ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت البرز

بیمه موتور سیکلت درست مانند بیمه شخص ثالث خودرو یک بیمه اجباری و از زیرمجموعه‌های بیمه شخص ثالث است. بنابراین، هر فرد موتورسواری در هنگام تردد در شهر باید بیمه‌نامه موتور خود را به‌علاوه مدارکی مانند: گواهینامه و کارت موتور به‌همراه داشته باشد. اگر شما هم راننده موتور هستید، حتما باید این بیمه‌نامه را تهیه کنید. در این صورت، بخش قابل توجهی از ضرر و زیان‌های جانی و مالی ناشی از تصادفات برایتان جبران‌پذیر خواهد بود. این امر از مهم‌ترین مزایای خرید بیمه موتورسیکلت بیمه البرز به حساب می‌آید. با خرید بیمه موتورسیکلت البرز و پرداخت حق بیمه مشخص، شرکت بیمه متعهد می‌شود هزینه‌های ثبت‌شده در بیمه‌نامه را به شما و اشخاص ثالث پرداخت کند. این امر تا اندازه زیادی بار مالی ناشی از حوادث رانندگی را برای شما کاهش خواهد داد.

پوشش‌های بیمه موتورسیکلت البرز

بیمه موتورسیکلت البرز

خسارت‌های تحت پوشش بیمه موتورسیکلت بیمه البرز عبارتند از:

·   خسارت‌های جانی مانند: فوت، از کارافتادگی موقت یا دائم، نقص عضو، شکستگی اعضای بدن یا هرگونه آسیبی که به راننده موتور، اشخاص ثالث از قبیل سرنشینان وسیله نقلیه مقابل، عابر پیاده یا ترک‌نشین موتورسوار مقصر وارد شده باشند. بنابراین بیمه موتورسیکلت، دیه شخص ثالث و هزینه‌های درمانی آسیب‌دیدگان در حوادث رانندگی را پوشش می‌دهد.

·   خسارت‌های مالی که به اموال اشخاص ثالث وارد شده باشند. این خسارت‌ها ممکن است از تصادف موتور با یک موتورسیکلت دیگر، برخورد با عابران پیاده و حیوانات یا حتی از تصادم با اجسام ثابتی مانند گاردریل، درخت و جدول ناشی شود.

·   خسارت‌های جانی که به موتورسوار مقصر وارد شده باشند. بنابراین، راننده مقصر هم به شرط داشتن گواهینامه معتبر می‌تواند هزینه‌های درمانی و خسار‌ت‌های جانی خود را از شرکت بیمه دریافت کند.

 • برای محاسبه آنلاین قیمت بیمه موتورسیکلت، پس از ثبت شماره پلاک و کد ملی صاحب پلاک لازم است اطلاعات زیر را تکمیل کنید:

  نوع موتور

  نرخ پایه بیمه شخص ثالث موتور براساس نوع موتورسیکلت متغیر است. منظور از نوع موتور، گازی، دنده‌ای تک سیلندر یا دو سیلندر و دنده‌ای سه چرخ یا سایدکار است.

  تعداد سیلندر

  با بالا رفتن تعداد سیلندر، نرخ بیمه موتور سیکلت هم بالاتر می‌رود.

  تخفیف عدم خسارت

  این قسمت مخصوص افرادی است که در بازه زمانی قراردادهای پیشین از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکرده‌اند. اگر شما هم جزو همین افراد هستید، در هنگام تمدید قرارداد به ازای هر سال عدم خسارت مشمول 5 درصد تخفیف خواهید بود. خوب است بدانید، حداکثر میزان تخفیف تا چهارده سال و معادل 70 درصد است.

  کاربری موتورسیکلت

  کاربری موتورها براساس برقی بودن یا سه‌چرخ و دو چرخ بودن آن‌ها تعیین می‌شود. موتورهای برقی و سه‌چرخ انواع خاصی به حساب می‌آیند و برای خرید بیمه‌نامه آن‌ها باید هزینه بیش‌تری پرداخت کنید. به‌علاوه، در صورت داشتن موتور مسابقه‌ای حدود 30 درصد به نرخ بیمه شما اضافه خواهد شد.

  نوع سوخت موتورسیکلت

  نرخ بیمه‌نامه موتورسیکلت براساس نوع سوخت تغییر می‌کند. همه موتورها اعم از گازی، بنزینی و برقی باید بیمه شوند. خوب است بدانید، حق بیمه موتورهای دنده‌ای برقی از دیگر مدل‌ها بیش‌تر است.

