ازکی
 ازکی

بیمه شخص ثالث البرز

شرکت بیمه البرز یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در ایران است که از تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۳۳۸ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا امروز توانسته ۴.۹ درصد از فروش انواع بیمه را به خود اختصاص دهد. بیمه البرز در فاصله سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸، به بخش خصوصی واگذار شد و هم‌اکنون در سراسر ایران در قالب یک شرکت خصوصی خدمات خود را در کلیه رشته‌های بیمه مانند بیمه شخص ثالث ارائه می‌کند.

چرا بیمه شخص ثالث البرز را انتخاب کنیم؟

برخی از مهم‌ترین مزایا و برتری‌های بیمه شخص ثالث البرز نسبت به سایر بیمه‌نامه‌های ثالث، به شرح زیر است:

 • پوشش‌های بیشتر؛
 • سرعت بالا در پرداخت خسارت؛
 • شفافیت شرایط و قوانین بیمه‌نامه؛
 • ارائه خدمات جانبی (امدادرسانی در جاده، ارسال خودروی جایگزین، پوشش راننده مقصر و…)؛
 • امکان خرید و تمدید آنلاین؛
 • ارائه تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه؛
 • ارائه مشاوره‌های تخصصی توسط کارشناسان حرفه‌ای و مجرب.
پوشش‌های بیمه شخص ثالث البرز

بیمه شخص ثالث البرز

منظور از پوشش‌های بیمه ثالث، هر گونه خسارتی است که از طریق سانحه‌هایی مثل تصادم، تصادف،‌ سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی یا انفجار وسایل نقلیه/محمولات آن به اشخاص ثالث وارد شود. این خسارت‌ها به ۲ دسته خسارت‌های بدنی و مالی تقسیم می‌شود. پوشش‌های بیمه شخص ثالث البرز، به شرح زیر است:

 • خسارت‌های بدنی واردشده به اشخاص ثالث تا سقف دیه فرد مسلمان در ماه حرام؛
 • خسارت‌های مالی واردشده به اشخاص ثالث در بازه ۲۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان؛
 • خسارت‌های جانی واردشده به راننده مقصر و تا سقف دیه فرد مسلمان در ماه غیرحرام.
 • قبل از اینکه اقدام به خرید بیمه شخص ثالث البرز کنید، نیاز به گرفتن استعلام برای کسب اطلاعاتی در زمینه خدمات و پوشش‌های این نوع بیمه دارید. برای گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث در شرکت های بیمه مختلف، تنها کافی است که مشخصات بیمه‌نامه و خودروی خود را در وب‌سایت ازکی وارد کنید. به این ترتیب خیلی راحت و در زمان کوتاهی می‌توانید گزینه‌های موجود را بررسی کرده و در نهایت بهترین بیمه‌نامه را با مناسب‌ترین قیمت مطابق با شرایط مورد نیازتان خریداری کنید.

 • محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث البرز بر اساس نرخ مصوب بیمه مرکزی صورت می‌گیرد که در ابتدای هر سال، برای خودروهای مختلف اعلام می‌شود. در محاسبه بیمه شخص ثالث البرز مواردی مانند مدل ماشین، نوع کاربری و تعداد سیلندرهای آن، نرخ دیه، جریمه‌های دیرکرد و بیمه‌نامه قبلی، مدت بیمه‌نامه و تخفیف‌های بیمه شخص ثالث البرز در نظر گرفته خواهد شد.

  تخفیف‌های بیمه شخص ثالث البرز

  شما می‌توانید با استفاده از تخفیف‌های بیمه شخص ثالث البرز، قیمت بیمه شخص ثالث را تا حد زیادی کاهش دهید. مهم‌ترین تخفیف‌های این بیمه‌نامه عبارت‌اند از:

  • تخفیف خودروی صفر البرز تا 5 درصد؛
  • تخفیف عدم خسارت البرز از 5 درصد در سال دوم تا ۷۰ درصد در سال چهاردهم تمدید بیمه شخص ثالث؛
  • تخفیف خرید نقدی بیمه‌نامه البرز.
 • اگر بیمه شخص ثالث البرز را از ازکی بخرید، می‌توانید آنلاین خسارت بیمه شخص ثالث البرز را بگیرید. امکان استفاده از پرداخت خسارت آنلاین برای خسارت‌های مالی کمتر از ۲۰ میلیون تومان وجود دارد. در این روش، همه مراحل از جمله ارسال مدارک، ارزیابی خسارت و پرداخت مبلغ خسارت به‌صورت غیر حضوری انجام می‌شود و ازکی برای ارائه این خدمات، هیچ کارمزد یا هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند. همچنین می‌توانید در تمام مراحل دریافت خسارت، حتی در لحظه وقوع تصادف، به صورت 24 ساعته از پشتیبانی اختصاصی ازکی استفاده کنید و با کارشناسان بخش خسارت تماس بگیرید. این روش ساده‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت خسارت بیمه شخص ثالث است؛ چون همه مراحل به صورت کاملا غیرحضوری، شفاف و ساده انجام می‌شود.

