین بخرید.