  سال ساخت

  سال ساخت هم از عوامل تعیین‌کننده‌ای است که در هنگام محاسبه آنلاین بیمه باید در نظر داشته باشید. با توجه به این تقسیم‌بندی، برای موتورهای جدیدتر حق بیمه کمتری را پرداخت خواهید کرد. با بالا رفتن عمر موتور به ازای هر سال دو درصد به نرخ بیمه‌نامه افزوده خواهد شد. اگر عمر موتورسیکلت شما بیش‌تر از 15 سال باشد لازم است ابتدا از شرکت بیمه تاییدیه دریافت کنید.

 • به هر دلیلی اگر از تاریخ سررسید بیمه‌نامه‌تان گذشته باشد، مشمول پرداخت جریمه می‌شوید. یعنی در هنگام تمدید علاوه بر مبلغ پایه باید جریمه مدت زمان استفاده از موتورسیکلت بدون بیمه‌نامه را پرداخت کنید. مبلغ جریمه به‌صورت روزانه محاسبه می‌شود و بسته به نوع موتور متغیر است. خوب است بدانید، مبلغ جریمه بیمه موتورسیکلت حداکثر معادل یک سال هزینه بیمه‌نامه است. بنابراین، اگر دو سال از آخرین تاریخ سررسید بیمه‌نامه موتورتان گذشته باشد فقط باید هزینه یک سال را به‌عنوان جریمه پرداخت کنید. با توجه به همه این‌ها، در هنگام محاسبه آنلاین قیمت بیمه در سال 1402 لازم است جدول زیر را نیز در نظر بگیرید:

  نوع موتور

  مبلغ جریمه روزانه

  گازی

  1318 تومان

  دنده‌ای یک سیلندر

  1610 تومان

  دنده‌ای دو سیلندر

  1768 تومان

  سه چرخ

  1902 تومان

 • نرخ بیمه موتورسیکلت بسته به مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه متغیر خواهد بود. بنابراین، در هنگام محاسبه قیمت باید بازه زمانی مورد نظرتان را وارد کنید.

 • در مدتی که موتورسیکلت خود را بیمه کرده‌‌‌‌اید اگر تصادفی نداشته و از شرکت بیمه هیچ خسارتی را دریافت نکرده باشید، در هنگام تمدید قرارداد مشمول تخفیف خواهید شد. براساس تعرفه‌های مصوب، نرخ تخفیف برای سال اول ۵ درصد؛ برای سال دوم ۱۰ درصد؛ و برای سال سوم ۱۵ درصد است. در صورت ادامه این روند و تمدید قرارداد با شرکت بیمه تا سال چهاردهم نرخ تخفیف عدم خسارت شما می‌تواند تا ۷۰ درصد هم افزایش یابد. در ادامه، جدول تخفیف بیمه موتورسیکلت البرز را با شما به‌اشتراک می‌گذاریم:

  تخفیف عدم خسارت

  میزان تخفیف به درصد

  سال اول

  5 درصد

  سال دوم

  10 درصد

  سال سوم

  15 درصد

  سال چهارم

  20 درصد

  سال پنجم

  25 درصد

  سال ششم

  30 درصد

  سال هفتم

  35 درصد

  سال هشتم

  40 درصد

  سال نهم

  45 درصد

  سال دهم

  50 درصد

  سال یازدهم

  55 درصد

  سال دوازدهم

  60 درصد

  سال سیزدهم

  65 درصد

  سال چهاردهم

  70 درصد

   

  کاهش پلکانی تخفیف:

  براساس تبصره 2 ماده 6 آیین‌نامه جدید، با هر بار تصادف و ایجاد خسارت در طول یک‌سال، تخفیف‌ها به‌طور کامل از بین نمی‌روند و تنها به‌صورت پلکانی کاهش می‌یابند. روش محاسبه کاهش پلکانی تخفیف به قرار زیر است:

  برای خسارت‌های مالی

  ·   یک بار: 20 درصد

  ·   دو بار: 30 درصد

  ·   سه بار یا بیش‌تر: 40 درصد

  برای خسارت‌های جانی

  ·   یک بار: 30 درصد

  ·   دو بار: 70 درصد

  ·   سه بار یا بیش‌تر: 100 درصد

 • موارد زیر از استثنائات بیمه موتور سیکلت بیمه البرز به حساب می‌آیند:

  ·   خسارت‌های مالی که به بدنه موتورسیکلت راننده مقصر وارد شده باشند. بنابراین، اگر شما راننده مقصر باشید و موتورسیکلت‌تان در اثر تصادف آسیب ببیند؛ یا حتی اگر از روی موتور زمین بخورید و بدنه موتور دچار آسیب شود از طرف شرکت بیمه هیچ خسارتی دریافت نخواهید کرد.

