ازکی
 ازکی

بیمه موتورسیکلت بیمه آرمان

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه آرمان

شرکت بیمه آرمان از دی‌ماه سال 1390 در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند و بیش از 10 سال سابقه ارائه انواع خدمات بیمه‌ای دارد. سهامداران عمده این شرکت هم بانک ایران زمین و بانک گردشگری هستند. بیمه آرمان در حال حاضر ۴۱ شعبه در مرکز استان‌ها و حدود ۸۰۰ نمایندگی در سراسر کشور دارد. این نمایندگی‌ها محصولات بیمه‌ای مختلف مثل بیمه ماشین (بدنه و ثالث)، بیمه مسافرتی، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه درمان تکمیلی و ... را صادر می‌کنند. بیمه موتورسیکلت آرمان را می‌توانید با مقدار تعهدات مالی مورد نیاز و برای تمام انواع موتورها بخرید.

بیمه موتورسیکلت آرمان

بیمه موتورسیکلت آرمان درواقع یک بیمه نامه بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت‌هاست. در بیمه نامه شخص ثالث، خسارت‌هایی مالی و جانی که در تصادف به فردی غیر از راننده وارد می‌شود تحت پوشش قرار می‌گیرد. البته پوشش جانی این بیمه نامه خود راکبین موتورسیکلت را هم شامل می‌شود. منظور از خسارت‌های جانی هم هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه، شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی یا دیه فوت است. زیان‌های مالی هم هرگونه خسارت به اموال و اشیای تحت مالکیت یا تصرف قانونی اشخاص ثالث محسوب می‌شود.

البته می‌توانید برای موتورسیکلت خود بیمه بدنه هم بخرید. با بیمه بدنه خسارت‌هایی که به علت حادثه، تصادف، تصادم، واژگونی، سقوط، آتش سوزی، انفجار و صائقه، به موتور بیمه‌شده وارد می‌شود جبران خواهد شد. همچنین می‌توانید پوشش‌های اضافی مثل بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله را برای بیمه بدنه موتورسیکلت بخرید.

استعلام بیمه موتورسیکلت آرمان

با استعلام بیمه موتورسیکلت در سایت ازکی می‌توانید قیمت بیمه نامه برای موتورسیکلت‌تان را در شرکت‌های بیمه مختلف ببنید و باهم مقایسه کنید. اگر می‌خواهید از شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت آرمان استعلام بگیرید می‌توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

  • با شماره پلاک موتورسیکلت و کد ملی صاحب پلاک
  • با مشخصات موتورسیکلت مثل مدل موتورسیکلت (برقی، تک ‌سیلندر، دو سیلندر به بالا، سه چرخ یا سایدکار) و سال ساخت آن

درواقع شما اطلاعات منحصر‌به‌فرد یک موتورسیکلت خاص را وارد می‌کنید و قیمت بیمه نامه برای این موتور در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه و به شما نشان داده می‌شود. پس می‌توانید بیمه نامه با حق بیمه مناسب‌تر و پوشش‌ها و سقف تعهدات بیشتر را بخرید.

محاسبه بیمه موتورسیکلت آرمان

تعداد سیلندر و قدرت و همین‌طور بزرگی موتور شما روی قیمت بیمه موتورسیکلت تاثیر می‌گذارد. هرسال بیمه مرکزی یک نرخ پایه بیمه موتور برای انواع موتورسیکلت‌های دنده‌ای تک سیلندر، دنده‌ای دو سیلندر و بیشتر، دنده‌ای سه چرخ و گازی می‌کند. سپس قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت معمولا با توجه به عوامل زیر محاسبه می‌شود:

  • سال ساخت و کاربری موتورسیکلت
  • مدت بیمه نامه
  • میزان جریمه دیرکرد
  • میزان تعهدات مالی بیمه نامه
  • درصد تخفیف عدم خسارت 

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت آرمان از ازکی

خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت آرمان از سایت ازکی را می‌توانید در خانه و محل کار انجام بدهید. بعد از ساعات اداری و حتی روزهای تعطیل هم می‌توانید وارد سایت شوید و بدون نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه برای موتورتان بیمه بخرید. قبل از خرید هم لیست کامل شرایط و قیمت بیمه موتورسیکلت آرمان و دیگر شرکت‌های بیمه در اختیارتان قرار می‌گیرد تا موتورتان را با قیمت و پوشش‌های بهتر بیمه کنید. درصد تخفیف عدم خسارت‌تان هم از قیمت نهایی حق بیمه کم می‌شود. پرداخت حق بیمه هم اینترنتی است و بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود.

خرید بیمه موتورسیکلت آرمان اقساطی

متاسفانه خیلی از موتورسیکلت‌ها به‌دلیل اینکه بیمه ندارند توقیف می‌شوند و حتی ماه‌ها در پارکنیگ پلیس خاک می‌خورند. چون خرید بیمه موتورسیکلت با پرداخت نقدی خیلی وقت‌ها برای موتورسوار گران تمام می‌شود. خوشبختانه در سایت ازکی می‌توانید با پرداخت 50 درصد حق بیمه یک بیمه موتورسیکلت قسطی بخرید. برای بقیه مبلغ هم چک سه تا شش ماه می‌دهید. یا می‌توانید از ازکی‌وام وام بگیرید و در 9 تا ۱۱ ماه اقساط آن را پرداخت کنید.

تمدید بیمه موتورسیکلت آرمان

بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت‌ها هم اجباری است. اگر یادمان برود و بیمه نامه موتورمان را تمدید نکنیم هم پلیس ما را جریمه می‌کند و هم یک مبلغی به‌عنوان جریمه دیرکرد به قیمت بیمه موتورسیکلت ما اضافه می‌شود. پس همیشه باید یک هفته قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار بیمه نامه آن را تمدید کنید. تمدید بیمه موتورسیکلت آرمان را می‌توانید در سایت ازکی آنلاین انجام بدهید.

تخفیف های بیمه موتورسیکلت آرمان

شرکت بیمه آرمان برای کمتر شدن قیمت بیمه موتورسیکلت و کمک به موتورسوارها تخفیف‌های زیر را روی بیمه نامه اعمال می‌کند:

  • تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌شدگانی که در مدت قرارداد بیمه نامه تصادف نکرده‌اند و خسارتی به آن‌ها پرداخت نشده است. میزان درصد تخفیف عدم خسارت هم براساس تعداد سال‌های بدون خسارت بیمه ‌نامه محاسبه می‌شود. یعنی هرسال که خسارت نگرفته‌ باشید 5 درصد به میزان تخفیف عدم خسارت به تخفیفا شما اضافه شده و در سال چهاردهم حتی تا 70 درصد تخفیف به شما تعلق می‌گیرد. 
  • تخفیف خرید نقدی
  • تخفیف‌های ویژه در عیدهای ملی و مذهبی