  بیمه البرز امکان پرداخت خسارت سیار در تمام شهرهای کشور را هم فراهم کرده است. با انتخاب این شرکت نگرانی دردسرهای مراجعه حضوری برای گرفتن خسارت بیمه شخص ثالث را نخواهید داشت.

  پرداخت خسارت مالی بیمه شخص ثالث البرز

  برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث البرز مدارک زیر مورد نیاز است:

  • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راهنمائی و رانندگی؛
  • اصل یا کپی برابر اصل دادخواست شاکی؛
  • اصل یا کپی برابر اصل ‌برگه‌های بازجویی دو طرف حادثه یا رای دادگاه یا شورای حل اختلاف؛
  • اصل یا کپی برابر اصل نامه مرجع قضایی به شرکت بیمه البرز؛
  • اصل مدارک دو طرف حادثه (بیمه‌نامه، گواهی‌نامه، کارت خودرو و کارت ملی)؛
  • اصل کوپن بیمه‌نامه مقصر حادثه.

  در صورتی که خسارت وارد شده تا مبلغ 100 هزار تومان باشد، فقط حضور راننده زیان‌دیده به همراه خودرو لازم است و در مواردی که خسارت زیان‌دیده بیشتر از 100 هزار تومان باشد، حضور هر دو طرف حادثه به همراه خودروی مقصر و زیان‌دیده در واحد پرداخت خسارت ضروری است. در نهایت بعد از تایید مبلغ خسارت، وجه آن به حساب مالک خودرو پرداخت خواهد شد.

  پرداخت خسارت جانی بیمه شخص ثالث البرز

  برای دریافت ‌خسارت‌های جانی، علاوه بر مدارک گفته شده در مورد خسارت مالی، مدارک دیگری هم مانند ‌برگه‌های پذیرش بیمارستانی مصدوم، مدارک پزشکی قانونی (مصدوم) لازم است و در صورت فوت، موارد زیر را هم باید به همراه داشته باشید:

  • برگ معاینه جسد؛
  • جواز دفن؛
  • کپی شناسنامه باطل‌شده؛
  • برگه انحصار وراثت.

  بعد از تکمیل مدارک، کارشناس اداره خسارت آنها را بررسی ‌می‌کند و بر اساس حادثه رخ‌داده و با تایید پزشک معتمد بیمه، مبلغ خسارت محاسبه و پرداخت می‌شود.

 • برای استعلام بیمه شخص ثالث البرز و خرید آن، نیازی به مراجعه حضوری به مراکز بیمه نیست؛ زیرا ما در ازکی امکانی برای شما فراهم کرده‌ایم که در هر ساعت از شبانه‌روز بتوانید شرکت‌های بیمه مختلف را مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  به‌علاوه، در این مسیر می‌توانید از مشاوره بی‌طرفانه کارشناسان ما در ازکی هم استفاده کنید. بعد از خرید بیمه شخص ثالث البرز می‌توانید از نسخه الکترونیکی آن استفاده کنید . اگر مایل باشید، گروه ازکی نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث البرز را رایگان برایتان ارسال می‌کند.

  به علاوه برای تسهیل شرایط خرید و تمدید بیمه‌نامه، امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث نیز برای شما فراهم شده است تا بتوانید با پرداخت بخشی از هزینه، بیمه‌نامه خود را خریداری کنید و باقی مبلغ را به‌صورت اقساط ماهانه بپردازید.

البرز از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

برای استعلام بیمه شخص ثالث البرز، کافی است مشخصات بیمه‌نامه و خودروی خود را در وب‌سایت ازکی وارد کنید. این فرآیند به شما امکان می‌دهد تا خیلی راحت و در زمان کوتاهی گزینه‌های موجود را بررسی کرده و بهترین بیمه‌نامه را مطابق با شرایط مورد نیازتان خریداری کنید.

قیمت بیمه شخص ثالث البرز بر اساس نرخ‌های مصوب بیمه مرکزی و فاکتورهایی مانند مدل ماشین، نوع کاربری و تعداد سیلندرهای آن، نرخ دیه، جریمه‌های دیرکرد و بیمه‌نامه قبلی، مدت بیمه‌نامه و تخفیف‌های موجود محاسبه می‌شود.

تخفیف‌هایی مانند تخفیف خودروی صفر البرز تا 5 درصد، تخفیف عدم خسارت البرز از 5 درصد در سال دوم تا ۷۰ درصد در سال چهاردهم تمدید بیمه شخص ثالث و تخفیف خرید نقدی بیمه‌نامه در نظر گرفته شده است.

بیمه شخص ثالث البرز پوشش‌هایی نظیر خسارت‌های بدنی واردشده به اشخاص ثالث تا سقف دیه فرد مسلمان در ماه حرام، خسارت‌های مالی واردشده به اشخاص ثالث در بازه ۲۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان، و خسارت‌های جانی واردشده به راننده مقصر تا سقف دیه فرد مسلمان در ماه غیرحرام را ارائه می‌دهد.