  ·   خسارت‌های مالی که به بار یا محموله موتورسوار بیمه‌گذار وارد شده باشد. به این ترتیب، اگر با استفاده از موتورتان محموله‌ای را حمل کنید و این موضوع موجب رخ‌دادن تصادف شود از طرف شرکت بیمه هیچ خسارتی به شما تعلق نمی‌گیرد.

  ·   خسارت‌هایی که از محکومیت قضایی و جزایی ناشی می‌شوند. بنابراین، اگر به‌عنوان موتورسوار مقصر شناخته شوید و در زمان رخ‌دادن تصادف از نظر قضایی محکومیتی داشته باشید از طرف شرکت بیمه هیچ خسارتی به شما تعلق نمی‌گیرد.

  ·   خسارت‌های مالی و جانی که از انفجارات هسته‌ای و تشعشعات رادیو اکتیو ناشی شده باشند. به این ترتیب، اگر یک انفجار هسته‌ای روی دهد و شما یا موتور سیکلت‌تان در حین این اتفاق آسیبی ببینید تحت پوشش بیمه موتورسیکلت قرار نمی‌گیرید.

  ·   خسارت‌هایی که از رانندگی در حالت مستی یا استعمال مواد مخدر و روانگردان ناشی شده باشند. بنابراین، اگر ثابت شود در هنگام رانندگی و رخ‌دادن تصادف تحت تاثیر مشروبات الکلی یا مواد مخدر بوده‌اید شرکت بیمه هیچ خسارتی را به شما پرداخت نخواهد کرد.

  ·   خسارت‌هایی که در اثر تصادف عمدی ایجاد شده باشند.

  ·   اگر ثابت شود که موتورسیکلت دزدی بوده و راننده موتور از این امر آگاهی داشته، شرکت بیمه خسارت‌های ناشی از تصادف را جبران نخواهد کرد.

 • پرداخت خسارت مالی و جانی به سرنشینان موتور

  بیمه البرز خسارت‌های مالی اشخاص ثالث را تا سقف تعهداتش جبران می‌کند. توجه داشته باشید، جبران خسارت‌های مالی راننده مقصر موتورسیکلت تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست. اما جبران خسارت جانی سرنشینان موتور جزو تعهدات شرکت بیمه است و براساس نرخ دیه همان سال محاسبه می‌شود. نرخ دیه در ابتدای هر سال از سوی قوه قضاییه مشخص می‌شود.

  با توجه به نرخ دیه اعلام‌شده در سال 1402، مبلغ خسارت جانی بیمه شخص ثالث در ماه‌های حرام معادل ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در ماه‌های دیگر سال ۹۰۰ میلیون تومان است. بنابراین، سقف تعهدات مالی شرکت بیمه برای جبران خسارت‌های جانی در سال 1402 حداقل 30 میلیون تومان برآورد شده است.

  خوب است بدانید، با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌توانید این مبلغ را تا سقف 600 میلیون تومان افزایش دهید. با توجه‌به آن‌چه گفته شد، پرداخت خسارت‌های جانی توسط شرکت بیمه شامل دیه ترک‌نشین موتورسیکلت هم می‌شود.

  ·   پرداخت خسارت مالی و جانی به راننده موتورسیکلت

  پیش‌تر هم گفتیم که جبران خسارت‌های مالی راننده مقصر برعهده شرکت بیمه نخواهد بود؛ اما پرداخت خسارت‌های جانی راننده مقصر براساس دیه اعلام‌شده توسط قوه قضاییه و با همان فرمولی انجام می‌گیرد که در بالا به آن اشاره شد.

 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه

  ·   گواهینامه موتور

  ·   بیمه‌نامه معتبر و متوالی راننده مقصر و زیان‌دیده

  ·   فاکتور رسمی لوازم و تایید کارشناس

 • برای استعلام بیمه موتورسیکلت بیمه البرز، کافی است وارد سایت ازکی شوید و مراحل زیر را دنبال کنید:

  ·   وارد صفحه بیمه موتورسیکلت شوید.

  ·   شماره پلاک موتور و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید.

  ·   در صورت نداشتن شماره پلاک روی گزینه مربوطه کلیک کرده و اطلاعاتی مانند مدل موتور و سال تولید آن را وارد کنید.

  ·   وضعیت داشتن یا نداشتن بیمه‌نامه را مشخص کنید.

  ·   اطلاعات مربوط به نوع موتور، مدل و سال تولید آن را وارد کنید.

  ·   سابقه تخفیف عدم خسارت و تاریخ سررسید بیمه‌نامه قبلی را مشخص کنید.

  ·   پس از تایید اطلاعات، فهرستی از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه موتورسیکلت را خواهید دید. به این ترتیب، براساس نوع و کاربری موتورتان می‌توانید قیمت بیمه‌نامه مربوطه را در شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید.

  ·   بیمه موتورسیکلت البرز را انتخاب کرده و قیمت بیمه موتورسیکلت را برای بازه‌های زمانی مختلف استعلام بگیرید.

 • برای خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت البرز کافی است وارد سایت ازکی شوید و مراحل زیر را دنبال کنید:

  ·   وارد صفحه بیمه موتورسیکلت شوید.

  ·   شماره پلاک موتور و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید.

  ·   در صورت نداشتن شماره پلاک روی گزینه مربوطه کلیک کرده و اطلاعاتی مانند مدل موتور و سال تولید آن را وارد کنید.

  ·   وضعیت داشتن یا نداشتن بیمه‌نامه را مشخص کنید.

  ·   پس از تایید اطلاعات وارد شده، فهرست شرکت‌های ارائه دهنده بیمه موتورسیکلت را مشاهده می‌کنید.

  ·   بیمه موتورسیکلت شخص ثالث البرز را انتخاب کنید.

  ·   اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

  ·   تصاویر مورد نیاز را بارگذاری کنید.

  ·   هزینه بیمه را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید.

  ·   پس از تکمیل مراحل بالا، بیمه‌نامه از طریق پست برایتان ارسال خواهد شد.

 • با توجه به کاهش سن صدور گواهینامه موتورسیکلت به 16 سال، هر موتورسواری از همین سن می‌تواند نسبت به خرید بیمه موتورسیکلت اقدام کند.

البرز از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

خرید بیمه موتورسیکلت بیمه البرز، اطمینان و آرامش خاطر را در برابر خسارات جانی و مالی ناشی از تصادفات به شما می‌دهد. با پرداخت یک حق بیمه مشخص، بیمه البرز تعهد می‌کند هزینه‌های ثبت‌شده در بیمه‌نامه را به شما و اشخاص ثالث پرداخت کند، که این امر بار مالی ناشی از حوادث رانندگی را برای شما کاهش می‌دهد.

پوشش‌های بیمه شامل خسارت‌های جانی مانند فوت، ازکارافتادگی، نقص عضو، و هزینه‌های درمانی آسیب‌دیدگان در حوادث رانندگی، به علاوه خسارت‌های مالی به اموال اشخاص ثالث، و خسارت‌های جانی به راننده مقصر هستند.

هزینه بیمه بر اساس نوع موتور، تعداد سیلندر، تخفیف عدم خسارت، کاربری موتورسیکلت، نوع سوخت، و سال ساخت محاسبه می‌شود. همچنین، در صورت تأخیر در تمدید بیمه، جریمه دیرکرد برای موتورسوار اعمال می‌شود.

بیمه البرز تخفیفاتی برای عدم دریافت خسارت ارائه می‌دهد که به‌ازای هر سال بدون خسارت افزایش می‌یابد، با حداکثر میزان تخفیف تا ۷۰% در طول ۱۴ سال. این تخفیفات انگیزه‌ای برای حفظ رکورد بدون خسارت و کاهش هزینه‌های بیمه برای مشتریان است.

استثنائات شامل خسارت‌های مالی به بدنه موتورسیکلت راننده مقصر، خسارت‌های مالی به بار یا محموله، خسارت‌های ناشی از محکومیت قضایی، خسارت‌های مالی و جانی ناشی از انفجارات هسته‌ای، خسارت‌هایی که در اثر رانندگی در حالت مستی یا استعمال مواد مخدر ایجاد شوند، و خسارت‌های ناشی از تصادفات عمدی است.